menu

ثبت آگهی رایگان

کفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنی

. . . . 1 2 3 4 5 . . . .

دانستنی های کفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنی

کفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنی

کفپوش صنعتی ،کفپوشی است که هزینه کمتری برای صاحبان صنایع داشته باشد و نسبت به دیگر کفپوشها کیفیت بالا و دوام بیشتری دارند.کفپوش صنعتی بسته به نوع کاربری،فرماسیون متفاوت دارد. کفپوش اپوکسی ، کفپوش مایع یکپارچه با رزین اپوکسی عموماً با ضخامت 3 الی 5 میلی متر اجرا می گردند و از خواص آن رسانا بودن، مقاومت شیمیایی بالا، عدم جرم پذیری، ضد باکتری و بهداشتی بودن، طول عمر بالا، سرعت بالای اجرای عملیات، تنوع رنگ، نظافت آسان، مقاومت مکانیکی و عدم ترک خوردگی خوب را می توان نام برد. کفپوش پلی یورتان به صورت یکپارچه و بدون درز قابل اجراست و دارای خاصیت انعطاف پذیری است که همین ویژگی باعث شده از آن در سطوحی که به هر دلیل لرزش یا ارتعاش وجود دارد استفاده شود. چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتن و فلزی و غیره داشته و مقاوم در برابر مواد شیمیایی شرایط بد آب و هوایی، گرما و سرما، اشتعال، قارچ و باکتری است. این کفپوش نیز همه خواص کفپوش اپوکسی را داشته به علاوه اینکه از مقاومت سایش و انعطاف پذیری بالاتری برخوردار است.

کفپوش اپوکسی،pvc،پلی یورتان

کفپوش صنعتی

کفپوش صنعتی،کفپوشی است که هزینه کمتری برای صاحبان صنایع داشته باشد و نسبت به دیگر کفپوشها کیفیت بالا و دوام بیشتری دارند.کفپوش صنعتی بسته به نوع کاربری،فرماسیون متفاوت دارد.

کفپوش صنعتی

80 درصد از کفپوش های صنعتی موجود در بازار تقلبی است

یک تولیدکننده کفپوش صنعتی ساختمان گفت: 80 درصد از کفپوش صنعتی موجود در بازار ایران تقلبی بوده و فاقد استاندارد است. ابوالحسن رامین فر در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان بابیان اینکه شرکت آرملات نخستین و تنها تولیدکنندهکفپوش صنعتی ساختمان در ایران است، گفت: از سال 1364 سعی کردیم با تکیه بر دانش بومی و نیز مواد اولیه تولید داخل، کفپوش صنعتی ساختمان را تولید کنیم که در این زمینه به موفقیت های مهمی نیز دست یافتیم.
وی افزود: ازآنجایی که 98 درصد مواد اولیه تولید کفپوش صنعتی ایرانی، از داخل تأمین می شود ازاین رو قیمت محصولات ایرانی در این بخش در مقایسه با تولیدات اروپایی و آمریکایی یک سوم است.
مؤسس شرکت کلینیک ساختمانی با اشاره به اقلیم متنوع ایران و نیز معادن زیرزمینی کشورمان اظهار داشت: کیفیت مواد اولیه تولید کفپوش صنعتی مانند سیلیس و گرانیت که از داخل تأمین می شود حداقل 40 تا 60 درصد از مواد اولیه خارجی بالاتر است و همین امر موجب شده تا تولیدات استاندارد و مرغوب ایرانی در بازارهای جهانی کفپوش گوی سبقت را از انواع مشابه خارجی بربایند.
وی ادامه داد: با توجه به مواد اولیه فوق العاده داخلی و نیز دانش بومی متخصصان داخلی ،شرکت آرملات توانست علاوه بر کسب شرایط استاندارد از موسسه استاندارد ایران، نمره 1400 را نیز به لحاظ رعایت کیفیت و استاندارد از موسسه DIN آلمان نیز احراز کند.
به گفته رامین فر کسب این نمره از موسسه یادشده توسط شرکت آرملات در حالی صورت گرفت که بهترین رقبای آمریکایی و اروپایی ایران در بخش تولید کفپوش صنعتی ساختمان توانستند عدد 800 را احراز کنند.
وی بابیان اینکه متأسفانه در حال حاضر بر تولید و بازار داخلی کفپوش صنعتی در ایران نظارت و کنترلی وجود ندارد، تصریح کرد: نبود نظارت موجب شده تا 80 درصد از کفپوش صنعتی موجود در بازار ایران تقلبی و فاقد استاندارد است.
رامین فر با گله مندی از وضعیت تولید تقلبی کفپوش صنعتی در بازار ایران نسبت به ادامه این روند هشدار داد و گفت: متأسفانه برخی افراد سودجو با تولید، صادرات و فروش این محصولات غیر کیفی به خارجی ها موجب شدند تا بخشی از بازارهای جهانی این محصولات را از دست بدهیم.
مؤسس و مدیرعامل شرکت کلینیک ساختمانی بابیان اینکه در حال حاضر شرکت آرملات سالیانه بیش از 24 هزار تن انواع کفپوش صنعتی تولید می کند، اظهار داشت: انواع کفپوش صنعتی شرکت آرملات در مجموعه هایی چون مجلس شورای اسلامی،مترو تهران، کارخانه ایران خودرو، مینو، شرکت های تولید دارو، دانشگاه ها، بنادر و ... مورداستفاده قرار گیرد.
وی در خصوص صادرات این محصولات نیز گفت: صادرات نسبتا خوبی نیز به کشورهای مختلف مانند سوریه، عراق، و کشورهای هم جوار داریم که در صورت حمایت دولت می تواند بسیار بیشتر هم بشود.
به گفته رامین فر این شرکت در حال حاضر 10 درصد از نیاز بازار داخلی را تأمین می کند و درصورتی که دولت از ادامه فعالیت آن ها با کاهش تعرفه واردات ماشین آلات تولید کفپوش صنعتی حمایت کند، خواهند توانست میزان تولیدات خود را ارتقا دهند

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

انواع کفپوش های اپوکسی:

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش های مایع که از رزین های پلیمری اپوکسی یا رزین های پلی یورتان تولید می گردند دارای ویژگی های فراوانی هستند که مهم ترین این ویژگی ها یکپارچگی و بدون درز بودن در هر اندازه و متراژ، قابلیت اعمال به روی هرنوع سطحی، ضدباکتری و بهداشتی بودن و قابلیت تمیز شدن آسان، طول عمر بالا و ... است
کف پوش مایع یکپارچه با رزین اپوکسی عموماً با ضخامت 3 الی 5 میلی متر اجرا می گردند و از خواص آن رسانا بودن، مقاومت شیمیایی بالا، عدم جرم پذیری، ضد باکتری و بهداشتی بودن، طول عمر بالا، سرعت بالای اجرای عملیات، تنوع رنگ، نظافت آسان، مقاومت مکانیکی و عدم ترک خوردگی خوب را می توان نام برد.

کفپوش اپوکسی بهداشتی

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال و بهداشتی به صورت یکپارچه و بدون درز و به صورت صاف و بدون هیچگونه پستی و فرورفتگی، که اگر وجود داشته باشد به محل کشت باکتری و میکروب تبدیل می گردد، با چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتنی و سیمانی و غیره و مقاوم در برابر مواد شیمیایی و شوینده، اشتعال، قارچ و باکتری است. به سهولت تمیز شده و نگهداری آن بسیار ارزان و ساده است. امکان خط کشی و طراحی بر روی این کفپوش وجود داشته و در رنگ های مختلف قابل اجراست.

کفپوش اپوکسی صنعتی

کفپوش های اپوکسی از اختلاط رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمینی به دست می آید. ساختار پلیمری روکش حاصله به دلیل عدم استعمال حلال پس از خشک شدن ثابت مانده و هیچ گونه کاهش خواص یا حجم در آن دیده نمی شود که اصطلاحاً به آن (solvent free) اطلاق می شود. یکپارچگی و مقاومت بالای فیزیکی و شیمیایی باعث کاربرد وسیع این روکش در صنایع مختلف شده است.

کفپوش اپوکسی گرانیت

بر پایه رزین (چسب) اپوکسی دو جزئی که با ضخامت 1الی 3 میلی متر و بیشتر با انواع رنگ های مختلف به صورت یکپارچه و بدون درز قابل اجراست. مقاومت در برابر سایش، خش و ضد لغزندگی به همراه سطحی یکپارچه و شیشه ای و ضد باکتری باعث شده تا کف پوشی زیبا و منحصربه فرد ایجاد گردد که عایق نیز هست.
این کف پوش با تنوع رنگ به دلخواه مشتریان ساخته شده که پس از خشک شدن کاملاً بهداشتی است

کفپوش سه بعدی:

انواع طرح های جذاب و زیبا را به وسیله چاپ به روی سطوح به وسیله چسب های مخصوص نصب شده و با لایه های شفاف و ضدخش و محافظت می گردد تا نمایی ماندگار و جذاب برای مکان های تجاری یا منازل باشد. پیش بینی می گردد در آینده ای نزدیک در بسیاری از منازل و مکان های تجاری شاهد چشم نوازی این گونه کفپوش ها باشیم.

کفپوش PVC

ظاهر کفپوش «پی وی سی» کاملاً شبیه پارکت است و فرق آنچنانی با هم ندارند فقط در روی پارکت لمینت لایه محافظ شیشه ای ضد خشی کشیده شده است.
مولاوردی یکی از فروشندگان در محدوده بنی هاشم به خبرنگار ما گفت:کفپوش «پی وی سی» قیمت مناسب و سرعت اجرای بسیار بالایی دارد و کم کم جای موکت و سرامیک را می گیرد . وی افزود: کاربرد این نوع کف پوش برای خانه و مراکز اداری یکسان است اما یک نوع آن که محصول آلمان است به دو دسته اداری و مخصوص منزل تقسیم بندی می شود و تنوع رنگ فوق العاده ای دارند که رنگ های تیره آن در اداره و رنگ های روشن تر در منزل کاربرد دارند.
به گفته مولاوردی ضد آب و قابل شستشو بودن، طول عمر بالا از جمله ویژگی های منحصربه فرد این نوع کفپوش است.قیمت حدودی انواع کفپوش های PVC بین 8 تا 30 هزار تومان می باشد .

محصولی مناسب برای تمام فصول

با آنکه محصولات جدید زیادی به بازار آمده، اما هنوز پارکت به دلیل زیبایی و دوامی که دارد بیشتر مورد نظر مصرف کنندگان است. پارکت ها از جنس HDF که نوعی MDF فشرده است، می باشند.
جلیل انشایی که به کار ساخت وساز مشغول است، در مورد کفپوش ها به خبرنگار ما گفت:بیشتر مردم برای کفپوش ساختمان خود از پارکت استفاده می کنند هرچند این کفپوش از بقیه انواع کفپوش ها در بازار گران تر است.
میرزاده که برای خرید کفپوش به بازار آمده ، گفت :پارکت نسبت به بقیه انواع کفپوش ها گران تر است اما چون زیبایی و دوام خاصی دارد ترجیح می دهم از آن استفاده کنم. وی افزود: نصب پارکت نسبت به سایر پوشش های کف راحت تر بوده و ضخامت و استحکام مکانیکی آن نیز بهتر است.
مهدی قاسمی که نمایندگی توزیع و پخش پارکت لمینت را بر عهده دارد درباره ویژگی های پارکت لمینت به پیام ساختمان گفت: پارکت ها برای نقاط مختلف خانه و اداره مورد استفاده قرار می گیرند و تفاوتی هم میان پارکت های اداری و آنها که برای خانه مورد استفاده قرار می گیرند وجود ندارد. وی افزود: این پارکت نسبت به سایر انواع کفپوش و موکت، بهداشتی تر است و به دلیل وجود زبانه و فاق در لبه های قطعات پارکت، نمای کار سطحی یکپارچه خواهد داشت. همچنین نقاط اتصال قطعات در آن قابل رویت نبوده و نظافت کف به سهولت انجام می پذیرد.
به گفته قاسمی در زمان نصب پارکت لمینت نیاز به هیچ نوع چسبی نیست و پس از اتمام کار به راحتی می توان آن را جمع آوری کرده و در محلی دیگر مجدداً استفاده نمود .وی همچنین درباره مشکلات استفاده از پارکت گفت:استفاده از پارکت در سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها به دلیل مقاوم نبودن در برابر رطوبت اصلاً مناسب نیست.همچنین از مشکلات دیگر این کف پوش، آتش زا بودن آن است.
این فروشنده خاطرنشان کرد:پارکت ها اگر از کمپانی های معروف خارجی و وارداتی باشند، گارانتی 5 ساله دارند. یعنی صاحب مغازه به جنس اینقدر اعتماد دارد که برای پنج سال آن را گارانتی کند اما پارکت های تایوانی گارانتی ندارند. وی قیمت پارکت را از متری30 تا 100 هزار تومان عنوان کرد.کفپوش سنگی
رضا جان پناه، که درزمینه ساخت وساز فعالیت دارد، در باره استفاده از کفپوش سنگی به پیام ساختمان گفت: با توجه به اینکه سنگ گران بهاترین نوع مصالح ساختمانی است، ترجیح می دهم از آن استفاده نکنم اما برای کف آشپزخانه معمولاً از این نوع کفپوش استفاده می شود. وی افزود: تمیز کردن کفپوش سنگی سخت است همچنین برای فضاهایی که سرد است استفاده از آن توصیه نمی شود ، اما چون زیبایی خاصی دارد معمولاً خانم ها که به اتفاق همسرانشان برای خرید خانه می آیند این نوع کفپوش را بیشتر می پسندند.
به گفته جان پناه ،استفاده از کفپوش های سرامیکی دیگر مد نیست . سرامیک هم مانند سنگ سرد است و اگر ضربه بخورد،نمای زشتی به وجود می آورد . ضمن اینکه با توجه به قیمت آن دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

کفپوش پلی یورتان

کفپوش پلی یورتان

انواع کفپوش های پلی یورتان

کفپوش پلی یورتان : به صورت یکپارچه و بدون درز قابل اجراست و دارای خاصیت انعطاف پذیری است که همین ویژگی باعث شده از آن در سطوحی که به هر دلیل لرزش یا ارتعاش وجود دارد استفاده شود. چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتن و فلزی و غیره داشته و مقاوم در برابر مواد شیمیایی شرایط بد آب و هوایی، گرما و سرما، اشتعال، قارچ و باکتری است. این کفپوش نیز همه خواص کفپوش اپوکسی را داشته به علاوه اینکه از مقاومت سایش و انعطاف پذیری بالاتری برخوردار است. با توجه به هزینه بالاتر این کفپوش استفاده از آن در محیط های روباز با سایش بالا پیشنهاد می گردد، ضمن اینکه می توان از این نوع کفپوش به صورت ترکیبی با کفپوش اپوکسی نیز استفاده نمود.
کفپوش پلی یورتان ورزشی: کفپوش دوجزئی بر پایه رزین های پلی یورتان است که به عنوان یک کفپوش استاندارد و بدون درز به صورت یکپارچه به روی سطح سالن های ورزشی طراحی و اجرا می گردد. این کفپوش به دلیل دارا بودن استانداردهای لازم و استفاده از مواد گرانولی مخصوص در اجرا، آن را به عنوان گزینه اول انتخاب در فضاهای باز و سالن های ورزشی تبدیل کرده است. کفپوش پلی یورتان سردخانه ای: از انواع کفپوش های پلی یورتانی است که با توجه به انعطاف پذیری آن توانایی تحمل سرمای 20 درجه زیر صفر و بیشتر را داراست.

پوشش و کفپوش بتنی

کفپوش های بتنی ،محصولی بتنی است که اجزاء آن به طور مناسبی متراکم شده و شکل و ضخامت یکنواخت و خصوصیات هندسی مشخص شده باشند . از مصالح تشکیل دهنده کفپوش های بتنی سیمان ، سنگندانه ها و آب را می توان اشاره کرد.کفپوش بتنی در دو سطح رویی و سطح بستر ساخته می شود.سطح رویی که موقع استفاده نمایان است و در معرض سایش قرار می گیردو از مصالح ریزدانه و یکنواخت تشکیل می شود. سطح بستر در زیر لایه رویی قرار می گیرد و پس از نصب کفپوش بتنی در تماس با زمین است و از مصالح درشت دانه تشکیل می شود.

پوشش و کفپوش بتنی

عمر کف پوش بتنی، همطراز سنگ است

کف پوش ها خصوصاً کف پوش های صنعتی در دنیای امروز، جهان صنعت و ساخت وساز را زیرورو کرده اند. کف پوش هایی که هزینه را برای صاحبان صنایع به حداقل رسانده اند و به نسبت دیگر کف پوش ها، کیفیت بالاتر و دوام بیشتری دارند؛ اما آیا هر کف پوشی برای هر محیطی مناسب است؟ آیا کف پوشی که در انبارها یا کارخانه ها خودروسازی استفاده می شود، همان کف پوشی است که در پارکینگ ها و آزمایشگاه ها به کار می رود؟ خیر؛ با تخصصی شدن همه زمینه ها و رشته ها، کف پوش ها هم دنیای تازه ای پیداکرده اند که در آن تخصص و کاربری مناسب، حرف اول را می زند.

کف پوش بتنی چیست؟

به گزارش پیام ساختمان، کفپوش های بتنی پرسی تک لایه باضخامت 65 میلی متر و سطحی سمباده ای با مقاومت و وزن مخصوص بالا مناسب محیط های باز، پرتردد و پرترافیک در شرایط گوناگون آب و هوایی هست. از ویژگی های این محصول قابلیت نصب آن به صورت خشکِ چینی است که نیاز به دوغاب نداشته و فواصل ناشی از برآمدگی های روی سطح جانبی آن پس از نصب توسط ماسه بادی پر خواهد شد. کفن پوش های فوق در رنگ خاکستری، قهوه ای و قرمز با استفاده از پیگمنت بتنی بایر آلمان تولید می گردد. از مهم ترین ویژگی های این محصول قابلیت جابجایی و تغییر چیدمان در هر زمان حتی پس از نصب کامل آن هست.

کف پوش چکشی:

کف پوش چکشی محصولی جدید و انحصاری بود؛ که با بهره گیری از دستگاه زنیت آلمان و دستگاه چکشی پرتان ایتالیایی فراوری شد؛ که علاوه بر استحکام و زیبایی خاص مانع از سرخوردگی حتی در سطوح شیب دار می شود.

کف پوش بتنی:

1- در مرحله نخست، لایه های غیر مقاوم خاک برداشته می شوند (مانند رس، خاک سطحی) تا به سطح مقاوم خاک برسیم
2- این سطح که بین 30 تا 35 سانتیمتر لایه ای مقاوم با خرده سنگ، شن جاده سازی و سنگریزه ایجاد می کنیم.
3- برای این منظور بهتراست از شن با دانه بندی 32% ویل 45% مقاوم در برابر نفوذ آب و یخ زدگی استفاده شود. این لایه را نیز با دستگاه می کوبیم. سطح خاک و لایه مقاوم ایجادشده می بایست حداقل شیب 2 درصد الی 5/2 درصد را برای جریان آب باران داشته باشد.
4- قبل از نصب کف پوش (چیدن قطعات بتنی) می بایست از دو طرف دیواره ای برای مرزبندی سطح کار ایجاد گردد تا از لغزش قطعات در هنگام کار و بعدازآن جلوگیری شود. توصیه می گردد قبل از نصب نهایی ای دیواره ها در چند ردیف قطعات بتنی به صورت آزمایشی چیده شوند تا فاصله های نهایی مشخص گردند.
در این مرحله نوبت بستر کف پوش است که تشکیل شده از شن و یا مخلوط شن خردشده (دانه بندی 5%) تشکیل شده است ضخامت این بستر قبل از کوبیده شدن باید بین 4 الی 5 سانتیمتر باشد. دقت کنید که این لایه نخست کوبیده نمی شود بلکه پس از نصب قطعات و به همراه آن کوبیده می شود و ارتفاع نهایی سطح قبل از کوبیده شدن به دست می آید. به همین جهت نیز ضخامت لایه بستر می بایست حداقل از 1 سانتیمتر بالاتر باشد. در این مرحله مهم است که سطح بستر کاملاً یکدست باشد. بهترین روش نصب دو میله و یا دو چوب در دو طرف و حرکت وسیله صاف کننده بر روی این ریل ها هست.
در ارتباط با محصولات موجود در بازار می توان کف پوش صنعتی با برند آرملات را یکی از بهترین تولیدات در کشور معرفی کرد.
جوادی مسئول فروش کف پوش آرملات در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان گفت: در حال حاضر شرکت آرملات کف پوش صنعتی را طراحی و وارد بازار کرده است که کاربردهای وسیعی در محیط های صنعتی دارد.
وی افزود: این محصول که به طور هم زمان روی بتن قرار می گیرد، کاربرد وسیعی در فرودگاه ها، نیروگاه ها سوله های صنعتی، پارکینگ های بزرگ و چندطبقه و...دارد.
به گفته جوادی قیمت این محصول با نصب آن به ازای هر مترمربع 65 هزار تومان است.
وی بابیان اینکه تولید و عرضه این محصول به طور کامل در انحصار شرکت آرملات است، اظهار داشت: کاربری این محصول به دلیل کیفیت بالای آن با سنگ مقایسه می شود که البته با توجه به اینکه در کف پوش های سنگی امکان لق خوری و شکستگی وجود دارد، ازاین رو حتی عمر کف پوش صنعتی آرملات از سنگ هم بالاتر است.
وی ادامه داد: کف پوش های صنعتی، کل کف را به صورت یکپارچه پوشش می دهد و درزهای آن در مقایسه با درزهای کف پوش های سنگی دارای فواصل بیشتری است.
به گفته جوادی کف پوش صنعتی آرملات ازنظر قیمت با سنگ و کف پوش های سنگی هیچ تفاوتی ندارد.
بر پایه این گزارش از دیگر کف پوش صنعتی تولید داخل، می توان به محصولات کف پوش صنعت آریا اشاره کرد.
این واحد تولیدی طیف وسیعی از کف پوش های صنعتی را برای فضاهای مختلف تولید می کند.
در این رابطه می توان به تولید و عرضه کف پوش های صنعتی و بتنی برای آشپزخانه های صنعتی، مراکز آزمایشگاهی، اتاق عمل، بیمارستانی، آشیانه هواپیما، ایستگاه آتش نشانی، سوله و... اشاره کرد.

کفن پوش های پایه سیمانی (بتونی)

به گفته یکی از مسئولین فروش از کف پوش های صنعتی بیشتر در انبارهای مواد غذایی و سردخانه ها استفاده می شود.
رضایی افزود: کف پوش های بتونی در برابر فشار وزن مقاومت بالایی دارد و همچنین مقاوم در برابر حلال ها و روغن های صنعتی بوده است.
وی اظهار داشت: کف پوش های بتنی تولیدشده در این واحد، غیرقابل اشتعال و مقاوم در برابر آتش سوزی هستند.
وی ادامه داد: انتخاب درست کف پوش صنعتی می تواند به تقویت بهره وری و کارآمدی فضای مورداستفاده منجر شوکه البته این امر منوط به ارزیابی درست از محل کسب وکار شما و انتخاب مناسب کف پوش است.
وی پیشنهاد داد که مشتریان برای یک انتخاب درست جهت خرید کف پوش بتنی بهتر است با یک متخصص کف پوش صنعتی که قادر به کمک رسانی به شما است مشورت و کمک بگیرند.×