چگونه وام 35 و 50 میلیونی بگیریم

مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف وام مسکن که هفدهم دی ماه به تصویب رسید، چند روز بعد از سوی بانک مرکزی به بانک مسکن ابلاغ شد تا این بانک بخشنامه آن را به شعب خود در سطح کشور ارسال کند.

چگونه-وام-35-و-50-میلیونی-بگیریم

بر اساس نرخ میانگین اوراق حق تقدم دریافت وام 35 میلیون تومانی مسکن برای متقاضیانی که نزد بانک مسکن سپرده نگذاشته اند، نیاز به خرید 70 برگ اوراق حق تقدم دارد که در حال حاضر حدود 4 میلیون و 200 هزار تومان هزینه در بر دارد. زوج های جوانی که تاریخ عقد آنها پس از 17 دی ماه 92 است باید 100 برگ خریداری کنند که مجموع آن در فرابورس حدود 6 میلیون تومان، قیمت دارد هرچند که نرخ اوراق متغیر است.

متقاضیانی که مراحل سپرده گذاری برای وام 20 میلیون تومانی مسکن را پشت سرگذاشته اند تنها باید به ازای اختلاف وام قبلی و وام جدید، اوراق خریداری کنند. در این شرایط برای دریافت وام 35 میلیون تومانی باید 30 برگ اوراق خریداری کنند. یعنی متقاضیانی که قصد دریافت وام 10 میلیون تومانی تعمیرات مسکن در کنار این وام را دارند باید برای آن نیز 20 برگ اوراق خریداری کنند که باید عملاً مبلغی از وام را بابت هزینه دریافت آن، بپردازند. با فرض دریافت وام 50 میلیون تومانی در کنار یک وام 10 میلیون تومانی از سوی یک زوج، مبلغی در حدود 7 میلیون و 200 هزار تومان باید هزینه شود.

چگونه وام 35 میلیونی بگیریم

در گام اول باید حساب ویژ ه ای در بانک مسکن افتتاح کنید و به همان مقدار که وام می خواهید سپرده بگذارید. یعنی برای دریافت وام 35 میلیون تومانی باید 35 میلیون تومان را در حساب ویژه بانک مسکن به مدت 6 ماه واریز کنید. اگر این قدر پول ندارید می توانید نصف آن را به مدت یک سال در حساب بانک مسکن سپرده بگذارید. یعنی برای دریافت وام 35 میلیون تومانی باید 17 میلیون و 500 هزار تومان را به مدت یک سال در بانک مسکن سپرده گذاری کنید.

بعد از این مدت بانک مسکن به شما "اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات" را تحویل خواهد داد تا با آن به دنبال خانه ای بگردید و بعد از آن در دفتر اسناد رسمی (محضر) که بانک مسکن تعیین می کند، سند خانه به نام شما اما در رهن بانک می شود. در آنجا نماینده بانک چک 35 میلیون تومانی یا 50 میلیون تومانی را به فروشنده خانه (و نه شما) تحویل خواهد داد. شما صاحب خانه شده اید اما باید برای پرداخت اقساط خانه فکری بکنید.

وام مسکن زوج های جوان

کشاورز-کارمند بانک- در پاسخ به این سؤال پیام ساختمان که آیا به هر زوج جوان که از دی ماه 92عقد کرده اند وام تعلق می گیرد، گفت: ازآنجاکه بازپرداخت این وام 50 میلیونی سنگین است باید مدارکی توسط زوجین دال بر اینکه توانایی باز پرداخت وام در زمان مقرر را دارند، ارائه شود و برای بانک مهم نیست که یکی از زوجین بیکار باشد .چون اگر توانایی بازپرداخت باشد مشکلی در ارائه وام وجود ندارد

. محمدی – کارمند بانک- نیز در مورد پرداخت وام 50 میلیون تومانی به زوج های جوان گفت: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار این وام در غالب دو فقره وام 25 میلیون تومانی به هرکدام از زوجین اعطا خواهد شد. بر این اساس بانک مسکن شرط پرداخت این وام را تقسیم یکسان میزان مالکیت زوج و زوجه در آپارتمان نشوند مورد معامله، تعیین کرده است. وی افزود: هر یک از زوجین باید صاحب و مالک قانونی سه دانگ از آپارتمانی و این وام تنها در صورت خرید ملک پرداخت می شود.

طباطبایی -کارمند بانک مسکن- در پاسخ به این سؤال پیام ساختمان که به نظر می رسد بازپرداخت وام 50 میلیونی برای بانک مسکن سود کلانی دارد، گفت: هیچ بانکی در ایران از عقود مبادله ای استقبال نمی کند ،ضمن اینکه بانک مسکن بانکی کاملاً دولتی است و به هیچ وجه دنبال منافع خود نیست .

انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×