دانستنی های ورق ام دی اف و اچ دی اف

ورق ام دی اف و اچ دی اف چیست؟

ام دی اف مخفف واژهٔ «تخته فیبر با چگالی متوسط» است.پایه ترکیب ام دی اف، چوب(چوبهای نرم) و رزین است که تحت فشار و حرارت قرار گرفته و با افزایش استحکام، مقاومت در برابر آتش و نفوذ ناپذیری، خواص بهتری نسبت به چوب نرم خوا هد داشت. اچ دی اف نوعی تخته فیبراست که با بیشتر کردن میزان فیبر ورقهای سنگین تر با چگالی بالا تولید می شود .افزایش چگالی فیبر علاوه بر افزایش استحکام خاصیت ماشین کاری را نیز افزایش می دهد.

ورق ام دی اف و اچ دی اف

گروه معماری و دکوراسیون: بیشترکسانی که در صنعت کابینت سازی فعالیت می کنند، می دانند که بازار فروش نوارهای لبه پی وی سی در حوالی خیابان خاوران و پل چوبی است.چون این محصول نهایی نیست و برای ساخت کابینت به کار می رود، اکثر فروشندگان درباره آن اطلاع چندانی ندارند.به غیر از خیابان خاوران و خیابان دماوند و پل چوبی که مرکز عمده پخش این محصولات هستند، در خیابان سهروردی و میدان پالیزی فروشگاه های اندکی وجود دارند که محل عرضه و فروش این محصولات هستند.در ادامه معرفی کالاهای برتر صنعت ساختمان این بار نوارهای لبه پی وی سی و بازار آنها را به اختصارمورد بررسی قرار داده ایم با ذکراین توضیح که اظهارات مخاطبین الزاما نظر پیام ساختمان نمی باشد:

نظر فروشندگان

رسول عقیلی، مدیرعامل شرکت نیوشا که در خیابان سهروردی مغازه دارد، درباره نوارهای لبه pvc که برای کابینت های mdfبه کار می رود، گفت: نوارهای پی وی سی به اندازه کافی در ایران تولید نمی شود و اکثراً وارداتی است و از کشورهای چین کره و ترکیه وارد می شود. وی ادامه داد :قیمت این نوارها متری 300 تومان است. همچنین نوارهای های گلاس نیز وجود دارد که کمی شفاف تر است و قیمت هر متر آن 90 تا 120 تومان است. عقیلی افزود:محصولات کشور آلمان و اتریش کیفیت و کارایی بهتری داشته و از نظر کیفی بعد از محصولات ترکیه ای قرار دارند.
وی در خصوص انواع مختلف این محصول می گوید: نوار لبه پی وی سی 150 رنگ مختلف دارد که مصرف کنندگان می توانند بر اساس رنگ کابینت خود ،نوار لبه مورد نیازشان را انتخاب و خریداری کنند.

دیدگاه مصرف کنندگان

جلیل انشایی که انبوه ساز است درباره استفاده از انواع کابینت و نوار لبه کابینت گفت:برای من خود کابینت و جنس آن اهمیت بیشتری دارد تا نوار لبه پی وی سی، اما من بیشتر از رنگ های مات استفاده می کنم چون کمتر کثیف می شود. وی اضافه کرد: محصولات آلمانی را بیشتر می پسندم زیرا دارای کیفیت بهتری هستند.
کیومرث فرزاد پور، کابینت ساز نیز معتقد است : محصولات ترکیه به دلیل اینکه مقاومت بیشتری دارد و در مقابل آب نیز مقاوم است، می تواند بهترین انتخاب باشد.
×