لیست قیمت آبگرمکن ، آبگرمکن دیواری

دانستنی های آبگرمکن ، آبگرمکن دیواری

آبگرمکن

آبگرمکن مناسب برای تامین آبگرم بهداشتی، تاثیر مهمی در کاهش مصرف سوخت خواهد داشت. آبگرمکن متداول در سه نوع گازی، نفتی و برقی موجود هستند. البته دومی به علت گسترش شبکه های گازرسانی تقریباً در حال انقراض است. سومی هم در برخی از خانواده ها و اغلب به عنوان مکمل، مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار اینها به تازگی استفاده از آبگرمکن خورشیدی به دلیل بهره گیری از انرژی طبیعی خورشید و پاکیزگی در حال گسترش است.

آبگرمکن

آبگرمکن

آبگرمکن

آبگرمکن ایده ال خانواده

گروه تاسیسات: حدود 15 تا 20 درصد انرژی مصرفی هر خانوار صرف تامین آب گرم بهداشتی می شود. از این رو انتخاب آبگرمکن مناسب تاثیر مهمی در کاهش مصرف سوخت خواهد داشت. آبگرمکن های متداول در سه نوع آبگرمکن گازی، آبگرمکن نفتی و آبگرمکن برقی موجود هستند. البته آبگرمکن نفتی به علت گسترش شبکه های گازرسانی تقریباً در حال انقراض است. آبگرمکن برقی هم در برخی از خانواده ها و اغلب به عنوان مکمل، مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار اینها به تازگی استفاده از آبگرمکن خورشیدی به دلیل بهره گیری از انرژی طبیعی خورشید و پاکیزگی در حال گسترش است.
در گذشته شرایط به گونه ای بود که در اکثر فروشگاه های لوازم خانگی می توانستید لوازم سرمایشی و گرمایشی را تهیه کنید ولی اکنون وضع فرق می کند و کار تخصصی تر شده است. شما ناچار هستید برای خرید این قبیل محصولات به مکان های خاصی مراجعه کنید.
خوشبختانه در اغلب شهرهای ایران برای فروش محصولات مختلف تاسیساتی بازارهای مختلفی تعریف شده است. به این ترتیب کار برای شما راحت تر می شود و قدرت انتخاب و مقایسه بیشتری در اختیار دارید. اگر در تهران ساکن هستید، برای خرید آبگرمکن دلخواه خود باید به حد فاصل سه راه جمهوری (تقاطع امیرآباد جنوبی) تا میدان انقلاب، بروید که بورس آبگرمکن شده است. البته خیابان طالقانی - حد فاصل بهار تا شریعتی- نیز جایی است که انواع و اقسام لوازم گرمایشی و سرمایشی و آبگرمکن با برندهای داخلی و خارجی در ویترین مغازه ها خودنمایی می کنند. فروشگاه ها و تعمیرگاه های بسیاری کنار یکدیگر قرار دارند تا خدمات مناسبی را به مصرف کنندگان عرضه نمایند. در این میان کارخانه های بوتان، سوزان، ارج، آزمایش، سپهر الکتریک، لورچ، آزمون کار و... رقابت بسیار نزدیکی با هم دارند.
گشت و گذار یک ساعته در طول و عرض و عمق بازار طالقانی گویای حکومت بی چون و چرای آبگرمکن های شرکت بوتان در رنگ ها و مدل های متنوع است. بیش از نیم قرن سابقه تولید در کنار ارائه خدمات مناسب، محصولات این شرکت را در ردیف پرطرفدارترین سیستم های گرمایشی قرار داده است. به جرات می توان گفت؛ آبگرمکن گازی در ایران با نام بوتان پیوند خورده و سایر برندهای داخلی تا حدودی در سایه قرار دارند. در کنار اینها باید به آبگرمکن های شرکت های آلمانی، ترکیه ای و چینی با برندهای وایلانت، بوش، دمراد و... اشاره کرد.
آبگرمکن برندهای آلمانی همیشه از کیفیت بالایی برخوردار بودند و قیمت آنها نیز در مقایسه آبگرمکن با برندهای مشابه بیشر است، ولی آبگرمکن های ترکیه ای داستان دیگری دارند؛ در چند سال اخیر شرکت های ترکیه ای از بی اعتمادی نسبت به کالاهای چینی نهایت استفاده را کرده و با عرضه محصولات تاسیساتی نوین جای خود را در بازار ایران مستحکم کردند. البته برندهای متفرقه دیگری هم در بازار هستند که استفاده از آنها مستلزم درایت و بررسی بیشتر تمام جوانب کار است. ناگفته نماند؛ تبلیغات رسانه ای کماکان بیشترین نقش را در معرفی برندهای مختلف گرمایشی و آبگرمکن بر عهده دارند.
در حال حاضر قیمت یک آبگرمکن گازی به طور متوسط بین250 تا 450 هزار تومان در نوسان است. البته قیمت تک فروشی آبگرمکن با عمده فروشی آبگرمکن ممکن است تا حدی متفاوت باشد. با این حال در شرایط فعلی با توجه به نوسانات شدید قیمت ارز، استفاده از آبگرمکن ایرانی از هر جهت به صرفه تر است. یادتان باشد؛ آبگرمکن برخلاف شوفاژ، عمر بسیار کمتری دارد. کارشناسان تاسیسات عمر متوسط آبگرمکن را بین 6 تا 10 سال - بسته به چگونگی استفاده و نگهداری- تخمین می زنند. بنابراین چه بهتر که در هنگام خرید به معیارهای انتخاب محصول توجه داشته باشید تا در آینده از پرداخت هزینه های ناخواسته و اضافی در امان بمانید.

شناخت آبگرمکن های رایج

آبگرمکن های موجود در بازار با مصارف سوخت آبگرمکن نفتی، آبگرمکن برقی وآبگرمکن گازی تولید شده اند. این وسیله در 2 طرح آبگرمکن ایستاده و آبگرمکن دیواری و در سه مدل آبگرمکن مخزنی،آبگرمکن دیواری و آبگرمکن پمپ حرارتی ساخته شده است. در آبگرمکن مخزنی؛ آب در محفظه ای جمع شده و گرم می شود، آب سرد از زیر وارد و آبگرم از بالای مخزن خارج می شود. این نوع آبگرمکن معمولی ترین نوع آبگرمکن های بازار است. آبگرمکن های دیواری با قابلیت تولید آب گرم فوری، مخزن ندارند و آب در صورت نیاز گرم می شود. این وسیله به دلیل راحتی کار بیشتر مورد توجه قرار گرفته، به طوری که بازار آبگرمکن های مخزنی را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است.آبگرمکن های پمپ حرارتی اغلب برقی هستند، انرژی الکتریکی برای جابه جایی حرارت از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می شود. در این نوع آبگرمکن ها یک ماده واسطه با گرفتن حرارت از یک نقطه محیط، آن را به آب می دهد. این نوع آبگرمکن ها با آنکه مصرف برق کمی دارند، اما استفاده از آنها در زمان پیک مصرف بسیار نامناسب است.

معیارهای انتخاب آبگرمکن به اعتقاد کارشناسان تاسیسات

در انتخاب آبگرمکن باید به مواردی مانند تعداد افراد خانواده، عادت های بهداشتی، میزان مصرف سوخت، بازده دستگاه، رده انرژی، هزینه نصب و راه اندازی و نحوه کاربرد آن توجه نمود. به طور معمول هر چه رده انرژی بالاتر باشد، آبگرمکن دارای بازدهی بیشتر و صرفه جویی بالاتری در مصرف گاز است. در ادامه برخی از معیارهای انتخاب یک آبگرمکن مطمئن را تشریح می کنیم.

الف) سوخت تمیز و ارزان آبگرمکن :

اگر هزینه و دسترسی به سوخت برای شما اهمیت دارد، هنگام خرید به نوع سوخت آبگرمکن توجه کنید. به طور متداول، آبگرمکن ها در انواع آبگرمکن گازی، آبگرمکن نفتی وآبگرمکن برقی عرضه می شوند.گاز در مقایسه با سایر سوخت ها، تمیز و ارزان بوده که با توجه به گستردگی شبکه های توزیع برق امروزه در اکثر نقاط کشور ما در دسترس می باشد.

ب) آب گرم فوری و مستمر در آبگرمکن:

اگر می خواهید به محض باز کردن شیر، آب گرم داشته باشید، آبگرمکنی انتخاب کنید که آب را فوری و در هنگام استفاده گرم کند. به این ترتیب، هیچ وقت معطل گرم شدن آب نمی شوید. همچنین اگر می خواهید هیچ وقت موقع استحمام، آب سرد نشود- حتی وقتی که چند نفر پشت سر هم از حمام استفاده می کنند- آبگرمکنی انتخاب کنید که آب گرم دائمی در اختیار شما قرار دهد. پیشنهاد می کنیم در این حالت از آبگرمکن با مخزن بزرگ و یا آبگرمکن دیواری با ظرفیت حرارتی بالا استفاده کنید.

پ) دوام و کیفیت آبگرمکن :

نشان استاندارد ملی بر روی آبگرمکن نشانگر دوام و کیفیت دستگاه می باشد. داشتن استاندارد ملی برای تمام دستگاه های گازسوز و داشتن برچسب انرژی برای تمام آبگرمکن های دیواری الزامی است. داشتن تاییدیه سازمان های معتبر داخلی و خارجی، مانند استاندارد کیفیت اروپا (CE) کیفیت بالای دستگاه را نشان می دهد. هنگام خریدآبگرمکن به این موارد توجه داشته باشید.

ت) کم فشار بودن آبگرمکن:

فشار آب در مناطق مختلف متفاوت است. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که فشار آب در آنجا پایین تر از حد معمول است، آبگرمکنی انتخاب کنید که با فشار کم آب نیز کار کند. در غیر این صورت می توانید؛ از آبگرمکن مخزنی ایستاده استفاده کنید.

ث) کم مصرف بودن آبگرمکن:

این روزها هزینه مصرف انرژی بسیار مهم است. آبگرمکنی انتخاب کنید که با مصرف کمتر گاز، آب گرم مورد نیاز شما را تامین کند. معمولاً میزان مصرف گاز آبگرمکن های دیواری بر روی برچسب انرژی آن مشخص شده است. آبگرمکن های دیواری نسبت به انواع ایستاده گاز کمتری مصرف می کند.

ج) اندازه مناسب آبگرمکن :

به ابعاد آبگرمکن توجه داشته باشید؛ اگر می خواهید از فضای خانه بهتر استفاده نمایید، آبگرمکنی انتخاب کنید که با فضای خانه متناسب باشد و با اشغال فضای کمتر، آب گرم مورد نیاز شما را تامین کند. نصب یک آبگرمکن بسیار بزرگ در آشپزخانه کوچک مناسب نیست.

چ) ایمنی آبگرمکن :

ایمنی استفاده از آبگرمکن نکته مهمی است که هرگز نباید فراموش شود. بنابراین اگر می خواهید با خیالی آسوده از آب گرم استفاده نمایید، آبگرمکنی انتخاب کنید که به سیستم های ایمنی از قبیل؛ شیر اطمینان و کلید حرارتی مجهز باشد. دقت و سختگیری در انتخاب لوازم خانگی، ایمنی خانه و خانواده شما را تضمین می کند.

ح) خدمات مطمئن آبگرمکن :

به یاد داشته باشید؛ تمام لوازم خانگی بعد از مدتی احتیاج به تنظیم و تعمیر دارند. هنگام خریدآبگرمکن به مدت ضمانت و خدمات پس از فروش آبگرمکن توجه نمایید. آبگرمکنی انتخاب کنید که به راحتی بتوانید با شرکت سازنده آن تماس بگیرید. فراموش نکنید؛ نصب، بازرسی و تعمیر لوازم خانگی گازسوز کاری است تخصصی و باید توسط سرویسکار مجاز و متخصص آبگرمکن انجام شود.×