آنچه که در مورد تعمیر و نگهداری کویل ها، باید بدانید

کویل های سرمایی و گرمایی از لوله های ساده یا پره دار ساخته می شوند. کویل ها باید نگهداری شوند و عاری از منفذ و باید تمیز باشند و باید در هر فصل مورد بازبینی قرارگرفته و هرگونه نشتی باید بلافاصله ترمیم شود.

به گزارش پیام ساختمان، کویل هایی که در آن ها آب جریان دارد باید به طور منظم هرچند مدت مورد بازبینی قرارگرفته و باید نشت داشته باشد.

باید از یخ زدن آب درون کوییل ها در فصل سرد جلوگیری شود. یکی از اقدامات حفاظتی در این نوع کویل ها تخلیه کامل آب از کوییل ها یا استفاده از محلول ضد یخ اتیلن گلیکول می باشد.

نظافت و تمیزکاری کویل ها

روش های تمیزکاری کویل ها برحسب شرایط و نیاز متفاوت اند. سطح کویل ها یی که در معرض جریان هوا قرار دارند و عمدتاً انواع کرک و الیاف مختلف روی آن ها می نشینند، اغلب باید با استفاده از جاروی برقی از سمت ورودی های کویل تمیز شوند. برنامه تمیزکاری نیز ممکن است توسط هر یک از ساکنین ساختمان یا افراد نگهدار سیستم برحسب میزان آلودگی هوای محل تنظیم شود، برای مثال می توان هفتگی باشد.

در بعضی از موارد کوییل های چند ردیفه را نمی شود با برس زدن، مکش یا دمش هوا کاملاً تمیز کرد و باید از تمیزکننده های شیمیایی استفاده نمود.

در خیلی از جاها سطوح کویل ها که آب روی آن ها بخار می شود. با لایه ای از مواد شیمیایی موجود در آب پوشیده می شوند. به ویژه کویل ها ی کندانسر تبخیری در معرض این مشکل هستند.

کندن این رسوبات بسیار دشوار بوده و فقط با بیرون آوردن کویل از جایگاهش و قرار دادن آن در وانی پر از یک ماده شیمیایی مناسب امکان پذیر است (گذاشتن در محلول اسید) پیشنهاد می شود کویل کندانسر های تبخیری به صورت مداوم با محلول شیمیایی مناسب برای جلوگیری از رسوب تمیزکاری شود

جداره داخلی کویل ها نیاز به تمیزکاری ندارند مگر در حالت غیرطبیعی برای تمیزکاری درون لوله کویل می توان از محلول شیمیایی مناسب استفاده کرد (می توان از پمپ کولر و اسید قوی استفاده کرد)

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 333فهرست مطالب شماره 333
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×