menu

ثبت آگهی رایگان

LSF

. . . . 1 2 3 4 5 . . . .

لیست قیمت LSF

دانستنی های LSF

LSF

سازه LSF از سال 1950 در برخی کشورها از جمله کانادا آغاز شد و از سال 1990 رونق گرفت. سهم LSF در ساختمان سازی، طی سال های اخیر در کشور ما رو به رشد است و اولین تولیدکنندگان ایران از سال 1385 فعالیت خود را در این زمینه شروع کردند. LSF یا قاب سبک فلزی (Lightweight Steel Framing)، ورق های فولادی هستند که نورد سرد شده و با ایجاد خم هایی با سطح مقطع U یا C یا Z و... مقاومت آن ها مخصوصا در برابر خمش بالا رفته است.

LSF

ساز ه هایLSF

گروه ساخت وساز: سیستم سازه ای فولادی سبک (LSF) ، یک سیستم سازه ای پیشرفته است که در انواع ساخت وساز ، کاربرد دارد و یکی از مناسب ترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. در کشور ما هم این سیستم خیلی زود جایگاه خودش را پیدا کرد و در حال حاضر شرکت های صنعتی ساز در پروژه های مختلف از آن بهره می گیرند. پیام ساختمان در ادامه سلسله گزارش هایی با عنوان «کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است» به سراغ شرکت های فعال در این زمینه رفته تا مصرف کنندگان با نحوه فعالیت آنها و انتخاب محصول بهتر آشنا شوند. البته لازم به ذکر است که اظهارات مصاحبه شوندگان الزاماً نظر نشریه نیست.

پنج سال گارانتی

حمید امانی، مدیرعامل شرکت LSF به خبرنگار پیام ساختمان گفت: فعالیت ما از سال 1382 آغاز شد. اولین کار های ما در زمینه ساخت مدرسه بود و امروز توانسته ایم به صورت فراگیرتر ساختمان سازی کنیم. وی ادامه داد: شرکت ما سازه مورد نظر را طراحی می کند و به تولیدکنندگان سفارش می دهد. پس از تهیه سازه مورد نظر کار اجرا را شروع می کنیم و اجرای سازه های LSF ما تا پنج سال گارانتی دارد. وی افزود: حدود 200 سال است که این سیستم در کشور های توسعه یافته به اجرا درمی آید و تمامی اجراهای ما مطابق با استاندارد های روز دنیاست. امانی در خصوص محاسبه قیمت سازه های LSF نیز گفت: قیمت تمام شده هر مترمربع این سیستم از 700 تا 900 هزار تومان است.

اولین کاندیدای صنعت سبز

مهدی دربندی، کارشناس تحقیقات و بازار شرکت صنایع هفت الماس هم به خبرنگار پیام ساختمان گفت: شرکت صنایع هفت الماس با هدف تولید انواع ورق گالوانیزه، نورد سرد، استنلس استیل و سایر مقاطع فولادی در سال 1382با ظرفیت سالانه 100 هزار تن در سال و ضخامت 0/3تا 2میلیمتر و عرض 1000و 1250در استان قزوین با همکاری متخصصین داخلی به بهره برداری رسید.
وی افزود: این واحد صنعتی بزرگ ترین تولیدکننده ورق گالوانیزه در کشور مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی است که علاوه بر ایجاد اشتغال در منطقه سهم بسزایی در تحقق خودکفایی، توسعه صنعتی و رشد اقتصادی کشور دارا می باشد. دربندی خاطرنشان کرد: در راستای طرح توسعه خطوط و نیازسنجی بازار و بهبود کیفیت، شرکت صنایع هفت الماس در سال 1391 خط جدید گالوانیزه را با استفاده از تکنولوژی پاک مورد بهره برداری قرار داد که علاوه بر افزایش توان تولید، کیفیت و سرعت تولید را بهبود بخشیده است. لازم به ذکر است این شرکت در کنار توانمندی های تولیدی، در سال 91به عنوان اولین کاندیدای صنعت سبز کشور در زمینه فولاد، برگزیده شده است.
کارشناس تحقیقات و بازار شرکت صنایع هفت الماس ادامه داد:.همچنین این شرکت با اتکا بر توان تولید و استانداردهای کیفی و زیست محیطی، محصولات خود را به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر نموده و موفق به کسب عنوان صادرکننده نمونه استانی و کشوری در سال های 86 ، 87، 88،89، 90و 91 گردیده است.

مدیران با تجربه

مهندس امیر سجده ای، مدیرعامل شرکت پایا پرتو فن هم به خبرنگار ما گفت: شرکت پایا پرتو فن (سهامی خاص) با هدف طراحی، مشاوره، تولید، اجرا و ارائه خدمات در زمینه های مختلف صنعت ساختمان از جمله ساختمان ها و سیستم های پیش ساخته تأسیس شده و از مدیران و مهندسین باتجربه ای در زمینه ساختمان تشکیل شده است که از سال ها پیش با توجه به اهمیت استفاده از تکنولوژی های نوین در صنعت و ساختمان ، شروع به تحقیق یافتن راه حل ها و روش های نوین جهت بهینه ساختن روش های تولید و اجرای ساختمان نموده و همزمان به طراحی و اجرای محصولات پیش ساخته و نیمه پیش ساخته اقدام نمودند. وی ادامه داد: هم اکنون این شرکت مفتخر است که باسابقه اجرایی چندین ساله در زمینه ساختمان های پیش ساخته به روش های مختلف بخصوص روش LSF و با استفاده از دانش فنی روز و گردآوری نیروهای اجرایی با سابقه، گامی در جهت توسعه صنعتی سازی و بهینه سازی علمی روش های ساخت وساز برداشته و به اهداف والاتر در این حوزه می اندیشد.

گارانتی تضمین کیفیت

مرتضی میرآخوری،مدیرعامل شرکت سازه های پیش ساخته پرچین هم به خبرنگار پیام ساختمان گفت: شرکت سازه های پیش ساخته پرچین در سال 84 تأسیس گردید. این شرکت به منظور توسعه صنعت ساختمان و گسترش پیش ساختگی فعالیت می نماید. استراتژی شرکت، گسترش سبک سازی و صنعتی سازی است و بر اساس مطالعات و تجربیات مدیران این شرکت یکی از مصالحی که در دوران اخیر کاربردهای فراوانی پیدا کرده است، صفحات سیمانی الیاف دار یا فایبر سمنت می باشد. وی ادامه داد: این محصول متشکل از سیمان، نوعی فیبر سلولزی و مواد افزودنی می باشد که با ویژگی های خاص امکان ساخت خانه ای سبک،ارزان و عایق (حرارت و صوت) را فراهم می نماید. با این محصول تنها در کشور امریکا بیش از 4 میلیون واحد مسکونی ساخته شده است.
میرآخوری به مهم ترین مزایای صفحات سیمانی الیاف دار در سازه های LSF اشاره کرد و افزود: محصول ما دارای گارانتی تضمین کیفیت از بیمه ایران و همچنین تأییدیه فنی از مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی می باشد که از جمله خصوصیات آن می توان به وزن فوق العاده سبک، اجرای سریع و آسان، قابلیت و سهولت در رنگ پذیری، حذف گچ و خاک و گچ کاری، مقاوم در برابر آب، رطوبت، ضربه، آتش، موریانه و اشعه ماورای بنفش، امکان سهولت اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، ایجاد ساخت وساز خشک بدون نیاز به ملات، امکان توسعه بنا به صورت اضافه اشکوب و... اشاره کرد،ضمن اینکه سهولت تعمیر و نگهداری از مهم ترین خصوصیات آن به شمار می رود.

اجرای 350 پروژه با LSF

رضا غفار زاده،مدیرعامل شرکت پناه ساز الوند هم شرکت خود را این گونه معرفی کرد: شرکت مهندسی پناه ساز الوند از سال 1385 تاکنون با احداث کارخانه تمام اتوماتیک در زمینه طراحی، تحلیل، تولید و عرضه سازه های نورد سرد (LSF) و نیز پانل های پوششی فایبرسمنت فعالیت می نماید. این شرکت تاکنون پروژه های متعددی را با استفاده از سازه های گالوانیزه LSF تولیدی خود در مناطق مختلف داخل و خارج از کشور از جمله امارات متحده عربی به اجرا درآورده است . به طور کلی می توان گفت که بیش از 350 پروژه را تا به حال اجرا کرده ایم.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به در اختیار داشتن خط تمام اتوماتیک تولید سازه های LSF ، حدود 22 شرکت فعال در زمینه LSF در کشور، سازه های مورد نیاز خود را از این شرکت تأمین می نماید. تأمین پانل های پوششی فایبرسمنت و موارد جنبی آن (نظیر پیچ سرمته ای، توری و بتونه درزگیری) برای شرکت ها و پیمانکاران فعال در عرصه سبک سازی از دیگر فعالیت های شرکت پناه ساز الوند می باشد.
وی افزود: سازه فلزی LSF به عنوان جایگزین سازه های فلزی یا بتنی موجود یا هر نوع حائل دیگری است که در ساختمان سازی به کاربرده می شود و تمامی مراحل طراحی، تحلیل پایداری و تولید این نوع پروفیل با استفاده از نرم افزار و ماشین خودکار توسط شرکت انجام شده و عامل انسانی در تولید آن نقش مستقیم ندارد. از نظر معماری هم هیچ گونه محدودیتی برای اجرای این سازه در شکل ها و جهات گوناگون وجود ندارد

کم ترین لرزش

علیرضا میرفصیحی، رئیس هیئت مدیره شرکت حصین پناه ساز هم در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان گفت: شرکت ما در سال 1376 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. یکی از فعالیت های ما LSF است که از سال 1389 آغاز شد و در این زمینه تمامی مراحل تولید، طراحی و اجرا را از صفر تا 100 انجام می دهیم. وی ادامه داد: ما حدود 156 واحد را از خرید ورق تا تحویل کلید در شهر جدید پرند اجرا کردیم. یکی از مهم ترین شاخصه های ما این است که اولاً با استفاده از دیوار برشی بار جانبی سازه را به خود سازه LSF منتقل نمی کنیم و دوم اینکه بر خلاف بسیاری از شرکت ها که از فوم استفاده می کنند، سقف های ما بتن آرمه است و کم ترین لرزش را در سازه ها شاهد هستیم.
میر فصیحی خاطرنشان کرد: قیمت هر مترمربع سازه هایLSF بستگی به نظرکارفرما دارد، البته تفاوت قیمت ها ناشی از تفاوت کیفیت سازه نیست بلکه مربوط به نازک کاری است که صورت می گیرد. ضمن اینکه لازم است این نکته را یادآور شوم که قیمت سازه LSF ما به دلیل کیفیت بالایی که دارد، نسبت به محصولات مشابه خود تا حدودی گران تر است.

نحوه اتصال و انتقال بار

سازه های LSF توسط پیچ و مهره یا پرچ به یکدیگر متصل و بار را به زمین یا پایه منتقل می کنند. محل سوراخ ها با محاسبات دقیق مهندسی بررسی و مشخص شده اند و هنگام نصب در پروژه، تنها توسط پیچ یا پرچ به هم متصل می شوند. همچنین محل هایی برای عبور کابل ها و لوله های تأسیسات بر روی پروفیل ها درنظر گرفته می شود تا هنگام نصب نیاز به سوراخ کاری نیاشد. انتقال بار به زمین در سازه های LSF از طریق دیوارهای باربر صورت می گیرد. در صورت عدم استفاده از مصالح تکمیلی، این سازه ها در ساختمان حداکثر پنج طبقه فابل استفاده می باشند

عیوب LSF

البته در کنار مزایایی که توسط سازندگان تولید کنندگان اشاره شد، این سیستم معایبی هم دارد. که از جمله آنها می توان به محدودیت در ابعاد دهانه ها و لزوم بکارگیری نیروی کار متخصص و خبره اشاره کرد

سازه فضاکار چیست؟

سازه فضاکار یک سیستم خرپای سه بعدی است که دهانه های آن در دو جهت گسترش یافته اند و اعضای آن فقط تحت تاثیر کشش و فشار قرار دارند. این سازه ها از مدول های یکسان و تکرار شونده با لایه های موازی در بالا و پایین (مشابه میله های فوقانی و تحتانی خرپا) تشکیل می گردند. سازه فضاکار، به مجموعه سازه های مشابهی اطلاق می شود که شامل شبکه ها، طاقها، برجها، شبکه های کابلی، سیستمهای پوسته ای و غشایی، سازه های تا شونده و ترکیبات کش بستی می شود. این تعریف، یک تعریف ریخت شناسانه از سازه های فضا کار است.
به گزارش پیام ساختمان، یک قاب فضایی یا سازهٔ فضایی، عبارت است از سازه ای که از اجزای خرپامانند سبک و محکم تشکیل شده از پایه هایی که در یک الگوی هندسی در کنار هم قرار گرفته اند. قاب های فضایی برای پوشش دادن دهانه هایی که تکیه گاه کم تعدادی دارند به کار می روند. چون در قاب های فضایی، همچون خرپاها از مثلث استفاده می شود، لنگرهای خمشی، به صورت بارهای کششی و فشاری به اعضای محوری خرپا منتقل می گردند که این خود باعث مستحکم بودن قاب های فضایی می شود.
اصطلاح سازه فضایی گاهی اوقات به جای سازه فضاکاربکار می رودکه این دو اصطلاح از لحاظ کلمه ای مترادفند؛ ولی از لحاظ معنا و مفهوم با هم تفاوت دارند. سازه فضایی به سازه ای اطلاق می شود که در فضای خارج از جو ساخته یا مورد استفاده قرار گیرد که ممکن است خود یک فضاکار باشد.

یک قاب فضایی ساده

ساده ترین نوع قاب های فضایی به این گونه است که هرم هایی با سقف تخت و با استفاده از میله هایآلومینیومی یا فولادی میله ای شکل ساخته شوند. در بیشتر مواقع، این نوع از قاب ها شبیه به بازوی متحرک افقی یک جرثقیل برجی است که در کنار هم قرار گرفته اند. نوع دیگر قاب های فضایی که دارای استحکام بیشتری نیز هست، به صورت هرم های چهاروجهی به هم پیوسته اجرا می شوند. در این حالت، همهٔ اعضای محوری قاب، دارای طول یکسانی هستند. از نظر فنی، این نوع از قاب فضایی، مانند یک شبکهٔ برداری یا یک خرپای هشت گانه است. در انواع دیگر قاب ها نیز، با تغییر دادن طول اعضای محوری، شکل کلی سازه به صورت انحناء یا اشکال هندسی دیگر تغییر می یابد.

کاربرد سازه های فضاکار:

قاب های فضایی در ساختمان های مدرن کاربرد فراوانی دارند. این نوع از قاب ها بیشتر در سقف هایی با دهانه های بزرگ در ساختمان های مدرن تجاری و صنعتی دیده می شوند.
سیستم های سازه فضاکار در سازه هایی که در آنها احتیاج به پوشش دهانه های بزرگ و بدون ستون است از قبیل:
آشیانه هواپیماها، سالنهای کارخانه ها، پوشش استادیوم های ورزشی، باشگاه های ورزشی، پارکینگ های طبقاتی، مراکز فرهنگی وتفریحی، تالارهای تجمع و سخنرانی، سالن اجتماعات، سینماها، آمفی تئاترها، مراکز خرید (بازارهای خرید)، ایستگاههای راه آهن، ترمینال ها و اهداف بسیار دیگربکار می رود. سیستم های سازه های فضاکار در سازه هایی چون دکل های انتقال نیرو، برج های مخابراتی، برج های ذخیره آب، بشقاب های مخابراتی و رادیویی، نیز کاربرد دارند.

انواع سازه فضاکار:

الف- سازه های فضاکار از لحاظ مصالح
ب-سازه های فضاکار از لحاظ ساختار
سازه های فضاکار از لحاظ ساختار

شبکه های دو لایه:

شبکه های دو لایه یکی از مهمترین و متداول ترین انواع سازه های فضاکار به شمارمی روند. این نوع سازها از دو صفحه عناصر که این دو صفحه که با یکدیگر موازی و توسط عناصر میانی به یکدیگر متصل اند تشکیل شده است.

شبکه های سه لایه:

شبکه های سه لایه از دو صفحه بالا و پایین و یک صفحه میانی تشکیل شده اند که هر یک از صفحات بالا و پایین توسط اعضای میانی به صفحه میانی متصلند. این شبکه ها در مواقعی به کار می روند که سازه دارای دهانه خیلی بزرگی باشد و ارتفاع شبکه دو لایه جوابگوی قیود آن نباشد. به عنوان مثال: ایستگاه راه آهن جمهوری اسلامی ایران - تهران، نماز جمعه تهران – دانشگاه تهران

سازه های چلیکی:

اگر شبکه ای در یک جهت دارای انحناء باشد سازه های چلیکی نامیده می شود. این بیشتر برای پوشش سطوح مستطیلی شکل بکاربرده می شوند.

سازه های گنبدی:

در صورتی که شبکه ای در دو جهت دارای انحناء باشد، سازه گنبدی نامیده می شود. در ساخت گنبدها سعی بر آن است که اعضا دارای یک اندازه باشد اما به هر حال تعداد انواع اعضا زیاد خواهد بود. برای ایجاد ساختار گنبدی کافی است یک شبکه را (به هر شکل دلخواه) روی یک کره تصویر نمود.

سازه های تاشو:

این نوع سازه ها مثل چتر قابلیت جمع شدن و انتقال دارند و کاربرد عمده آنها در مکانهایی است که به دلیل محدودیتهای جوی، مکانی، زمانی ومصالح، ساخت دیگر سازه ها امکانپذیر نباشد. سازه های تاشو بیشتر برای اماکن موقت مانند سیرکها، نمایشگاه ها ومناطق سیل و زلزله زده بکار می رود.

سازه های بادشو:

سازه هایی هستند که از مواد مخصوص لاستیکی یا پلاستیکی ساخته می شوند و در مواقع استفاده با پمپ باد می شوند.

سازه های ماهواره ایی:

سازه هایی هستند که به صورت خرپاهای فضایی در ارتفاع ساخته می شوند و کاربرد آنها درسازه های ماهواره ای، خطوط انتقال نیرو وبرج های مخابراتی است.

سازه های پل های فضاکار:

پل هایی هستند که از خر پاهای مرکب فضایی ساخته می شوند. این نوع پل ها برای دهانه های بزرگ بعد از پل های کابلی در درجه اهمیت اند.

مزایا سازه های فضاکار:

زیبایی:

طراحی اجزاء سازه ای در این سیستم به گونه ای است که سیستم اجرا شده از چنان زیبایی برخوردار است که در اکثر پروژ ه های اجرا شده، سازه بصورت نمایان باقی می ماند، حتی در بسیاری از موارد جهت نماسازی ها از این سیستم استفاده می گردد.
امکان همزمانی اجرای سازه فضایی با عملیات ساختمانی دیگر از آنجایی که روش های مختلفی برای بافت در این سیستم وجود دارد، امکان همزمانی اجرای این سیستم با دیگر فعالیت های ساختمانی بطور همزمان و بدون مزاحمت وجود خواهد داشت. عبور تاسیسات از داخل سازه اجرا شده:
فضای موجود بین لایه های سازه فضایی اجرا شده محل مناسبی را جهت عبور تاسیسات برقی و مکانیکی که می بایستی در سطح سالن پراکنده شود فراهم می سازد با این مزیت که این تاسیسات از حداقل دید برخوردار می باشد و هم چنین اتصال این قطعات و قطعات الحاقی دیگر نظیر تابلوها، نور افکن ها و ... به راحتی و در تمامی سطح ایجاد شده وجود خواهد داشت.

عدم استفاده از عملیات جوشکاری در هنگام نصب:

بواسطه پیش ساخته سازی اجزای سازه در کارخانه و پیچ و مهره ای بودن کلیه اتصالات هیچگونه عملیات جوشکاری در هنگام مونتاژ و نصب سازه بر روی قطعات انجام نمی پذیرد.

سبک بودن:

علیرغم انچه که از شکل ظاهری این سستم به نظر می آید سازه اجرا شده بسیار سبک می باشد بطوریکه در مقایسه با دیگر سازه های ساختمانی در شرایط مساوی ترجیح داده می شود و از این سیستم در اضافه اشکوب ها و در زمین های با مقاومت خاک پایین استفاده فراوانی صورت می گیرد.

سرعت:

استفاده از نرم افزارهای مختلف کامپیوتری و هم چنین نرم افزارهای خاص این سیستم که توسط متخصصین این شرکت طراحی وآماده شده است در مرحله طراحی استفاده از ماشین آلات اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در تولید قعات در مرحله تولید و روش های متعددی که در زمان اجرای سازه فضایی توسط نیروهای مجرب این شرکت بکار گرفته می شود.

هزینه پایین در دهانه های بزرگ:

ارزان تر بودن این سیستم در مقایسه با سایر سیستم های سازه ای به خصوص در سالن های با دهانه بالا این سیستم را تبدیل به تنها گزینه ای نموده که با توجه به سایر مزیت های آن دارای توجیه اقتصادی می باشد.

در این زمینه بیشتر بخوانیم :

×