وان ، جکوزی و تجهیزات حمام

وان ، جکوزی و تجهیزات حمام

وان حمام به محفظه بزرگی گفته می شود که انسان ها در آن خود را می شویند. در بازار لوازم و تجهیزات حمام و استخر انواع متفاوتی از وان در طرح ها و مدل های مختلف از نوع تک نفره نشسته با ابعاد حدودی 80 * 100 گرفته تا وان و جکوزی دونفره خوابیده با ابعاد حداقل 3 مترمربع یافت می شود که می توان بنا بر هزینه و فضای مورد نظر آنها را خریداری و نصب نمود. یک وان مناسب باید به اندازه کافی بزرگ باشد اما خارج از انتظاری که از آن می رود (یک نفره یا دونفره بودن، نشسته یا خوابیده بودن) فضای اضافی و غیر لازم نداشته باشد زیرا در این صورت مستلزم پر کردن با حجم زیادی از آب گرم خواهد بود. جکوزی در واقع وان حوضچه مانندی است که آب موجود در آن فضا جهت ماساژ دادن عضله های مختلف بدن با فشار زیاد توسط پمپ های قوی از طریق لوله های تعبیه شده در قسمتهای مختلف دیواره به داخل حوضچه رانده می شود. از جکوزی به منظور رفع خستگی و ماساژ آبی استفاده می شود. بدنه جکوزی یکنفره که در حمام و یا در اتاق ها نصب می شود معمولا از جنس فایبرگلاس ساخته می شود. اما جکوزی چند نفره که در ساختمان ها و محل های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد از مصالح ساختمانی باهمان شرایط دیوارهای استخر ساخته می شود.

کالاهای وان ، جکوزی و تجهیزات حمام

لیست قیمت وان ، جکوزی و تجهیزات حمام

دانستنی های وان ، جکوزی و تجهیزات حمام

وان و جکوزی

وان حمام

گروه بازار ساختمان: در بازار لوازم و تجهیزات حمام و استخر انواع متفاوتی از وان ها در طرح ها و مدل های مختلف از نوع تک نفره نشسته با ابعاد حدودی 80 * 100 گرفته تا وان جکوزی های دونفره خوابیده با ابعاد حداقل 3 مترمربع یافت می شود که می توان بنا بر هزینه و فضای مورد نظر آنها را خریداری و نصب نمود. یک وان مناسب باید به اندازه کافی بزرگ باشد اما خارج از انتظاری که از آن می رود (یک نفره یا دونفره بودن، نشسته یا خوابیده بودن) فضای اضافی و غیر لازم نداشته باشد زیرا در این صورت مستلزم پر کردن با حجم زیادی از آب گرم خواهد بود.
از آنجا که در آپارتمان های کوچک که گاهی کل فضای حمام، فقط به چند متر محدود می شود، زیر دوشی و یا کابین دوش به جای وان مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً دوش ها فضای کمتری نسبت به حمام ها دارند و در اغلب آپارتمان های کوچک امروزی به جای وان از دوش استفاده می شود. البته حمام ها برای افراد مسن مناسب تر می باشند. زیرا بر خلاف دوش ها که برای شستشوی سریع و سرپایی طراحی شده اند، حمام ها فضای کافی و مناسب برای نشستن و استفاده آرام و طولانی مدت تر از آب و سایر امکانات حمام دارا هستند. هرچند کاربرد وان علاوه بر شستشو می تواند تمدید اعصاب و یا مصارف طبی مانند ماساژ باشد اما به هر حال کابین ها و زیر دوشی ها جای بیشتری در حمام های کوچک امروزی دارند. در ادامه مطالب کالای برتر پیام ساختمان، در این شماره آنچه را که باید در مورد وان بدانیم ، برای اطلاع مخاطبان گرامی آورده ایم،البته لازم به توضیح است که مطالب عنوان شده دیدگاه مصاحبه شوندگان بوده و پیام ساختمان از چاپ نظرات موافق و مخالف استقبال می کند.

سیستم هایی با طراحی منحصر به فرد

یکی از مسئولین شرکت لاویتا در مورد محصولات این شرکت گفت: ما واردکننده وان،سونا ، جکوزی و کابین های دوش کامپیوتری در ایران هستیم و کالاهای این شرکت در پنج کلاس کاری متفاوت و نزدیک به 65 نوع برای انواع فضاها و با طراحی های گوناگون عرضه می گردد.وی افزود: قابلیت های ویژه وان و جکوزی این شرکت شامل ایجاد امواج ساز ماساژ با قابلیت منحصربه فرد، باردار کردن آب جهت رفع دردهای عضلانی، مفصلی و آرتروزها،سیستم تزریق گاز ازن به منظور استریلیزه کردن آب،چراغی پس زمینه و دکور روی پنل وان،چراغ های زیر آب،شیرهای چند حالته و شیر مخلوط آب گرم و سرد،رادیو (FM)،اسپیکر ضد آب،سیستم فرستنده و گیرنده صوتی منحصربه فرد با قابلیت پخش صدای استریو،پنل کنترل کامپیوتری،ریموت کنترل،دوش دستی متحرک ،بالشتک زیر سری،کلید پنوماتیک ( فرمان روشن شدن موتور به وسیله جریان هوا جهت بالا بردن ایمنی )،ماساژ سوزنی مناسب با نقاط گردن ، کف پا و پهلوها، دو شاخه محافظ جان با ضریب ایمنی بالا می باشد.
این فعال بازار ادامه داد: وان جکوزی مجهز به سیستم جدید 2000 Hydro Air جهت پاشیدن مخلوطی از جریان قوی آب و جریان هوا می باشد. ساختمان و طراحی منحصربه فرد این سیستم به گونه ای است که قطر حباب های هوای موجود در جریان آب کمتر از 4 میلی متر می باشد و به این دلیل حباب های هوا قبل از اینکه به بدن شخص برسند، به روی سطح آب نمی آیند و این اثری بسیار مطلوب را در کیفیت ماساژ ایجاد می کند. همچنین سیستم استریل با گاز ازن در وان جکوزی نه تنها عمل پاکسازی وان و تصفیه آب درون آن را انجام می دهند بلکه با افزودن ازن به آب و ماساژ داده شدن بدن با حباب های غلیظ گاز ازن سیستم متابولیسم (سوخت و ساز درونی)بدن فعال شده و باعث ایجاد تعادل در هورمون های درون بدن می شود و تمامی این اثرات در نهایت به زیبایی و لاغری شخص استفاده کننده از وان منتهی می گردد.نازل قطبی کننده آب نیز به روشی ویژه جهت ایجاد قطب های مغناطیسی N (شمال) و S (جنوب)طراحی گردیده است تا در حین اینکه باعث بهبود کیفی آب می شود، میدان مغناطیس ثابتی را در داخل وان جکوزی شکل می دهد که باعث انجام درمان مغناطیسی به بهترین وجه می گردد.این جکوزی به نحو احسن خستگی را از عضلات گردن و سرخرگ کاروتید(که وظیفه خون رسانی به مغز را به عهده دارد) بیرون کرده و باعث افزایش اکسیژن رسیده به مغز می شود به همین دلیل استفاده مداوم از این جکوزی از سکته مغزی پیشگیری کرده و باعث تقویت سلول های مغزی می گردد و همچنین مفید جهت پیشگیری و درمان موثر ناراحتی های ستون فقرات در ناحیه گردن و اثرات درمانی واضح بر میگرن و سختی عضلات گردن مفید می باشد.

محصولات مطابق با استانداردهای جهانی

محمدی پور، نماینده فروش محصولات « سای تک» در این مورد گفت: تولیدات ما مطابق با استانداردهای جهانی است. وی افزود: انواع وان و زیر دوشی شرکت «سای تک» از ورق آکریلیک ریخته گری بهداشتی (Cast Acrylic Sanitary Grade ) به عنوان لایه روئین ( لعاب ) و رزین پلی استر و الیاف شیشه به عنوان لایه تقویت کننده به ضخامت جمعاً 8 میلی متر تشکیل می گردند . این ورق ساخت کشور انگلستان و تولید کارخانه معتبر Lucite بوده و با استاندارد EN263 اروپا مطابقت دارد .
محمدی پور ادامه داد: ضخامت 4 میلی متری ورق آکریلیک ریخته گری بهداشتی ضمن اینکه هرگز تغییر رنگ نمی دهد و به مرور زمان و استفاده مکرر ترک موئی بر نمی دارد، ضد قارچ بوده و با انواع شوینده های معمول نیز سازگار می باشد .ضخامت 4 میلیمتر ورق آکریلیک امکان تعمیر لایه روئین را در مقابل صدمات احتمالی میسر می نماید. وی رنج قیمت این وان ها را از 2 میلیون و 800 هزار تومان تا7 میلیون عنوان کرد.

بزرگ ترین شرکت تولیدکننده وان در ایران

یکی از کارشناسان شرکت زرین آب به پیام ساختمان گفت: مواد اولیه محصولات ما از شرکت آلیبرت فرانسه که اولین تولیدکننده ورق های ترکیبی اکریلیک و abs در جهان است، خریداری شده که مزیت مهم آن بی نیازی از دیگر مواد در جهت تقویت و استحکام وان می باشد. وی افزود: هم اکنون این محصولات از شرکت senoplast اتریش با عنوان senosan2000 تهیه می شود که ورق های تولیدی این شرکت دارای کیفیت بسیار بالا می باشد که اخیراً به ورق های آنتی باکتریال تبدیل گردیده که مدارک و اسناد آن به تأیید مراکز قانونی کشورهای اروپایی نیز رسیده است.
این کارشناس ادامه داد: شرکت زرین آب هم اکنون بزرگ ترین شرکت تولیدکننده وان، جکوزی، سونا و کابین دوش در ایران می باشد وی خاطر نشانکرد که از لحاظ کیفیت و توان تولید در سطح بسیار بالایی بوده و پاسخگوی بخش وسیعی از نیاز ساختمانی کشور می باشد. رنج قیمت وان های این شرکت از 1 میلیون تا 2 میلیون است که به تناسب سایز و مدل متفاوت است .

جکوزی

ساخت جکوزی

بدنه جکوزی یکنفره که در حمام و یا در اتاق ها نصب می شود معمولا از جنس فایبرگلاس ساخته می شود. اما جکوزی چند نفره که در ساختمان ها و محل های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد از مصالح ساختمانی باهمان شرایط دیوارهای استخر ساخته می شود.
اولین قدم در ساخت جکوزی طراحی واجرای سیستم لوله کشی است، بطور کلی تاسیسات جکوزی شامل مسیر تصفیه، گرمایش و ماساژ است. سرعت بالای آب در لوله های منتهی به جت های جکوزی موجب می شود که این لوله ها بطور بالقوه افت فشار بالایی داشته باشند، لذا اگر در ساخت جکوزی به این مساله توجه نشود و سایز لوله ها به درستی انتخاب نگردد جت های جکوزی عمل ماساژ را بخوبی انجام نخواهند داد. رینگ های جکوزی نیز معمولا از جنس استیل، گالوانیزه و به کمک فیاینگ ها ساخته می شوند. مرحله بعدی، آجرچینی، نصب جت ها و شیلنگ های هواست ومرحله نهایی نیز نازک کاری جکوزی است که شامل سیمان کاری، آب بندی و سرامیک کاری است.
دهنوی هزینه ساخت یک جکوزی چهار نفره را چیزی در حدود 20 میلیون تومان برآورد کرد.

سونا و جکوزی خانگی، آرامشی با حضور آب

آرامشی که حضور آب به انسان می دهد باعث شده است تا فضاهایی سراسر آرامش و لبریز از زیبایی مانند سونا و جکوزی ها به وجود بیاید، فضاهایی که می تواند خستگی یک روز کاری سخت را از تن بزداید و به آن آرامش دوباره ببخشد.
اما آرامش گرفتن از این فضا بسته به طراحی دکوراسیون داخلی آن است، چیزی که بیشترین تاثیر را بعد از خود آب بر انسان دارد، اگر فضای سونا و جکوزی طراحی دکوراسیون مناسبی نداشته باشد، مطمئنا نمی تواند آرامش مد نظر تان را پدید بیاورد و عوض آن که دوست داشته باشید وقتان را در فضای سونا بگذرانید دلتان می خواهند هر چه سریع تر از آن بیرون بیاید.
به گزارش پیام ساختمان، در ساخت سوناهای خشک معمولا از چوب استفاده می شد. دلیل آن هم ظرفیت گرمایی بالای چوب است. در سوناهای قدیمی تر استفاده از چوب های بدون روکش برای بعضی از افراد مشکلات پوستی و بعضا بیماری هایی را به همراه می آورد. به همین دلیل طراحان سعی کردند تا با استفاده از مواد و مصالح مدرن تر این مشکل را حل کنند.
بهترین متریال برای سوناهای مدرن چوب های ترموود هستند که هم به دلیل روکش دار بودنشان و هم به دلیل زیبایی و یکنواختی در ظاهر شان به نسبت دیگر چوب ها برای ساخت سونا مناسب تر هستند.
سونا و جکوزی هم مانند استخر ها می توانند در خانه های معمولی حضور داشته باشند، البته این نوع فضاها بیشتر در خانه های لوکس و با مساحت بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر تصمیم دارید در خانه تان یک سونا بسازید باید بدانید این فضا دارای تاسیسات و زیر ساخت های مخصوصی است که حتما قبل از ساخت خانه باید به آن ها پرداخت. سونا را می توان در کنار فضای حمام هم مکان یابی کرد و با کمی تغییر در ساختار وان های حمام هم می شود از آن ها به عنوان جکوزی استفاده کرد.
البته باید بدانید که هر وانی قابلیت تبدیل شدن به جکوزی را ندارد و فقط برخی از وان ها این قابلیت را دارا هستند که تاسیسات مورد نیاز آن ها هم باید قبل از ساخت و ساز باید پیش بینی شود.
فضای سونای خشک و بخار نباید در کنار یکدیگر قرار بگیرند. این نکته بسیار مهمی است که باید در طراحی استخرها، سونا و جکوزی ها مد نظر قرار بگیرد. درب ورودی سونای خشک و سونای بخار باید فاصله مناسبی را از یکدیگر داشته باشند تا بر دما و کیفیت فضایی یکدیگر تاثیر گذار نباشند. می توان جکوزی ها را در فضای مکث سالن های سونا در نظر گرفت. قرار دادن یک کمد جدا گانه برای وسایل مورد نیاز سونا هم می تواند ایده خوبی باشد که بهتر است در طراحی مد نظر قرار بگیرد.
تفاوت متریال ها و قابلیت ترکیب کردن آن ها با هم یکی از مواردی است که در زیبایی طراحی دکوراسیون بسیار تاثیر گذار است. در طراحی سونا و جکوزی می توان رنگ قهوه ای چوب ها و گرمای ذاتی و دوست داشتنی آن را با کاشی های زیبایی که طرح ها و رنگ های متفاوتی دارند ترکیب کرد. از ترکیب متریال ها گفتیم، شاید بد نباشد که این عکس را هم با بررسی کنیم، همان طور که در عکس بالا هم می بینید ترکیب شیشه و سنگ یکی از زیبا ترین ترکیب ها در طراحی دکوراسیون داخلی است. ظرافت و شفافیت شیشه در کنار سختی و صلابت سنگ ها تضاد دلنشینی را در فضا حکم فرما می کند و فضایی متعارف با مصادیق زیبایی شناسی را در اختیار شما قرار می دهد. در فضایی مانند جکوزی و یا سونا بهتر است از رنگ های روشن استفاده شود چرا که ای ن رنگ ها آلودگی را زود تر نشان می دهند و همین مسئله باعث می شود تا تمیزی فضا در اولویت باشد.
نکته مهم دیگری که در طراحی دکوراسیون داخلی سونا و جکوزی مهم است نورپردازی این فضا است. در چنین فضاهایی باید از سیستم های نورپردازی ای استفاده کرد که بتوان شدت و ضعف آن ها را کنترل کرد. شاید بعضی وقت ها احتیاج داشته باشید تا سونا و حمام شما کمی تاریک باشد تا آرامش بیشتری بگیرید، بعضی وقت ها هم دوست دارید که نور فضای داخلی شما از همیشه بیشتر باشد. ضمن این که این کار باعث می شود شما هر دفعه تجربه فضایی جدیدی را داشته باشید.
بهتر است برای سونای خشک در ورودی ای از جنس خود چوب هایی باشد که در طراحی داخلی آن استفاده شده است. این کار هدر رفتن انرژی را کاهش می دهد و راندمان فضایی را هم بهبود می بخشد.

تجهیزات حمام

تجهیزات حمام

تجهیزات حمام چیست؟

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، طراحی چیدمان تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی معمولا کار بسیار ساده ای است.
اگر سیستم لوله کشی و فاضلاب قبلا کار شده باشد و شما از قطعات استاندارد مانند وان های معمولی استفاده کنید، گزینه های زیادی برای چیدمان در این فضاها ندارید. در کنار چیدمان تجهیزات حمام ارتفاع نصب آنها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

تجهیزات حمام (سینک و روشویی در حمام و سرویس بهداشتی)

ارتفاع کانتر روشویی به طور معمول بین 80 تا 85 سانتی متر است اما چیزی که در واقع مهم تر است، ارتفاع روشویی و سینک شماست. کاسه روشویی که روی کانتر قرار می گیرد به طور طبیعی بلندتر از روشویی است که درون کانتر نصب می شود؛ بنابراین این کاسه ها برای جبران باید روی کابینت هایی با ارتفاع کمتر قرار گیرند. در نهایت شما باید سینک های مختلف را (در فروشگاه یا حمام های دیگر) امتحان کرده و ارتفاعی را که برای خود مناسب و راحت می بینید کشف کنید. روشویی، برای یک حمام دوست داشتنی یکی از نقش های اصلی را ایفا می کند.

آینه در دکوراسیون تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

به همین ترتیب ارتفاع آینه باید بر اساس ارتفاع شما باشد. میانگین خط دید افرادی را که از آینه استفاده می کنند، به دست آورید و مطمئن شوید بین مرز بالایی و پایینی آینه قرار می گیرد (معمولا میانگین 150 سانتی متر است، اما برای خانواده شما ممکن است متفاوت باشد).
در بسیاری از موقعیت ها، خط مرکزی آینه می تواند بین کانتر و سقف ایجاد شود تا ظاهری قرینه داشته باشد.
افراد اغلب لبه پایینی آینه را بالای شیر آب قرار می دهند اما هم مرز کردن این دو می تواند یک اثربخشی زیبا داشته باشد.

تجهیزات حمام

اتاق های دوش؛ بهتر است ارتفاع درب شیشه ای حمام تا سقف باشد. دستگیره درب را در ارتفاع 90 سانتی متری از کف یا هرجا که برایتان راحت است نصب کنید.
نیمکت ها؛ نیمکت های حمام علاوه بر اینکه نشیمن گاهی برای استراحت هستند، کاربرد زیادی دارند؛ بنابراین ارتفاع آنها باید اندکی پایین تر از صندلی های معمولی باشد (40 سانتی متر).
سردوشی ها؛ سردوشی ها نه باید زیادی پایین باشند که مجبور به خم شدن شوید نه زیادی بالا که آب را به شما پرتاب کنند. ارتفاع 200 سانتی متر رایج است، اما می تواند بالاتر یا پایین تر نیز نصب شود. این ارتفاع برای زمانی است که شما در زیر دوش می ایستید. با وجود نیمکت یا وان این ارتفاع ممکن است متفاوت شود.
تاقچه ها؛ تاقچه در فضای دوش هم محل مناسبی برای نگهداری تجهیزات حمام شماست و هم دیوار حمام را زیباتر می کند. در حمام هایی که وان دارند، بهتر است این تاقچه دقیقا بالای سطح وان تعبیه شود تا دسترسی به شامپو و لوازم دیگر برای کسی که در وان دراز کشیده راحت باشد اما در دوش های معمولی آنها باید بالاتر قرار گیرند که شما مجبور نباشید برای برداشتن چیزی خم شوید (120 سانتی متر).
شیرآلات دوش خود را در ارتفاع 105 تا 120 سانتی متر در مرکز و شیر پرکننده وان را 10 تا 15 سانتی متر بالای وان نصب کنید.

جا دستمال توالت در چیدمان تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

ارتفاع استاندارد نصب این نگهدارنده ها حدود 65 سانتی متر از کف است که به ارتفاع سطح بالای تانک توالت فرنگی نسبت به نشیمن آن نزدیک تر است. بنابراین پیشنهاد می کنم برای ایجاد یک راستای تمیز، آن را در این سطح نصب کنید. اگر فضای سرویس بهداشتی شما کوچک است، می توانید آن را به مبلمان آنجا نصب کنید.

قلاب و میله حوله درچیدمان تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

برای تجهیزاتی مانند قلاب های حوله و لباس، ارتفاع انعطاف پذیر است، اما طول چیزی را که می خواهید آویزان کنید نیز در نظر بگیرید. حوله ها به طور معمول حداقل 90 سانتی متر، کیسه های حمام 45 سانتی متر و لباس ها 150 سانتی متر ارتفاع نیاز دارند. یک نرده استاندارد حوله 120 سانتی متر بالای کف قرار می گیرد اما می تواند طوری نیز نصب شود که با تجهیزات دیگر مانند دستگیره درب اتاق دوش بدون سخت کردن دسترسی در یک راستا قرار گیرد. یکی از چیزهایی که اغلب در طراحی تجهیزات حمام ها نادیده گرفته می شود، پریزهای برق است. شما می توانید آنها را در مکان هایی مثل دیواره کابینت روشویی تعبیه کنید که در عین مخفی بودن از دید، در دسترس نیز باشند.ثبت آگهی رایگان
×