یراق آلات درب و پنجره UPVC

امروزه پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فناوری های نوین در عرصه های مختلف زندگی بشری تولیدکنندگان را بر آن داشت تا بتوانند با بهره گیری از تکنولوژی برتر روز دنیا، راه استفاده از جدیدترین سیستم های حفاظتی، قفل های الکترونیکی و مکانیکی درهای ورودی را در کشور تولید کنند.

یراق-آلات-درب-و-پنجره-UPVC

تولیدکنندگان این صنف با ارائه مدرن ترین سیستم های حفاظتی و قفل های کارتی، الکترونیکی و اثرانگشت در تلاش اند برای اطمینان خاطر بیشتر و افزایش ضریب امنیت، خدماتی جهت استفاده در آپارتمان های مسکونی، برج ها و ساختمان های اداری فراهم کنند. این هفته سری به بازار یراق آلات درب و پنجره UPVC زده ایم تا باکیفیت و کارایی آن ها بیشتر آشنا شویم بنابراین در ادامه سلسله مطالب پیام ساختمان تحت عنوان کالای برتر در این شماره از نشریه به بررسی بازار یراق آلات در و پنجره UPVC پرداخته ایم

یراق آلات تک حالتِ استاندارد در و پنجره UPVC

نیکویی یکی از مدیران شرکت برین یراق به خبرنگار ما گفت: عدم رعایت ملاک ها و معیارهای دقیق مؤثر بر کیفیت و استاندارد یراق آلات می تواند تأثیر مستقیم و منفی بر کیفیت در و پنجره داشته باشد. به دلیل باز و بسته شدن همیشگی در و پنجره UPVC یراق آلات نقش مهم و اساسی در کیفیت درب و پنجره ها دارند. او افزود: متأسفانه در سال های اخیر با توجه به افزایش نرخ ارز و قیمت یراق آلات، بیشتر تولیدکنندگان متأسفانه به دلیل جلوگیری از افزایش هزینه ها، بدون بررسی تأثیر آن بر کاهش کیفیت، از یراق آلات ارزان و فاقد کیفیت استفاده می کنند.

نیکویی توضیح داد: قسمت چرخ دنده اسپانیولت ها یا همان یراق آلات در باید با آلیاژ بسیار مرغوب تولید شود که به مرورزمان در اثر استفاده زیاد دچار فرسودگی و شکست نشود. اگر در ساخت در و پنجره از یراق آلات بی کیفیت استفاده شود قسمت رزوه های پیچ دستگیره ضعیف بوده و پس از نصب دستگیره شکسته می شود و یا باعث هرز شدن دندانه های پیچ می شود. همچنین، در یراق آلات بی کیفیت پایه های غلطک های پرچ شده روی اسپانیولت ها باید ضخیم و محکم باشد تا در هنگام رگلاژ پایه شکسته و یا شل نشود و در صورت بسته شدن پنجره، فشار در ناحیه لاستیک های درزبندی استاندارد باشد.

نیکویی به روکش اسپانیولت ها اشاره کرد و گفت: این روکش باید استاندارد بوده و حداقل 300 ساعت مقاومت در برابر تست آب و نمک داشته باشند تا در مناطق مرطوب دچار فرسودگی و خوردگی نشوند. او افزود: انتخاب دستگیره ها، ارتفاع دستگیره، وزن مناسب، آلیاژ مرغوب، پایه های پلاستیکی ضخیم، رنگ کاری چندلایه، شفت چهار پهلوی مقاوم و چرخ دنده های داخلی نیز باید قابل توجه قرار گیرند.

نیکویی گفت: نکته قابل تأمل بعدی، رنگ چندلایه ای دستگیره است. رنگ کاری چندلایه این مزیت را دارد که براثر شستشو و ضربه خوردن، رنگ دستگیره از بین نرود. در دستگیره ها، استفاده از آلیاژ مناسب در شفت چهار پهلو که داخل اسپانیولت ها قرار می گیرد و فشار زیادی به این قسمت وارد می شود، باعث می شود شفت از حالت چهارگوش کامل خارج نشود و درنتیجه موجب افزایش طول عمر دستگیره شود.

یراق آلات دو حالتِ استاندارد در و پنجره UPVC

زهرایی از شرکت بازرگانی قائم در مورد یراق آلات دو حالتِ گفت: این نوع از پنجره UPVC روی دو محور افقی و عمودی با یک دستگیره باز می شود . این پنجره با توجه به اینکه در درون ساختمان قرار دارد اغلب درجایی نصب می شود که نیاز به جابجایی هوا دارد مانند آشپزخانه. او افزود: با توجه به مکان قرارگیری این پنجره و بازشوی آن در هنگام باز و بسته شدن به فضای کمتری نیاز است و از مزایایی آن می توان به امنیت بالای یراق آلات به کاررفته و مخفی و پنهان بودن یراق آلات زیر محور باز شوندگی، قابلیت رگلاژ راحت و امنیت و راحتی درباز و بسته شدن توسط کودکان اشاره کرد

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 264فهرست مطالب شماره 264
×