درب و پنجره چوبی - آلومینیومی - پیام ساختمان

درب و پنجره چوبی ، آلومینیومی

درب و پنجره چوبی ، آلومینیومی

درب و پنجره را از مواد مختلفی می سازند که در عین زیبایی ظاهری و کارایی خاص خود بتوانند عایق حرارت و صدا بوده و طول عمر بالایی نیز داشته باشند. بر این اساس درب و پنجره امروزی را علاوه بر آهن و چوب و آلومینیوم از موادی مانند پی وی سی و یو پی وی سی و به صورت تک جداره، دوجداره و حتی سه جداره می سازند. انواعدرب و پنجره سنتی و مدرن تک جداره و دوجداره تولید داخل و خارج از کشور با کیفیت، مدل و قیمت های متفاوت در بازار موجود هستند درب و پنجره از مصالح مهم در ساختمان به شمار می رود که جهت ارتباط بین فضاهای مختلف،عبور نور و تبادل هوا بین فضای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. درب و پنجره آلومینیوم به درب و پنجره هایی گفته می شود که از جنس آلومینیوم باشد.آلومینیوم کاربردی ترین فلز بعد از آهن است.آلومینیوم،فلزی نرم و سبک ، بسیار مقاوم در برابر زندگ زدگی است،از مهمترین خصوصییات آلومینیوم،به چکش خواری و انعطاف پذیر می توان اشاره کرد. نوعی از درب و پنجره آلومینیوم که کمترین میزان اتلاف انرژی را دارد درب و پنجره ترمال بریک آلومینیومی است.سیستم درب و پنجره آلومینیوم با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است. درب و پنجره چوبی ،درب و پنجره هایی که در ساخت آن از چوب استفاده می شود.چوب به عنوان نخستین ماده اولیه ای که بشر برای ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار داده است که به سبب زیبایی و اصالت منحصر به فرد است. از مزایای درب و پنجره آلومینیوم می توان به ضریب انتقال حرارتی پایین آن اشاره کرد به نحوی که چوب گرما و سرما را منتقل نمی کند.

کالا های درب و پنجره چوبی ، آلومینیومی

تولیدکنندگان درب و پنجره چوبی ، آلومینیومی

مجریان درب و پنجره چوبی ، آلومینیومی

اخبار درب و پنجره چوبی ، آلومینیومی

نیاز ساختمان ساز ها

دانستنی های درب و پنجره چوبی ، آلومینیومی

درب و پنجره

انواع درب و پنجره

امروزه درب و پنجره را از مواد مختلفی می سازند که در عین زیبایی ظاهری و کارایی خاص خود بتوانند عایق حرارت و صدا بوده و طول عمر بالایی نیز داشته باشند. بر این اساس پنجره های امروزی را علاوه بر آهن و چوب و آلومینیوم از موادی مانند پی وی سی و یو پی وی سی و به صورت تک جداره، دوجداره و حتی سه جداره می سازند. انواع درب و پنجره های سنتی و مدرن تک جداره و دوجداره تولید داخل و خارج از کشور با کیفیت، مدل و قیمت های متفاوت در بازار موجود هستند.
این هفته سری به بازار درب و پنجره زده ایم تا با کیفیت و کارایی آنها بیشتر آشنا شویم. در ادامه سلسله مطالب پیام ساختمان تحت عنوان کالای برتر در این شماره از نشریه به بررسی انواع درب و پنجره پرداخته ایم، با این توضیح که مطالب عنوان شده اظهارات مصاحبه شوندگان است و پیام ساختمان از نظرات موافق و مخالف برای چاپ در نشریه استقبال می کند.

انواع درب و پنجره از چوبی و فلزی تا کامپوزیت

کرمانی، یکی از فروشنده های صنف درب و پنجره به خبرنگار ما گفت: توجه به ویژگی ها، انواع فرم و جنس قاب درب و پنجره می تواند در شیوه کاربرد آنها مؤثر باشد.
او به سه نوع جنس قاب درب و پنجره اشاره کرد و ادامه داد: درب و پنجره ها یا از جنس چوب هستند یا فلزی از نوع آهن و آلومینیوم یا از جنس کامپوزیت هستند که در سه نوع فایبرگلاس، PVC و UPVC در بازار موجودند، اما قبل از هر چیزی به یاد داشته باشید که همه این سه نوع، قابلیت ساخت به صورت دوجداره و یا چند جداره را دارند.
کرمانی از درب و پنجره های چوبی گفت: چوب به عنوان نخستین ماده اولیه ای که بشر برای ساخت درب و پنجره مورداستفاده قرار داده و همچنین به سبب زیبایی و اصالت منحصربه فرد خود همواره جایگاه خود را در این صنعت حفظ کرده است. از زمان تولید پنجره های اولیه تاکنون تکنولوژی فرآوری و کاربرد چوب همیشه در حال رشد بوده است. این روزها چوب در دکوراسیون داخلی بسیار موردتوجه سازندگان و خریداران مسکن قرار گرفته است. قابلیت ساخت به صورت دوجداره، زیبایی، طول عمر بالا، عایق حرارت - جلوگیری از اتلاف انرژی، عایق صوت، عایق در برابر عبور ذرات گردوغبار و آلودگی هوا، عایق در برابر نفوذ آب، بی نیاز از رنگ، قابل شستشو، مقاوم در برابر نور آفتاب و حرارت، نصب و تعویض آسان از مشخصات درب و پنجره چوبی محسوب می شوند.
کرمانی درباره درب و پنجره های فلزی نیز گفت: در میان انواع فلزهای موجود عناصر آلومینیوم و آهن برای ساخت وساز درب و پنجره ها در صنعت ساختمان مورداستفاده قرار می گیرند. درب و پنجره های آلومینیومی دارای عمر بیشتری نسبت به چوب بوده و همچنین سبک تر و نازک تر است. حمل و نصب ساده تری نیز دارد. هرچند می توان شیشه این پنجره ها را دوجداره ساخت، اما از جایی که بدنه قاب این نوع پنجره ها عایق نبوده و درنتیجه، گرما را هدر می دهد و سرما را به فضای داخلی راه داده و عرق می کند، عملا خواص کامل پنجره های دوجداره را ندارند. آلومینیم یک فلز بوده و در مقابل خوردگی و زنگ زدگی آسیب پذیر است و به مرور زمان آسیب پذیرتر می شود. تورفتگی و خراش خوردگی آلومینیم قابل تعمیر نبوده و باید کلا تعویض شود. گوشه های در ب وپنجره های آلومینیومی به صورت مکانیکی به یکدیگر متصل می شوند که باعث آسیب پذیری آن در برابر تغییر شکل خواهد بود.
کرمانی در مورد درب و پنجره های آهنی نیز بیان داشت: حسن درب و پنجره آهنی نسبت به در ب و پنجره های آلومینیومی قیمت مناسب تر، قابل ترمیم بودن (مثلا در صورت شکستگی لولاها) و رنگ پذیری مناسب آنهاست، اما این دسته نیز دارای همان مشکلات عایقی درب و پنجره های آلومینیومی هستند. علاوه بر این درزگیری آن نیز معمولا به درستی قابل انجام نبوده و در هنگام بارندگی باعث نفوذ آب از اطراف به محیط داخل می شود. زنگ زدگی به مرور زمان نیز از دیگر مشکلات این نوع در ب و پنجره ها محسوب می شود.
کرمانی ادامه داد: در مقایسه با دو نوع دیگر، کامپوزیت ها که محصول فرایندهای شیمیایی هستند، انتخاب های نو و تازه ای هستند. ساخت قاب های درب و پنجره ها نیز از پیشرفت تکنولوژی در این عرصه بی بهره نمانده است. امروزه این کامپوزیت ها با روکش چوب نیز در بازار ارائه می شوند.
او همچنین توضیح داد: کامپوزیت های پلیمری یا فایبرگلاس یکی از انواع مصالحی است که برای ساخت درب و پنجره ها نیز از آن استفاده می شود. فایبرگلاس، کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می شود. مهم ترین ویژگی های درب و پنجره فایبرگلاس می توان به وزن بسیار سبک، عدم نیاز به تقویت فلزی به علت استحکام و مقاومت بالا، عایق صوتی بسیار عالی، طول عمر و مقاومت زیاد، مقاوم در برابر خوردگی، مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر اشعه ماوراءبنفش خورشید، مقاوم در برابر فشار ناشی از زلزله، عایق حرارتی بسیار عالی، عدم ایجاد صدا به هنگام وزش باد و طوفان، ضریب ایمنی بالا در برابر سرقت، قابل تولید در رنگ های متنوع و زیبا، باز و بسته شدن آسان به علت انبساط بسیار کم اشاره کرد.
کرمانی در انتها گفت: PVC و UPVC ها نیز از پلیمرهایی هستند که در فرمول شیمیایی با همدیگر متفاوتند اما PVC ها نسبت به UPVC ها مواد سخت تری هستند و تحمل دمای کمتری دارند. در صنعت درب و پنجره سازی از این پلیمرها برای ساخت قاب درب و پنجره استفاده می شود. از جمله ویژگی های درب و پنجره های UPVC می توان به مواردی مانند شستشوی آسان، صرفه جویی در مصرف انرژی (پروفیل های یو پی وی سی از هدررفت 30 درصدی انرژی در درون ساختمان از طریق درب و پنجره جلوگیری می شود) تنوع رنگ و عدم نیاز به رنگ آمیزی، عایق صدا (همراه شیشه های دوجداره یا چند جداره)، عایق دما، عایق در مقابل الکتریسیته، ضد اشتعال و حریق اشاره کرد، همچنین باعث تشدید آتش سوزی نمی شوند.

UPVC محبوب تر از بقیه

شیبانی، یکی دیگر از فروشنده های این صنف با اشاره به محبوبیت UPVC ها نسبت به بقیه انواع درب و پنجره، گفت: سازندگان امروزی بیشتر پنجره ها را از جنس UPVC انتخاب می کنند و اکثر پنجره های UPVC یا ثابت، تک حالت و سایبانی هستند یا دوحالته، آکاردئونی، بازشو - مدل فرانسوی و فولکس واگن، کلنگی، کشویی و دایره ای هستند.
شیبانی ادامه داد: امروزه با بالا رفتن هزینه های سوخت و انرژی و ارائه مبحث 19 ساختمان استفاده از درب و پنجره دوجداره امری مهم تلقی می شود که در این میان درب و پنجره UPVC با توجه به میزان عایق بندی بالای پروفیل های UPVC و همچنین قالب بندی و آب بندی خوب و مناسب می تواند سهم بسزایی را در جلوگیری از اتلاف سوخت و انرژی داشته باشد.
او معتقد است: استفاده از درب و پنجره دوجداره تا میزان 60% و سه جداره تا میزان 80% آلودگی های صوتی محیط اطراف کار و زندگی را کاهش می دهند. این محصولات با توجه به اینکه به خوبی درزبندی می شوند و هم چنین به صورت کاملا قالب و دقیق در فریم های خودکار گذاشته می شوند از ورود گردوغبار و آلودگی های صنعتی به میزان بسیار بالایی جلوگیری می کنند.
شیبانی از قیمت محصولات گفت: به دلیل تلورانس 50 تا 200 درصدی قیمت انواع شرکت ها اغلب متقاضیان برای اطلاع از این آیتم یا مقایسه آن با قیمت دیگر شرکت های تولیدکننده درب و پنجره دوجداره UPVC، درخواست قیمت مترمربع درب و پنجره دوجداره را دارند. در این بین متقاضیان در نظر داشته باشند که نوع جنس، ابعاد و نوع حالات بازشوندگی درب و پنجره ها، تعداد جداره ها، نام شرکت، گارانتی و وارانتی محصولات در قیمت تمام شده تأثیرگذارند.
این در حالی است که قیمت یکی از شرکت های فعال در زمینه عرضه درب و پنجره های UPVC در ابعاد 1.5 عرض و 1.20 ارتفاع با شیشه دوجداره 300 هزار تومان و بدون شیشه 270 هزار تومان و همچنین قیمت درب دوجداره UPVC بازشو، در ابعاد 2.5 ارتفاع و 3.5 عرض 500 هزار تومان اعلام شده است.

درب و پنجره آلومینیوم

درب و پنجره آلومینیوم

درب و پنجره آلومینیوم

درب و پنجره آلومینیوم به درب و پنجره هایی گفته می شود که از جنس آلومینیوم باشد.آلومینیوم کاربردی ترین فلز بعد از آهن است.آلومینیوم،فلزی نرم و سبک ، بسیار مقاوم در برابر زندگ زدگی است،از مهمترین خصوصییات آلومینیوم،به چکش خواری و انعطاف پذیر می توان اشاره کرد. نوعی از درب و پنجره های آلومینیومی که کمترین میزان اتلاف انرژی را دارد درب و پنجره ترمال بریک آلومینیومی است.
سیستم درب و پنجره آلومینیوم با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است.
بسته به اینکه کاربر در چه منطقه ای زندگی می کند، می تواند از پنجره های آلومینیوم پیشرفته حرارتی ترمال بریک استفاده کند. کاربرد نوار های پلی آمید (موانع حرارتی) در پنجره های با قاب آلومینیوم به شدت قابلیت عایق بودن آن ها را ارتقاء می دهد. از پلی آمید در میان قاب استفاده می شود، تا مانع حرارتی ایجاد شود و جریان حرارت کاهش یابد. ضریب انتقال حرارت در پنجره های آلومینیوم دارای ضخامت و فریم های گوناگون، متفاوت است که با توجه به نیروهای وارده از وزن شیشه به فریم و نیروهای وارده در اثر باز و بسته نمودن لنگه بازشو، نوع پروفیل های مصرفی بر اساس نوع استاندارد مشخص می شود.
در ادامه سلسله مطالب پیام ساختمان تحت عنوان کالای برتر در این شماره از نشریه به بررسی نحوه اجرا و مزیت های درب و پنجره های آلومینیومPVC پرداخته ایم، با این توضیح که مطالب عنوان شده اظهارات مصاحبه شوندگان است و پیام ساختمان از نظرات موافق و مخالف برای چاپ در نشریه استقبال می کند.

انواع مختلف درب و پنجره آلومینیومی

آلومینیوم ساده (Normal)
آلومینیوم ترمال بریک (Thermal Break)
چوب آلومینیوم (ALU Wood)

درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک

یکی از تولیدکننده های درب و پنجره آلومینیوم در مورد درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک به خبرنگار پیام ساختمان گفت: تجربه ثابت کرده است، اتلاف انرژی در پنجره های خوب آلومینیوم بسیار کمتر از پنجره های آهنی است، اما به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا در آلومینیوم علاوه بر دوجداره بودن شیشه ها، دوجداره کردن پروفیل آلومینیوم از طریق تیغه های پلی آمید و اتصال آن ها به هم انتقال حرارت کاهش می یابد. این در حالی است که پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارت های بالا و نیز در برابر مواد شیمیایی، آب و اشعه حفظ می کند.
اسماعیل شجونی افزود: امروزه درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک پرطرفدارترین انواع درب و پنجره های آلومینیوم محسوب می شود. این در حالی است که درب و پنجره های آلومینیوم به دو صورت ساده و ترمال بریک ارائه می شوند. فرآیند استفاده از ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس می باشد. پروفیل های سیستم ترمال بریک از دو مقطع پروفیل آلومینیوم مجزا که به وسیله تیغه های پلی آمید به هم متصل می گردند، تشکیل شده اند. تیغه های پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می شود.
او ادامه داد: درواقع اطلاق عنوان ترمال بریک با این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت است. بالا بودن استحکام، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، اشعه UV و طول عمر بالا از مزایای تیغه های پلی آمید محسوب می شوند.
شجونی بیان داشت: طی آمار و ارقام منتشرشده از سوی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، به طور متوسط 10 درصد سطح خارجی ساختمان را پنجره و 70 درصد از سطح هر پنجره را شیشه و مابقی را پروفیل تشکیل می دهد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک درب و پنجره ها 38 درصد کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و 32 درصد کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما ، 28 درصد کاهش مصرف سوخت ، 20 درصد کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تأسیسات و به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود.

انواع مختلف بازشوهای پنجره

با توجه به تنوع یراق آلات سیستم های جدید پنجره این امکان به وجود آمده که با توجه به فضای مختلف ساختمان از بازشوهای مناسب استفاده گردد که ازجمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
پنجره های لولایی ،(Tilt) ، پنجره های دو حالته (Tilt & Turn) ، پنجره های آکاردئونی (folding) ، پنجره های کلنگی (projecting windows) ، پنجره های محوری (pivot windows) ، پنجره های کشویی (sliding) ، پنجره های واگنی (Tilt & slid) ، پنجره های اسلاید (Lift & slid)

واحد رنگ

سعید پرتوی یکی دیگر از فعالین بخش درب و پنجره های آلومینیوم در مورد اهمیت رنگ کاری آلومینیوم به خبرنگار ما گفت: پروفیل های زیرسازی شده پس از نصب روی قرارهای معین که به کانوایر(نوار نقالی) متصل هستند به داخل کابین پاشش منتقل می شوند. در داخل کابین رنگ پودری به وسیله دستگاه های الکترواستاتیک باردار شده و به قطعات پاشیده می شوند. پروفیل ها پس از گذر از کابین پاشش و ورود به کوره پخت رنگ، طول کوره را که دمای آن با دستورالعمل رنگ مورداستفاده تنظیم شده است طی 15 دقیقه یا بیشتر می پیمایند. پروفیل ها پس از خروج از کوره و جدا شدن از قرارها و پس از کنترل به مرحله بعدی منتقل می شوند.

مرحله برش کاری

پرتوی، مرحله برش کاری را بعد از رنگ کاری عنوان کرد و افزود: پروفیل های رنگ شده طبق ابعادی که برحسب اندازه گیری انجام شده از ساختمان به وسیله رایانه محاسبه شده و توسط اره های خاص بریده می شوند. این اره ها قابلیت تنظیم زوایا به صورت خودکار رادارند و فاصله بین دو فک اره نیز با یک خط کش الکترونیکی دقیق اندازه گیری می گردد. تیغه های 50سانتی متری الماسه که در هنگام برش، روغن کاری می گردد نیز قابلیت برش پروفیل های قطور باکیفیت عالی را دارد.

مرحله فرزکاری

او ادامه داد: پروفیل های برش خورده برحسب نیاز برای تعبیه محل قفل یراق آلات مربوطه و ایجاد آبرونی پنجره ها به محل فرزکاری منتقل می شوند.

مرحله پرس کاری، سوراخ کاری و شیارزنی

پرتوی همچنین گفت: در این مرحله شکاف ها و شیارهای مختلف موردنیاز بر روی نقاط خاص پروفیل ها ایجاد می گردد و مرحله مونتاژ آغاز می شود. مونتاژ نیز به صورت های مختلفی انجام می گیرد که به اختصار می توان استفاده از گوشه های خاص، پیچ های آهنی، پانچ را نام برد که علاوه بر سرعت، دارای دقت، ظرافت و کیفیت بسیار بالا می باشند.

مبانی قیمت درب و پنجره های آلومینیوم

عوامل مؤثر در قیمت درب و پنجره دوجداره آلومینیوم عبارت اند از: کیفیت متریال، نوع طرح و حالات بازشو، نوع رنگ آمیزی، نوع شیشه دوجداره، قاب ترمال بریک، نوع یراق آلات و ...
پرتوی در مورد قیمت برخی درهای آلومینیوم شرکت زرین آلومینیوم گفت: درهای با فریم پروفیل سنگین، متر طولی 20 هزار توان، پنجره سری آلدوکس، متر طولی 18500 تومان، پنجره سری ترمال سری T60، متر طولی برابر با 40 هزار تومان و درهای آن، متر طولی 45 هزار تومان خواهد بود.

پنجره آلومینیومی

در تمام دنیا استفاده از آلومینیوم در صنعت درب و پنجره سازی رو به افزایش است و استقبال از پی وی سی روزبه روز کمتر می شود اما درکشور ما به دلیل کم کاری و رخوت دست اندرکاران این بخش جریان کاملاً برعکس است. البته حمایت های دولتی و سازمان یافته از صنایع پی وی سی در این امر بی تأثیر نبوده است . پنجره های آلومینیومی مزیت های بسیار زیادی دارند در ادامه سلسله مقالات پیام ساختمان در خصوص معرفی کالاهای برتر صنعت ساختمان در این شماره، بازار پنجره های آلومینیومی را با کارشناسان و فروشندگان این محصول بررسی کردیم. با ذکر این نکته که مطالب عنوان شده اظهارنظر مخاطبان بوده و نظر نشریه نمی باشد:

آلومینیومی با خاصیت عایق بودن

محسن برادران – کارشناس صنایع در مورد این سؤال که درب و پنجره آلومینیومی نسبت به درب و پنجره های UPVC چه مزایایی دارند به پیام ساختمان گفت: در چندین سال گذشته واردات و تولید پروفیل درب و پنجره PVC در کشور آغازشده و با توجه به تبلیغات وسیع و گسترده حجم بالایی از بازار ساخت وساز صنعت ساختمان و تأمین درب و پنجره و نمای شیشه ای را به خود اختصاص داده است. وی افزود: باگذشت زمان بازار مصرف PVC دچار سیر نزولی گردید و با وجود مشکلات شناخته شده و تبعاتی که استفاده ازPVC در ساخت درب و پنجره و کاربرد آن در نمای ساختمان ایجاد می نمود، بحث دیگری به جای PVC باز شد و آن جایگزینی درب و پنجره با متریال و مواد UPVC به جای PVC بود درحالی که باید دقت کرد آنچه در بازار وجود دارد PVC است یا UPVC زیرا قیمت UPVC حداقل دو برابر قیمت PVC است.
این کارشناس ادامه داد:یکی از مواردی که در تبلیغات درب و پنجره های PVC و مزایای آن نسبت به آلومینیوم، مطرح می شود؛ عایق بودن PVC و UPVC با توجه به مواد مصرفی در آن در مقایسه با آلومینیوم است که در این زمینه کارشناسان، متخصصین و مهندسین صنعت آلومینیوم برای رفع این نقیصه مبادرت به طراحی و تولید نوع جدیدی از پروفیل آلومینیومی به نام «ترمال بریک» نموده اند.
برادران در پایان مزایای درب و پنجره دو جداره آلومینیومی را ظریف، زیبا و مستحکم،نصب سریع و آسان به طریقه پیچ و فوم پلاست،ضریب ایمنی بالا در برابر سرقت، دارای لاستیک های مخصوص هوابند از نوع SILICON – EPDM – PVC بین لنگه و چهارچوب جهت جلوگیری از نفوذ گرما، سرما، آلودگی صوتی و لرزش،سبک و درعین حال مقاوم در برابر عوامل جوی، امکان زاویه بندی چارچوب فریم و لنگه به صورت پانچ هیدرولیک و بست های مخصوص،غیرقابل اشتعال و بدون تغییر شکل و رنگ پریدگی در محدوده دمایی 45 تا 85 درجه، عدم محدودیت در طرح، رنگ و ابعاد، تولید اشکال منتظم و غیر منتظم و منحنی،قابلیت نصب شیشه 4 تا 28 میلی متر تک، دو یا سه جداره بدون محدودیت سایز،عایق در برابر نفوذ باران، باد، گردوغبار، آلودگی صوتی و لرزش،مکان درجه بندی پنجره ها و ایجاد خم توسط پنجره های مسطح به صورت N ضلعی با لولۀ آداپتوری در زوایای مختلف،قابلیت آبکاری آنودایزینگ رنگی (آنادایز) و سفید خود رنگ و ... عنوان کرد.

تنوع رنگ ،کیفیت بالا ،عایق حرارت

امینی- از مسئولین شرکت پالومینو در مورد محصولات شرکت گفت: شرکت ما یکی از واردکنندگان درب و پنجره مدرن آلومینیوم ترمال بریک و اختصاصی ، آلوپ وین و upvc با برندهای لورنزو و آکپای ترک محسوب می شود و تمام مزایای خوب یک محصول آلومینیومی مانند تنوع رنگ ،کیفیت بالا ،عایق حرارت و عدم دفرمگی و کاملاً سازگار با طبیعت را دارد .وی رنج قیمت این پنجره ها را متفاوت دانست و در این مورد گفت: متوسط قیمت پنجره ها از 300 تا 450 هزار تومان متفاوت است .

محصولی باویژگی های منحصر به فرد

مسئول فروش شرکت پرتو نما نیز به پیام ساختمان گفت: شرکت ما تولیدکننده درب و پنجره آلومینیومی است. وی مشخصات فنی محصولات تولیدی شرکت متبوعش را استفاده از نوارهای درزبندی و نوار شیشه EPDM ایتالیایی در دو طرف پنجره.، استفاده از یراق آلات مدرن و متنوع ایتالیایی، استفاده از 15 میکرون Wash Primer در زیر لایه رنگ جهت چسبندگی و دوام رنگ، اتصال منحصربه فرد در گوشه ها که مانع هر نوع تغییر شکلی در درازمدت می گردد، انجام کلیه عملیات برش ، فرزکاری ، پانچ و مونتاژ توسط ماشین آلات مدرن ایتالیایی که موجب ارتقای کیفیت و دقت در مونتاژ می گردد،نصب آبچکان جهت هدایت آب باران به خارج.،قابلیت نصب شیشه یک جداره و دو جداره بر روی کلیه محصولات، تنوع حالات باز و بسته شدن ،امکان ساخت پنجره های قوس دار و محدب عنوان کرد .
احمدی در مورد قیمت محصولاتشان گفت: رنج قیمت محصولات ما به علت تنوع اندازه ها و طرح ها متفاوت است اما رنج قیمت پنجره های ما از 380 هزار تومان به بالا است .

محصولات با کیفیت و مطابق با سلیقه ایرانی

محسن قاسمی- مدیرعامل شرکت صنایع آلومینیوم محسن با بیان اینکه ما سازنده انواع درب و پنجره های دوجداره اختصاصی و کلیه سازه های آلومینیومی هستیم، گفت: تمام محصولات ما کیفیت و تنوع طرح ها مطابق با سلیقه ایرانی را دارا می باشند . وی در مورد قیمت محصولات تولیدی شرکتشان نیز گفت:قیمت تولیدات ما نسبت به محصول مشابه خارجی کمتر است به گونه ای که قیمت محصولات ما از 150 هزار تومان به بالاست .

تنوع زیاد در طراحی سیستم های مختلف بازشو

زیدی- مدیرعامل شرکت آلویام نیز در مورد نوع محصولات و رنج قیمت آنها به پیام ساختمان گفت: سیستم پنجره های دو جداره آلومینیوم آلویام با برخورداری از تنوع زیاد در طراحی سیستم های مختلف بازشو، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات Giesse ایتالیا و لاستیک EPDM شرکت BMP ایتالیامی باشد .همچنین در سیستم پنجره های دو جداره ترمال بریک آلویام (Thermal Break) ارتباط سطح بیرونی با سطح داخل پنجره توسط یک لایه پلی آمید به عنوان عایق حرارتی از یکدیگر جدا گردیده است، که از اتلاف انرژی مصرفی در ساختمان ها جلوگیری می کند. وی افزود: پنجره های دو جداره آلومینیومی آلویام دارای ضخامت و فریم های متنوعی می باشند که با توجه به نیروهای وارده از وزن شیشه به فریم و نیروهای وارده در اثر باز و بسته نمودن لنگه بازشو، از پروفیل های لورنزو همراه با بهترین یراق آلات اروپا که برخی از یراق آلات تا 80 کیلوگرم قابلیت تحمل وزن را دارند، استفاده می شود. زیدی رنج قیمت محصولاتشان را از 300 هزار تومان به بالا عنوان کرد.

رقیب محصولات خارجی

محسن صرامی – انبوه ساز با بیان این مطلب که تمام محصولات پنجره آلومینیومی تولید ایران کیفیت بسیار بالایی دارند، گفت: محصولات پرتو نما جزو کالاهایی است که توانایی رقابت با محصولات خارجی را دارد.

توری درب و پنجره

گروه بازار ساختمان: فرارسیدن فصل گرما با همه موهبت هایی که با خود به همراه دارد ، یورش جانوران مزاحم را نیز به ارمغان می آورد. همه می دانیم که بندپایان، عنکبوتیان ( رتیل و عنکبوت) ، حشرات زمینی و هوایی ساختمان ها را آماج هجمه های خود قرار می دهند و ما باید به دنبال راهی برای رهایی از این مشکل باشیم. به همه این موارد زیان هایی که حشراتی مانند سالک و آنوفل به انسان ها می زنند را نیز باید افزود؛ عنکبوت پشت قرمز هم وجود دارد (که در هر کشور گرمسیری ممکن است یافت شود ) و دارای زهری قوی است. همه مزاحمت های جانداران کوچک به سم آنها خلاصه نمی شود، بلکه انتقال آلودگی به اماکن عمومی را باید افزود.

تاکتیکی طبیعی

از زمان های دیرین هم بشر برای گریز از آزار جانوران موذی به دنبال راهی طبیعی بود تا هم خود آسیب نبیند و هم از نیش زهرآگین آنان، گریخته باشد. یک راه استفاده از کشنده های شیمیایی حاوی مشتقات سیانور است ، اما راه طبیعی هم هست که همان توری درب و پنجره می باشد. اما سؤال اینجاست که این محصول در روند رشد خود از فرایند فناوری تا چه میزان تغییر کرده و اکنون باچه رویکردی می توان این محصول را در بازار دید.
ذکر این نکته ضروری است که مطالب عنوان شده در این گزارش تنها نظرات فعالان عرصه تولید و عرضه توری درب و پنجره ساختمانی بوده و الزاماً نظرات نشریه نمی باشد.
غلامرضا یوسفیان؛ کارشناس درب و پنجره در خصوص انواع توری و سیستم های آن می گوید: توری که از نوع فلزی گالوانیزه یا آلومینیومی ساخته شده یا از رشته های پلی استر و فایبر گلاس می باشد، می تواند قابلیت های این کالا را تنوع بخشد. اما این همه ماجرا نیست، آنچه قیمت این کالاها را تنوع بخشیده سیستم های مختلف توری است که گستره ای وسیع تر داشته و بر سه گونه اصلی تقسیم می شود.

کدام سیستم برای کدام کاربری و کاربرد

پژمان راکبی، (فروشنده ) رویکرد بیشتر خریداران را استفاده از توری های جمع شونده می داند که برای در نوع پلیسه اما برای پنجره توری رولینگ مناسب تر است. اما به اعتقاد وی سیستم مناسب برای درها همان پلیسه است. قاسم نژاد ممسنی می گوید : سیستم های توری درب و پنجره به سه قسمت کلی تقسیم می شوند. اول ساده یا ثابت دوم لولایی و سوم که « به جمع شونده « یا «جمع شو» مشهور شده خود بر دو بخش است؛ اول توری رولینگ و دوم توری پلیسه که هر یک از آنها هم خود به سه نوع دیگر تقسیم می شوند.
نیما حمزه ای فروشنده دیگری است که می گوید: کاربری های مختلف ساختمان برای انتخاب توری رابطه مستقیمی دارد چرا که سیستم های غیر جمع شونده برای کاربری های تجاری و اداری مناسب تر است اما در خانه ها به دلیل اینکه درب و پنجره ها کمتر از ساختمان های عمومی باز و بسته می شود از این رو می توان از توری های پلیسه استفاده کرد. چرا که فرسایش این سیستم در ساختمان های مسکونی کمتر روی می دهد.
این کارشناس می افزاید: سیستم توری رولینگ یا همان جمع شونده خودکار بر سه نوع است عمودی، افقی یک طرفه و در نهایت افقی دو طرفه است و به همان صورت سیستم های توری پلیسه نیز بر سه نوع عمودی ، افقی یک طرفه و افقی دو طرفه می باشد. با این حال تنها نکته ثابت در همه انواع توری های جمع شونده غیرفلزی بودن آنهاست.

تولیدی برای انواع توری ها

طه طباطبایی مدیر بازرگانی شرکت «توری ساز پیشرو پاسارگاد» با علاقه خاصی که به کار خود دارد محصولات شرکتش را بسیار متنوع معرفی می کند که قیمت آن بسته به نوع آن کالا ، در هر مترمربع از 45 هزار تا 95 هزار تومان در نوسان است که توری های ثابت و لولایی از قیمت پایین تری برخوردار می باشند. این کارشناس بازار رویکرد خریداران را به توری های جمع شونده می داند. وی با بیان این نکته که انواع توری های ما یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارند، تاکید دارد: غیر از پلی استر، که وارداتی است قاب آلومینیوم و سایر قطعات لازم را خودمان تولید می کنیم. طباطبایی ادامه می دهد: ما در شرکت دستگاه تزریق پلاستیک و خط رنگ و ..... داریم و تنها تولیدکننده توری هستیم که همه قطعات را خودمان تولید می کنیم.  

به دیگران هم آموزش می دهیم

بابک فروتن مدیر بازرگانی و تبلیغات شرکت پنجره پارسا که تولیدکننده توری های رولینگ و پلیسه است با اطمینان به خبرنگار ما می گوید: ما حتی می توانیم نحوه تولید توری را به دیگران نیز آموزش دهیم. وی قیمت هر مترمربع توری رولینگ را 95 و نوع توری پلیسه ای را از 125 هزار تومان برای هر مترمربع برای مصرف کننده اعلام کرده و می افزاید: بهترین محصول این شرکت توری آهن ربا دار پلیسه می باشد. وی ادامه می دهد: پارچه توری وارداتی شرکت ما از بهترین های تولید ترکیه است و همه قطعات فلزی و پلاستیکی آن را در داخل تولید می کنیم.

ناآشنایی مردم باتوری های جدید

مسعود سلیمانی مدیرعامل شرکت درپن توری ساز، بر کیفیت توری های فایبرگلاس تولیدی شرکتش تاکید دارد و معتقد است که شاید 50 درصد مردم تصور درستی نسبت به توری های درب و پنجره ندارند و تنها توری های فلزی را می شناسند و این در حالی است که سیستم های توری درب و پنجره نسبت به گذشته تغییر بسیاری کرده است. وی بر نقش رسانه ها در اطلاع رسانی برای معرفی بیشتر این محصول تاکید دارد زیرا به نظر وی خیلی از مردم محصولات جدید در این زمینه را ندیده اند.

تعویض رایگان مشروط

احمد پیلوا مدیر فروش شرکت نوین توری ساز تاکید دارد: تنها توری های جمع شونده را تولید می کند چرا که بازار بیشتر بر این محصولات رویکرد دارد. پیلوا بازه قیمتی محصولات را برای هر مترمربع از 80 هزار تا 100 هزار تومان اعلام کرده و تاکید می کند : بیشتر توری های پلی استری تایوانی است و حتی آن بخش که از ترکیه وارد می شود هم در تایوان تولید می شود. این شرکت نیز محصولاتش را یک سال گارانتی کرد. مشروط بر اینکه اگر به عمد پاره نشود به رایگان تعویض می شود. پیلوا معتقد است برای کاربرد های عمودی توری های پلیسه چندان کارایی ندارد و کاربرد پلیسه بیشتر افقی است چرا که بستن آن سخت می باشد.

نرخ ارز فاکتور تعیین قیمت توری

شایان دانشوری از فعالان بازار توری و درب و پنجره است که تاکید دارد: توری های فلزی در ایران تولید می شود و تنها برای سیستم های ساده و لولایی قابلیت استفاده دارد اما برای سیستم های جمع شونده کارایی ندارد و تنها باید از انواع پارچه ای آن استفاده کرد که همه انواع آن وارداتی است از این رو نیز به نرخ ارز وابستگی مستقیمی دارد.
از کیوان راعی که مأمور خرید یک بیمارستان است ، می پرسیم : آیا توری فلزی ارزان تر است که وی پاسخ می دهد: این چنین نیست که قیمت انواع توری های فلزی کمتر از پارچه ای آن باشد زیرا در توری فلزی نیز از آلومینیوم استفاده می شود که قیمت آن بر حسب وزن این فلز تعیین می شود.
آنچه گفته شد برای همه انواع کاربری ها نیست. قدرت حیدری که کارشناس بهداشت محیط می باشد به خبرنگار پیام ساختمان اظهار داشت: در برخی از کاربری های غیرمسکونی همان توری های فلزی مورد استفاده دارد. وی به کارخانه ها و مراکز عمومی که باید بهداشت در آنها به نحو شدیدی رعایت شود( مانند مراکز درمانی ، آشپزخانه ها و ....) اشاره و تاکید کرد: همچنان برای این اماکن باید از توری های آلومینیومی یا گالوانیزه استفاده کرد اما باید دانست که آنها را نمی توان مانند سیستم های رولینگ یا پلیسه جمع کرد.
ایمان نادریان، خریداری است که می گوید: اگر شما سلیقه خوب داشته باشید بدون در نظر داشتن قیمت قطعاً از انواع جمع شونده برای خانه خود استفاده می کنید. در پایان با هوشنگ حضرتی و رضا سلطانی از خریداران توری مواجه می شویم که معتقد هستند: محصولات توری پیشرو پاسارگاد بهتر از سایر کالاهای مشابه است.

از کجا می توان خرید

بسیاری از تولیدکنندگان درب و پنجره و برای مثال درب و پنجره های UPVC خدمات توری را نیز ارائه می کنند اما آنچه که باید در نظر داشت اینکه فنر برخی از توری های رولینگ معمولاً محکم بوده و برای سالخوردگان و کودکان ممکن است باز و بستن توری سخت باشد. از این رو باید در هنگام خرید این نکته را در نظر داشت.

درب و پنجره چوبی

درب و پنجره چوبی

درب و پنجره چوبی ،درب و پنجره هایی که در ساخت آن از چوب استفاده می شود.چوب به عنوان نخستین ماده اولیه ای که بشر برای ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار داده است که به سبب زیبایی و اصالت منحصر به فرد است. از مزایای درب و پنجره چوبی می توان به ضریب انتقال حرارتی پایین آن اشاره کرد به نحوی که چوب گرما و سرما را منتقل نمی کند.ثبت آگهی رایگان
×