انتظار چنین نمایشگاهی را نداشتم

مارون نوهرا (Maroun Nohra) ایران را کشوری دارای ظرفیت های بسیار دانست. این لبنانی که مدیریت یک شرکت ایتالیایی را بر عهده دارد با چهره ای بشاش از برگزاری سومین نمایشگاه آسانسور و پله برقی ابراز رضایت می کند.

انتظار-چنین-نمایشگاهی-را-نداشتم
مارون نوهرا (Maroun Nohra) ایران را کشوری دارای ظرفیت های بسیار دانست. این لبنانی که مدیریت یک شرکت ایتالیایی را بر عهده دارد با چهره ای بشاش از برگزاری سومین نمایشگاه آسانسور و پله برقی ابراز رضایت می کند. گرچه او پیش تر از ایران دیدار کرده بود، ولی این نخستین نمایشگاهی است که او حضور داشت. در جریان برگزاری این نمایشگاه با نوهرا به گفت وگویی کوتاه نشستیم تا از نگاه دیگری به جشنواره بپردازیم که او در ابتدا گفت: "مدیریت اینجا بسیار حرفه ای است و من چنین انتظاری نداشتم." مارون نوهرا، نسبت به روابط مالی و گمرکی انتقادهایی وارد می کند و می گوید برای اینکه تجار و شرکت های اروپایی به ایران بیایند باید در امور مالی و بانکی و همچنین گمرک تسهیلات بیشتری ایجاد کنند، نمایشگاه از نظر مدیریتی بسیار قوی است و من چنین انتظاری نداشتم، به همین دلیل غرفه کوچکی انتخاب کردم و از این نظر فکر می کنم ضرر کرده ام ، ما در نمایشگاه های بعدی حضور قوی تری خواهیم یافت. نوهرا ظرفیت شرکت های ایرانی را در حد بالایی ارزیابی می کند و می افزاید: این شرکت ها در سطح فنی بسیار بالا و همچنین از ظرفیت های بالا، و از نظر مدیریتی هم در سطح مناسبی قرار دارند. وی در مقام مقایسه شرکت های ایرانی و اروپایی می گوید: مسلماً از نظر فنی و مدیریتی همیشه نیاز به کارهای بیشتری وجود دارد اما چیزی که امروز در نمایشگاه می بینم این است که شرکت های ایرانی تفاوت زیادی با شرکت های اروپایی ندارند. نوهرا می افزاید: این شرکت ها سطح بالایی از مدیریت و تکنولوژی را از خود نمایش می دهند، به ویژه در بخش الکترونیک بسیار پیشرفته هستند؛ و در خصوص ظرفیت های سرمایه گذاری در بازار ایران برای شرکت های اروپایی ادامه داد: فکر می کنم در صورت بهتر شدن روابط و گذشتن از سد تحریم ها بازار ایران برای تمام شرکت های اروپایی جذاب باشد و آنها تمایل داشته باشند به ایران بیایند. این سرمایه گذار لبنانی-ایتالیایی بازار ایران را بسیار گسترده می داند و می افزاید: حتی بازار ایران این ظرفیت را دارد که هدف 50 درصد محصولات ما باشد، و این مقداری است که ما به دیگر نقاط جهان صادر می کنیم. از وی در پاسخ به موانع اصلی ارتباط اقتصادی ایران و اروپا پاسخ می دهد: در خبرها می خوانیم که بسیاری از تحلیل گران از کم شدن تأثیر تحریم ها سخن می گویند اما حتی امروز ارتباط بانکی و ارزی برای شرکت های خارجی بسیار مشکل است و این بزرگ ترین مسئله بر سر راه آمدن شرکت های اروپایی به ایران است. مارون نوهرا می گوید بانک ها باید سیستم بازتری داشته باشند: در تمام اروپا هیچ کس LC از طرف ایران را به قبول نمی کند . باید سیستم اقتصادی و تجاری بازتر باشد تا نقل و انتقال پول با سهولت بیشتری صورت گیرد. وی به امور گمرکی نیز پرداخت و با تاکید بر اینکه برای اعلام محصولات مشکل وجود دارد اضافه کرد: باید راه حلی برای این مشکل یافت چرا که اگر شرکت های خارجی بخواهند برای سرمایه گذاری به ایران بیایند باید تسهیلات بیشتری در اختیار آنها گذاشت. مارون نوهرا در پایان از معطل ماندن محصولات در گمرک و بندرها انتقاد می کند و می گوید: پیش آمده که محصولات ما 2 تا 3 ماه در بندرهای ایران مانده و مشتریان ما از این بابت متضرر شده اند.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×