menu

ثبت آگهی رایگان

کولر گازی ، اسپیلت

. . . . 1 2 3 . . . .

لیست قیمت کولر گازی ، اسپیلت

دانستنی های کولر گازی ، اسپیلت

کولر گازی ، اسپیلت

کولر گازی و اسپیلت از سیستم ها تهویه مطبوع می باشد و امروزه دارای طرفداران زیادی است.کولر گازی و اسپیلت از دو واحد مجزا ساخته شده اند، قسمت خارجی شامل کمپرسور و کندانسور است که در خارج از ساختمان نصب می گردد وقسمت داخلی که واحد تبخیر (اواپراتور) در آن قرار دارد در داخل ساختمان جای می گیرد. قسمت خارجی و پنل داخلی توسط دولولهٔ مسی یا آلومینیومی به همدیگر مرتبط هستند. سرمایش بی نظیر به طوری که وسیله ای جایگزین برای آن وجود ندارد.و سرمای تولیدی به همراه شادابی و طراوت خواهد بود و خیلی سریع محیط شما را خنک کرده و خودکار کمپرسور آن خاموش می شود. تصفیه هوا از انواع بو و مواد شیمیایی و دیگر آلاینده ها ، کاهش انواع آلرژی ناشی از میکروب ها ، پالایش هوا از ذرات معلق گردوغبار، بی اثر کننده باکتری ها و ویروس های موجود در فضا ، حذف انواع باکتری و ویروس و قارچ از محیط از مزایای کولر گازی و اسپیلت دیواری می باشد.

کولر گازی

کولر گازی و اسپیلت

کولر گازی از انتخاب تا تعمیر

با گرم تر شدن هوا مردم به دنبال تجهیز و تعمیر سیستم های سرمایشی هستند. دراین بین برخی شهروندان قید استفاده از کولرآبی را در خانه زدند و به دنبال خرید کولر گازی و اسپیلت هستند، اما خریداران و مصرف کنندگان باید قبل از خرید به این نکات توجه کنند:

انتخاب مدل:

ابتدا قبل از خرید یک دستگاه تهویه مطبوع باید توجه داشت که چه دستگاهی و چه مدلی مناسب جهت نصب در مکان موردنظر می باشد بدان معنا که هر نوع از کولر گازی و اسپیلت را نمی توان در منزل یا محل کار خود نصب کنید و بایستی با کارشناس مربوطه مشورت کرده و از او بخواهید که در انتخاب مدل کمکتان کند. به طور مثال اکثر افراد تا اسم کولر گازی می آید فکر می کنند که فقط همان اسپلیت دیواری می تواند باشد و نمی دانند که همیشه اسپلیت دیواری مناسب نیست. دلیلش نداشتن اطلاعات کافی است یا اینکه چون زیباتر است پس خوب است . بله البته که زیباتر و هماهنگ با دکوراسیون شماست و قیمت مناسب تر دارد و بیشترین فروش را دارد ولی بهترین پیشنهاد همیشه نمی تواند باشد.

تعیین ظرفیت:

این مبحث خیلی مهم بوده چون رضایت مشتری بستگی به آن دارد. به طورکلی برای انتخاب ظرفیت مناسب برای یک محل باید به متراژ برحسب مترمربع و ارتفاع موجود ، وسایل گرمایی( منظور هر وسیله ای که گرما تولید می کند مانند یک کامپیوتر یا اجاق گاز، تعداد پنجره ها ، کاربری مکان که خیلی مهم است مثلاً منزل مسکونی با تجاری خیلی باهم تفاوت دارند ، رطوبت هوا ، و موارد دیگر که توسط کارشناستان بررسی خواهد شد. برای مثال یک کولر گازی اسپلیت دیواری با ظرفیت 12000 بی تی یو به طورمعمول برای یک اتاق 20متری تا 30متری حداکثر مناسب است.

سازنده دستگاه:

عمدتاً سازندگان دستگاه های تهویه مطبوع درجه یک ، آمریکایی یا ژاپنی هستند و دیگر سازندگان آن خیلی به کیفیت توجه نکرده و بیشتر به دنبال قیمت ارزان تر و ظاهری زیباترند مانند شرکت های چینی یا کره ای و از این نظیر. پس به یاد داشته باشید ابتدا دنبال یک مارک یا شرکت آمریکایی یا ژاپنی باشید حال اینکه آن شرکت محصولات خود را در هرجایی از دنیا تولید کرده باشد که مکان تولید زیاد مهم نیست مهم آن است که دارای تکنولوژی بالا و کیفیت مرغوبی داشته باشد. به طور مثال به شرکت های زیر می توان اشاره کرد: اکسون ـ کری یرـ گودمن ـ توشیبا ـ هیتاچی ـ اجنرال ـ میتسوبیشی و غیره...

قیمت مناسب:

همیشه به یاد داشته باشید که بعد از کیفیت ، قیمت قرار دارد.

خدمات پس از فروش:

یک شرکتی که بهترین خدمات را می تواند بدهد قطعاً پیشرفت خواهد کرد و درنتیجه مشتریان خود را راضی نگه خواهد داشت. پس به این مورد هم توجه داشته باشید. و بدانید که همیشه کیفیت و قیمت مهم نیست.
اما نکاتی که باید دارندگان کولرهای گازی هم از آن اطلاع داشته باشند. یک کولر گازی قطعاً برای مکانی بسته تولیدشده است یعنی باید استفاده کننده پنجره و یا در منزل را خود را باز نگذارد چون سرمای تولیدشده توسط دستگاه به هدر می رود و درنتیجه دستگاه باید بیشتر کار کند و هرگز خودکار عمل نمی کند و مصرف برق شما افزایش خواهد داشت و موجب نارضایتی شما شده و دلیلش آن است که وقتی در باز باشد و سرما بیرون برود کمپرسور یکسره کار می کند و برق مصرف کرده و آسیب می بیند. همیشه در یک محیط بسته ترموستات کولر عمل کرده و فرمان خودکار می دهد.
در تابستان بهتر است که درجه کولر خود را بین 20تا 22 درجه تنظیم کنید تا بهترین عملکرد دستگاه را مشاهده کرده و لذت برده و طول عمر دستگاه در دمای 22 درجه افزایش خواهد کرد چراکه خودکارتر عمل می کند و همچنین این دمای موردنیاز بدن انسان در تابستان خواهد بود.
در زمستان دارندگان دستگاهی دوکاره که قابلیت تولید سرمایش و گرمایش را باهم دارد بهتر است که در ریموت کنترل خود را در دمای 20 تا 25 درجه تنظیم کنند.
قبل از تماس با تعمیرکار حتماً به راهنمای دستگاه مراجعه کنید و موارد درست استفاده کردن را بررسی کنید. سعی کنید تنظیمات ریموت کنترل را به هم نزنید. لازم است که بدانید یک کولر گازی نیاز به سرویس و نگه داری دارد یک بخش آن مربوط به مصرف کننده و بخش دیگر توسط تعمیرکار و سرویس کار شرکت باید انجام شود.
شما ابتدا هرماه باید فیلترهای پانل داخلی دستگاه خود را درآورده و بشویید و پس از خشک شدن مجدد قرار دهید.این کار کمک می کند که از قدرت پرتاب باد کولر کم نشود و سرمایش مطلوبی را بدهد.
همچنین واحد بیرونی ( کندانسور- کمپرسور ) و اوپراتور پانل داخلی را باید سرویس کار شرکت هرساله تمیز کند و سالی یک بار گاز دستگاه و عملکرد آن بررسی شود. این کار خیلی ضروری است و هرگز به خاطر هزینه آن کوتاهی نکنید چراکه خودتان ناراضی خواهید بود.

اسپیلت

مزایای یک کولر گازی اسپیلت دیواری :

سرمایش بی نظیر به طوری که وسیله ای جایگزین برای آن وجود ندارد.و سرمای تولیدی به همراه شادابی و طراوت خواهد بود و خیلی سریع محیط شما را خنک کرده و خودکار کمپرسور آن خاموش می شود. تصفیه هوا از انواع بو و مواد شیمیایی و دیگر آلاینده ها ، کاهش انواع آلرژی ناشی از میکروب ها ، پالایش هوا از ذرات معلق گردوغبار، بی اثر کننده باکتری ها و ویروس های موجود در فضا ، حذف انواع باکتری و ویروس و قارچ از محیط.
همچنین با توجه به طراحی های زیبا و انعطاف پذیری شکل گرفته در آن یک وسیله ای است که از دکوراسیون خوبی برخوردار است و به خوبی تکمیل کننده زیبایی در منزل یا محل کارتان خواهد شد. چراکه در زمانه حاضر برخورداری از یک دکوراسیون زیبا و هماهنگ باهم لازمه زندگی بوده و امید به آینده را افزایش خواهد داد.
تهویه هوا به صورتی که شما قادرید بدون داشتن سرمایش فقط از فن دستگاه استفاده کنید و تهویه صورت گیرد. گرمایش مطلوب در کنار داشتن سرمایش.در زمستان می توانید از گرمایش آن استفاده کرده فقط لازم به ذکر است که با توجه به ارزان بودن گاز مصرفی در ایران استفاده از یک دستگاه برقی برای گرمایش منطقی به نظر نمی رسد و به همین منظور به عنوان یک وسیله کمک گرمایشی مناسب است.
همچنین شما می توانید دستگاه خود را در حالت خودکار تنظیم کنید تا خود دستگاه برای عملکرد مناسب تصمیم بگیرد. داشتن برنامه خاموش و یا روشن شدن در ساعتی دلخواه شما که برای دستگاه برنامه ریزی کرده اید.
علاوه بر آن تنظیم دمای موردنیاز بدنتان با ریموت کنترل دستگاه صورت می گیرد و نصب و خدمات آن به بهترین شکل صورت می گیرد.

راه های صرفه جویی انرژی در اسپیلت ها

با شروع گرمای تابستان مصرف انرژی هایی همچون آب و برق در ساختمان های مسکونی و اداری به شدت افزایش پیدا می کند، به ویژه برای استفاده از دستگاه های کوچک تهویه مطبوع. به این ترتیب، با وجود قیمت های گران سوخت و کم شدن ذخایر انرژی نیاز است که همه به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست کشورمان کمک کنیم. چند تغییر استراتژیکی در به کارگیری تجهیزات مصرفی می تواند به این موضوع کمک کند.
برای اینکه بتوانیم از کولرهای گازی و اسپیلت ها یا هر وسیله دیگری استفاده مناسبی داشته باشیم می بایست اطلاعاتی را به دست آوریم تا علاوه بر بهره مندی از هوای خنک و مطبوع کولرهای اسپیلت در فصل گرم تابستان، در مصرف برق هم صرفه جویی کرده و هزینه های مصرفی آن را کاهش دهیم. به ویژه آنکه این روزها بحث کاهش مصرف انرژی یکی از مهم ترین مباحث در انتخاب انواع وسایل و کولر گازی است.
کولرهای گازی ، راندمان و کارایی بالا اما مصرف برق زیادی دارند که با انتخاب یک مدل کم مصرف با راندمان بالا می توان در مصرف برق تا حد زیادی صرفه جویی کرد. البته کولرهای آبی هم برق مصرف می کنند و هم آب؛ بنابراین می بایست برای هر دو دستگاه راهکارهایی برای صرفه جویی وشیوه صحیح مصرف توصیه کرد.

برچسب های مصرف انرژی

همان طور که در فصل زمستان به دلیل جهش بهای گاز مصرفی باید راه کارهایی برای جلوگیری از اتلاف حرارتی ساختمان ها یافت تا هزینه گاز متعادل شود، در فصل تابستان هم باید با انجام راهکارهایی ازمصرف بی رویه برق در کولرهای اسپیلت و هزینه های سنگین مربوط به آن جلوگیری کرد. برای این منظور ما در ادامه مطلب سعی می کنیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

چه کولری برای منزل ما مناسب است؟

1- اگر شما در بالاترین طبقه یک ساختمان سکونت دارید، به دلیل تابش نور خورشید در تابستان و انتقال حرارت آن به واحد زیر سقف باید به ازای هر مترمربع از مساحت اتاق بین 600 تا 800 (BTU) ظرفیت برودتی را در نظر بگیرید. چنانچه در طبقات وسط ساختمان ساکن هستید به ازای هر مترمربع می توانید حدود 400 تا 600 (BTU) ظرفیت برودتی برای کولر گازی یا اسپیلت مورد نیاز خود در نظر بگیرید.
2- بهتر است از کولر گازی یا اسپیلت هایی استفاده کنید که دارای اینورتر با سطح مصرف انرژی A یا B باشند. اینورترهای متناسب با میزان مصرف، دور مورد نیاز موتور را افزایش یا کاهش می دهند.
3- چنانچه در منزلتان از کولرآبی استفاده می کنید و به دلیل کانال کشی نامناسب یکی از اتاق ها خنک نمی شود. می توانید دریچه کولر موجود در این اتاق را بسته و بجای آن برای آن قسمت از خانه از یک اسپیلت یا کولر گازی مناسب استفاده کنید.
4- درمورد اینکه کدام مارک یا برند را انتخاب کنیم دقیقا نمی توان اظهارنظر کرد اما اولا این دستگاه ها از نظر ساختار و قطعات مشابه هستند و ثانیا بر اساس اینکه چه ظرفیتی و چند پنل موردنظر شما باشد، طیف محصولات آنها با هم متفاوتند. به طورکلی چون خدمات پس از فروش برای استفاده از کولرهای گازی بسیار مهم است در هنگام خرید سعی کنید خوش نام ترین کولر از نظر خدمات پس از فروش را انتخاب کنید.
5- در صورتی که کنتور برق شما 25 آمپر باشد، مجموع آمپر مصرفی اسپیلت ها یا کولرهای گازی نباید از 20 آمپر بیشتر باشد. البته آمپری که در برق مصرفی اسپیلت ها ذکر می شود آمپر راه انداز و اولیه است و پس از راه اندازی معمولا حدود 30 درصد کمتر از شدت آمپر راه انداز جریان برق نیاز خواهد بود.

مناسب ترین نحوه نصب و بهره برداری از کولر اسپیلت ها چگونه است؟

1- به دلیل اینکه هوای خنک اسپیلت ها از پنل داخلی به سمت روبه رو جریان دارد، باید پنل داخلی را درست در جایی قرار دهید که روبه روی محل نشستن یا حضور اعضا خانواده باشد. طول پرتاب هوای اسپیلت ها بر اساس ظرفیت معمولا بین 5 تا 10 متر است. این طرز فکر اشتباه است که لازم است کل سالن خنک شود تا شما هم خنک شوید.
2- از آنجایی که هوای گرم در زیر سقف انباشته می شود، بهتر است تا جایی که ممکن است اسپیلت ها را پایین تر از سقف نصب کنید. سعی کنید به نصاب خود توصیه کنید که پنل را 40 یا حتی 50 سانتیمتر از سقف پایین تر نصب نماید تا به این وسیله به افزایش جریان هوای خنک در سطح کمک نماید.
3- در اماکنی همانند فروشگاه ها، رستوران ها یا دیگر فضاهایی که ارتفاع سقف تا کف در آنها بیشتر از 2.8 متر باشد سعی کنید پنل داخلی را در ارتفاع دو متری از کف محل موردنظرتان نصب نمایید.
4- سعی کنید فیلترها و سطح کویل اسپیلت ها را به صورت ماهیانه شسته و تمیز کنید. این امر باعث افزایش راندمان دستگاه می شود و بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین سعی کنید در پنل داخلی را بازکرده و به صورت ماهانه فیلترها را بشویید و سطح کویل را با دستمال مرطوب غبارروبی کنید.
5- روی پنل بیرونی کندانسور دستگاه یک سایبان نصب نمایید تا دستگاه دور از تابش نور خورشید باشد و راندمان آن بهتر و مصرف برق آن کمتر شود.
6- پنل بیرونی را به گونه ای نصب نمایید که هوای آزاد در پشت آن به راحتی جریان یابد.
7- سعی کنید به صورت سالانه عایق لوله های بیرونی را چک کنید زیرا درصورتی که این عایق ها از بین رفته باشد اسپیلت شما مقداری از خنکی کولر را از دست می دهد.
8- در سرویس سالیانه حتما علاوه بر کنترل مقدار شارژ گاز موردنیاز کولر، از نصاب بخواهید از تمیز بودن سطح فین ها و کویل های کندانسور بیرونی نیز مطمئن گردد.

چگونگی کم کردن هزینه برق مصرفی اسپیلت ها

1- برای صرفه جویی در مصرف برق و کاهش هزینه برق مصرفی دمای کولر را روی 26 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. در این صورت کمپرسور دستگاه با وجود روشن بودن فن پنل داخلی که مصرف برق آن بین 15 تا 30 وات است، در اکثر اوقات خاموش خواهد بود. بهتر است که پنل داخلی مستقیما روبه روی محل نشستن ساکنین باشد.
2- سعی کنید لامپ های آپارتمان محل سکونت خود را به لامپ های کم مصرف تغییر دهید زیرا گرمای حاصل از لامپ های قدیمی تأثیر بسزایی در ایجاد گرمای مزاحم در ساختمان شما دارد و موجب افزایش زمان های کارکرد کولر اسپیلت و مصرف برق بیشتر می شود.
3- درصورتی که ساختمان شما دارای سطح پنجره های زیادی است یا پنجره رو به شرق و خصوصا رو به غروب دارید برای جلوگیری از ورود تشعشع گرمایی در تابستان از پنجره های دوجداره یا پوشش های ضد حرارت و ضد UV روی سطح شیشه پنجره ها استفاده نمایید. این پوشش ها که به راحتی روی سطح شیشه قرار می گیرند یک بار برای همیشه خیال شما را از ورود تشعشع گرما در تابستان و سرما در زمستان راحت می کنند.
4- سعی کنید در ساختمان از پنجره های UPVC با شیشه های دوجداره و آنتی رفلکس استفاده کنید.
5- بهتراست از لوازمی همانند اجاق گاز، اتو و دیگر لوازمی که ایجاد گرما می کنند بین ساعات 7 تا 10 شب استفاده نکنید چون گرمای حاصل از آن موجب افزایش زمان کارکرد کولر اسپیلت و مصرف برق بیشتر می شود.

قیمت انواع اسپیلت

نام قیمت (تومان) توضیحات کولر گازی اسپلیت گری مدل G MATIC-H18C3 2.398.000 سیستم سرمایشی کنترل از راه دور اسپیلت تایتان اینورتر ال جی مدل SV246STQ2 4.266.000 سایز 24000-سرد و گرم-60% صرفه جویی اسپیلت تایتان بیگ ال جی مدل S306TQ2 5.317.000 سایز 30000-سرد و گرم اسپیلت تایتان بیگ ال جی مدل S366TQ2 5.934.000 اسپیلت 36000-سرد و گرم اسپیلت تایتان تروپیکال اینورتر ال جی مدل RV186STQ 3.891.000 سایز 18000-سرد -60% صرفه جویی-قابلیت عملکرد تا 60 درجه سانتی گراد اسپیلت تایتان ال جی مدل S246TQ 2.739.000 سایز 24000-سرد و گرم-60% صرفه جویی اسپیلت تایتان ال جی مدل S126TQ 2.229.000 سایز 12000-سرد و گرم- اسپیلت تایتان پلاس اینورتر ال جی مدل SV246STQ3 4.603.000 سایز 24000-سرد و گرم-60% صرفه جویی کولر گازی اسپلیت ال جی مدل TV306STQ 5.638.000 پاک کنندگی خودکار 20 متر قدرت پرتاب باد خنک کنندگی سریع پرتاب باد در چهار جهت کولر گازی اسپلیت اجنرال مدل ABGA18RUT 4.318.000 دارای کنترل از راه دور کولر گازی اسپلیت سامسونگ مدل AR19KCFS 2.663.000 قدرت پرتاب باد تا 14 متر دارای کنترل از راه دور دارای نمایشگر مخفی دما دارای تایمر 24 ساعته دارای فن داخلی 5 سرعته دارای پنل کریستالی براق اسپلیت سامسونگ مدل AQV25PS 3.086.000 اینورتر سیستم خواب راحت تمیز کننده خودکار 60% صرفه جویی در مصرف انرژی در حالت کارکرد اسپلیت سامسونگ مدل AS13UGP 2.112.000 سیستم خواب راحت تمیز کننده خودکار سیستم کاهنده رطوبت اسپلیت سامسونگ مدل AQ25VB 3.291.000 سیستم خواب راحت تمیز کننده خودکار کنترل از راه دور سیستم کاهنده رطوبت اسپلیت سامسونگ مدل AQ25UGP 3.260.000 سیستم شستشوی اتوماتیک اواپراتور سیستم تولید سرمایش سریع صرفه جویی در مصرف انرژی اسپلیت سامسونگ مدل AQ13UGP 2.244.000 سیستم خواب راحت تمیز کننده خودکار سیستم کاهنده رطوبت کنترل از راه دور اسپلیت سامسونگ مدل AS25VB 2.188.000 سیستم خواب راحت تمیز کننده خودکار کنترل از راه دور سیستم کاهنده رطوبت اسپلیت اجنرال مدل ASGS18LFCA 4.998.000 کنترل از راه دور

در این زمینه بیشتر بخوانیم :

×