menu

ثبت آگهی رایگان

دانستنی های قطعات پیش ساخته بتنی

قطعات پیش ساخته بتنی چیست؟

قطعات پیش ساخته بتنی در کارخانه ساخته و به کارگاه ساختمانی حمل می شود. سازه های بتنی بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند.1-سازه های بتنی مسلح مانند تیر و ستون پیش ساخته 2-غیر مسلح مانند جداول خیابانها .از جمله کاربرد قطعات پیش ساخته بتنی می توان به ساختمان مسکونی با طبقات محدود، پارکینگ طبقاتی، سالن های صنعتی، سالن های ورزشی، کارگاه، کارخانه و سالن های صنعتی، دیوارهای محوطه، پل ها و تقاطع های غیر همسطح،وانواع قطعات نما اشاره کرد.

قطعات پیش ساخته بتنی

بتن به عنوان پرمصرف ترین مصالح ساختمانی در صنعت ساختمان بسیار حائز اهمیت است، به گونه ای که گردش مالی آن معادل 30 درصد بودجه عمرانی هرساله کشور می باشد. اهمیت این موضوع باعث شده تا افزودنی های شیمیایی هم وارد صنعت بتن شود تا امروزه شاهد افزایش مقاومت و دوام سازه های بتنی باشیم. یکی از شرکت های فعال درزمینهٔ تولید بتن، شرکت قطعات پیش ساخته بتنی سامان می باشد. در رابطه با زمینه فعالیت ها و چالش های پیش روی این شرکت سراغ حسین فقیه خراسانی، رئیس هیئت مدیره این شرکت رفته ایم. لازم به ذکر است وی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف و همچنین کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی می باشد.

لطفاً در مورد زمینه فعالیت شرکت توضیح دهید

به طورکلی ما قطعات پیش ساخته بتنی مانند انواع کف پوش های بتنی، جدول، تولید می کنیم

وضعیت کیفیت جداول بتنی در کشور ما چگونه است؟

یکی از اساتید ما در دانشگاه همیشه از مثال سنگ جداول برای اشاره به مشکلات مدیریتی ما در کشور استفاده می کرد. سال ها از جدول های بتنی بی کیفیت استفاده کردیم که طول عمر کمتر از سه سال دارند و اگر بخواهیم هر 3 سال بعد از تخریب دوباره اقدام به نوسازی کنیم، نه تنها شهر را تبدیل به کارگاه ساختمانی می کنیم که همیشه با شهرهای زشت و بی قواره مواجه خواهیم شد.

راهکار شما برای رفع این مشکل چیست؟

قطعات بتنی مورداستفاده در کشور ما فنّاوری پیشرفته ای ندارند. اگر بخواهیم این محصولات را باکیفیت مناسب تولید کنیم به گونه ای که حداقل 10 تا 20 سال عمر داشته باشند، باید سراغ محصولات جدید برویم. ما در این رابطه نوآوری های زیادی انجام دادیم تا با تولید محصولات کیفی، عمر مفید محصول رو بالا ببریم اما متأسفانه شهرداری ها همواره دنبال ارزان ترین محصولات می روند.

محصولات شما چه اندازه نسبت به بازار گران تر است؟

اگر از جایگاه یک خریدار به ماجرا نگاه کنید، محصولات تولیدی ما درصد کوچکی از قطعات سنتی و بی کیفیت بازار گران تر هستند ولی اگر از دید شهرسازی و هزینه - فرصت نگاه کنید، ویژگی های محصول، کیفیت و عمر مفید محصول ما باعث می شود که قیمت تمام شده شهر با محصول ما کمتر از نصف سایرین تمام شود. علاوه بر این با قطعات بتنی ما شهرها زیباتر هم خواهند بود و نیاز نیست هر دو، سه سال یک بار زباله های بتنی برای محیط زیست تولید کنیم.

مزیت های محصول شما چیست؟

علاوه بر کیفیت و عمر مفید که اشاره کردم، محصولات ما از منظر معماری برای کاربردهای شهرسازی و صنعتی ایده آل هستند. همچنین تولیدات ما به صورت مکانیزه و صنعتی می باشد که باعث شده پروژه های بزرگ و خاص علاقه مند به همکاری با ما شوند.

برنامه ای برای عرضه بیشتر محصولات در آینده دارید؟

علاوه بر اینکه با شهرداری ها و شرکت های دولتی و خصوصی کار می کنیم، در حال راه اندازی یک باشگاه هستیم که علاوه بر آنکه ارتباط نزدیک تری با پیمانکاران داشته باشیم، آن ها را به عنوان همکاران استراتژیک شناسایی کنیم.

در پایان اگر نکته ناگفته ای دارید، بفرمایید

خوشبختانه در حال حاضر این اعتمادبه نفس راداریم که در سخت ترین پروژه ها سربلند باشیم و نیاز پروژه را تأمین کنیم. اخیراً در مناقصه ای مربوط به تأمین کف پوش های مربوط به یک اسکله کانتینری برنده شدیم. مالکان این پروژه استانداردهای فنی بسیار بالایی مدنظر داشتند و مفتخریم که برنده رقابت با یک شرکت از حاشیه خلیج فارس شدیم. امیدوارم موضوع کیفیت و طول عمر در کشور ما هم نهادینه شود.در این زمینه بیشتر بخوانیم :

×