وان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمام

وان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمام

وان حمام به محفظه بزرگی گفته می شود که انسان ها در آن خود را می شویند. در بازار لوازم و تجهیزات حمام و استخر انواع متفاوتی از وان در طرح ها و مدل های مختلف از نوع تک نفره نشسته با ابعاد حدودی 80 * 100 گرفته تا وان و جکوزی دونفره خوابیده با ابعاد حداقل 3 مترمربع یافت می شود که می توان بنا بر هزینه و فضای مورد نظر آنها را خریداری و نصب نمود. یک وان مناسب باید به اندازه کافی بزرگ باشد اما خارج از انتظاری که از آن می رود (یک نفره یا دونفره بودن، نشسته یا خوابیده بودن) فضای اضافی و غیر لازم نداشته باشد زیرا در این صورت مستلزم پر کردن با حجم زیادی از آب گرم خواهد بود. جکوزی در واقع وان حوضچه مانندی است که آب موجود در آن فضا جهت ماساژ دادن عضله های مختلف بدن با فشار زیاد توسط پمپ های قوی از طریق لوله های تعبیه شده در قسمتهای مختلف دیواره به داخل حوضچه رانده می شود. از جکوزی به منظور رفع خستگی و ماساژ آبی استفاده می شود. بدنه جکوزی یکنفره که در حمام و یا در اتاق ها نصب می شود معمولا از جنس فایبرگلاس ساخته می شود. اما جکوزی چند نفره که در ساختمان ها و محل های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد از مصالح ساختمانی باهمان شرایط دیوارهای استخر ساخته می شود.
از آنجا که در آپارتمان های کوچک که گاهی کل فضای حمام، فقط به چند متر محدود می شود،کابین دوش یا زیر دوشی به جای وان مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً دوش ها فضای کمتری نسبت به حمام ها دارند و در اغلب آپارتمان های کوچک امروزی به جای وان از دوش استفاده می شود.کابین دوش یک محوطه دوش کامل با پانل پشتی و سینی است که تمام سطوح داخلی آن مهر و موم شده و ضد آب است. کابین دوش یک تجربه راحت و مناسب برای دوش گرفتن می باشد . کابین دوش در دو نوع ساده و پیشرفته در بازار موجود می باشند که انتخاب نوع آن به سطح مالی و سلیقه خریدار بستگی دارد کابین دوش ساده یک اتاقک با دوش سقفی هستند و کابین دوش پیشرفته با امکاناتی نظیر دوش دستی، سیستم نمایش و کنترل دما، رادیو، تلفن و LCD نمایشی، جکوزی، ماساژورهای پا و… تولیدشده است. یکی از معایب کابین دوش پیشرفته قیمت بالای آن می باشند و هرچند کارایی آن ها جذاب تر از کابین دوش ساده می باشد اما اگر حمامی بهداشتی، زیبا و مدرن، مقرون به صرفه، به دوراز نم و رطوبت و... می پسندید و سطح مالی تان نیز به کابین دوش پیشرفته نمی رسد پیشنهاد این است که برای این کابین دوش ساده هزینه کرده و از کارایی آن لذت ببرید.

کالاهای وان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمام

لیست قیمت وان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمام

دانستنی های وان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمام

وان و جکوزی

وان حمام

گروه بازار ساختمان: در بازار لوازم و تجهیزات حمام و استخر انواع متفاوتی از وان ها در طرح ها و مدل های مختلف از نوع تک نفره نشسته با ابعاد حدودی 80 * 100 گرفته تا وان جکوزی های دونفره خوابیده با ابعاد حداقل 3 مترمربع یافت می شود که می توان بنا بر هزینه و فضای مورد نظر آنها را خریداری و نصب نمود. یک وان مناسب باید به اندازه کافی بزرگ باشد اما خارج از انتظاری که از آن می رود (یک نفره یا دونفره بودن، نشسته یا خوابیده بودن) فضای اضافی و غیر لازم نداشته باشد زیرا در این صورت مستلزم پر کردن با حجم زیادی از آب گرم خواهد بود.
از آنجا که در آپارتمان های کوچک که گاهی کل فضای حمام، فقط به چند متر محدود می شود، زیر دوشی و یا کابین دوش به جای وان مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً دوش ها فضای کمتری نسبت به حمام ها دارند و در اغلب آپارتمان های کوچک امروزی به جای وان از دوش استفاده می شود. البته حمام ها برای افراد مسن مناسب تر می باشند. زیرا بر خلاف دوش ها که برای شستشوی سریع و سرپایی طراحی شده اند، حمام ها فضای کافی و مناسب برای نشستن و استفاده آرام و طولانی مدت تر از آب و سایر امکانات حمام دارا هستند. هرچند کاربرد وان علاوه بر شستشو می تواند تمدید اعصاب و یا مصارف طبی مانند ماساژ باشد اما به هر حال کابین ها و زیر دوشی ها جای بیشتری در حمام های کوچک امروزی دارند. در ادامه مطالب کالای برتر پیام ساختمان، در این شماره آنچه را که باید در مورد وان بدانیم ، برای اطلاع مخاطبان گرامی آورده ایم،البته لازم به توضیح است که مطالب عنوان شده دیدگاه مصاحبه شوندگان بوده و پیام ساختمان از چاپ نظرات موافق و مخالف استقبال می کند.

سیستم هایی با طراحی منحصر به فرد

یکی از مسئولین شرکت لاویتا در مورد محصولات این شرکت گفت: ما واردکننده وان،سونا ، جکوزی و کابین های دوش کامپیوتری در ایران هستیم و کالاهای این شرکت در پنج کلاس کاری متفاوت و نزدیک به 65 نوع برای انواع فضاها و با طراحی های گوناگون عرضه می گردد.وی افزود: قابلیت های ویژه وان و جکوزی این شرکت شامل ایجاد امواج ساز ماساژ با قابلیت منحصربه فرد، باردار کردن آب جهت رفع دردهای عضلانی، مفصلی و آرتروزها،سیستم تزریق گاز ازن به منظور استریلیزه کردن آب،چراغی پس زمینه و دکور روی پنل وان،چراغ های زیر آب،شیرهای چند حالته و شیر مخلوط آب گرم و سرد،رادیو (FM)،اسپیکر ضد آب،سیستم فرستنده و گیرنده صوتی منحصربه فرد با قابلیت پخش صدای استریو،پنل کنترل کامپیوتری،ریموت کنترل،دوش دستی متحرک ،بالشتک زیر سری،کلید پنوماتیک ( فرمان روشن شدن موتور به وسیله جریان هوا جهت بالا بردن ایمنی )،ماساژ سوزنی مناسب با نقاط گردن ، کف پا و پهلوها، دو شاخه محافظ جان با ضریب ایمنی بالا می باشد.
این فعال بازار ادامه داد: وان جکوزی مجهز به سیستم جدید 2000 Hydro Air جهت پاشیدن مخلوطی از جریان قوی آب و جریان هوا می باشد. ساختمان و طراحی منحصربه فرد این سیستم به گونه ای است که قطر حباب های هوای موجود در جریان آب کمتر از 4 میلی متر می باشد و به این دلیل حباب های هوا قبل از اینکه به بدن شخص برسند، به روی سطح آب نمی آیند و این اثری بسیار مطلوب را در کیفیت ماساژ ایجاد می کند. همچنین سیستم استریل با گاز ازن در وان جکوزی نه تنها عمل پاکسازی وان و تصفیه آب درون آن را انجام می دهند بلکه با افزودن ازن به آب و ماساژ داده شدن بدن با حباب های غلیظ گاز ازن سیستم متابولیسم (سوخت و ساز درونی)بدن فعال شده و باعث ایجاد تعادل در هورمون های درون بدن می شود و تمامی این اثرات در نهایت به زیبایی و لاغری شخص استفاده کننده از وان منتهی می گردد.نازل قطبی کننده آب نیز به روشی ویژه جهت ایجاد قطب های مغناطیسی N (شمال) و S (جنوب)طراحی گردیده است تا در حین اینکه باعث بهبود کیفی آب می شود، میدان مغناطیس ثابتی را در داخل وان جکوزی شکل می دهد که باعث انجام درمان مغناطیسی به بهترین وجه می گردد.این جکوزی به نحو احسن خستگی را از عضلات گردن و سرخرگ کاروتید(که وظیفه خون رسانی به مغز را به عهده دارد) بیرون کرده و باعث افزایش اکسیژن رسیده به مغز می شود به همین دلیل استفاده مداوم از این جکوزی از سکته مغزی پیشگیری کرده و باعث تقویت سلول های مغزی می گردد و همچنین مفید جهت پیشگیری و درمان موثر ناراحتی های ستون فقرات در ناحیه گردن و اثرات درمانی واضح بر میگرن و سختی عضلات گردن مفید می باشد.

محصولات مطابق با استانداردهای جهانی

محمدی پور، نماینده فروش محصولات « سای تک» در این مورد گفت: تولیدات ما مطابق با استانداردهای جهانی است. وی افزود: انواع وان و زیر دوشی شرکت «سای تک» از ورق آکریلیک ریخته گری بهداشتی (Cast Acrylic Sanitary Grade ) به عنوان لایه روئین ( لعاب ) و رزین پلی استر و الیاف شیشه به عنوان لایه تقویت کننده به ضخامت جمعاً 8 میلی متر تشکیل می گردند . این ورق ساخت کشور انگلستان و تولید کارخانه معتبر Lucite بوده و با استاندارد EN263 اروپا مطابقت دارد .
محمدی پور ادامه داد: ضخامت 4 میلی متری ورق آکریلیک ریخته گری بهداشتی ضمن اینکه هرگز تغییر رنگ نمی دهد و به مرور زمان و استفاده مکرر ترک موئی بر نمی دارد، ضد قارچ بوده و با انواع شوینده های معمول نیز سازگار می باشد .ضخامت 4 میلیمتر ورق آکریلیک امکان تعمیر لایه روئین را در مقابل صدمات احتمالی میسر می نماید. وی رنج قیمت این وان ها را از 2 میلیون و 800 هزار تومان تا7 میلیون عنوان کرد.

بزرگ ترین شرکت تولیدکننده وان در ایران

یکی از کارشناسان شرکت زرین آب به پیام ساختمان گفت: مواد اولیه محصولات ما از شرکت آلیبرت فرانسه که اولین تولیدکننده ورق های ترکیبی اکریلیک و abs در جهان است، خریداری شده که مزیت مهم آن بی نیازی از دیگر مواد در جهت تقویت و استحکام وان می باشد. وی افزود: هم اکنون این محصولات از شرکت senoplast اتریش با عنوان senosan2000 تهیه می شود که ورق های تولیدی این شرکت دارای کیفیت بسیار بالا می باشد که اخیراً به ورق های آنتی باکتریال تبدیل گردیده که مدارک و اسناد آن به تأیید مراکز قانونی کشورهای اروپایی نیز رسیده است.
این کارشناس ادامه داد: شرکت زرین آب هم اکنون بزرگ ترین شرکت تولیدکننده وان، جکوزی، سونا و کابین دوش در ایران می باشد وی خاطر نشانکرد که از لحاظ کیفیت و توان تولید در سطح بسیار بالایی بوده و پاسخگوی بخش وسیعی از نیاز ساختمانی کشور می باشد. رنج قیمت وان های این شرکت از 1 میلیون تا 2 میلیون است که به تناسب سایز و مدل متفاوت است .

جکوزی

ساخت جکوزی

بدنه جکوزی یکنفره که در حمام و یا در اتاق ها نصب می شود معمولا از جنس فایبرگلاس ساخته می شود. اما جکوزی چند نفره که در ساختمان ها و محل های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد از مصالح ساختمانی باهمان شرایط دیوارهای استخر ساخته می شود.
اولین قدم در ساخت جکوزی طراحی واجرای سیستم لوله کشی است، بطور کلی تاسیسات جکوزی شامل مسیر تصفیه، گرمایش و ماساژ است. سرعت بالای آب در لوله های منتهی به جت های جکوزی موجب می شود که این لوله ها بطور بالقوه افت فشار بالایی داشته باشند، لذا اگر در ساخت جکوزی به این مساله توجه نشود و سایز لوله ها به درستی انتخاب نگردد جت های جکوزی عمل ماساژ را بخوبی انجام نخواهند داد. رینگ های جکوزی نیز معمولا از جنس استیل، گالوانیزه و به کمک فیاینگ ها ساخته می شوند. مرحله بعدی، آجرچینی، نصب جت ها و شیلنگ های هواست ومرحله نهایی نیز نازک کاری جکوزی است که شامل سیمان کاری، آب بندی و سرامیک کاری است.
دهنوی هزینه ساخت یک جکوزی چهار نفره را چیزی در حدود 20 میلیون تومان برآورد کرد.

کابین دوش

کابین دوش یک محوطه دوش کامل با پانل پشتی و سینی است که تمام سطوح داخلی آن مهر و موم شده و ضد آب است. کابین دوش یک تجربه راحت و مناسب برای دوش گرفتن می باشد

کابین دوش

این روزها به دلیل کوچک بودن فضاهای مسکونی استفاده از وسایل کم جا، تاشو و طراحی های مینی مال رایج است یکی از این وسایل که در فضاهای مسکونی موردتوجه است کابین دوش می باشد، کابین دوش معمولا در خانه های کوچکی که سرویس بهداشتی و حمام در فضای مشترکی قرارگرفته اند یک گزینه عالی برای جداسازی این دو فضا از هم می باشد چراکه علاوه بر جداسازی، تمام کارایی و انتظاراتی که از یک حمام داریم را در یک فضای کوچک فراهم می کند.
کابین دوش یا کابینت دوش همان طور که از اسمش پیداست یک اتاقکی مدرن است که با پارتیشن های شیشه ای خود، دوش حمام را پوشش داده و فضای دوش را از فضای حمام و یا سرویس بهداشتی جدا می کند.

مزایای استفاده از کابین دوش

1-پارتیشن های شیشه ای اطراف دوش سبب می شوند تا هنگام دوش گرفتن از پاشیده شدن آب به اطراف ازجمله خیس شدن روشویی، توالت و در جلوگیری کنند.
2-کابین دوش ها دارای سه نوع درب هستند کشویی،لولایی،تاشو که نوع کشویی و تاشو آن برای فضاهای کوچک بسیار مناسب و بهینه می باشد زیرا فضایی اشغال نمی کنند و نوع لولایی آن برای حمام با ابعاد بزرگ مورداستفاده قرار می گیرد.
3- به دلیل محصور بودن فضا در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
4- سبب زیبایی و مدرن شدن فضای حمام می شوند.
5-به دلیل داشتن امکانات متنوع ازجمله سیستم تهویه هوا، کنترل اتوماتیک پانل، تلفن، لامپ سقفی و دیواری، دوش دستی متحرک و چندحالته، سیستم های جکوزی، جت های مختلف ماساژ، سونا، سیستم های صوتی و تصویری و... محیطی لذت بخش، مفرح و آرامی به وجود می آورند.
6-کابین دوش شکل های مختلفی ازجمله سه گوش، نیم دایره، مربعی داشته و در اندازه های متفاوتی ساخته می شوند که برای هرگونه فضایی می توان مورداستفاده قرارداد.
7- از مهم ترین مزایای کابین دوش داشتن محیط و حمامی بهداشتی و تمیز خواهد بود چراکه آب و بخار ناشی از آن دیگر محیط حمام را لکه دار، کثیف و فرسوده نخواهد کرد.
8-یکی از مشکلات اصلی حمام های طرح قدیمی، بخار بیش ازاندازه آن است که این مشکل در کابین دوش رفع شده است زیرا سیستم تهویه ای در این کابین ها کارشده که مانع از تولید بخار زیاد آب در فضای کابین دوش می شود.
9-یکی دیگر از مشکلات حمام های قدیمی رد شدن آب از کاشی ها و نم دادن دیوار و سقف بود که این مشکل نیز در کابین دوش رفع شده است به طوری که سینی کف کابین دوش مانع از خروج آب از محوطه کابین دوش شده و موجب مکش و آب بندی می شود.
کابین دوش ها در دو نوع ساده و پیشرفته در بازار موجود می باشند که انتخاب نوع آن به سطح مالی و سلیقه خریدار بستگی دارد کابین دوش ساده یک اتاقک با دوش سقفی هستند و کابین دوش پیشرفته با امکاناتی نظیر دوش دستی، سیستم نمایش و کنترل دما، رادیو، تلفن و LCD نمایشی، جکوزی، ماساژورهای پا و… تولیدشده است.
یکی از معایب کابین دوش پیشرفته قیمت بالای آن می باشند و هرچند کارایی آن ها جذاب تر از کابین دوش ساده می باشد اما اگر حمامی بهداشتی، زیبا و مدرن، مقرون به صرفه، به دوراز نم و رطوبت و... می پسندید و سطح مالی تان نیز به کابین دوش پیشرفته نمی رسد پیشنهاد این است که برای این کابین دوش ساده هزینه کرده و از کارایی آن لذت ببرید.

امکانات بی نظیر

کابین های دوش، حمام بخار و سونا، کابین های مجهز به سیستم جکوزی، کابین های مجهز به سیستم جت های ماساژور و هم چنین کابین هایی با طراحی منحصربه فرد و جذاب ، یک مزیت بالا برای حمام هر خانه ای محسوب می شود. اکثر کابین های حمام دارای امکانات جالبی مانند : دو شاخه محافظ با ضریب ایمنی بالا ، دوش دستی متحرک، نمایشگر و کنترل دما ، ضد عفونی با ازن، سیستم سونا بخار (هوشمند با قابلیت برنامه ریزی از نظر زمان و دما)، قابلیت ماساژ و ریموت کنترل است. حتی برخی از این کابین ها دارای امکاناتی مانند رادیو (FM) سیستم فرستنده و گیرنده صوتی با قابلیت پخش صدای استریو فونیک (برای گوش دادن به موزیک هنگام استحمام از فاصله دور ) و سیستم تنظیم حرارت سونا نیز می باشند تا استفاده کننده از حمام بی نظیر آن برای همیشه بهره مند باشد. برخی از این کابین ها دارای دوش هایی هستند که می توانند آب را از زوایای متفاوت بپاشد . همچنین در این کابین ها دستگاه ماساژور کف پا (برگرفته از طب سوزنی برای ماساژ قلب دوم ما) ماساژور کمر توسط پشتی برای ماساژ عضلات کمر نیز تعبیه شده است.

حتی برای خانه های کوچک

اشتباه نکنید، اگر چه چنین کالایی برای قشر مرفه و نیز خانه های لوکس مصرف دارد، اما در خانه های کوچک که سرویس بهداشتی و حمام در فضای مشترکی قرارگرفته اند کابین دوش بهترین انتخاب برای جدا کردن فضای حمام از سرویس بهداشتی است. برای اغلب این کابین دوش ها، درهای کشویی یا تاشو طراحی می شود، از این رو برای استفاده در فضاهای کوچک مناسب هستند. علاوه بر آن، با این کالا امکان بهره مندی از وان نیز در خانه های کم متراژ که طبعاً فاقد وان هستند، نیز فراهم می شود.

بر کیفیت تاکید داریم

محمدرضا امیری ، مدیرعامل شرکت لارس به خبرنگار پیام ساختمان گفت: شرکت ما وارد کننده فریم آلومینیوم (مواد اولیه تولید پارتیشن و کابین دوش) است و سازنده این نوع کالاها نیز هستیم. البته در آینده نزدیک نیز کابینت دستشویی را بر فهرست تولیدات مان خواهیم افزود. وی قیمت این کالاها را هر مترمربع 330 هزار تومان اعلام کرد. به گفته امیری محصولات این شرکت دارای خدمات پس از فروش است.

اولین وارد کننده کابین دوش

بخش زیادی از این کابین دوش ها از خارج وارد می شود. کریمیان ،مدیرعامل شرکت لاویتا درباره کابین سونا و جکوزی توضیح داد: همیشه سعی ما این است که بتوانیم کالای مدرن و جدیدی برای بازار داشته باشیم و تنوع جزو برنامه های ماست. وی قیمت این کالاها را از 5 میلیون تومان به بالا و ضمانت آن را یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش اعلام نمود و گفت : این کالاها دارای قطعات برقی است و ما حتی کالاهایی را که 13 سال پیش هم وارد کرده ایم ،از نظر خدمات پشتیبانی می کنیم. کریمیان برتری شرکتش را در پافشاری بر استمرار فعالیت در زمینه این نوع کالا می داند.

نوگرایی؛ حرف اول بازار

بازار این نوع محصولات نیز مانند سایر بازارها با چالش هایی همراه است. به عنوان مثال این کالاها که در اولویت دهم است با مشکلاتی در زمینه واردات روبه رو شده و از میزان تنوع آن در بازار کاسته شده است. هر چند برخی از شرکت ها همچنان همان میزان کالایی را که در گذشته وارد کرده اند، می فروشند.
هاشم کارورز، از فعالان این بازار در پاسخ به این سؤال که چرا همچنان واردات کابین دوش صورت می گیرد ، به خبرنگار ما اظهار داشت: اصل اساسی در این بازار تنوع کالایی است چرا که مشتریان کابین ، سونا و جکوزی بر روزآمدی این محصولات تاکید دارند . از این رو اگر بدنه ای از نوعی جدیدی یا مثلاً شیشه ای ضد شوک به بازار دنیا عرضه شده باشد، آنها هم خواهان خرید چنین محصولاتی هستند و کالاهای قدیمی را حتی با فناوری مشابه پسند نمی کنند. این خاصیت همه بازارهای لوکس است و شما می توانید چنین شرایطی را برای سایر محصولات با کارویژه ساختمان های لوکس و سوپر لوکس نیز مشاهده کنید. حال اگر تولیدکننده ای اقدام به تولید این کالا نماید، هم باید بر تنوع محصولات به صورت دائم بیفزاید و هم بازار مصرف این کالا به دلیل آنکه تنها مورد توجه خانه های لوکس است کشش و نیاز به خط تولید انبوه را ندارد.

مساحت مفید حمام

غلامی نیک، کارشناس تأسیسات در زمینه نکات لازم برای خرید کابین حمام توصیه کرد: اندازه کابین دوش مناسب برای شما به میزان زیادی به اندازه سرویس بهداشتی و فضای حمام شما بستگی دارد. ابتدا باید به طور دقیق فضای زمینی موجود و هم چنین ارتفاع فضا را اندازه گیری و جای قرارگیری در و پنجره را مشخص کنید. وی افزود: برای خرید کابین حمام باید نکاتی مانند فضای لازم و میز دسترسی به لوله های آب و مسیرهای خروجی فاضلاب را در نظر داشته باشید. زمانی که به اندازه و شکل کابین حمام مناسب فکر می کنید، اندازه و مدلی را برای کابین دوش خود انتخاب کنید که در سرویس بهداشتی فضای کافی برای تجهیزات و عناصر دیگر باقی بماند و حرکت در فضا دشوار نشود. جای قرارگیری کابین دوش نیز بسیار مهم است و باید در مورد آن با دقت تصمیم گیری کنید.

دقت در فروشگاه

قادری امین، از فروشندگانی است که به نکته ای مهم اشاره نمود: هنگام خرید کابین دوش حتماً در مورد نحوه تحویل و نصب آن توسط شرکت سازنده و هم چنین ضمانت نامه پس از فروش پرس و جو کنید. کابین دوش خود را پس از تحویل و نصب به خوبی بررسی کنید تا از سلامت بدنه و هم چنین کارکرد سیستم های مختلف مطمئن شوید و اگر مشکلی دیدید همان جا با فردی که برای تحویل دادن کابین آمده ،بازگو کنید و خواستار برطرف شدن آن شوید.
شرکت پرشین استاندارد هم از فعالان این بازار و عرضه کننده زیر دوشی و دور دوشی است که خدمات پس از فروش محصولات آن هم به صورت تعویض و هم تعمیر است.
از دیگر شرکت های مطرح در بازار کالاهای بهداشتی به ویژه در کاربرد محصولات بهداشتی می توان به شرکت های الماس نوید ، الماس رس، گوانا ، سنی پلاستیک و آیدا پلاستیک اشاره نمود.

تجهیزات حمام

تجهیزات حمام

تجهیزات حمام چیست؟

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، طراحی چیدمان تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی معمولا کار بسیار ساده ای است.
اگر سیستم لوله کشی و فاضلاب قبلا کار شده باشد و شما از قطعات استاندارد مانند وان های معمولی استفاده کنید، گزینه های زیادی برای چیدمان در این فضاها ندارید. در کنار چیدمان تجهیزات حمام ارتفاع نصب آنها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

تجهیزات حمام (سینک و روشویی در حمام و سرویس بهداشتی)

ارتفاع کانتر روشویی به طور معمول بین 80 تا 85 سانتی متر است اما چیزی که در واقع مهم تر است، ارتفاع روشویی و سینک شماست. کاسه روشویی که روی کانتر قرار می گیرد به طور طبیعی بلندتر از روشویی است که درون کانتر نصب می شود؛ بنابراین این کاسه ها برای جبران باید روی کابینت هایی با ارتفاع کمتر قرار گیرند. در نهایت شما باید سینک های مختلف را (در فروشگاه یا حمام های دیگر) امتحان کرده و ارتفاعی را که برای خود مناسب و راحت می بینید کشف کنید. روشویی، برای یک حمام دوست داشتنی یکی از نقش های اصلی را ایفا می کند.

آینه در دکوراسیون تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

به همین ترتیب ارتفاع آینه باید بر اساس ارتفاع شما باشد. میانگین خط دید افرادی را که از آینه استفاده می کنند، به دست آورید و مطمئن شوید بین مرز بالایی و پایینی آینه قرار می گیرد (معمولا میانگین 150 سانتی متر است، اما برای خانواده شما ممکن است متفاوت باشد).
در بسیاری از موقعیت ها، خط مرکزی آینه می تواند بین کانتر و سقف ایجاد شود تا ظاهری قرینه داشته باشد.
افراد اغلب لبه پایینی آینه را بالای شیر آب قرار می دهند اما هم مرز کردن این دو می تواند یک اثربخشی زیبا داشته باشد.

تجهیزات حمام

اتاق های دوش؛ بهتر است ارتفاع درب شیشه ای حمام تا سقف باشد. دستگیره درب را در ارتفاع 90 سانتی متری از کف یا هرجا که برایتان راحت است نصب کنید.
نیمکت ها؛ نیمکت های حمام علاوه بر اینکه نشیمن گاهی برای استراحت هستند، کاربرد زیادی دارند؛ بنابراین ارتفاع آنها باید اندکی پایین تر از صندلی های معمولی باشد (40 سانتی متر).
سردوشی ها؛ سردوشی ها نه باید زیادی پایین باشند که مجبور به خم شدن شوید نه زیادی بالا که آب را به شما پرتاب کنند. ارتفاع 200 سانتی متر رایج است، اما می تواند بالاتر یا پایین تر نیز نصب شود. این ارتفاع برای زمانی است که شما در زیر دوش می ایستید. با وجود نیمکت یا وان این ارتفاع ممکن است متفاوت شود.
تاقچه ها؛ تاقچه در فضای دوش هم محل مناسبی برای نگهداری تجهیزات حمام شماست و هم دیوار حمام را زیباتر می کند. در حمام هایی که وان دارند، بهتر است این تاقچه دقیقا بالای سطح وان تعبیه شود تا دسترسی به شامپو و لوازم دیگر برای کسی که در وان دراز کشیده راحت باشد اما در دوش های معمولی آنها باید بالاتر قرار گیرند که شما مجبور نباشید برای برداشتن چیزی خم شوید (120 سانتی متر).
شیرآلات دوش خود را در ارتفاع 105 تا 120 سانتی متر در مرکز و شیر پرکننده وان را 10 تا 15 سانتی متر بالای وان نصب کنید.

جا دستمال توالت در چیدمان تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

ارتفاع استاندارد نصب این نگهدارنده ها حدود 65 سانتی متر از کف است که به ارتفاع سطح بالای تانک توالت فرنگی نسبت به نشیمن آن نزدیک تر است. بنابراین پیشنهاد می کنم برای ایجاد یک راستای تمیز، آن را در این سطح نصب کنید. اگر فضای سرویس بهداشتی شما کوچک است، می توانید آن را به مبلمان آنجا نصب کنید.

قلاب و میله حوله درچیدمان تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

برای تجهیزاتی مانند قلاب های حوله و لباس، ارتفاع انعطاف پذیر است، اما طول چیزی را که می خواهید آویزان کنید نیز در نظر بگیرید. حوله ها به طور معمول حداقل 90 سانتی متر، کیسه های حمام 45 سانتی متر و لباس ها 150 سانتی متر ارتفاع نیاز دارند. یک نرده استاندارد حوله 120 سانتی متر بالای کف قرار می گیرد اما می تواند طوری نیز نصب شود که با تجهیزات دیگر مانند دستگیره درب اتاق دوش بدون سخت کردن دسترسی در یک راستا قرار گیرد. یکی از چیزهایی که اغلب در طراحی تجهیزات حمام ها نادیده گرفته می شود، پریزهای برق است. شما می توانید آنها را در مکان هایی مثل دیواره کابینت روشویی تعبیه کنید که در عین مخفی بودن از دید، در دسترس نیز باشند.ثبت آگهی رایگان
×