یراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال

یراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال

یراق آلات ساختمانی امروزه جزء لاینفک محصولات ساختمانی و دکوراسیون است. با توجه به نیاز بازار در طول زمان، بر تعداد و تنوع محصولات یراق آلات مانند یراق آلات آشپزخانه، یراق آلات کمد دیواری و یراق آلات تخت خواب، در و پنجره و کابینت و دیگر انواع یراق آلات ساختمانی افزوده شده است.یراق آلات و ملزومات به مجموعه سخت افزاری که برای در و پنجره استفاده می شود تا در و پنجره های خود را با دوام، ایمن و طولانی مدت حفظ کنید. یراق آلات در و پنجره شامل :1-اسپانیولت 2-دستگیره 3-سیلندر 4-زبانه 5-لولا و ... می باشند. عدم رعایت ملاک ها و معیارهای دقیق مؤثر بر کیفیت و استاندارد یراق آلات می تواند تأثیر مستقیم و منفی بر کیفیت در و پنجره داشته باشد. به دلیل باز و بسته شدن همیشگی در و پنجره های UPVC یراق آلات نقش مهم و اساسی در کیفیت درب و پنجره ها دارند.

کالاهای یراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال

. . . . 1 2 . . . .

دانستنی های یراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال

یراق آلات

یراق آلات و ملزومات

یراق آلات در و پنجره UPVC

امروزه پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فناوری های نوین در عرصه های مختلف زندگی بشری تولیدکنندگان را بر آن داشت تا بتوانند با بهره گیری از تکنولوژی برتر روز دنیا، راه استفاده از جدیدترین سیستم های حفاظتی، قفل های الکترونیکی و مکانیکی درهای ورودی را در کشور تولید کنند.
تولیدکنندگان این صنف با ارائه مدرن ترین سیستم های حفاظتی و قفل های کارتی، الکترونیکی و اثرانگشت در تلاش اند برای اطمینان خاطر بیشتر و افزایش ضریب امنیت، خدماتی جهت استفاده در آپارتمان های مسکونی، برج ها و ساختمان های اداری فراهم کنند.
این هفته سری به بازار یراق آلات و ملزومات درب و پنجره UPVC زده ایم تا باکیفیت و کارایی آن ها بیشتر آشنا شویم بنابراین در ادامه سلسله مطالب پیام ساختمان تحت عنوان کالای برتر در این شماره از نشریه به بررسی بازار یراق آلات در و پنجره UPVC پرداخته ایم، با این توضیح که مطالب عنوان شده اظهارات مصاحبه شوندگان است و پیام ساختمان از نظرات موافق و مخالف برای چاپ در نشریه استقبال می کند.

یراق آلات تک حالتِ استاندارد در و پنجره UPVC

نیکویی یکی از مدیران شرکت برین یراق به خبرنگار ما گفت: عدم رعایت ملاک ها و معیارهای دقیق مؤثر بر کیفیت و استاندارد یراق آلات می تواند تأثیر مستقیم و منفی بر کیفیت در و پنجره داشته باشد. به دلیل باز و بسته شدن همیشگی در و پنجره های UPVC یراق آلات نقش مهم و اساسی در کیفیت درب و پنجره ها دارند.
او افزود: متأسفانه در سال های اخیر با توجه به افزایش نرخ ارز و قیمت یراق آلات، بیشتر تولیدکنندگان متأسفانه به دلیل جلوگیری از افزایش هزینه ها، بدون بررسی تأثیر آن بر کاهش کیفیت، از یراق آلات ارزان و فاقد کیفیت استفاده می کنند.
نیکویی توضیح داد: قسمت چرخ دنده اسپانیولت ها یا همان یراق آلات در باید با آلیاژ بسیار مرغوب تولید شود که به مرورزمان در اثر استفاده زیاد دچار فرسودگی و شکست نشود. اگر در ساخت در و پنجره از یراق آلات بی کیفیت استفاده شود قسمت رزوه های پیچ دستگیره ضعیف بوده و پس از نصب دستگیره شکسته می شود و یا باعث هرز شدن دندانه های پیچ می شود.
همچنین، در یراق آلات بی کیفیت پایه های غلطک های پرچ شده روی اسپانیولت ها باید ضخیم و محکم باشد تا در هنگام رگلاژ پایه شکسته و یا شل نشود و در صورت بسته شدن پنجره، فشار در ناحیه لاستیک های درزبندی استاندارد باشد.
نیکویی به روکش اسپانیولت ها اشاره کرد و گفت: این روکش باید استاندارد بوده و حداقل 300 ساعت مقاومت در برابر تست آب و نمک داشته باشند تا در مناطق مرطوب دچار فرسودگی و خوردگی نشوند.
او افزود: انتخاب دستگیره ها، ارتفاع دستگیره، وزن مناسب، آلیاژ مرغوب، پایه های پلاستیکی ضخیم، رنگ کاری چندلایه، شفت چهار پهلوی مقاوم و چرخ دنده های داخلی نیز باید قابل توجه قرار گیرند.
نیکویی گفت: نکته قابل تأمل بعدی، رنگ چندلایه ای دستگیره است. رنگ کاری چندلایه این مزیت را دارد که براثر شستشو و ضربه خوردن، رنگ دستگیره از بین نرود. در دستگیره ها، استفاده از آلیاژ مناسب در شفت چهار پهلو که داخل اسپانیولت ها قرار می گیرد و فشار زیادی به این قسمت وارد می شود، باعث می شود شفت از حالت چهارگوش کامل خارج نشود و درنتیجه موجب افزایش طول عمر دستگیره شود.

یراق آلات دو حالتِ استاندارد در و پنجره UPVC

زهرایی از شرکت بازرگانی قائم در مورد یراق آلات دو حالتِ گفت: این نوع از پنجره UPVC روی دو محور افقی و عمودی با یک دستگیره باز می شود . این پنجره با توجه به اینکه در درون ساختمان قرار دارد اغلب درجایی نصب می شود که نیاز به جابجایی هوا دارد (مانند آشپزخانه).
او افزود: با توجه به مکان قرارگیری این پنجره و بازشوی آن در هنگام باز و بسته شدن به فضای کمتری نیاز است و از مزایایی آن می توان به امنیت بالای یراق آلات به کاررفته و مخفی و پنهان بودن یراق آلات زیر محور باز شوندگی، قابلیت رگلاژ راحت و امنیت و راحتی درباز و بسته شدن توسط کودکان اشاره کرد.

قیمت پنجره با پروفیل و یراق آلات مرغوب شرکت پازل

محصول عرض فرضی ارتفاع فرضی متر پروفیل مترمربع هزینه محصول بافریم بازسازی / ریال هزینه محصول بافریم بازسازی / ریال
ثابت بدون بازشو 1000 mm 1500 mm 5.02 1.27 1867000 1728000
دو لنگه با یک بازشو تک حالتِ با یراق ترک 1200 mm 1500 mm 10.84 1.30 4,051,000 ریال 3,520,000 ریال
دو لنگه با یک بازشو دو حالتِ 1200 mm 1500 mm 10.84 1.30 4,273,000 ریال 3,957,000 ریال
سه لنگه با بک بازشو تک حالتِ با یراق ترک 2000 mm 1200 mm 12.23 1.83 4,434,000 ریال 4,095,000 ریال
چهار لنگه کتیبه دارد و بارشوی تک حالتِ با یراق ترک 3000 mm 2000 mm 26.02 4.76 10,002,000 ریال 9,248,000 ریال


قفل، کلید و دستگیره

دستگیره درب مکانیزم متصل شده به در و پنجره می باشد که به صورت دستی در باز و بسته می شودودر تأمین امنیت ساختمان و مقابله با سرقت و در زیبایی نقش بسزایی دارد.و قفل وسیله ای برای بسته نگه داشتن درمی باشد به طوری که فقط با کلید بتوان آن را باز کرد.

قفل، کلید و دستگیره

قفل، یراق آلات و دستگیره

امروزه یراق آلات ساختمانی جزء لاینفک محصولات ساختمانی و دکوراسیون است. با توجه به نیاز بازار در طول زمان، بر تعداد و تنوع محصولات یراق آلات ساختمانی مانند یراق آلات آشپزخانه، یراق آلات کمد دیواری و یراق آلات تخت خواب، در و پنجره و کابینت و دیگر انواع یراق آلات ساختمانی افزوده شده است. معمولاً تولیدکنندگان یراق آلات ، استانداردهایی را برای نوع محصولات و شرایط استفاده از آن تعیین می کنند که می بایست مطابق با استانداردهای تعریف شده و تأییدشده توسط سازمان های مرجع و فعال در این زمینه باشد. ازاین رو به دلیل تنوع یراق آلات در و پنجره ها باکیفیت ها و قیمت های متفاوت، این وظیفه را به عهده خود دانستیم تا اطلاع رسانی کاملی به تمامی مصرف کنندگان جهت شناخت یراق آلات مناسب و استاندارد داشته باشیم.

آگاهی شرط نخست برای انتخاب یراق آلات استاندارد

محمدرضا عابدینی؛ مدیر فنی و اجرائی شرکت یراق گستر پرشین در خصوص معیار و ملاک تأثیرگذار بر انتخاب یراق آلات به پیام ساختمان گفت: بدون تردید عدم رعایت معیارها و ملاک های دقیق تأثیرگذار بر کیفیت و استاندارد یراق آلات می تواند تأثیر مستقیم و البته منفی بر کیفیت در و پنجره داشته باشد، زیرا نه فقط به دلیل باز و بسته شدن همیشگی در و پنجره ها خصوصاً uPVCبلکه به خاطر نقشی که یراق آلات از حیث زیبایی، عایق بندی در برابر هدر رفت انرژی و جلوگیری از ورود آلاینده ها دارد، می توان گفت که انتخاب یک یراق دارای استاندارد جهانی و البته نصب صحیح آن می تواند تضمینی بر ارتقای کیفیت در و پنجره ها باشد.
وی افزود: در سال های اخیر با توجه به افزایش نرخ ارز و به تبع آن افزایش قیمت یراق آلات، اکثر مصرف کنندگان متأسفانه به دلیل جلوگیری از هزینه ها، بدون بررسی و تحقیق از یراق آلات ارزان و بی کیفیت استفاده می کنند.
عابدینی در خصوص بازار دستگیره های آلومینیومی اظهار داشت: گاهی در بازار دستگیره های آلومینیومی غیراستاندارد و بی کیفیت مشاهده می شود که به ارتفاع دستگیره، وزن مناسب، آلیاژ مرغوب، پایه های پلاستیکی ضخیم، رنگ کاری چندلایه، شفت چهار پهلوی مقاوم و چرخ دنده داخلی فلزی اصلاً توجهی نمی شود.اما باید توجه داشت؛ ارتفاع مناسب دستگیره که به صورت اهرم عمل می کند باعث فشار کمتر در هنگام استفاده از پنجره می شود و در دستگیره های کوتاه این امر باعث می شود پنجره به صورت استاندارد آب بندی نشده و برای راحتی مشتری به طور نامناسب رگلاژ می گردد که فشار کافی بین بازشو و فریم انجام نمی پذیرد.
مدیر فنی و اجرائی شرکت یراق گستر پرشین افزود: در دستگیره های ارزان به دلیل کاهش قیمت و رقابت در بازار از ارتفاع و وزن مواد مصرفی کاسته می شود که به صورت پوچ و توخالی تولیدشده و باعث شکنندگی دستگیره می گردد.همچنین رعایت نکردن پایه های پلاستیکی ضخیم دستگیره در هنگام بستن پیچ باعث شکست در این ناحیه می گردد. وی ادامه داد:در دستگیره ها، رنگ کاری چندلایه این مزیت را دارد که براثر شستشو و ضربه خوردن، رنگ دستگیره از بین نمی رود. استفاده آلیاژ مناسب در شفت چهار پهلو که داخل اسپانیولت قرار می گیرد و فشار زیادی به این قسمت وارد می شود و باعث می گردد شفت از حالت چهارگوش کامل خارج نشده و موجب افزایش طول عمر دستگیره می شود. چرخ دنده فلزی که درانتهای شفت قرار می گیرد باعث روان تر حرکت کردن دستگیره شده و اهرم دستگیره در هنگام باز و بسته شدن در حالت 90 درجه قرار می گیرد. در دستگیره های پلاستیکی مناسب جهت بالا بردن مقاومت آنها در قسمت اهرم در داخل آنها فلز به کار می رود که در غیر این صورت باعث شکست دستگیره از این ناحیه می گردد.

کیفیت یراق آلات را جدی بگیرید

محسن کوشکی مدیر تولیدی سپید درب با اشاره به اینکه نقش یراق آلات باکیفیت و استاندارد را باید جدی گرفت، گفت: به واسطه عدم آشنایی برخی سازندگان و نیروی انسانی شاغل در بخش مونتاژ با کارکردها و ویژگی های یراق آلات ازجمله، اسپانیولت ها، غلتک ها و لولاها، دستگیره ها و. . . مشاهده می شود در و پنجره های نصب شده از کارایی لازم برخوردار نبوده و پس از مدتی افت کیفیت در و پنجره به میزانی است که اعتراض و شکایت مشتریان را به همراه دارد.
کوشکی افزود: اولین نکته حائز اهمیت در تمامی یراق آلات مبحث تحمل وزن است. حداقل وزنی را که می بایست یراق آلات در اندازه های مختلف بازشو تحمل نمایند بسته به نوع استفاده و مقاومت یراق آلات مشخص می باشد که برای تحقق این امر مهم مقاومت، اندازه، و وزن مناسب لولاها باید موردتوجه قرار گیرد. علاوه بر آن، پیچ های رگلاژ لولاها نیز باید از کیفیت مناسب برخوردار بوده تا در هنگام رگلاژ دچار هرز شدن رزوه ها نگردد.
وی ادامه داد: یکی از مواردی که باید در انتخاب یراق آلات موردتوجه قرار گیرد تست آب نمک جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی هنگام استفاده از این یراق آلات در مناطق مرطوب است. حداقل تست آب نمکی که می بایست گواهی آن توسط آزمایشگاه های معتبر و موردقبول RAL آلمان صادره شده باشد، برابر استاندارد معادل 500 ساعت است.
علاوه بر این موارد، مسئله دیگری که در اینجا می توان به آن اشاره نمود آن است که به دلیل تعداد زیاد قطعات موجود در هر ست از این نوع یراق آلات، باید طراحی به گونه ای صورت پذیرفته باشد تا در هنگام مونتاژ، حداقل زمان را صرف نموده و سایزبندی به نحوی انجام شده باشد که مقرون به صرفه بوده و با تحت پوشش قرار دادن دامنه وسیع تری از اندازه ها، ضایعات یراق را حتی المقدور کاهش داده و موجب گران شدن یراق مصرفی در سایزهای مختلف پنجره نگردد.
به جهت اهمیت فراوان قطعات و نوع کاربرد آ ها در یراق آلات باید ازلحاظ سایز، مقاومت و آلیاژ مصرفی موردتوجه قرار گیرند تا در هنگام عملکرد دچار شکستگی و هرز شدن دندانه ها نگردد.
کوشکی مشخصات عمده یراق آلات باکیفیت را چنین برشمرد:
* آبکاری مناسب و مقاومت یراق در مقابل زنگ زدگی
* آستانه تحمل یراق در مقابل وزن بازشو
* امکان تنظیم و رگلاژ یراق
* عدم استفاده از قطعات پلاستیکی در مفاصل و محل اتصال یراق
* نوع اتصالات میان قسمت بازشو و ثابت پنجره و فشار مناسب در زمان بسته شدن بازشو پنجره
وی در خصوص برندهای یراق آلات موجود در بازار ایران گفت: برندهای یراق آلات موجود در بازار ایران مربوط به کشورهای ترکیه چین و آلمان می باشد. این در حالی است که هیچ کدام ازنظر کیفیت و استاندارد بر دیگری برتری ندارد فقط محصولات آلمان به دلیل معروفیت در بازار با قیمت بالاتری به فروش می رسد و در بین برندهای دیگر پرطرفدار می باشد. لازم به ذکر است؛ کشورمان در زمینه تولید یراق آلات در سطح کشورهای تراز اول دنیا قرار دارد
قیمت پایین ترین یراق آلات مربوط به کشورهای ترک و چین می باشد و بالاترین قیمت مربوط به محصولات کشور آلمان است

قفل و کلید دیجیتال

قفل الکترونیکی دیجیتال یا قفل الکتریکی دیجیتال، قفلی است که با استفاده از جریان الکتریکی عمل می کند. قفل دیجیتال بر روی درها نصب شده و بصورت الکتریکی درب را با یا قفل می نماید

قفل و کلید دیجیتال

حفظ امنیت آپارتمان های مسکونی، محیط کار و مراکز تفریحی ورزشی در دنیای مدرن امروزی کار سختی نیست و شرکت های تولیدی بسیاری پا به این عرصه گذاشته و با تولیدقفل و کلید دیجیتال و درب های ضد سرقت در کنار دوربین های مداربسته امنیت را به همراه تکنولوژی های روز دنیا ارائه می کنند.
این هفته سری به بازار قفل های دیجیتال زده ایم تا هم با زندگی مدرن امروزی و هم با کیفیت و کارایی آنها بیشتر آشنا شویم. در ادامه سلسله مطالب پیام ساختمان تحت عنوان کالای برتر در این شماره از نشریه به بررسی بازار قفل های دیجیتال پرداخته ایم، با این توضیح که مطالب عنوان شده اظهارات مصاحبه شوندگان است و پیام ساختمان از نظرات موافق و مخالف برای چاپ در نشریه استقبال می کند.

قفل های چینی، ترکی، کره ای در بازار

شهاب قائم پور، یکی از فروشندگان قفل های دیجیتال به خبرنگار ما گفت: قفل های دیجیتال نیاز کلید را تا جایی از بین برده که کلید را تبدیل به کد کرده است.
او ادامه داد: کلیدها به دو شکل لمسی و کارتی وارد بازار شده اند که با انواع قفل های دیجیتال سازگار هستند. این در حالی است که کاربر می تواند از کارت متروی خود نیز برای باز کردن قفل های دیجیتال به عنوان کارت ورود به منزل یا دفتر خود استفاده کند.
قائم پور به قفل های چینی، ترکی و کره ای اشاره کرد و گفت: معمولاً قفل های دیجیتال هوشمند بر روی در های چوبی، فلزی و شیشه سکوریتی قابل نصب هستند.
او از تفاوت قفل دیجیتال با دستگیره و بدون دستگیره گفت: قفل هوشمند دیجیتال بدون دستگیره تمام خصوصیات قفل با دستگیره را دارد ولی برای باز و بسته کردن در، کاربر نیاز به یک دستگیره دیگر دارد. موارد استفاده از قفل های دیجیتال بدون دستگیره زمانی است کـه در دارای استانداردهای لازم برای نصب قفل دیجیتال با دستگیره نباشد. از این نوع قفل دیجیتال معمولاً برای صرفه جویی در هزینه مالی و بالا بردن افزایش امنیت یا قفل کمکی استفاده می شود.

ویژگی ها

قفل دیجیتال به هنگام بسته شدن در، به صورت خودکار قفل می شود. اگر قفل الکترونیکی به ریموت کنترل مجهز شود می توان از آن به عنوان مجوز از طرف منشی مستقر در خارج از اتاق و یا فرد داخل اتاق استفاده کرد. این امکانات، قفل های دیجیتال را به ایده آلی برای کنترل و انجام عبور و مرور اداری تبدیل کرده اند.
همچنین، قفل دیجیتال معمولاً روی انواع در های چوبی و ضد سرقت قابلیت نصب دارد. به شرطی که ضخامت در حداقل 3.5 تا 9 سانتی متر و بائو (فاصله لبه در تا قفل) آن حداقل 12سانتی متر باشد.
اکثر قفل های دیجیتال با باتری قلمی کار می کنند که معمولاً یک هفته قبل از اتمام باتری ها، قفل دیجیتال هشدار اتمام شارژ می دهد. اکثر قفل های هوشمند دیجیتال با ریموت کنترل سازگار هستند، دو صفحه فلزی محکم و بزرگ زیر صفحات داخلی و خارجی قفل را پوشش می دهند و با پیچ کاملاً بـه یکدیگر کلاف شده اند، در این حالت مقاومت در، در قسمت قفل چندین برابر می شود، اگر قفل دیجیتال آسیب ببیند آژیر آن به صدا درمی آید و سیستم ورود آن به مدت یک دقیقه از کار می افتد و در صورت باز ماندن در، قفل دیجیتال مرتب هشدار می دهد.

انواع دسترسی

اکثر مدل های قفل هوشمند دیجیتال دارای دو سیستم دسترسی هستند که به صورت، رمزی و اثرانگشتی، رمزی و کارتی، رمز و کلید؛ همچنین قفل دیجیتال انحصاری که سامسونگ از آن بهره برده با طراحی ویژه قفلی با 3 سیستم دسترسی (رمز، کارت و اثرانگشت) طراحی شده است. در این حالت به راحتی می توان قفل های دیجیتال را جایگزین قفل های الکترونیکی قدیمی کرد و در صورت گم شدن کارت یا کلید مغناطیسی به راحتی می توان کارت یا کلید مغناطیسی مفقودشده را از کار انداخت.

نصب و هزینه

نصب هر قفل الکترونیکی به صورت میانگین بین 2 الی 3 ساعت طول می کشد در صورتی که برای داشتن وارانتی تعویض و گارانتی خدمات، باید افراد مجرب زیر نظر شرکت، قفل دیجیتال خریداری شده را نصب کنند. هزینه نصب هر در بعد از بازدید و سختی کار مشخص می شود که معمولاً 10 درصد قیمت قفل الکترونیکی خریداری شده است. در صورت عوض کردن محل سکونت می توان قفل الکترونیکی را در جای دیگر و در دیگر نصب و استفاده کرد.
قفل های الکترونیکی از سه بخش اصلی تشکیل شده اند که عبارت اند از: قسمت داخلی، قسمت بیرونی، مغزی و قسمت های دیگر مانند مقابل مغزی، باتری، دو عدد کارت (در مدل های کارتی)، پیچ، میله اتصال، شابلون نصب، دفترچه راهنما و کارت گارانتی. همچنین، قفل های الکترونیکی به دلیل سیستم امنیتی ضد هک آنها قابلیت ذخیره اطلاعات را ندارند.
قفل دیجیتال مرغوب عموما یک سری ویژگی دارد که در اینجا به آن می پردازیم: این دستگاه از طریق کارت، رمز و کلید مکانیکی به قفل دسترسی دارد با ریموت کنترل نیز سازگار است. همچنین، این دستگاه مجهز به قفل کودک، قفل اتوماتیک، قفل امنیتی، سنسور اعلام حریق (بالای 55 درجه سانتی گراد) با منبع تغذیه قفل 4 عدد باتری قلمی AA با طول عمر 10 بار باز و بسته شدن در روز به مدت یک سال است در حالی که قفل دیجیتال یک هفته قبل از اتمام باتری هشدار می دهد. این قفل دارای سیستم تغذیه اضطراری است که در صورت بی توجهی به هشدار از دو طریق کلید مکانیکی و باتری کتابی، برق دستگاه را تأمین می کند تا بتواند ورود و خروج مقطعی را انجام دهد. همچنین سیستم ضد شوک که با وارد کردن ولتاژ غیرمجاز آلارم دستگاه به صدا درمی آید و سیستم ورود برای چند دقیقه قطع می شود نیز از دیگر ویژگی های این قفل دیجیتال محسوب می شود.
قفل فوق دارای بدنه استیل ضدرطوبت است، با صفحه لمسی ضد خش و قابلیت تنظیم صدای دستگاه که بر روی انواع درهای چوبی نصب می شود. دستگاه فوق با قابلیت اتصال تا 20 کارت و یک رمز، عمر باتری 10 ماه برای 10 بار باز و بسته شدن در روز و با گارانتی در بازار موجود است.
از قفل های دیجیتال معروف بازار داخلی می توان به برندهای Samsung - Milre H-GANG- Yale-Gateman اشاره کرد که معمولاً به غیراز شکستگی و ضربه فیزیکی، با قابلیت تعویض و به مدت 3 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش گسترده در سراسر ایران در بازار موجود هستند.
قفل دیجیتال با دستگیره میلر مدل Milre MI-6000YS Digital Lock With Handles با قیمت یک میلیون و بیست هزار تومان و 25 ماه گارانتی و رنگ مشکی، قفل دیجیتال با دستگیره میلر مدل Milre MI-5000 Digital Lock With Handles با قیمت هشتصد و بیست و پنج هزار تومان و 25 ماه گارانتی و رنگ مشکی و همچنین قفل دیجیتال با دستگیره سامسونگ مدل Samsung SHS-5120/H625 Digital Lock With Handles با قیمت یک میلیون و صد و هشتاد و پنج تومان با دو سال گارانتی تعویض ایلیا (نمایندگی رسمی قفل دیجیتال سامسونگ در ایران) و رنگ مشکی و قفل دیجیتال با دستگیره سامسونگ مدل Samsung SHS-6020/H635 Digital Lock With Handles با قیمت یک میلیون و دویست و هشتاد و پنج هزار تومان و دو سال گارانتی تعویض ایلیا و رنگ نقره ای و قفل دیجیتال با دستگیره سامسونگ مدل Samsung SHS-P717 Digital Lock With Handles با قیمت یک میلیون و هشتصد و چهل و پنج هزار تومان و دو سال گارانتی تعویض ایلیا و رنگ نقره ای و طلایی در بازار موجود هستندثبت آگهی رایگان
×