menu

ثبت آگهی رایگان

لیست قیمت شیرآلات بهداشتی

دانستنی های شیرآلات بهداشتی

شیرآلات بهداشتی

شیرآلات بهداشتی از آن دسته لوازمی است که در زندگی بیشترین کاربرد را دارند و اگر در انتخاب آنها خوب دقت نکنیم ممکن است به جای سهولت در مصرف، گرفتاری های متعددی برای خودمان ایجاد کنیم. کیفیت و زیبایی شیرآلات بهداشتی بسیار حائز اهمیت است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، بیشترین مصرف آب شهری مربوط به مصرف آب خانگی می باشد و موثرترین اقدام در جهت کاهش مصرف و استفاده درست از آب، انتخاب صحیح و استفاده از شیرآلات بهداشتی مناسب است. با وجود مدل های زیبایی که وجود دارد، انگار این روزها تنها ملاک خریدار برای انتخاب شیرآلات بهداشتی طراحی های متنوع و زیبای آنها است؛ چرا که تقریباً تمام شیرآلات، چه ایرانی و چه خارجی از کیفیت و مرغوبیت مناسبی برخوردارند و تفاوت آنچنانی در قیمت نیز با یکدیگر ندارند.

شیرآلات بهداشتی

شیرآلات بهداشتی

شیرآلات بهداشتی و ساختمانی

شیرآلات بهداشتی و ساختمانی از آن دسته لوازمی است که در زندگی بیشترین کاربرد را دارند و اگر در انتخاب آنها خوب دقت نکنیم ممکن است به جای سهولت در مصرف، گرفتاری های متعددی برای خودمان ایجاد کنیم.
بسیاری از مصرف کنندگان هنگام انتخاب شیرآلات بهداشتی مناسب برای منزل یا محل کارشان با توجه به تنوعی که در بازار وجود دارد بر سر دوراهی مانده و معمولا با توجه به قیمت و بدون در نظر گرفتن دیگر شرایط شیرآلات بهداشتی خرید می کنند. حال آنکه با کمی دقت و استفاده از راهکارهای مناسب نه تنها خریدی اقتصادی خواهند داشت، بلکه در درازمدت نیز با مشکلی مواجه نخواهند شد. برای آگاهی دقیق تر از شیرآلات بهداشتی و شیرآلات ساختمانی و ارائه راهکارهایی برای انتخاب بهتر، در گفتگو با دست اندرکاران این صنف ویژگی های این لوازم ضروری را بررسی کردیم.

ضرورت استاندارد محصولات

بهجتی، یک فروشنده شیرآلات بهداشتی و ساختمانی، با تأکید بر ضرورت کیفیت محصولات تحت پوشش موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور گفت: با توجه به تنوع مدل های گوناگون شیرآلات بهداشتی و ساختمانی در بازار به لحاظ استفاده از فناوری های جدید در این نوع لوازم، خریداران حتما به خدمات پس از فروش آن توجه داشته باشند.
وی ادامه داد: به این دلیل که علاوه بر اطمینان از کیفیت لعاب، روکش و جنس مغزی این لوازم، تهیه و تعویض قطعات یدکی شیرآلات بهداشتی هم باید مورد اطمینان باشد.
بهجتی گفت: به عنوان مثال در برخی شیرآلات بهداشتی و ساختمانی، کارتریج خاصی به کاررفته که در صورت خراب شدن اگر امکان تهیه آنها را در بازار نداشته باشید مجبور خواهید شد کل شیرآلات بهداشتی را عوض کنید که برای شما تجربه گرانی خواهد بود.
این فعال ساختمانی با اشاره به انواع و جنس شیرآلات بهداشتی افزود: به طورکلی شیرآلات بهداشتی دارای دو بخش پایه اصلی شیر و پوشش خارجی شیرآلات ساختمانی است. برای بخش پایه اصلی شیرآلات بهداشتی معمولا از آلیاژ برنج یا سرب خشک استفاده می کنند، اما با توجه به اینکه سرب درصورتی که آبکاری شیرآلات بهداشتی به خوبی انجام نشود در مقابل آب به مرور زمان حل می شود و آلودگی های خطرناکی برای افراد ایجاد می کند، آلیاژ برنج جایگزین مناسب تری است.
وی توضیح داد: در پوشش خارجی شیرآلات بهداشتی ساختمانی نیز که معمولا توجه خریداران به این بخش بیشتر است، از فلزاتی مثل برنج، برنز، مس یا استیل استفاده می شود اما بهترین نوع آبکاری در بازار به PVD معروف است.
بهجتی همچنین با بیان اینکه زیبایی ظاهری و تنوع طرح ها، در انتخاب مشتریان عامل بسیار تأثیرگذار است، توصیه کرد: با توجه به کمبود آب در کشور و افزایش هزینه مصرف آب، بهتر است فاکتور کم مصرف بودن شیرآلات مهم ترین آیتم برای خرید باشد.
به گفته وی در حال حاضر طراحان و تولیدکنندگان شیرآلات بهداشتی هم طراحی های جدیدی ارائه داده اند تا مصرف آب در این نوع شیرآلات بهداشتی کاهش پیدا کند. به طور مثال شیرآلات بهداشتی سنسوردار یا همان چشمی دار و سیستم های جدیدی که با استفاده از فشار هوا می تواند میزان مصرف آب را بخصوص در حمام کمتر کند.

تولیدات ایرانی همپای خارجی ها

مختاری، مدیر فروش یک فروشگاه محصولات شیرآلات بهداشتی و ساختمانی نیز در خصوص بازار داخلی و خارجی این نوع لوازم گفت: در حال حاضر اکثر شیرآلات بهداشتی از شرکت های تولیدی چین است و در کنار آن تولید داخلی، اما معتقدم شیرآلات بهداشتی داخلی از کیفیت و سطح استاندارد بالاتری برخوردار است.
وی در خصوص مراکز خرید و قیمت برخی شیرآلات بهداشتی توضیح داد: منطقه بازار برای خرید بسیار مناسب است و خریداران می توانند روی قیمت های این منطقه حساب کنند.
این فروشنده در اشاره به انواع شیرآلات بهداشتی موجود در بازار اظهار داشت: قبلا فقط شیرآلات واشری در بازار موجود بود اما الان شیرآلات بهداشتی بسیار متنوعی همچون شیرآلات ساده،شیرآلات کلاسیک،شیرآلات اهرمی، شیرآلات پدالی، شیرآلات چشمی (اتوماتیک) وجود دارد، کلا یک دست کامل شیرآلات معمولا شامل شیرتوالت، شیر حمام، شیر روشویی، شیر سینک ظرفشویی است.
مختاری در اشاره به میانگین قیمت های بازار نیز گفت: انواع لوازم شیرآلات بهداشتی مثل روشویی حدودا 71 تا 270 هزار تومان، توالت72 تا 280 هزار تومان، دوش88 تا 370 هزارتومان، ظرفشویی66 تا 290 هزارتومان، ست کامل300 هزار تا یک میلیون و 300 هزار تومان موجود است.
وی افزود: همچنین از انواع دیگر مثل آفتابه اهرمی 155 هزار تومان، ظرفشویی فنردار 270 هزار تومان، ظرفشویی اهرم دار 226 هزار تومان و علم هم حدود 60 هزارتومان وجود دارد. نوع هوشمند شیرآلات بهداشتی نیز در بازار موجود است که متوسط قیمت ها از حدود 500 هزارتومان تا 3 میلیون تومان خرید و فروش می شود.
این مدیر فروش همچنین برای حفظ و تمیزی شیرآلات بهداشتی گفت: مصرف کنندگان می توانند برای تمیز کردن این نوع لوازم از آب، صابون مایع یا سرکه رقیق شده استفاده و بعد خشک کنند تا املاح آب روی بدنه شیر جذب و رسوب ایجاد نکند. به هیچ عنوان نباید شیرآلات بهداشتی را با مواد قلیایی یا اسیدی مثل وایتکس، مواد سفیدکننده، پودرهای کف شوی، سیم ظرفشویی، اسکاچ و... شست.
مختاری همچنین توصیه کرد: برای نصب شیرآلات از افراد متخصص و ابزارآلات مناسب استفاده شود و حتما قبل از نصب شیرآلات بهداشتی اجازه دهند چند دقیقه از لوله ها آب خارج شود تا املاح بجا مانده و شن و ماسه داخل لوله ها قبل از نصب شیر تخلیه شود.
او در پایان با بیان اینکه بهترین زمان برای نصب شیرآلات بهداشتی، سینک و لوازم بهداشتی پس از پایان کارهای ساختمانی، است، گفت:در خرید شیرآلات بهداشتی باید دقت شود که منطبق با استاندارد باشد اگر شیرآلات بهداشتی موردنظر استاندارد نبوده و در ساخت آن سرب استفاده شده باشد و یا اگر خدمات پس از فروش مناسبی نداشته و قطعات آن در بازار موجود نباشد قطعا کیفیت لازم برای استفاده و اجرا را ندارد.

رقیبی جدی برای شیرآلات بهداشتی و ساختمانی خارجی

یکی از کارمندان برند شیرآلات ماهسان و راسان در مورد محصولات این برند گفت: مجموعه ماهسان پویا با دو برند راسان و ماهسان رقیبی جدی برای شیرآلات خارجی است . وی افزود: از مشخصات شیرآلات این برند کیفیت،زیبایی،نوآوری می باشد و استفاده از تکنولوژی های برتر در تولید، وجود دستگاه های هوشمند، استفاده از مواد اولیه مرغوب، استفاده از مشاوران و کارشناسان مجرب، بازدید دوره ای کارشناسان اداره استاندارد، رعایت اصول استانداردهای ISO و استانداردهای بهداشت محیط باعث شده که خروجی این کارخانه فقط محصولات باکیفیت و مرغوب باشد.محصولات این برند انواع متنوعی از سردوش، شیر سینک، روشویی و ...می باشد.

شیرآلات امروزی قابلیت تنظیم آب دارند

احمد بازرگان، کارشناس صنایع در مورد عمده ترین تغییر شیرآلات از گذشته تا به امروز به پیام ساختمان گفت: شیرآلات امروزی قابلیت هایی برای کاهش مصرف آب و تنظیم راحت تر آب دارند. درگذشته شیرآلات بیشتر به شکل توپی یا پروانه ای بودند و کنترل میزان آب خروجی آنها کمی سخت بود، اما امروزه دیگر شیرآلات پروانه ای یا توپی ساخته نمی شود، مگر در مدل های تزئینی که بیشتر برای نوستالژیک بودنشان هنوز به بازار ارائه می شوند و جای آنها را شیرآلات اهرمی گرفته اند. وی افزود: شیرآلات اهرمی هم علاوه بر اینکه کاهنده مصرف آب هستند، باز و بسته کردن شان راحت تر از مدل های قدیمی تر است و اگر خراب شوند باز کردن و تعمیر آنها توسط خود فرد نسبت به مدل های توپی راحت تر انجام می شود.این کارشناس صنایع ادامه داد: دوش های امروزی تجهیزاتی دارند که شما می توانید به وسیله آنها میزان خروج آب را در چند درجه مختلف تنظیم کنید و ارتفاع دوش ها هم قابل تنظیم هستند، درحالی که درمدل های پیشین شما در نهایت می توانستید آنها را در دو میزان کم و زیاد تنظیم کنید.

جدیدترین تکنولوژی ها در شیرآلات

احمدی، یکی از فروشندگان برند درخشان در مورد محصولات این برند به پیام ساختمان گفت: شیرآلات درخشان تولیدکننده انواع شیرآلات بهداشتی اهرمی،شیرآلات بهداشتی کلاسیک،دوش, علم دوش و لوازم جانبی می باشد. وی افزود: بزرگ ترین مزیت این برند کیفیت بسیار خوب و قابل رقابت با نمونه های اروپایی و طرح مدرن و با جدید ترین تکنولوژی ها است . احمدی در خصوص قیمت برخی از کالاهای این برند گفت: دوش اهرمی کاج87 هزار تومان ،روشویی اهرمی کاج قیمت 71 هزار تومان،دوش اهرمی لوکس142هزار تومان،دوش اهرمی نادیا 247 هزار تومان،شیر توالت اهرمی گلد+شیلنگ گلد359 هزار تومان و ظرف شویی فنری250 هزار تومان،قیمت دارد.

بهینه سازی مصرف انرژی

احمدرضا واحدی، فروشنده شیرآلات بهداشتی در مورد برند منتخب خود گفت:گروه تولیدی پارس مهدی با سابقه ای درخشان به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان شیرآلات بهداشتی ساختمانی کشور با نام تجاری آرتین می باشد.وی با اشاره به اینکه این برند در زمینه تولید محصولاتی از قبیل انواع شیرآلات بهداشتی اهرمی، کلاسیک و قطعات وابسته فعالیت خود را آغاز نموده است ، افزود:کیفیت برتر ، بهینه سازی مصرف انرژی و رضایتمندی مصرف کننده از ویژگی های شیرآلات آرتین است و این محصولات به کشورهایی نظیر عراق ، افغانستان ، ترکمنستان و آذربایجان و ...صادر می شود. واحدی خاطرنشان کرد: تمامی محصولات با استفاده از تکنولوژی روز اروپا و مطابق با نیاز مصرف کنندگان و با هدف صرفه جویی طراحی گردیده است.

نیاز به تعریف و تبلیغ نداریم

کمالی، از فروشندگان برندهای مختلف شیرآلات بهداشتی در مورد محصولات قهرمان گفت: این برند نیاز به تعریف و تبلیغ ندارد و تمام ایرانی ها با این برند آشنایی دارند چون حداقل نصف مردم ایران از این محصول استفاده کرده اند؛ محصولی که با اسمش همخوانی مناسبی دارد و واقعاً از نظر قیمت ، زیبایی و دوام قهرمان محسوب می شود. وی افزود:انواع شیرآلات قهرمان شامل؛ آرمال توالت (آفتابه)، شیرآلات دوش، شیرآلات بهداشتی ظرفشویی متحرک، شیرآلات بهداشتی فلت دوش، شیرآلات فلت ظرفشویی ثابت و... ده ها محصول دیگر است . وی در مورد قیمت برخی از محصولات قهرمان گفت : شیرآلات بهداشتی فلت ظرفشویی ثابت 155 هزار تومان، شیرآلات قهرمان فلت دستشویی 155 هزار تومان، شیرآلات قهرمان اسپانیایی ظرف شویی ثابت190 هزار تومان و شیرآلات قهرمان آرمال دستشویی144 هزار تومان قیمت دارد.
کمالی خاطرنشان کرد: بدون تردید راز موفقیت یک برند و کسب اعتبار شرکت های تولیدکننده شناخت بازار مصرف و احترام به سلایق مخاطبان است و اجرای این امر نیازمند مطالعه میدانی و نظرسنجی های گروهی است.

دارا بودن تأییدیه استاندارد

شقاقی، فروشنده برند نگین شیر به پیام ساختمان گفت: تولیدات ما بر اساس ظرفیت های بازار عرضه می شود. برای این منظور واحد تحقیق و توسعه شیرآلات بهداشتی را در دستور کار قرار دادیم. وی افزود:سیاست گذاری تولیدات شرکت بر اساس اطلاعات به دست آمده از ساخت و سازها، پیمانکاران و بازاریاب هاست. ما در اغلب نقاط کشور نمایندگان ثابت داریم و با توجه به سفارش آنها انواع شیرآلات را تولید می کنیم.
شقاقی در خصوص معیار شناخت شیرآلات بهتر گفت: اولین شاخص کیفیت شیرآلات بهداشتی داشتن تأییدیه استاندارد است، این استاندارد روی بدنه شیرها حک می شود. از طرف دیگر شیرها باید یک سری آزمایشات فنی مثل؛ تست کار مداوم، فشار، دما، ضربه و... را پشت سر گذاشته باشند. اداره استاندارد مرتباً به این موارد نظارت دارد البته احتمال دارد برخی افراد سودجو تمام استانداردها را رعایت نکنند و تا جایی که خطر جانی نداشته باشند از کیفیت شیرآلات بهداشتی می کاهند تا جنس خود را با قیمت کمتری بفروشند.
وی خاطرنشان کرد: کیفیت و قیمت شیرآلات به وزن نوع مواد به کاررفته در آن بستگی دارد. بنابراین اگر هزینه تأمین مواد اولیه بالا باشد به طور طبیعی قیمت ها هم افزایش می یابد. در حال حاضر به علت گرانی ارز اغلب واردکنندگان شیر مجبور هستند جنس هایی با کیفیت پایین وارد بازار کنند که شیرآلات چینی نمونه بارز آن هستند و هیچ تضمینی در خصوص کیفیت آنها وجود ندارد زیرا کارخانه تولیدکننده آنها شناخته شده نیست و آلیاژ کمتری دارند.
شقاقی خاطرنشان کرد: معمولاً افراد مبتدی و پیمانکارانی که بودجه های کمی دارند از شیرآلات بهداشتی چینی استفاده می کنند، غافل از اینکه استفاده از این گونه شیرآلات بهداشتی باعث نشت آب و خرابی ساختمان خواهد شد . وی قیمت برخی از محصولات نگین شیر را اینگونه اعلام کرد: سینک ثابت اهرمی نگین 112 هزار تومان، روشویی ثابت اهرمی نگین 945 هزار تومان ، شیر سینک شاوری اهرمی نگین 169 هزار تومان ، روشویی متحرک اهرمی نگین 113هزار تومان .

شیرآلات بهداشتی

شیرآلات خوب

گروه تاسیسات: شیرآلات تجهیزاتی هستند که وظیفه کنترل برخی خواص سیال مانند دبی، فشار و دما را بر عهده دارند. در یک تقسیم بندی کلی شیرآلات به دو نوع شیرآلات بهداشتی و شیرآلات صنعتی تقسیم می شوند. شیرآلات بهداشتی در داخل ساختمان برای امورات مرتبط با نظافت کاربرد دارند ولی شیرآلات صنعتی، در گستره ای وسیع تر، حوزه های مختلف آب و نفت و گاز را در بر می گیرند که دامنه آن از سدهای آبی و پالایشگاه ها شروع شده و به ساختمان و سیستم های تاسیساتی ختم می شود. بنابراین خرید و استفاده از آنها نیازمند تخصص و تجربه است. گزارش ذیل در راستای معرفی و شناخت بازار شیرآلات صنعتی تهیه شده است با ذکر این نکته که مطالب عنوان شده صرفاً نظرات مخاطبان بوده و الزاماً دیدگاه نشریه نمی باشد.
سیروس صراف زاده، مدیر فنی شرکت سام، به پیام ساختمان می گوید: برای شناخت شیرآلات صنعتی باید به اندازه و نوع کارآیی آنها توجه کرد. زیرا هر کدام از شیرآلات قالب خاصی دارند که بر اساس نیاز بازار در کارگاه های ریخته گری تولید می شوند. طراحی قالب ها بر عهده طراح است که باید معیارهای مصرف کننده را در نظر بگیرد. هم اکنون در بازار شیرآلات چدنی و برنجی موجود هستند.
به گفته صراف زاده، شیرآلات چدنی در اندازه های بزرگتر تولید می شوند ولی شیرآلات برنجی اندازه های کوچکتری دارند. شیر یک طرفه، شیر آتش نشانی، شیر فلکه، شیر پروانه ای، شیر فشارشکن، شیر سوپاپی، شیر سوزنی، شیر صافی و... انواع شیرآلات صنعتی را تشکیل می دهند. ابعاد این شیرآلات از 40 تا 450 درجه متغیر بوده و با توجه به نوع لوله و اتصالات متفاوت است. ساختار ظاهری شیرآلات شامل بدنه و قطعات جانبی از جمله؛ سرفلکه، محور و شش پر است. بدنه برخی از آنها برنجی و برخی دیگر نیز چدنی می باشد.

چگونه خرید کنیم

خرید شیرآلات صنعتی زمان خاصی ندارد. به طور طبیعی افزایش ساخت و ساز به رونق بازار شیرآلات کمک می کند. شادآباد، پارک شهر، طالقانی مراکز اصلی فروش شیرآلات صنعتی تهران محسوب می شوند.
مدیرعامل شرکت وگ امید گلستان، به پیام ساختمان می گوید: قیمت شیرآلات به خاطر نوع کارآیی و اندازه شیرآلات تعیین می شود. در حالت معمول، شیرآلات کوچکتر قیمت کمتر و شیرآلات بزرگتر قیمت بالاتری دارند. البته رونق بازار شیرآلات مستلزم افزایش کیفیت و پیروی از استانداردهای نوین است.
مرتضی اسدی تاکید می کند: بیشتر مردم برای خرید شیرآلات به ظاهر جنس و نوع برند توجه دارند در حالی که نوع برند به تنهایی کافی نیست. در بازار ممکن است برچسب ها تغییر کند و اجناس خارجی را به نام ایرانی و یا برعکس بفروشند. اصل کار این است که خریداران شیر متخصص باشند و از قبل تحقیقات لازم را انجام د اده باشند. در یک مقطع زمانی شیرآلات چینی در بازار، خریداران زیادی را به سوی خود جلب کرده بود. ولی بعد از مدتی استفاده کنندگان متوجه کیفیت پایین آنها شدند و دوباره به سمت شیرآلات داخلی گرایش پیدا کردند.

شیرهای ایرانی بخرید

شیرآلات صنعتی فقط به تولیدات داخلی محدود نمی شود. هم اکنون شیرآلات ترک، ایتالیا، آلمان و چین نیز در بازار ایران عرضه می شوند. بنابراین همیشه امکان سوء استفاده از برند های موجود وجود دارد.
مدیرعامل شرکت تکسا، به پیام ساختمان می گوید: ایران در تولید شیر خودکفاست و می تواند نیاز بازار داخلی را تامین کند. متاسفانه شیرهای چینی به صورت ارزان در بازار موجود هستند و برخی از مردم برای خرید آنها اقدام می کنند این شیرها هیچ گونه ضمانت و پشتوانه ای ندارند. در حالی که تولیدکننده شیرهای ایرانی متعهد است و در صورت بروز هر گونه مشکل پاسخگو می باشد. البته کسی نمی تواند شیرهای چینی را به جای ایرانی بفروشد.

به نمایندگی ها اعتماد کنیم

بسیاری از شرکت های بزرگ در زمینه تولید شیرآلات صنعتی برای فروش محصولات خود نمایندگی دارند. مردم می توانند به این مراکز مراجعه کرده و شیر مورد نظر خود را انتخاب کنند. البته بعضی از فروشگاه ها برندهای مختلف را می فروشند و نمایندگی چند شرکت هستند. از آنجا که نام برند بر روی کالا درج شده است جای نگرانی نیست.
مدیر بازرگانی و تبلیغات شرکت سیتکو به پیام ساختمان می گوید: افرادی که توانایی فروش شیرآلات را داشته باشند از این طریق شناسائی می شوند. اغلب آنها نمایندگی فعال ما هستند و در صورت بروز هر گونه مشکل پاسخگو هستیم. البته برخی از فروشگاه ها برندهای رقبای داخلی و خارجی راه هم ارائه می دهند ولی ما به خریدار حق می دهیم که قدرت انتخاب داشته باشد زیرا تنوع و کیفیت شرط اساسی فروش یک محصول در بازار است.
محمدحسین کاشانی نژاد تاکید می کند: افزایش یا کاهش قیمت، ملاک کیفیت شیرها محسوب نمی شود، بلکه باید دارای گارانتی باشند. در حال حاضر بیشترین میزان گارانتی شیرآلات در بازار 5 سال است. در کنار این مسئله باید به شیوه نصب شیرها نیز توجه کرد. معمولاً مهندسان تاسیسات نوع شیر پروژه های مختلف را مشخص می کنند و مسئولیت اجرای آن برعهده پیمانکاران بخش خصوصی و دولتی است زیرا شیرهای صنعتی باید به درستی نصب شوند در غیر این صورت وقوع مشکلات احتمالی دور از ذهن نیست.

کیفیت آسان به دست نمی آید

بدون تردید راز موفقیت یک برند و کسب اعتبار شرکت های تولیدکننده شناخت بازار مصرف و احترام به سلایق مخاطبان است. اجرای این امر نیازمند مطالعه میدانی و نظرسنجی های گروهی است.
مدیر بازرگانی شرکت نگین شیر به پیام ساختمان می گوید: تولیدات ما بر اساس ظرفیت های بازار عرضه می شود. برای این منظور واحد تحقیق و توسعه شیرآلات را در دستور کار قرار دادیم. سیاست گذاری تولیدات شرکت بر اساس اطلاعات به دست آمده از ساخت و سازها، پیمانکاران و بازاریاب هاست. ما در اغلب نقاط کشور نمایندگان ثابت داریم و با توجه به سفارش آنها انواع شیرآلات را تولید می کنیم.
برنجیان در خصوص راه های شناخت شیرها توضیح می دهد: اولین شاخص کیفیت شیرها داشتن تاییدیه استاندارد است، این استاندارد روی بدنه شیرها حک می شود. از طرف دیگر شیرها باید یک سری آزمایشات فنی مثل؛ تست کار مداوم، فشار، دما، ضربه و... را پشت سر گذاشته باشند. اداره استاندارد مرتباً به این موارد نظارت دارد. البته احتمال دارد برخی از افراد سودجو تمام استانداردها را رعایت نکنند. آنها تا جایی که خطر جانی نداشته باشند از کیفیت شیرها می کاهند تا جنس خود را با قیمت کمتری بفروشند.
مدیر بازرگانی شرکت نگین شیر خاطرنشان می کند: کیفیت و قیمت شیر به وزن، نوع مواد به کار رفته در آن بستگی دارد. بنابراین اگر هزینه تامین مواد اولیه بالا باشد به طور طبیعی قیمت ها هم افزایش می یابد. در حال حاضر به علت گرانی ارز اغلب واردکنندگان شیرهای صنعتی مجبور هستند جنس هایی با کیفیت پایین وارد بازار کنند. شیرهای چینی نمونه بارز آن هستند که هیچ تضمینی در خصوص کیفیت آنها وجود ندارد زیرا کارخانه تولید کننده شناخته شده نیست و آلیاژ کمتری دارند. معمولاً افراد مبتدی و پیمانکارانی که بودجه های کمی دارند از شیرآلات چینی استفاده می کنند، غافل از اینکه استفاده از این گونه شیرها در بخش آب باعث نشت آب و خرابی ساختمان خواهد شد و در بخش گاز انفجار و آتش سوزی ساختمان را به دنبال دارد. به اعتقاد کاشانی نژاد، اگر قرار است از تولیدکننده داخلی حمایت شود باید تسهیلات لازم در اختیار آن قرار داده شود و اجازه ندهیم شیرآلات بی کیفیت خارجی وارد بازار شوند. تنها از این طریق حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی سریع تر محقق شود.

شیرآلات لوکس برای سرویس بهداشتی و حمام

لابد شما هم دوست ندارید شیرآلات بهداشتی خانه تان فقط جنبه کاربردی داشته باشند. شما هم میخواهید حتی این بخش های تأسیساتی دارای ظاهر زیبا و متناسب با دکوراسیون منزلتان باشند. اما چقدر با شیرآلات بهداشتی آشنا هستید؟
برای اینکه انتخاب خوبی داشته باشید، اول ازهمه باید شیرآلات بهداشتی را بشناسید. برای شناختن شیرآلات بهداشتی کافی است از جنس و شکل و رنگ آنها اطلاعاتی به دست آورید. در اینجا اطلاعاتی را درباره جنس و رنگ روکش شیرآلات بهداشتی حمام و سرویس بهداشتی با شما در میان بگذاریم.

روکش برنج جلا داده شده

این روکش ظاهری غنی و لوکس به فضای شما میدهد.
مزایا: تمیز کردن آن آسان و در بازار به وفور یافت میشود. مقاوم است. با لوازم و تجهیزات جانبی دیگر به راحتی ست میشود.
معایب: از روکش های دیگری مثل کروم و نیکل رنگ شده گران تر است.
سبک ها: برنج جلا داده شده با آخرین سبک های دکوراسیون به روز میشود، بنابراین با سبک های مدرن، سنتی و ترکیبی بسیار هماهنگ است.

روکش برنج صیقلی

این روکش در عین برجسته بودن، زیادی پرزرق وبرق نیست.
مزایا: در عین مات بودن دارای رنگی برجسته بوده و مقاوم است. اثر انگشت و لکه های آب را نشان نمیدهد.معایب: در بازار کمتر موجود است. گران است. لوازم جانبی و تجهیزات دیگر به راحتی با آن ست نمیشوند.
سبک ها: سنتی، مدرن و معاصر.روکش برنز روغن مالی شدهروکش برنز شیرآلات بهداشتی ظاهری سنتی به فضای حمام و سرویس بهداشتی شما میدهد.
مزایا: مقاوم است. آسان تمیز میشود و در بازار موجود است. به راحتی با لوازم دیگر ست میشود. لکه های آب و اثر انگشت را نشان نمیدهد.
معایب: از روکش های دیگری مثل کروم و نیکل رنگ شده گران تر است.
سبک ها: سنتی، توسکانی و مدیترانه ای.

روکش مس شیرآلات بهداشتی

مس بسیار برجسته و چشمگیر است و احساس غنی و لوکس بودن به حمام و سرویس بهداشتی میدهد، مخصوصاً وقتی در کنار مصالح شاخصی مثل سنگ مرمر کانتر قرار میگیرد.
مزایا: مس خاصیت ضد باکتری طبیعی دارد. تقریباً به آسانی در بازار یافت میشود و دارای خاصیت خود نگه دارندگی است. خراش در مس با گذشت زمان کوتاهی تیره گردیده و در نهایت در زنگارش محو میشود.
معایب: یک روکش مسی براق بیش از نیکل رنگ شده، برنز و کروم نیاز به مراقبت دارد، اما باگذشت زمان مس یک زنگار زیبا به خود میگیرد. ست کردن لوازم دیگر با مس آسان نیست و مقاومت مس نیز به اندازه روکش های دیگر نیست.
سبک ها: توسکانی، روستیک و صحرایی.

روکش برنز صیقلی شیرآلات بهداشتی

برنز صیقل خورده دارای ظاهر صاف و یکدستی است که بین مس و برنز روغن مالی شده قرار میگیرد. داشتن یک رنگ ملایم، این روکش را با سبک های مختلف حمام تطبیق پذیر میکند.
مزایا: مقاوم است و تمیز کردن و نگهداری آن آسان است. جایگزین مناسبی برای مس است و از برنز روغن مالی شده گزینه روشن تری است. اثرانگشت و لکه آب را نشان نمیدهد.
معایب: در بازار کمیاب و گران است. ست کردن لوازم جانبی با آن دشوار است.
سبک ها: سنتی، مدیترانه ای و ترکیبی.

روکش نیکل جلا داده شده شیرآلات بهداشتی

اگر یک ظاهر صاف و براق میخواهید اما از کروم خسته شده اید، نیکل جلا داده شده را امتحان کنید. از کروم تیره تر است و در نورهای مختلف گویی تغییر رنگ میدهد.
مزایا: تمیز کردن آن آسان است. مقاوم بوده و یک جایگزین خوب برای نیکل رنگ شده است.
معایب: گران است. لوازم جانبی متناسب با آن کمیاب است.
سبک ها: مدرن، معاصر، سنتی و ترکیبی.

روکش نیکل رنگ شده شیرآلات بهداشتی

ظاهر متالیک و یکدست نیکل رنگ شده، مقاومت خود را ثابت کرده است.
مزایا: این روکش از مقاوم ترین روکش ها است. اثر انگشت و لکه آب را نشان نمیدهد. آسان تمیز شده و در بازار آسان یافت میشود و به راحتی با لوازم دیگر ست میشود. نسبتاً ارزان است. از کروم گران تر ولی از برنز روغن مالی شده ارزان تر است.
معایب: با فولاد ضدزنگ به خوبی هماهنگ نمیشود.
سبک ها: تقریباً با هر سبکی ست میشود.

روکش کروم شیرآلات بهداشتی

کروم در حال حاضر به دلیل انعطاف پذیری یکی از پرطرفدارترین روکش های شیرآلات بهداشتی است.
مزایا: کروم در کل ارزان ترین روکش است. تمیز کردن و نگهداری آن بسیار آسان است. مقاوم است و به آسانی در بازار یافت میشود. با لوازم و تجهیزات جانبی دیگر به راحتی ست میشود.
معایب: لکه های آب و اثر انگشت را نشان میدهد.
سبک ها: تقریباً در هر سبکی میتواند مورداستفاده قرار گیرد.

شیرآلات بهداشتی سیاه مات

روزبه روز به طرفداران شیرآلات بهداشتی سیاه برای حمام و سرویس بهداشتی افزوده میشود، زیرا به راحتی با وسایل دیگر مثل کمد لباس و بخش های تأکیدی ست میشوند. چه بخواهید یک تغییر دکوراسیون قابل ملاحظه انجام دهید یا فقط یک تغییر کوچک اعمال کنید که همه چیز را در حمام شما درگیر نکند، رنگ سیاه مات گزینه ای مناسب برای شماست.
مزایا: آسان تمیز میشود. چرک و اثر انگشت و لکه آب را نشان نمیدهد. به راحتی با بقیه لوازم هماهنگ میشود.
معایب: در بازار آسان یافت نمیشود. نسبت به روکش های معروف دیگر مانند کروم و نیکل رنگ شده گران تر است.
سبک ها: مدرن و ترکیبی.

شیرآلات بهداشتی سفید

میخواهید شیرآلاتتان ظاهری درخشان و تمیز داشته باشند؟ شیرآلات بهداشتی سفیدرنگ هم میتوانند به زیبایی در تضاد با دکوراسیون حمام قرار گیرند و هم میتوانند با یک دکوراسیون تمام سفید در حمام ترکیب شوند. روکش سفید از جنس پلاستیک مقاوم یا چینی است.
مزایا: آسان تمیز میشود. اثرانگشت و لکه های آب را نشان نمیدهد.
معایب: شیرآلات بهداشتی چینی شکننده تر از فلز و گران هستند.
سبک ها: روستیک و صحرایی، مدرن.

ایرانی بخرید حتی با قیمت بیشتر

گروه بازار ساختمان:جالب ترین کالایی که در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد شیرآلات بهداشتی است که انواع مختلف آن از واشری و پدالی تا اهرمی و چشمی هم به دلیل جلای فلزی از زیبایی خاصی برخوردار است و تنوع بسیار فراوانی دارد. با این حال زمانی که قصد نوشیدن آب یا شستن صورت را دارید بهداشتی بودن، شیرآلات بهداشتی به ذهن متبادر می شود. اولین مولفه برای خرید شیرآلات بهداشتی هم همین نکته است. در گذشته تنها شیرآلات بهداشتی واشری در بازار موجود بود اما اکنون تنوع بسیاری از شیرآلات بهداشتی را در چهار گروه واشری، پدالی، اهرمی و چشم الکترونیکی که به چشمی مشهور شده است، در انواع مدل ها و رنگ ها می توان دید. البته بر اساس کاربری های مختلف تقاضا نیز متفاوت است اما در مجموع قیمت ها به دلیل افزایش هزینه های تولید به ویژه بالا رفتن قیمت برنج با افزایش رو به رو شده است. قیمت ارز نیز در شیرآلات بهداشتی که به قطعات وارداتی نیازمندند مانند کارتریچ شیرآلات بهداشتی اهرمی تاثیر گذاربوده است.
ناصر هژیر از فعالان بازار شیرآلات بهداشتی معتقد است: این روزها بلایی گریبان بازار را گرفته و آن هم استفاده از سرب نرم در ساخت بدنه داخلی این شیرآلات بهداشتی است که مستقیما در سلامتی انسان تاثیر سوء می گذارد.
رحمان حسینی مدیر تولید یک شرکت تولید کننده شیرآلات بهداشتی در مورد اهمیت استفاده از برنج به جای سرب اظهار داشت: آلیاژ برنج گران تر از سرب است و تولیدکنندگان متخلف تا حد امکان از سرب استفاده می کنند تا هزینه تولید خود را کاهش دهند و می دانند که مشتری هم با نگاه به شیرآلات بهداشتی نمی تواند آن را تشخیص دهد از این رو می توانند محصول غیر استاندارد را ارزان تر بفروشند اما مصرف کننده باید بداند تنها مشکل این شیرآلات غیر بهداشتی بودن آنها نیست واین گونه نیست که سرب وارد آب آشامیدنی می شود و برای سلامتی مضر است بلکه به دلیل ریزش سرب بدنه شیرآلات دچار پوسیدگی می شود از این رو این خریدار است که در بلند مدت زیان واقعی را تجریه می کند.

چرا ایرانی می خرید

حسام نیکو منش فروشنده محصولات شیرآلات بهداشتی ساختمان می گوید: خبر بد این است که اگر در بازار چرخی بزنید با انبوه شیرآلات بهداشتی وارداتی مواجه می شوید. خبر خوب هم این است که بخش زیادی از این شیرآلات بهداشتی را کشور چین می سازد و شیرآلات بهداشتی ایرانی به دلیل آنکه باید زیر نظر سازمان استاندارد ساخته شوند از این مشکل مصون هستند. پس با خیال راحت شیرآلات بهداشتی استاندارد ایرانی بخرید حتی با قیمت بیشتر.
بهترین انتخاب برای اماکن عمومی شیرآلات بهداشتی پدالی یا غیر لمسی به دلیل عدم نیاز به انرژی مانند برق و باتری در قیاس با شیرآلات بهداشتی الکترونیکی از مزایای بیشتری برخوردارند اما آنها هم در هنگام استفاده با مشکلاتی مواجه اند. در مدل های جدید شیرآلات بهداشتی پدالی قابلیت هایی مانند تنظیم مقدار و دمای آب سرد و گرم و پدال جمع شونده جهت سهولت نظافت در نظر گرفته شده و بر مزیت های آن افزوده است. این شیرآلات بهداشتی در مکان هایی مانند مدارس، بیمارستان ها، کلیه مراکز پزشکی ، هتل ها ، مساجد ، رستوران ها، شرکت ها و ادارات قابل استفاده اند.
مامور خرید یک بیمارستان که در بازار به دنبال یافتن بهترین هاست به خبرنگار ما گفت: انواع پدالی و چشمی دارای اهمیت اند چرا که به دلیل عدم تماس دست با شیرآلات بهداشتی، بیماری های واگیردار عفونی و پوستی منتقل نمی شوند و به خاطر سرعت قطع آب در میزان مصرف آب و حتی انرژی نیز صرفه جویی می شود. از این رو برای همه اماکن به ویژه اماکن عمومی بهترین انتخاب هستند.
سهراب مهمان دوست، مدیر فروش یک شرکت تولید کننده شیرآلات بهداشتی چشمی مزیت محصولات خود را در قابلیت تعویض قطعات آن با سایر محصولات می داند وگفت: برای شیرآلات بهداشتی چشمی تنها چهار عدد باتری با طول عمر بسیار طولانی کافیست و نیازی به برق یا تعویض مکرر باتری نیست. شیر 300 هزار تومانی اگر چه می توان گفت شیرآلات چشمی بهترین انتخابند اما از نظر اقتصادی با یک مشکل اساسی روبه رو بوده و آن اینکه قیمت آنها در مقایسه با سایر شیرآلات بهداشتی بسیار گران است. برای مثال شرکتی که مدعی است قیمت کالاهایش را در ماه های اخیر افزایش نداده و تنها با کاهش حاشیه سود خود بر تولید ادامه می دهد، قیمت تنها یک پایه شیر ظرف شویی را 3میلیون ریال اعلام می کند.
آرش میر اعتمادی هم که از طرف یک شرکت سازنده مسکن به بازار آمده معتقد است: در شرایطی که قیمت شیرآلات بهداشتی داخلی و نیز انواع استاندارد خارجی بسیار بالاست برخی به انواع ارزان خارجی روی می آورند اما این جا هم یک سوال وجود دارد که آیا این شیرآلات بهداشتی برای سلامتی زیان آور نیستند؟

تنها نیازمند کارتریچ

شاهرخ بهشهری مسئول تاسیسات یک شرکت در باره تعویض شیرآلات بهداشتی اهرمی گفت: برخی از مصرف کنندگان با تصور اینکه شیرآلات بهداشتی اهرمی خراب می شوند آنها را دور می اندازند اما این شیرآلات بهداشتی مشروط براینکه استاندارد باشند هرگز خراب نمی شوند بلکه بعد از چند سال ( بر حسب استفاده) نیاز به تعویض کارتریچ دارند که مانند مغزی شیرآلات بهداشتی واشری می توان آن را تعویض کرد.
سهیل عباسی مسئول خرید یک مجتمع آموزشی نیز معتقد است: کاهش مصرف آب و به دنبال آن کاهش هزینه آب بها برای مصرف کننده دارای اهمیت بالایی است چرا که در اماکن عمومی نمی توان با اجبار یا نظارت از مصرف بهینه آب مطمئن بود. این امر با توجه به افزایش هزینه های آب و گاز به ویژه بعد از هدفمندی یارانه ها از جایگاه بالایی برخوردار است. از این رو در جستجو برای یافتن شیرآلات بهداشتی برای کاهش مصرف هستیم. وی از محصولات ایمان راضی است و شیرآلات بهداشتی تولیدی چشمه را توصیه می کند.

ارزان برای منازل

با تمام مزایایی که در مورد شیرآلات بهداشتی جدید مانند اهرمی و چشمی وجود دارد اما قیمت شیرآلات بهداشتی واشری که برای همه آشنای هستند بسیار ارزان تر است. همچنین شیرآلات بهداشتی واشری به سهولت و با تعویض واشر یا مغزی تعمیر می شوند اما شیرآلات بهداشتی اهرمی برای تعمیر به تکنسین نیاز دارند.
شهرزاد اصفهانی که برای خرید شیرآلات بهداشتی منزل در حال ساختش به بازار مراجعه کرده از محصولات آرایانا و نیز ایمان بسیار راضی است.
رامین منصوری نیز معتقد است، به تجریه بر وی اثبات شده که محصولات شرکت نوید بسیار مناسب است. از دیگر برندهای مطرح بازار می توان به رویا تجارت ، درخشان، ایران نوید، فاراب، تهران دوش، پارساب و ایران شیرآلات بهداشتی اشاره کرد.
فرامرز رضایی راد تنها برای خرید شیرآلات بهداشتی جهت تعویض با شیرآلات بهداشتی قدیمی منزل اش به بازار آمده و مطمئن است که شیرآلات بهداشتی واشری را هرگز نخواهد خرید چرا که به سرعت با مشکل و نیاز به تعویض واشر آن مواجه می شود. این متقاضی البته از گرانی شیرآلات بهداشتی اهرمی و چشمی نیز بسیار شاکی است چرا به گفته خودش همچنان بر قیمت ها در بازار اضافه می شود.در این زمینه بیشتر بخوانیم :

دیدگاه خوانندگان :

با سلام وخسته نباشید ...والا ما شیر روشویی ارمغان ایرانی خریدیم گفتن ۵ سال هم ضمانت داره ...یک ماه خریدیم ۲۰ روزه که فقط داریم میگیم خرابه مشکل باز وبسته کردن داره ...اب بد جور ازش میپاشه..گفتن عکس فرستادیم گفتن فیلم فرستادیم ...با اینکه کجی اهرم پیدا بود...سخت باز وبسته شدن شیر اب پیدا بود.. الکی گفتن که این شیر مشکلی نداره...ولی ما راضی نیستیم ..نمیدونیم به کی بگیم..براتون درد دل کردم که جنسای ایرانی پس از فروش باید بیفتیم ودنبال ضمانت والتماس..الانم جوابمون رو تمیدن


×