menu

ثبت آگهی رایگان

دانستنی های سقف کاذب

سقف کاذب

سقف کاذب برای پوشش زیر سقف اصلی به کار می رود و نقش زیادی در زیبایی و معماری داخلی خانه دارد. از پیشینه این رشته اطلاعات موثقی در دست نیست ومعلوم نیست اولین کسانی که از سقف کاذب استفاده کرده اند، چه قدر از کاربردهای مختلف این نوع مصالح آگاهی داشته اند . سقف کاذب در زمانی کوتاه جای خود را در صنعت ساختمان پیدا کرد و با رواج سقف کاذب در ساختمان، دغدغه پوشش و مخفی نگه داشتن نازیبایی های زیر سقف از بین رفت. سقف کاذب می تواند به صورت گچی، چوبی، فلزات رنگین، پی وی سی، شیشه ای، آهنی، ورق های فلزی روکش دار، آلومینیومی، کامپوزیت و .. نصب شود.

انواع سقف کاذب

جایگزین مناسب برای سقف های ساخته شده

مریم میرباقری –کارشناس معماری داخلی در مورد این سؤال که سقف کاذب چیست و چه مزایایی دارد، به خبرنگار ما گفت: سقف کاذب ساختارهای سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف کاذب غیراستاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند. این ساختار شامل زیرسازی سبک فولادی معلق ساخته شده با مقاطع ناودانی شکل بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا دو لایه، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند. درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود. سطح به دست آمده قابلیت اجرای رنگ و پوشش های دیگر را خواهد داشت. فضای خالی پشت سقف کاذب، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را.
میسر می سازد.وی در مورد مزیت استفاده از سقف کاذب در ساختمان گفت: ایجاد رویه ای برای پوشش قسمت زیرین سقف ساختمان، ایجاد فضایی برای جاسازی تأسیسات و تجهیزات سبک وزن، بهبود عایق بندی صوتی و یا حرارتی سقف هر طبقه از ساختمان، ایجاد سقفی کوتاه تر برای فضاهای داخلی ساختمان،زیبایی و استحکام فوق العاده سقف کاذب از مزایای منحصر به فرد این محصول است.

سرعت اجرای بالا و استحکام

محمدرضا دلیران مدیر شرکت رابیتس پلیمری دلیران ،در مورد شرکت و محصولات تولیدی شرکت به خبرنگار ما گفت: شرکت ما به عنوان تولیدکننده انحصاری رابیتس پلیمری در ایران ، در سال 1369 با تولید رابیتس فلزی با دستگاه های کاملاً ایرانی شروع به فعالیت نمود و پس از سال ها تحقیق و بررسی ، مدیران این شرکت اقدام به راه اندازی خط تولید رابیتس پلیمری به صورت انحصاری در ایران نمودند. هم اکنون محصولات این شرکت باکیفیت استاندارد و در رنگ بندی های مختلف آماده ارائه به بازار است.وی در معرفی و مزایای رابیتس پلیمری ، گفت: رابیتس پلیمری ورق پلاستیکی مشبکی است که با مفتول یا سیم آرماتوربندی به صورت دولایی به شبکه فرعی متصل می شود. ویژگی اصلی رابیتس آن است که عمده ملات به آن می چسبد و ترک بر نمی دارد.رابیتس در دو نوع مسطح و برجسته ساخته می شود؛ نوع برجسته در دهانه های بزرگ تر به کار می رود و جهت اندود کاری روی کانال های کولر نیز از رابیتس برای اتصال بهتر اندود استفاده می شود. وی در ادامه افزود: محصولات ما ایرانی و از کیفیت خوبی برخوردار هستند و بالاترین مزیت کالاهای ما سرعت اجرای بالا و استحکام است.

سقف کاذب pvc نمی سوزد

محمدی مدیر داخلی شرکت پارس کرام در معـرفی شـرکت و محصولاتشان گفت: شرکت بازرگانی - خدماتی پارس کِرام ، در سال 1383 باهدف حمایت از تولیدات داخلی که خود باعث رشد و شکوفایی اقتصاد ملی ، اشتغال زایی و در نتیجه رونق بازار کار داخلی خواهد شد ، تأسیس گردید .تمام سعی و کوشش ما در چند سال اخیر صرفاً جهت ارائه بهترین خدمات به هم وطنان عزیز در رابطه با فروش و اجرای محصولات گوناگون ، سقف کاذب ، دیوار پوش ، کف پوش و....بوده است.وی افزود : سقف کاذب pvc های شرکت ما تحمل گرمای بالاتر از 60 درجه را دارد و در نهایت نیز نمی سوزد و فقط تغییر شکل می دهد محمدی در مورد رنج قیمت کالاهای شرکت متبوعش گفت: قیمت ها از 11 هزار و 500 به بالا در هر مترمربع است .

مصالح مدرن ساختمانی برای ایجاد فردای بهتر

جواد زاده کارشناس فروش شرکت ساختمانی پانه سازان در مورد فعالیت و کالاهای این شرکت گفت: فعالیت این شرکت عمدتاً در زمینه طراحی و اجرای نماهای مدرن و High Tech می باشد. لازمه این فعالیت ها، به کارگیری دانش فنی و دیتیل های مناسب و توانایی تهیه جزئیات اجرایی (Shop drawing) و دسترسی به مصالح مناسب و جدید است. بدین منظور، این شرکت با برخی شرکت های اروپایی که در این زمینه فعالیت دارند، ازجمله ALCAN، 3M، F.T.O، SECM، RENSON، KALZIP همکاری نزدیک و مستمری داشته و دارد. به عنوان مثال این شرکت به عنوان نماینده شرکت ALCAN در ایران، در زمینه ارائه پان های مرکب آلومینیوم (Aluminum Composite Panels) و ارتباط فنی با Technical Department آن شرکت در ارائه دیتیل ها و طراحی، همکاری بسیار مطلوبی داشته است.
وی در ادامه افزود: ما عاملیت فروش شرکت کناف ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان سیستم های ساخت و ساز خشک در جهان را داریم .شرکت پانه سازان با برنامه ریزی و ارائه خدمات منظم و تشکیل تیم های مجرب مهندسین طراح و معمار، تکنسین های کارآزموده، تهیه و تدارک تجهیزات خاص و مواد و مصالح مدرن ساختمانی برای ایجاد فردای بهتر خود را آماده می نماید .

حفاظت از درخت و جنگل های کشور

همتی؛ مدیر شرکت همت پلاست به خبرنگار ما گفت: شرکت همت پلاست یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های دیوار پوش و سقف کاذب پی وی سی منطبق با استانداردهای جهانی می باشد. پانل های پی وی سی در سطوح افقی (سقف) و عمودی (دیوار) به عنوان دیوارپوش و سقف پوش مورد استفاده قرار می گیرد.شرکت همت پلاست با هدف پوشش بازار داخلی جهت قطع واردات کالاهای مشابه و جایگزین نمودن.
 پروفیل روکش دار طرح چوب به جای چوب در راستای حفاظت از درخت و جنگل های کشور و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در صنعت ساختمان حضور گسترده داشته و حضور در انواع نمایشگاه های داخل و خارج ، افزایش تنوع محصولات ، حفظ مستمر کیفیت و حضور در بازارهای بین المللی از مهم ترین فعالیت های این شرکت به شمار می آید.

محصولاتی با کیفیت بالا

یکی از مسئولان شرکت آریا سازه در مورد شرکت و محصولاتشان گفت: شرکت ما تولیدکننده سقف کاذب، دیوار جداکننده، دیوارهای پوششی و ... می باشد و تمام محصولات این شرکت از مرغوبت بالایی برخوردار است .خدمات شرکت آریا سازه سوادکوه شامل؛ مشاوره در انتخاب ساختار،طراحی جزئیات فنی،اجرای درای وال ، بازرسی فنی و نظارت بر پروژه های درای وال ،فروش مصالح سقف کاذب و دیوار می باشد.

ساختمان سازی به کمک تکنولوژی روز دنیا

یکی از فعالان شرکت افراشته گستران در مورد این مجموعه گفت: این شرکت با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ ساختمان سازی به کمک تکنولوژی روز دنیا و ایجاد اشتغال و نیز ارائه خدمات مشاوره ای و طراحی تأسیس گردیده و اینک باسابقه ای نزدیک به 15 سال یکی از شرکت هایی است که مؤلفه های تجربه و تخصص در زمینه سیستم های ساخت وساز خشک کناف( چه از لحاظ مشاوره ای و طراحی و چه از لحاظ اجرایی) را توأمان دارا می باشد و سعی نموده با استفاده از تخصص و توانایی های خود بهترین خدمات را به کار فرمایان و شرکت های ساختمانی مختلف ارائه نموده و همواره سعی بر بهبود این خدمات داشته و دارد. شرکت افراشته گستران-مجری و واردکننده انواع سقف کاذب با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد.

از محصول ایرانی استفاده کنیم

محمد بیگی _ فروشنده- گفت: بنده برندهای مختلف سقف کاذب را ارائه می دهم اما چون همیشه معتقدم؛ باید از محصول ایرانی استفاده کنیم، محصولات همت پلاست را معرفی می کنم که دارای مزیت هایی مانند استحکام ،ارزان و کیفیت بالا است.
جمشید علیپور – عرضه کننده- در مورد سقف کاذب گفت: بنده محصولات پانه سازان و پانه سازان ویژه را معرفی می کنم که هم تولیدکننده معتبر و توانا و هم واردکننده کالاهای باکیفیت و قیمت مناسب هستند .

نظرات مصرف کنندگان

مسعود بنکدار – انبوه ساز- در مورد برند انتخابی به خبرنگار ما گفت: بنده برای ساختمان های چند طبقه چند سال پیش از برند همت پلاست و پارس کرام استفاده کردم و مطمئنا برای ساختمان های جدید هم از این برند ها استفاده خواهم کرد.
شاهین زاویه – خریدار- گفت: برای من برند ایرانی مهم تر از برند خارجی است و به نظرم تمام تولیدات داخلی کیفیت بالایی دارند .
مجید کیانی – انبوه ساز - در مورد برند منتخب خود گفت: من تمام کارهایم را به شرکت افراشته گستران سپردم و از این انتخاب راضی هستم .

در این زمینه بیشتر بخوانیم :

×