فایبر سمنت

دانستنی های فایبر سمنت

فایبر سمنت

فایبر سمنت در یک دهه اخیر بیشتر در نمای ساختمان استفاده شده و صرفاً به این دلیل بوده که متریال مرغوب وارداتی ازلحاظ قیمت خیلی توجیه پذیر نبوده، اما آمار و ارقام و درخواست مشتریان برای دیوارهای داخلی به سرعت در حال افزایش است. با توجه به خواص و امکاناتی مانند ضد رطوبت بودن، غیرقابل خوردگی توسط حشرات و سرعت اجرا و همچنین خواص مکانیکی از قبیل این که در مقابل ضربات روزمره به سادگی دچار شکستگی نمی شود که با توجه به این روند، نسبت به آینده این محصول بیشتر در دیوارهای داخلی خوش بین هستیم. در نما هم با توجه به قابلیت رنگ پذیری؛ حتی پس از چند سال، مصرف کننده و معمار حق انتخاب و استفاده از تنوع بیشتری را دارد. به طور کلی سقف تایل و دیوارهای داخلی آینده روشن تری را دارد. فایبر سمنت از مصالح ساختمانی است که بیشتر برای پوشش قسمت بیرونی یک ساختمان استفاده می شود. فایبر سمنت از مواد کامپوزیتی ساخته شده از سیمان و الیاف سلولز تشکیل می شود.

فایبر سمنت

امیرمهام قطب عمادی مدیرعامل شرکت هونام تجارت که یک شرکت بازرگانی و نماینده انحصاری فروش محصولات DP Board یا همان پارت دی پی بوده و در زمینه فعالیت خود این طور توضیح می دهد: در استان تهران و گلستان فعالیت داشته و تولیدکننده محصولات فایبر سمنت کلسیم سیلیکاتی هستیم. این واحد بزرگ ترین و اولین کارخانه تولیدکننده فایبرسمنت از جنس کلسیم سیلیکات می باشد که نسبت به فایبر سمنت های دیگر مثل فایبر سنمت های گلس مش و فایبر سمنت های سلولزی، خواص برجسته تری در زمینه ضد حریق دارا می باشد. تقریباً دو سال است که شرکت دیوارپوش (DP) آغاز به کارکرده، پس از گذراندن تست های آزمایشی، محصولات خود را به بازار عرضه کرده است. هدف ما حضور در پروژه های مختلف در بخش دیوارهای داخلی، سقف کاذب، نمای ساختمان، تا حدودی کف کاذب و به عنوان لایه زیرساخت آتش بند و دود بند در ساختمان های مختلف بوده و به این منظور فعالیت کردیم.

بیشترین کاربرد فایبر سمنت در ساختمان

به طورکلی، فایبر سمنت در یک دهه اخیر بیشتر در نمای ساختمان استفاده شده و صرفاً به این دلیل بوده که متریال مرغوب وارداتی ازلحاظ قیمت خیلی توجیه پذیر نبوده، اما آمار و ارقام و درخواست مشتریان برای دیوارهای داخلی به سرعت در حال افزایش است. با توجه به خواص و امکاناتی مانند ضد رطوبت بودن، غیرقابل خوردگی توسط حشرات و سرعت اجرا و همچنین خواص مکانیکی از قبیل این که در مقابل ضربات روزمره به سادگی دچار شکستگی نمی شود که با توجه به این روند، نسبت به آینده این محصول بیشتر در دیوارهای داخلی خوش بین هستیم. در نما هم با توجه به قابلیت رنگ پذیری؛ حتی پس از چند سال، مصرف کننده و معمار حق انتخاب و استفاده از تنوع بیشتری را دارد. به طور کلی سقف تایل و دیوارهای داخلی آینده روشن تری را داراد.

فرهنگ سازی در سال 95 و 96

ا توجه به شرایط بازار ساختمان و سیستم درای وال، برخی شرکت ها که در این زمینه کار می کنند کارهایی در زمینه فرهنگ سازی انجام دادند؛ مردم و مهندسان دید مثبتی نسبت به این محصول دارند. در سال 95 ما بیشتر سعی کردیم در زمینه ایجاد آگاهی و آشنایی بیشترمصرف کنندگان با دیوارهای داخلی، سبک و میزان مقاومت آن ها فعالیت داشته باشیم، با توجه به زلزله خیز بودن کشور ما سیستم درای وال برای سبک سازی گزینه مناسبی است در مقایسه با دیوارهایی که با مصالح سنتی و سنگین تر ساخته می شوند. این دیوارها فریم فلزی که دور خوددارند، ضد زلزله محسوب شده، در زمان تخریب آوار ایجاد نمی کند، همچنین ضد آتش و ضد آب نیز هستند.
این دیوارها با توجه به دارا بودن استانداردهای صوتی، حرارتی و رطوبتی، برتری کامل نسبت به سایر دیوارها دارا هستند.

سخن آخر:

سمنت بورد درواقع یک واژه کلی است در حالی که سمنت بورد حدود 10 نوع مختلف دارد و در بازار ایران فقط 3 یا 4 نوع موجود است، یکی از فایبر سمنت کلسیم سیلیکاتی که ما تولید می کنیم، فایبر سمنت های سلولزی هستند که بر اساس سیمان سبک شده قالب گیری شده و هر فایبر سمنت جایی که برایش تعریف شده کاربرد دارد. متأسفانه آگاهی کافی وجود نداشته حتی سازندگان هم گاهی فایبر سمنت های مختلف را درجاهای اشتباه استفاده می کنند و باید نگرش و آگاهی آنها را نسبت به فایبر سمنت و نوع کاربری آن تغییر داد تا به کارگیری درست از انواع مختلف و محل استفاده آنها را بدانند.×