درب ضد سرقت ، درب ضد حریق

. . . . 1 2 3 4 5 . . . .

لیست قیمت درب ضد سرقت ، درب ضد حریق

دانستنی های درب ضد سرقت ، درب ضد حریق

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت این روزها بازار خوبی دارد، علاوه بر ایفای نقش در ورودی منزل، وظیفه حفاظت ورودی را هم به خوبی انجام می دهد. ویژگی منحصربه فرد درب ضد سرقت این است که با نصب یک درب ضد سرقت، دیگر با خیال آسوده منزلتان را ترک کنید و روزها و ماه ها بدون دغدغه منزلتان، به شهرها و کشورهای مختلف سفر کنید. ساختار درب ضد سرقت معمولاً داخل لنگه در، یک ورق فلزی بسیار مقاوم دارند که عملاً احتمال هرگونه نفوذ با هر نوع وسیله ای را غیرممکن می کند و در صورت غیرممکن کردن با نهایت تأخیر روبه رو می کند.

درب های ضد سرقت

درب های ضد  سرقت

از درهای ضد سرقت چه می دانید؟

موضوع حفاظت از خانه ها با صرف هزینه های معقول همواره دغدغه بسیار مهم هر خانواده ای به شمار می رفته است، اینکه شما بتوانید علاوه بر خانه از اسباب داخل آن هم حفاظت کنید و هم اینکه نیاز به نصب تجهیزات گرانی هم نداشته باشید.
به عقیده بسیاری از متخصصان، استفاده از دزدگیرهای هشداردهنده برای خانه های کوچک شخصی هزینه بالایی در بردارد و اگر خدای ناخواسته سارق به مسائل فنی و الکتریکی آشنایی داشته باشد به راحتی با قطع کردن سنسورهای حساس به حرکت و نور می تواند آن را از کار بیندازد و وارد منزل شما شود. علاوه بر اینکه استفاده از این دسته از دزدگیرها برای منازل شخصی آن قدرها هم معمول نیست.
بنابراین می توانید به یک حفاظ و ورودی غیرقابل نفوذ هم فکر کنید،درب ضد سرقت که این روزها بازار خوبی هم پیداکرده اند، می توانند علاوه بر ایفای نقش در ورودی منزل، وظیفه حفاظت ورودی را هم به خوبی انجام دهند. ویژگی های منحصربه فرد درب ضد سرقت باعث می شود که با نصب یک درب ضد سرقت، دیگر با خیال آسوده منزلتان را ترک کنید و روزها و ماه ها بدون دغدغه منزلتان، به شهرها و کشورهای مختلف سفر کنید. مانند بسیاری از دیگر محصولات، در حال حاضر درب ضد سرقت ساخت کشورهای چین و ترکیه بیشتر از دیگر محصولات در بازار ایران وجود دارد که ازنظر کیفی می توان به طور تقریبی هر دو را نیز در یک رده بندی قرار داد. البته فراموش نکنیم که شرکت های ایرانی نیز توانسته اند با واردکردن قطعات خارجی این محصول از کشورهای ترکیه یا چین، در سال های اخیر به ساخت در ب ضد سرقت در داخل کشور بپردازند.

ساختار درب ضد سرقت

درب ضد سرقت معمولاً داخل لنگه در، یک ورق فلزی بسیار مقاوم دارند که عملاً احتمال هرگونه نفوذ با هر نوع وسیله ای را غیرممکن می کند و در صورت غیرممکن کردن با نهایت تأخیر روبه رو می کند. قفل ها و یراق آلاتی که در این درها به کار می روند با درهای معمولی بسیار متفاوت اند و از نوع گاوصندوقی هستند، به این معنی که از دو یا سه قفل برای متصل کردن لنگه در به چهارچوب استفاده می کنند. در قسمت داخلی تر عایق های صوتی به هر دو طرف در اضافه شده اند و در انتها هم از سنگ پشم نسوز هم برای ضد حریق کردن قسمت بیرونی در استفاده شده است. رویه این درها هم معمولاً MDF طرح دار، ساده و برجسته است که ضخامت های 8 تا 14 میلی متری دارند و این روکش هایMDF به صورت رنگ یا روکشPVC قابل نصب هستند.
به شما توصیه می کنیم اگر قرار است دری که انتخاب می کنید در معرض نور خورشید قرار بگیرد یا در هوای آزد باشد، حتماً دری با روکش MDF رنگ شده بخرید تا بعد از مدتی استفاده، از تغییر رنگ آن یکه نخورید.
چارچوبی را هم که برای این درها به شما پیشنهاد می کنیم چارچوب های فلزی هستند که به وسیله رنگ کوره ای، رنگ شده اند. دورتادور لنگه های این چارچوب ها را با زوارهای پلاستیکی بپوشانید تا از عبور گردوغبار و صدا به داخل منزلتان جلوگیری شود.

مزایای درب ضد سرقت

عایق صدا ، عایق حرارت در برابر آتش تا 4 ساعت و تا دمای 800 درجه سانتی گراد ، مقاومت در برابر برش و فشار، عایق سرما، گرما و رطوبت و مقاومت حداکثری نسبت به رنگ پلی استر ازجمله مهم ترین مزیت های درب ضد سرقت هستند که هر مشتری را قانع می کند یکی از آن ها را بخرد. این درها در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی همچون زلزله و آتش سوزی نیز مستحکم هستند و علاوه بر اینکه منزل شمارا از ورود سارقان محافظت می کنند، به خاطر وجود پشم سنگ نسوز ضد حریق هم هستند. علاوه بر این، با تزریق مواد ویژه ای در لایه میانی این درها شبکه ای مستحکم با مقاومتی فولادی ایجاد می شود که آن ها را ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد رطوبت می کند.

معایب درب ضد سرقت

بزرگ ترین اشکال درب ضد سرقت این است که هنگام آتش سوزی ممکن است قفل شوند که این مشکل بیشتر به خاطر استفاده از مواد و آلیاژهای غیراستانداردی است که در ساخت برخی از آن ها مورداستفاده قرار می گیرد. قطعاً این مسئله دسترسی آتش نشانان را به داخل خانه در حال حریق یا خروج افراد را از محل آتش سوزی غیرممکن می سازد. بنابراین حتماً در هنگام خرید و سفارش این درها از استاندارد بودن قفل ها و مواد به کاررفته در آن ها در برابر حرارت اطمینان حاصل کنید.

نکته مهم

باید بدانید که بهترین و مرغوب ترین درب ضد سرقت آن نمونه هایی هستند که سارقان از تخریب و باز کردن قفل های نصب شده بر روی آن ها ناتوان بمانند. پس در نظر داشته باشید که هر دری حتی اگر از فولاد نفوذناپذیر هم ساخته شده باشد وقتی قفل ضد سرقت مناسب نداشته باشد تفاوتی با یک در چوبی معمولی ندارد.

بورس درهای ضد سرقت

بورس درب ضد سرقت در خیابان رسالت و ما بین خیابان سیدخندان تا اول خیابان کرمان است. یک بازار دیگر هم در خیابان شیراز فعال است.

درهای چینی بی کیفیت

درب ضد سرقت چینی، عمدتاً اسم ضد سرقت را یدک می کشند، وزن بسیار سبک و عمر کوتاهی دارند، یراق آلات و قفل بسیار ضعیفی دارند و هیچ مشخص نیست که قفل و یراق آلات این درها تا چه مدت قابل استفاده هستند، اطمینانی هم نیست که وقتی بیرون منزل یا محل کارتان هستید وقتی برگشتید کلید شما دررا باز کند، چشمگیر اینکه سارقین برای باز کردن این نوع در ها نیاز به زمان زیادی نخواهند داشت، تنها فاکتوری که نظر مشتریان را به نوع درها جلب می کند، فقط ظاهر وقیمت ارزان آنهاست.

رقابت چین وترکیه

فراهانی مدیرعامل شرکت "آلش نوژن" می گوید: در حال حاضر درب ضد سرقت از چین و ترکیه وارد ایران شده که کیفیت جنس ترک آن از چین بهتر است، اما کیفیت درب ضد سرقت چین خوب نیست وقیمت ارزان تری هم دارد.
روکش این نوع درب ضد سرقت، از جنس ام دی اف (MDF) با لایه میانی Honey Comb Paper است. این نوع درب ضد سرقت چینی دارای انواع طراحی از نوع مسطح و برجسته است. لازم به ذکر است روکش ام دی اف (MDF)، تنها حکمِ نمای بیرونی را دارد و در این گونه درب ضد سرقت چینی، یک ورق فولادی مشابه درب ضد سرقت سری "الف" کل سطح زیرین ام دی اف (MDF) را پوشانده است. ام دی اف تنها برای زیبایی بیشتر بر روی فلز روکوب می شود.

جنس خوب به اروپا می رود

فراهانی می گوید: درب ضد سرقت چینی با کیفیت بالا وارد ایران نمی شود و به کشورهای آمریکا واروپا صادر می شود.
وی درباره رویه این درها می گوید: رویه این درها هم معمولاً MDF طرح دار، ساده و برجسته است که ضخامت های 8 تا 14 میلی متری دارند و این روکش هایMDF به صورت رنگ یا روکشPVC قابل نصب هستند.
وی برای خرید این در ها توصیه می کند: اگر درهایی که انتخاب می کنید در معرض نور خورشید قرار دارد، یا در هوای آزاد ، حتما در با روکش MDF رنگ شده بخرید تا پس از مدتی رنگ آن از بین نرود.
وی اصلی ترین چالش را در بازارِ درب ضد سرقت ایران، خواب بودن بازار ایران می داند و می گوید: اصلی ترین چالش این است که بازار خواب است و به حالت راکد درآمده.کسی باید بیاید و بازار را بیدار کند.

مزایای در ب ضد سرقت

مهندس نعمتی که وارد کننده درب ضد سرقت از ترکیه است درباره مزایای استفاده از درب ضد سرقت می گوید: این درها عایق صدا و حرارت هستند. با توجه به این موضوع که این درها در برابر برش و فشار مقاومند عایق سرما، گرما و رطوبت نیز هستند. در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی همچون زلزله و آتش سوزی، مستحکمند و علاوه بر اینکه منزل شما را از ورود سارقان محافظت می کنند، به خاطر وجود پشم سنگ نسوز، "ضد حریق" هم هستند.

معیار انتخاب درب ضد سرقت مطلوب

مهندس سپهر، مدیر عامل بازرگانی کیا درباره انواع درب ضد سرقت می گوید: درب ضد سرقت، ونوع درب ضد سرقت فلزی و درب mdf روکش چوبی است. همه درهای فلزی چینی هستند.روکش چوب معمولاً ترکیه ای هستند. وزن در اهمیت بسیار زیادی دارد، هر چه در سنگین تر باشد، آهن بیشتری در آن به کار رفته، در واقع بافت فلزی قوی تری دارد و این امتیاز بزرگی است.

یراق آلات

یراق آلات همانند قفل ها هستند، بهترین یراق آلات موجود در بازار، یرآق آلات ساخت ترکیه هستند .

روکش mdf

روکش mdf نیز نقش بسیار تعیین کننده ای دارد. بهترین روکش های موجود در بازار ساختِ کشورِ ترکیه هستند، و برای اینکه بتوان تشخیص داد که این روکش ها ترک هستند یا نه، باید نقش چوب را روی درها مشاهده کرد. هرچه این نقش طبیعی تر باشد احتمال اصل بودنش بیشتر است.

تفاوت کیفی درب ضد سرقت چین و ترکیه

اکثر درب ضد سرقت چینی واردشده به ایران حتی نسبت به پولی که خریدار پرداخت می کند از سطح کیفی خوبی بهره نبرده اند. بنابراین لزوما، نمی توان گفت کیفیت درب ضد سرقت چینی از درب ضد سرقت ترکیه پایین تر است. درب ضد سرقت چینی باروکش HDF معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار هستند و نسبت به برخی از در های ترکیه که در بازار ایران وجود دارد گران تر هم هستند.

برندهای برتر

به گفته سپهر، برند ترکیه ای "تونا آهشاپ" بهترین برند در تولید درب ضد سرقت است، "الی نو" و"befo"r نیز از جمله برندهای مطرح هستند.
مهدی جدلی، مدیر عامل شرکت سهند چوبان سرو نما ،درباره برندهای خوبی که در بازار وجود دارد می گوید: ورق ها و روکش های ترکیه ای جنس وکیفیت بهتری دارند که ما از آن استفاده می کنیم.کارهای چینی وجود دارند که به دلیل کیفیت پایین سعی می کنیم از آنها استفاده نکنیم.

قیمت درب ضد سرقت

قیمت هر لنگه در معمولی از70 هزار تومان به بالاست و برای هزینه روکش در250 هزار تومان تا 400 هزار تومان اضافه می شود.
مهندس سپهر، مدیر عامل بازرگانی کیا درباره قیمت درب ضد سرقت شرکت خود می گوید: قیمت این درها از 350 هزار تومان تا دو میلیون و سیصد هزار تومان است.
وی اضافه می کند: قیمت درب ضد سرقتی که روکش ایتالیایی دارند و تنها در شرکت خود ما تولید می شوند، نیز از همه گران تر است.
پهلوان، واردکننده در ب ضد سرقت درباره قیمت این نوع درها می گوید: قیمت درب ضد سرقت چین موجود در بازار ایران که از کیفیت خوبی برخوردار باشند در حال حاضرازحدود 650 هزار تومان شروع می شوند، در صورتی که قیمت در ضد سرقت ترک وارداتی از 1,400 هزار شروع شده و در ب ضد سرقت ایرانی یا همان ضد سرقت های ترک مونتاژ ایران، شروع قیمتش از 950 هزار تومان است.در ارتباط با این مطلب بیشتر بخوانیم :
×