تزئینات و دکوراسیون ، پرده

تزئینات و دکوراسیون ، پرده

پرده نقش زیادی در زیبایی وتزیینات داخلی خانه دارد و حتی گاهی برخی معتقدند پرده لباس خانه است. پرده علاوه بر اینکه برای خانه نقش کاربردی دارد در دکوراسیون و زیبایی منزل بسیار موثر است.

کالاهای تزئینات و دکوراسیون ، پرده

. . . . 1 2 3 4 5 . . . .

دانستنی های تزئینات و دکوراسیون ، پرده

تزئینات و دکوراسیون

طراحی و اجرای دکوراسیون (نما و داخلی)

کدام نما بهتر است؟

گروه معماری و دکوراسیون :ایرانیان دارای سابقه طولانی و دیرینه در امر نما سازی برای ساختمان ها هستند و در طول تاریخ از گچ بری و آهک بری، برای نماسازی استفاده میکرده اند. نتیجه و حاصل کار هنرمندانه و در عین حال فنی و اصولی معماران و بناها و سازندگان ایرانی را میتوان در بناهای تاریخی مثل مساجد جامع بسیاری از شهرها، از جمله شیراز، تبریز، اصفهان و بسیاری از عمارت ها، بقعه ها و مقبره ها و بناهای قدیم و تاریخی در جایجای کشور، به عینه مشاهده کرد.
در حال حاضر نماهای متفاوتی برای ساختمان به کار می برند و مالکان بر حسب قیمت و هزینه هایی که هر نما دارد به انتخاب نوع نمای خانه شان میپردازند . در ادامه سلسله مطالب کالای برتر در این شماره از نشریه، به بررسی بازار نماهای بایرامیکس، کنیتکس، سنگ،گرانیت، مرمریت و سرامیک پرداخته ایم، با این توضیح که مطالب ارائه شده نظرات تولیدکنندگان، فروشندگان و واردکنندگان و مصرف کنندگان است؛ پیام ساختمان از نظرات دیگر تولیدکنندگان، منتقدان و کارشناسان استقبال میکند.

نمای بایرامیکس

بایرامیکس که امروزه به عنوان نمای تزئینی داخل و خارج ساختمان به کار میرود، برای اولین بار در سال 1993 میلادی توسط یک گروه در ترکیه تولید و به دنیا عرضه شد. محصول حاضر به صورت ملات بوده و متشکل از مخلوط دانه های گرانیتی و مرمر آمیزه با تنوع رنگ فراوان و دانه بندیهای متعدد، رزین های طبیعی و مصنوعی و سایر افزودنیها میباشد.
فلاح از شرکت پوششگران به خبرنگار پیام ساختمان گفت: بایرامیکس بعد از اجرا و خشک شدن، نمای سنگ تزئینی به خود میگیرد. این نما روی سطوح چرب، غبارآلود، ناهموار، مرطوب و همچنین مواقعی که هوا توفانی و دارای گردوغبار باشد قابل اجرا نیست.
مزایای کاربرد بایرامیکس به گفته فلاح، ضخامت ناچیز بایرامیکس یا مینرال بار وزنی ساختمان را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد . او اضافه کرد: اجرای مینرال آسان و سریع است. دارای تنوع رنگ فراوان و دانه بندیهای گوناگون بوده و از این رو به آرشیتکت ها و مهندسین امکان اجرای طرح های زیبا و متنوع میدهد. قابل شستشو بوده ومقاوم درمقابل بخارآب و یخبندان است. از مقاومت و استحکام زیادی برخوردار بوده و دارای ویژگی انعطاف پذیری میباشد. با توجه به اینکه دارای پایه آبی هستند،اجازه تنفس به دیوار میدهند و در زمستان درنمای داخلی بخار نمی کنند.
یکی دیگر از قابلیت های مینرال این است که به عنوان پرکننده درزها و ترک های دیوار، عمل مینماید،به علت عدم وجود حلال های سمی و مضر ونیز فقدان مواد نفتی دوست محیط زیست می باشد. همچنین به دلیل وزن سبک و عکس العمل ایده آل پوشش های مینرال درمقابل زلزله، مصالحی ایده آل برای برج ها و ساختمان های بلند مرتبه میباشد. قیمت نمای بایرامیکس با مقایسه قیمت سایر نماها، هزینه اجرای نمای مینرال کمتر است.
به گفته فلاح، قیمت نمای بایرامیکس چینی متری 14 تا15 هزار تومان و محصول ایران با رزین آلمان متری 25 هزار تومان است. کنیتکس این محصول ترکیبی از کربنات کلسیم ، پیگمنت های AntiUV ، رزین آکریلیک ، تالک، روان کننده ها و افزودنیهای دیگر است.
فلاح بیان کرد: این محصول با وزن بسیار کم و خاصیت ضد آب ، قابلیت انعطاف پذیری زیادی داشته و با تنوع رنگ و سادگی خاص خود در بسیاری از پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از علل عمده گرایش مصرف کنندگان در سال های اخیر به این محصول، قیمت پائین آن نسبت به دیگر محصولات مشابه بوده که از روزهای آغازین تولید و عرضه آن به بازار مصرف، به طور چشمگیری مورد توجه عموم قرار گرفت تا زیبنده پروژه های کوچک و بزرگ ساختمانی باشد. رنگ های شاد ، زنده و ساده کنیتکس آن را از محصولات دیگر، متمایز ساخته است. قیمت این نما متری 12 هزار تومان است.

نمای سنگی

منصوری، واردکننده سنگ است؛ وی درباره نماهای سنگی اظهار داشت: برای نماهای سنگی از انواع سنگ های پلاک بارنگ های گوناگون و اندازه های متفاوت استفاده می نمایند مانند سنگ تراورتن باغ ابریشم مرمر و یا انواع سنگ های قیچی که دارای سطح ناصافی بوده ودر محل هائی که از لحاظ معماری احتیاج به قدری خشونت در سطح نما میباشد مورد استفاده قرار میگیرد . وی اضافه کرد: بعضی از سنگ ها مانند سنگ های باغ ابریشم ، مرمر، مرمریت ویا انواع سنگ های چینی دارای سطحی صیقلی بوده و با توجه به اینکه سنگ خاصیت مکش چندانی ندارد، به خوبی به نما نمیچسبد و بعد از مدتی از نما جداشده و سقوط می کند. برای جلوگیری از این کار باید از پشت، آنها را به وسیله میله های مخصوصی که به آن اصطلاحاً اسکوب می گویند یه دیوار محکم نمود.
منصوری درباره قیمت این نوع نماها گفت: اگر قیمت نصب آن را 60 تا 70 هزار تومان در نظر بگیریم قیمت تمام شده آن متری 110 هزار تومان میشود.

نمای گرانیتی

این نوع نما، ترکیبی است از چیپس های سرامیکی، پودرگرانیت، رزین های آکریلیک ساختمانی ، پیگمنت های AntiUV ، روان کننده ها و همچنین سایر آراینده ها و مواد افزودنی دیگر. صحرامنش، تولیدکننده سنگ گرانیتی به خبرنگار ما میگوید: این محصول از ابتدای عرضه، به بازار مصرف توجه دست اندرکاران صنعت ساختمان را به خود جلب کرد. از علل عمده توجه متخصصین و عموم دست اندرکاران صنعت ساختمان به این محصول، میتوان شباهت بسیار زیادی که به سنگ های گرانیتی دارد را برشمرد. این محصول علاوه بر دارا بودن طیف رنگی گسترده، قیمت بسیار مناسب تری نسبت به سنگ های ساختمانی دارد. همچنین این محصول دارای پولک های سرامیکی بوده که باعث انعکاس نور و زیبائی خیره کننده ای میشود. کم بودن وزن این محصول در برابر سنگ های گرانیتی، از ویژگیهای عمده آن به شمار میرود. تقریبا میتوان وزن هر متر مربع این محصول را در برابر سنگ های گرانیتی، یک پنجم برآورد نمود. حلال رزین های آکریلیک در این محصول آب بوده و به هیچ عنوان از نفت یا تینر در آن استفاده نمیشود. به همین دلیل فاقد حساسیت بهداشتی و بو است.

نمای مرمریت

سنگ های مرمریت بیشتر در فضای داخلی ساختمان های مسکونی استفاده میشود. یکنواختی در سنگ های مرمریت از اهمیت بالائی برخوردار است و هرچقدر سنگ ساده تر باشد، قیمت آن بالاتر است. مرمریتی که برای فضای داخلی منزل مورد استفاده قرار میگیرد، با سنگ هائی که برای نمای خارجی استفاده میشود متفاوت است.
شهبازی که تولیدکننده نمای مرمریتی است گفت: سنگ های تراورتن به دلیل حفره هائی که در آنها مشاهده میشود، انجام پذیر است یک نوع سنگ کم مقاومت به نظر برسند؛ در حالی که این طور نیست و سنگ تراورتن یکی از بادوام ترین سنگ ها برای نمای داخلی و خارجی ساختمان ها محسوب میشود. حداقل عمر سنگ های آهکی مانند مرمریت و تراورتن، 30 سال است و علاوه براین، با صیقل دادن این نوع سنگ ها، امکان تغییر و تمیز شدن نمای آن پس از چند سال کارکرد فراهم میشود، در حالی که انجام این کار برای سنگ‎های مصنوعی مانند کاشی و سرامیک امکان پذیر نیست.

نمای سرامیک

از جمله معایب نماهای سرامیکی عایق نبودن آن به سرما و گرما و صدا میباشد همچنین نماهای سرامیکی به دلیل بازتاب شدید نور در مکان های شلوغ به کار نمیروند. بنابراین نماهای سرامیکی توسط اکثریت فعالان بازار ساختمان توصیه نمیشود.

پرده

پرده

انواع پرده

گروه معماری و دکوراسیون: پرده نقش زیادی در زیبایی تزیینات داخلی خانه دارد و حتی گاهی برخی می گویند؛ پرده لباس خانه است. در ادامه سلسله گزارش های معرفی کالای برتر، در این شماره به بررسی و مقایسه کیفیت و قیمت و مزایای انواع پرده پرداخته ایم. لازم به ذکر است نظرات تولیدکنندگان و مصرف کنندگان لزوماً نظرات نشریه نیست و پیام ساختمان از دریافت و چاپ نظرات مخالفان و موافقان در این زمینه استقبال می کند:

لوردراپه

پرده لوردراپه یا پرده عمودی نوعی پرده است که موارد استعمال فراوانی دارد. دلیل آن نصب سریع و آسان، استفاده راحت و مقرون به صرفه بودن آن می باشد. این نوع پرده ها دارای یک ریل آلومینیومی می باشد که بر روی سقف و یا دیوار نصب می شوند. از انواع مختلف این نوع لوردراپه ها می توان ساده، طرحدار، لوردراپه های تصویری، لوردراپه های مورب را نام برد.از مزایای پرده لوردراپه این است که پارچه ای دولایه است و قابلیت تنظیم نور را دارد. آتوسا میر آفتابی مدیرعامل شرکت پرده پردیس درباره محصولات خود می گوید:محصولات ما هم در خانه و هم در اداره استفاده می شود و به سلیقه مشتری بستگی دارد.مشتری ممکن است نور منزلش زیاد باشد که در این صورت لوردراپه یا پرده عمودی را زیر پرده پارچه ای خود می گذارد. ما برای مشتری تعیین نمی کنیم که از چه نوع پرده ای استفاده کند.

پرده زبرا

پرده زبرا از جدیدترین انواع پرده های تزئینی است که به صورت دو لایه موازی بر روی هم قرارگرفته و با بالا و پائین کردن پرده، نوارهائی که بر روی پرده قرار دارد مقدار نور را به صورت دلخواه از 10 تا 50 درصد تنظیم نموده و در صورت نیاز می توان پرده را کاملاً در قرقره بالا جمع کرده و از نور کامل استفاده نمود. کارایی و نمای فوق العاده منحصربه فرد این پرده با وجود اینکه به تازگی وارد بازار تزئینات داخلی ایران شده ،سبب گردیده سریعاً جایگاه خود را در میان نمونه های های دیگر پرده باز کرده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است .
غیاثی، مدیرعامل شرکت پوششگران می گوید:ساختار پرده زیرا از تور و پارچه است که به صورت راه راه مساوی و با ظرافت هر چه تمام بافته شده است. تولید و مونتاژ پرده زبرا به صورت دوبل انجام می گیرد که این تکنولوژی امکان سایه و روشن شدن پرده را می دهد . این نوع پرده به تنهایی قابلیت پرده های شید رولی،کرکره و پرده های توری را فراهم می سازد. همچنین نوع رنگ بالائی دارد و در طراحی دکوراسیون داخلی نقش برجسته ای ایفا می کند. بابایی مصرف کننده پرده زبرا می گوید: من از جنس پرده زبرا خیلی راضی هستم و حتی با آنکه قیمت بالایی دارد از آن استفاده می کنم.
اسد زاده ، مدیرعامل شرکت سایه به سایه درباره قیمت این نوع پرده ها می گوید: قیمت پرده های زبرا هر متر حدود 60 هزار تومان است.البته قیمت بستگی به طرح آن هم دارد و قیمت های بالاتر نیز داریم. به گفته وی نصب پرده زبرا بسیار ساده و با دو عدد بست برای هر پرده بر روی دیوار و سقف قابل اجراست.
قیمت پرده زبرا در برخی شرکت ها متفاوت است.مثلاً قیمت پرده زبرا ساده شرکت پوششگران 67 الی 75 هزارتومان در مترمربع، طرح چوب 79 هزارتومان،طرح دار 87 هزارتومان،پلیسه 87 هزارتومان است.

پرده شید

این نوع پرده متناسب با هر یک از فضاهای داخلی ، دارای مجموعه طرح های مختلفی مانند طرح های اسلیمی و طرح های وکتور است که به صورت قرقره ای در بالای پرده جمع می شود و در فضاهایی شامل : دفتر کار ، ویترین مغازه ها ، فروشگاه ها ،سالن پذیرایی ، آشپزخانه , اپن آشپزخانه ، اتاق نشیمن ، اتاق خواب ، اتاق کودک و غیره کاربرد دارد .
استفاده از این پرده در عین سادگی،زیبایی و ظرافت خاصی به همراه دارد . با اینکه به تنهائی یک پرده مدرن به حساب می آید، اما می تواند در کنار پرده های توری نیز دیزاین مورد علاقه مصرف کننده را فراهم سازد. در این نوع پرده انتخاب رنگ و پارچه به صورت متنوع وجود دارد که از آن جمله می توان به پارچه های پلی استر ،پنبه و کتان اشاره کرد که هر کدام به واسطه رنگ،جنس و بافت صاحب خصوصیات منحصربه فرد می باشند که برای تنظیم نور در اتاق ها و اماکن بسیار حائز اهمیت است. ضمن اینکه تمیز کردن آن بسیار آسان است .
انواع پرده های شید عبارتند از: هدایت شونده توسط گیر باکس زنجیری که می تواند راست و چپ پرده قرار گیرد ، موتوردار که توسط کلید بالا و پائین حرکت می کند، دارای کنترل از راه دور که به وسیله ریموت کنترل عمل باز و بسته کردن پرده انجام می گیرد.قیمت این نوع پرده هر متر حدود 40 هزار تومان است.
افروز مختاری درباره کاربرد این پرده در دکوراسیون داخلی خانه خود می گوید:یکی از خصوصیات خوب این پرده آن است که می توان نقش های اسلیمی و کنگره ای را در پایین آن ایجاد کرد.خود من از مصرف این کالا بسیار راضی هستم.

پرده پلی دراپه یا تصویری

غیاثی، مدیرعامل شرکت پوششگران درباره این نوع پرده می گوید:این نوع پرده ها نسل جدید پرده های عمودی با امکان چاپ تصاویر هستند. از ویژگی های پرده پلی دراپه؛ به کارگیری مواد آنتی استاتیک در تولید « پلی دراپه » است که مانع از جذب دوده و گردوخاک بر سطح پرده می شود . رنگ پرده های پلی دراپه همواره ثابت بوده و گذشت زمان و نور خورشید تاثیری در کیفیت رنگ آن نخواهد داشت. استفاده از پلی استر در پوشش پرده های « پلی دراپه» علاوه بر استحکام و زیبایی ، سادگی نظافت آنهاست . ابعاد پرده های پلی دراپه نامحدود بوده و امکان چاپ دو تصویر در دو طرف آن نیز وجود دارد. علاوه بر امکان چاپ تصاویر سفارشی و انحصاری مانند ؛ تصاویر خانوادگی ، آرم و نشان های تجاری و ... آلبوم و آرشیو شرکت ما می تواند مجموعه متنوع و جالبی را جهت چاپ روی پرده ، پیش روی شما قرار دهد.
غیاثی درباره قیمت این نوع پرده می گوید: هر مترمربع بدون ریل آن43 هزارتومان و قیمت ریل هر متر 16 هزارتومان اضافه می شود.ثبت آگهی رایگان
×