دانستنی های پله پیش ساخته ، نرده استیل

پله پیش ساخته ، نرده استیل

پله پیش ساخته به راه پله هایی گفته می شود که پیش از انتقال به محل نصب ساخته شده باشد.پله پله پیش ساخته دارای مزایایی مانند کاهش هزینه و افزایش بهره وری در ساخت و ساز می باشد.نرده استیل وپله پیش ساخته مدرن قسمتی از اجزای ساختمان هستند که علاوه بر زیبایی بخشی خاص به خانه موجبات راحتی و امنیت ساکنان خانه را نیز فراهم می آورند. درگذشته حفاظ های سنتی در کشور تولید میشد که در حال حاضر جای خود را به حفاظ های مدرن و امروزی داده است. نرده استیل نرده استیل

پله پیش ساخته

پله پیش ساخته

نرده استیل

نرده استیل

گروه بازار ساختمان: حفاظ، نرده و پله های مدرن قسمتی از اجزای ساختمان هستند که علاوه بر زیبایی بخشی خاص به خانه موجبات راحتی و امنیت ساکنان خانه را نیز فراهم می آورند. درگذشته حفاظ های سنتی در کشور تولید میشد که در حال حاضر جای خود را به حفاظ های مدرن و امروزی داده است. نرده های استیل یکی از پرمصرف ترین انواع نرده هاست که در صورت کیفیت و ضخامت بالا، عمر بسیار طولانی دارد. در ادامه سلسله مطالب پیام ساختمان با عنوان کالای برتر در این شماره از نشریه سراغ چند تولیدکننده نرده استیل رفته ایم تا مخاطبان گرامی را با انواع برندهای برتر این محصولات و قیمت آنها آشنا کنیم.لازم به ذکر است نظرات تولیدکنندگان ،نظر پیام ساختمان نیست.

کیفیت؛ حرف اول

محمد رحمان پور،مدیرعامل شرکت ظریف استیل در خصوص مزایای نرده استیل به پیام ساختمان گفت: این محصول هرگز زنگ نمیزند، ضد خش است، در اثر تابش خورشید ، گرما ، سرما ، برف و باران و رطوبت تغییر رنگ و شکل نمیدهد، در برابر حرارت بالا ، محیط های اسیدی، قلیایی و اشعه های خورشید مقاوم است و سطح صاف و صیقلی آن به راحتی تمیز و براق میشود.:یکی دیگر از مزایای بینظیر نرده های استیل گارانتی مادام العمر در برابر زنگ زدگی و تغییر رنگ میباشد. رحمان پور در مورد انواع نرده استیل گفت: یک نوع نرده استیل، حفاظ استیل است که پشت شیشه بانک ها جهت حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت تعبیه و نصب میشود. برای ساخت حفاظ استیل بانکی از قوطی 40×40 استیل 304 یا 201 به عنوان چهارچوب و از لوله استیل304 یا 201 سایز 25 میلیمتری جهت حفاظ امنیتی داخل چهارچوب آن استفاده میشود. وی ادامه داد: جهت اطمینان خاطر بیشتر داخل لوله های استیل سایز 25 میلیمتری، میلگرد سایز 14 یا 16 تعبیه میشود و قیمت آن از متری 140هزار تومان تا 220هزار تومان در هر مترمربع بسته به ضخامت ،کیفیت و نوع اتصالات آن متغیر است. وی گفت: نرده استیل راه پله معمولاً با 3 ردیف امنیتی نصب و مونتاژ میشود که برای این 3 ردیف امنیتی از لوله استیل 16 یا 19 استفاده میشود و قیمت آن از 55 هزار تومان تا 140هزار تومان در هر متر طول و بسته به کیفیت و ضخامت آن متغیر است . نرده استیل مدرن نیز در اصل همان نرده استیل دکوراتیو میباشد که در ساخت آن معمولاً از پایه های آماده و پیش ساخته استیل که بیشتر ظاهر مدرن و دکوراتیو دارند، استفاده میشود. رحمان پور تصریح کرد: اگر مدل خاصی برای پاساژ ، فرودگاه و... سفارش داده شود قیمت آن از هر متر 250 تا 700هزار تومان باز هم بسته به کیفیت، جنس و نوع زیبایی و اتصالات آن متغیر است . انواع دیگر نرده استیل شامل قوس دار، نرده راه پله و نرده بالکن است که قیمت نرده استیل بالکن آن از 55 هزار تومان به بالاست.

هر چه طبقات بیشتر، نرده ارزان تر

نعمتی ، از شرکت کرونوس استیل با بیان این مطلب که تمام محصولات این شرکت دارای ضخامت و کیفیت بالا میباشد، به پیام ساختمان گفت: این محصولات برای متراژهای کم ، گران تر از متراژهای بالاتر است .یعنی هر چه طبقات ساختمان بیشتر شود،قیمت نرده ارزان تر تمام میشود. وی نرخ قیمت نرده بالکن با ارتفاع حصاری در دو نوع 304 و201 ( عیار استیل) را به ترتیب هر متر 150 و 120هزار تومان و نرخ نرده راه پله را نیز از 90 تا 120هزار تومان( سه خط ساده )عنوان کرد. استیل به صرفه تر از آهن هاشمی، مدیرعامل شرکت استیل سادات به خبرنگار ما گفت : سازه های پله ای و دکور با چوب و .... ازجمله محصولات ماست و جنس سازه های پله های ما از نوع استیل 304 تایوان است که در مقابل رطوبت هوا و سرما و گرما مقاوم است و محاسبه قیمت آن بر اساس متراژ طول است. وی افزود:استیل دو نوع است؛ استیل بگیر و استیل نگیر. استیل 304با استیل201 ازنظر درصد نیکل آن تفاوت دارد که304 به میزان 8/6 درصد و 201 نیز 3/2 درصد نیکل دارد.نیکل باعث میشود که این محصول در برابر سرما، گرما، رطوبت و شرجی بودن محیط زنگ نزند و هر چه درصد نیکل کم باشد، میزان زنگ زدگی بالا میرود. هاشمی درباره قیمت محصولات خود گفت:قیمت این محصولات از متری 65 هزار تومان شروع میشود و تا 140 هزار تومان نیز میرسد. وی با اشاره به اینکه برخی کارها متر و طول و برخی کارها مترمربعی حساب میشود، افزود: صنعت استیل هنوز در ایران جا نیفتاده و روزبه روز در حال پیشرفت است.به نظر میرسد تا دو سال آینده کسی از آهن استفاده نکند زیرا استیل از لحاظ زیبایی و استحکام و قیمت بهتر از آهن است.

استیل برنز

احسان غلامی فر،مدیرعامل شرکت استیل برنز ایران به خبرنگار ما گفت:بیشتر محصولات ما در ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی استفاده میشود و جنس آن استیل مرغوب است و نیازی به رنگ آمیزی ندارد. هرچند ممکن است نسبت به نرده های فلزی قیمت آن 30 درصد گران تر باشد اما بهتر از نرده های فلزی است و متوسط قیمت آن از متری 100 هزار تومان شروع میشود.وی ادامه داد: استیل برنز زیبایی خاصی دارد که بسته به سفارش مشتری میتوانیم آن را ارائه کنیم.

نرده استیل قوس دار

جلالی از فعالان این صنعت با بیان اینکه متأسفانه نرده های استیل موجود در بازار به علت کیفیت پایین کروم و چینی بودن دارای گارانتی پایین است، به پیام ساختمان گفت:معمولاً در راه پله های گرد یا قوس دار و یا بالکن های قوس دار نرده استیل به صورت قوس دار نصب و مونتاژ میشود. وی افزود: جهت اجرای نرده استیل قوس دار، معمولاً پروفیل های استیل به وسیله دستگاه مخصوص نورد و با توجه به زاویه قوس راه پله و یا بالکن و یا... نورد میشود و پس از عملیات نورد پروفیل استیل هند ریل بر روی پایه های استیل که با توجه به قوس مکان بر روی زمین نصب شده اند، قرار میگیرد و بدین ترتیب نرده استیل قوس دار نصب و مونتاژ میشود. هزینه مونتاژ و نصب نرده استیل قوس دار با توجه به عملیات نورد،پروفیل استیل به مراتب بیشتر از نرده معمولی و صاف میباشد. جلالی قیمت این نرده ها را از متری 120 تا 135 هزار تومان عنوان کرد.

×