مشخصات فنی عایق انعکاسی

تکنولوژی ساخت این عایق متعلق به سازمان هوافضای آمریکا NASA است که در کشور استرالیا تولید و به کل بازارهای دنیا ارسال می گردد. عایق از دولایه فویل آلومینیوم مسلح با خلوص 7/99% و یک لایه فوم LDPE محتوی میلیون ها حباب هوا تشکیل شده و عملکرد آن به صورت انعکاس مولکول های جنبش یافته براثر حرارت به سمت منبع حرارتی است. ضریب انتقال حرارتی عایقw/m2k 03/0 و ضخامت آن تنها 5/6 میلی متر و وزن آن در هر مترمربع تنها 316 گرم است. وزن پایین عایق در سبک سازی سازه نهایی بسیار مؤثر بوده و انعطاف پذیری بالای آن باعث می شود عایق در تمامی سطوح بخصوص سطوح قوسی به راحتی و با سرعت نصب گردد.

ویژگی های برتر

عایق insulbreak 65F فاقد الیاف آلرژی زاست و پرندگان و حشرات نیز نمی توانند در آن نفوذ نمایند، عایق 65F در دسته عایق های خود خاموش شونده قرار می گیرد بدین معنی که در صورت دور شدن شعله از عایق آتش خودبه خود خاموش شده و هنگام وجود شعله نیز تنها عکس العمل عایق جمع شدن بدون چکه کردن قسمت شعله ور است که این تست توسط مرکز تحقیقات ساختمان ایران نیز موردبررسی و تأیید قرارگرفته است.

مقاومت این عایق در برابر نفوذ رطوبت و بخار بسیار بالا بوده و برای استفاده در محیط های مرطوب مانند استخرها بسیار مناسب است. نصب عایق نیز بدون نیاز به مش بندی و توری مرغی میسر است.

استانداردها و گواهینامه ها

مدیریت کیفیت مطابق استاندارد ISO 9001.2000

مقاومت حرارتی مطابق استاندارد ASTMC518

انتقال حرارتی مطابق استاندارد ASTM-E408

انتقال بخار مطابق استاندارد ASTM-E96

آتش گیری مطابق استاندارد EN ISO 11925-2

شایان ذکر است عایق 65f توسط شرکت مرکز تحقیقات ساختمان ایران موردبررسی قرارگرفته و دارای تأییدیه فنی می باشد.

برخی از پروژه های عایق شده با استفاده از عایق 65F:

استخر بزرگ ارومیه

آشیانه هواپیمای در امارات و اردن

شهر سبز ابوظبی

مسجد زبیل ابوظبی

برج های رایز استرالیا

انبار تویوتا در مالزی

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 225فهرست مطالب شماره 225
در ارتباط با این مطلب بیشتر بخوانیم :
×