menu

ثبت آگهی رایگان

خانه پیش ساخته ، کانکس

. . . . 1 2 3 4 5 . . . .

دانستنی های خانه پیش ساخته ، کانکس

خانه پیش ساخته ، کانکس

خانه پیش ساخته به خانه ای گفته می شود که در خارج از محل ساخته و در محل مورد نظر نصب می گردد .سازه های پیش ساخته به دو دسته تقسیم می شوند:1 - خانه پیش ساخته قابل حمل :انواع کانکس ،کیوسک نگهبانی و ... و 2- خانه پیش ساخته غیر قابل حمل:انواع سازه های سبک مانند ویلای پیش ساخته چوبی که کیفیت این دسته به مراتب از نوع اول بالاتر است. کانکس نوعی از خانه پیش ساخته است . کانکس سازه صای نعتی است و یکی از مقاصد استفاده از آن، اقامت موقت است .بیشتر کانکس ها معمولاً قابل حمل هستند و از ساندویچ پانل ساخته می شوند که برخی از آنها با فوم پلی یورتان و برخی با پلی استایرن است. برخی از آنها نیز از ورق های رنگی از فولاد استفاده می شوند.

خانه پیش ساخته

خانه های پیش ساخته

خانه پیش ساخته یکی از آخرین محصولات و متد های ایجاد و گسترش واحدهای مسکونی است که می تواند جوابگوی نیازهای ازدیاد جمعیت همراه با امکانات رفاهی را تأمین کند. این صنعت در دهه های اخیر چنان پیشرفت داشته که نه تنها بر کیفیت بالا، تقلیل هزینه، سرعت احداث و راحتی آسایش موردنیاز را در حد استاندارد تأمین نموده بلکه توانسته است سایر صنایع خانه سازی را با متدها و مواد اولیه گوناگون تحت تأثیر قرار دهد . به طورکلی خانه پیش ساخته به چند صورت خانه پیش ساخته بتنی – خانه پیش ساخته فلزی –خانه پیش ساخته چوبی و ... در بازار موجود هستند.
در کشورهای پیشرفته زمانی که به تعداد انبوهی از واحد های ساختمانی در زمان بسیار اندک نیاز است، به خانه پیش ساخته رویکرد می شود. نمونه آن را می توانید در اسکان آوارگان زمین لرزه ازمیر ترکیه در دهه 1990 میلادی دید.
آنچه در لحظه اول با شنیدن خانه پیش ساخته به فکر هر شخصی می رسد این است که این سازه ها برای اقامت موقت تدارک دیده می شود و یا می توان آنها را منتقل کرد. اما این تصور اولیه کالایی دیگر را ترسیم کرده است که با خانه پیش ساخته تفاوت دارد. در ایران ساختمان های پیش ساخته به دلیل سبک بودن مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

توجه به مبحث 19

کیوان صدیقی، مدیر کارخانه" کامیار سازه" در خصوص خانه پیش ساخته شرکت خود به پیام ساختمان گفت: ما حدود چهار سال است که درزمینهٔ ساخت و اجرای خانه پیش ساخته، کانکس، تولید فوم پلی پورتان، مقاطع گالوانیزه و ... فعالیت می کنیم.
وی افزود: خانه پیش ساخته ما تقریباً به مدت یک سال گارانتی دارد و از مهم ترین مزیت های خانه پیش ساخته تولید شرکت کامیار سازه می توان با توجه به مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، سرعت اجرای بسیار بالا و کیفیت استاندارد را مطرح کرد.
صدیقی بابیان اینکه 90 درصد مواد اولیه موردنیاز خانه پیش ساخته ما از داخل کشور تأمین می شود، گفت: ازجمله امتیازات خانه پیش ساخته شرکت می توان به زیبایی، مقاومت و قیمت بسیار مناسب آن ها اشاره کرد. همچنین سرعت اجرای خانه پیش ساخته شرکت کامیار سازه سه تا چهار برابر شیوه های سنتی است.

ارزان تر از سنتی سازی

علیرضا بذل جو، مدیرعامل شرکت نت ماشین صنعت ایرانیان هم دراین باره به خبرنگار پیام ساختمان گفت: شرکت ما از سال 1387 فعالیت خود را درزمینهٔ واردات آغاز کرده و ما نماینده شرکت حکیم ترکیه درزمینهٔ خانه پیش ساخته هستیم.
وی افزود: ازجمله فعالیت های اجرایی شرکت ما می توان به پروژه 5 هزار متری برای شرکت نفت و پروژه هزار متری در وردآورد برای بانک پاسارگاد اشاره کرد.
بذل جو با اشاره به اینکه ساخت وسازهای ما هم دارای گارانتی است و هم از بیمه برخوردار است، خاطرنشان کرد: خانه پیش ساخته ما به دلیل سیستم پیچ و مهره ای به سرعت اجرا می شود. به عنوان مثال یک ساختمان دوبلکس 150 متری نیازمند 60 روز کاری از زمان شروع تا تحویل کلید است. در رابطه با صرفه جویی انرژی هم شرکت ما جزو شرکت های پیشرو است زیرا ضخامت دیوارهای ما 10 سانتیمتر بوده و از عایق بندی برخوردار است . از طرف دیگر در عایق بندی دیوارها خانه پیش ساخته از نوعی سیمان الیافی استفاده می شود که در مبحث انرژی بسیار حائز اهمیت است و باعث شده علاوه بر اینکه دیوار عایق رطوبت و صوت باشد، در بحث حریق هم کارایی بالایی از خود نشان دهد.
بذل جو در رابطه باقیمت خانه پیش ساخته هم گفت: با توجه به اینکه قیمت مصالح ساختمانی در ایران بسیار افزایش یافته است، قیمت ها حتی از سنتی سازی هم ارزان تر تمام می شود. این در حالی است که خانه پیش ساخته می توانند در برابر زلزله تا 8 ریشتر هم مقاومت کنند.

اجرای متناسب با اقلیم

مدیر فروش شرکت کانکس ارمغان نیز در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان گفت: ما حدود 10 سال است که در رابطه با تولید کانکس فعالیت می کنیم. ما اجراکننده هم هستیم و می توانیم خانه پیش ساخته با هراندازه ای برای مشتریان بسازیم.
وی بابیان اینکه تمام کارهای خودمان اعم از جوشکاری، اسکلت و اتصالات را گارانتی می کنیم ، گفت: یکی از مهم ترین مواردی که سرلوحه شرکت قرار داده ایم، اجرای خانه پیش ساخته متناسب با اقلیم است چون شرکت، در همان ابتدای کار خود را ملزم و متعهد به مشتریان می داند.
مدیر فروش شرکت کانکس ارمغان بابیان اینکه تمام مواد اولیه ما از داخل تهیه می شود، گفت: زمانی که اجناس داخلی ازنظر کیفی در حد مطلوبی، باشند، دلیلی ندارد به سراغ اجناس خارجی برویم.
این کارشناس بابیان اینکه در ساخت کانکس هم باید به اصول معماری و طراحی توجه شود، گفت: پیش ساختگی به این معنا نیست که از معماری صرف نظر شود . به نظر من این عدم توجه به مقوله معماری باعث ایجاد دید منفی در برخی افراد شده است.
وی بابیان اینکه کیفیت و قیمت ازجمله مهم ترین شاخصه های محصولات ما هستند، گفت: به جرأت می توانم بگویم که از این نظر جزو 5 شرکت اول ایران هستیم.

خانه پیش ساخته از چه ساخته می شوند

خانه پیش ساخته از کالاهایی مانند قطعات آماده بتنی و نیز «درای وال» و ورق های گالوانیزه ساخته می شود . در خانه پیش ساخته که از “ال اس اف” برای ساخت وساز استفاده می شود از “رانر” و “اِستاد” استفاده می شود که بعد از ساخت فونداسیون که اغلب بتنی است، به اتمام برسد رانر قرارگرفته و بعد از آن اِستاد روی رانر نصب شده، سپس نمای بیرونی و بعد نمای درونی ساخته می شود. البته خانه پیش ساخته را در کشورهای اسکاندیناوی یا کانادا از مصالح دیگری نیز می سازند.

مزایای خانه پیش ساخته

سبک بودن و ارزان بودن، همچنین صنعتی سازی از مزیت هایی است که می تواند در برخی از کشورها از خانه پیش ساخته یا همان خانه های پازلی به دلیل سرعت بالا و ارزان بودن استفاده کرده و مثلاً برای آنکه در زمان بسیار اندکی بتوانند یک شهرک را بسازند بهره می برند.
اتفاقاً از جمله کاربردهایی که خانه پیش ساخته می تواند داشته باشد در مسکن ارزان قیمت است . ابعاد خوب ماجرا از این قرار است که تولید کنندگان ایرانی دارای این امکان هستند که بتوانند هم خود خانه پیش ساخته و هم مواد اولیه و نیز مصالح لازم برای ساخت آنها را در مقیاس انبوه بسازند.
بنابراین توجه به این بخش از صنعت ساختمان می تواند هم در بازار داخلی و هم در بخش صادراتی دارای اهمیت فراوان باشد.

خانه پیش ساخته، خانه های صادر شدنی

شرکت «خانه پیش ساخته ایران» از جمله شرکت هایی است که در این زمینه فعالیت دارد و حتی توانسته در مدارس شهر سلیمانیه کردستان عراق نیز فعالیت داشته باشد. سرحدی زاده مدیر فروش این شرکت یک واحد خانه پیش ساخته را در تهران مترمربعی 650 هزار تا دو میلیون تومان قیمت می دهد و اضافه می کند به طور میانگین 45روز تا دو ماه برای ساخت آن زمان نیاز است. وی تاکید کرد: بسیاری از این خانه پیش ساخته بسیار شکیل تر از خانه های سنتی هستند اما وجه دیگر آن نیز سبک بودن آن است. این شرکت از ال اس اف برای ساخت خانه پیش ساخته استفاده می کند.
سرحدی زاده ده سال خدمات پس از فروش و شش ماه گارانتی را از مزیت های خرید این شرکت عنوان کرد، وی همچنین بر سبک بودن سازه تاکید کرد و گفت: وزن سازه هر واحد ساختمانی در حدود 30 کیلوگرم است ازاین رو حتی ساختمان های سه طبقه نیز بسیار سبک است.

رویکرد وارونه در ایران

شایان ذکر است که در برخی مناطق ییلاقی از خانه پیش ساخته به دلیل برخی ملاحظات مانند زیبایی برای ساخت خانه های خود که گاه اشرافی هم هستند استفاده می کنند. جالب است که بدانیم برخی از شرکت ها حتی سفارش قبول می کنند و مشتریان می توانند با ارائه تصاویر خانه های مورد علاقه خود به برخی از شرکت های سازنده، خانه مورد علاقه خود را ساخته شده بخرند. حال در شهرهایی مانند تهران که بارش های جوی بسیار کم است و نیاز به سقف های شیروانی ندارد، شما می توانید ساختمان های ویلایی را ببینید که دارای سقف شیب دار هستند.

خانه پیش ساخته با صنعتی سازی

سید کیوان صدیقی مدیر عامل شرکت کامیار سازه در خصوص خانه پیش ساخته به خبرنگار پیام ساختمان اظهار داشت: قطعات خانه پیش ساخته با سیستم های مختلف در کارخانه ساخته می شود و در محل با اتصالاتی مانند پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. وی به خبرنگار پیام ساختمان گفت: حدود 8 سال است که استفاده از خانه پیش ساخته با استفاده از ال اس اف مورد توجه قرار گرفته است و در فاز شش مسکن مهر پرند در بخش خانه های سه طبقه ای از سازه های ال اس اف استفاده شده است.
وی توضیح داد: در بخش سازه ای خانه پیش ساخته قیمت هر متر 100 هزار تا 130هزار تومان است اما بخش تاسیسات و نیز پوشش های نمای داخلی و خارجی ساختمان است که از 500 هزار تا یک میلیون تومان به دلیل نوع کالاهایی که استفاده می شود متغییر است.

کانکس

مزایا و معایب کانکس

اشاره ای به تفاوت خانه پیش ساخته با کانکس نیز خالی از لطف نیست. می توان گفت کانکس خانه محسوب نمی شود؛ هر چندسازه ای صنعتی است و یکی از مقاصد استفاده از آن، اقامت موقت است نه زندگی دائم . برای مثال می توان از کیوسک های نگهبانی یا محل استقرار نیروهای نظامی یا کارگران در زمانی که لازم است در کارگاه ساختمانی مستقر شوند، نام برد. اما بیشتر کانکس ها معمولاً قابل حمل هستند و از ساندویچ پانل ساخته می شوند که برخی از آنها با فوم پلی یورتان و برخی با پلی استایرن است. برخی از آنها نیز از ورق های رنگی از فولاد استفاده می شوند.
یکی از مهم ترین مزیت های کانکس که باعث شده است هیچ نوع سازه ای نتواند جای آن را بگیرد، کاربرد در فضاهای مرده ای است که با هیچ سازه ای قابل ساخت نیست. از دیگر مزیت های کانکس ها می توان به قیمت بسیار مناسب و عمر طولانی آن ها به دلیل فلزی بودن اشاره کرد، ضمن اینکه کانکس ها پس از مصرف قابل فروش هستند. همچنین از مهم ترین معایب این کانکس ها می توان به عدم توجه به تأسیسات موردنیاز مصرف کنندگان توسط برخی از تولیدکنندگان اشاره کرد. علاوه بر این، می توان به تفاوت کیفیت ورق های مصرفی در ساخت آن ها اشاره کرد. کانکس ساندویچ پانل از عایق تزریقی پلی اورتان استفاده می شود اما در کانکس معمولی از عایق پلی استایرن استفاده می شود که عایق تزریقی پلی اورتان عایقی حرارتی است که در مقابل سرما، گرما و رطوبت خیلی مقاوم تر از پلی استایرن است.دیدگاه خوانندگان :

برای من هم مثل این بسازید پول ش را به شما می دهم

قیمت ش 3 تا 4 میلیون تومان باشد خوب است با قابلیت تاشو

زهرا بخشی زاده من مثل این مدل قیمت ش را پرداخت می کنم 4 تا 6 میلیون تومان به 09335478403 09190839766 زنگ بزنید

قیمت ش 6 میلیون تومان باشد خوب و عالی است من می خرم ش

سلام .بنده قیمت دقیق می خوام. سفارش خونه دارم به متراژ شصت متر مربع. با خوابی به مساحت پونزده مترمربع.آشپزخونه و سرویس. عرض خونه پنج و نیم به طول. ممنون میشم راهنمایی کنین.

با سلام من با سایت شما بتازگی آشنا شدم میخواستم بدونم آیا شما خودتون هم در رابطه با ساخت خانه های پیش ساخته فعال هستید؟ ویا فقط در مورد شرکتهایی که این کار رو انجام میدهند اطلاعات میدین

بنده هم تولیدکننده خانه های پیش ساخته هستم.که بهترین مصالح رابه قیمت۲۵۰۰تا۳میلیون میسازم ۰۹۰۲۸۲۴۹۰۶۲


×