menu

ثبت آگهی رایگان

دانستنی های جاروی مرکزی

جاروی مرکزی

جارو برقی مرکزی مکنده پرقدرت و بدون وقفه است. همچنین آلودگی صوتی جاروهای معمولی هم کە حتما برای شما به دغدغه تبدیل شده، با جارو برقی مرکزی رفع می شود و دیگر نیاز نیست نگران آلودگی فضای اتاق به وسیله ذرات ریز گرد و غبار هم باشید. جارو برقی مرکزی با توجه به تعداد و مدت زمانی کە از آنها استفاده می شود، به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می شوند و هم ایمنی های برقی آنها نسبت به جارو های معمولی بیشتر است و هم به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند. پریز های استفاده شده در این سیستم بسیار حساس اند و هوابندهای پیشرفته دارند. ویژگی دیگر جارو برقی مرکزی مجهز بودن به دمنده یا همان فوت زن است. در نهایت اینکه با تمام این ویژگی های فوق العاده و پیشرفته، مزیت اصلی جارو برقی مرکزی عدم نیاز به تخلیه مستمر و تعویض پاکت ها است و بدون اینکه نیاز به حمل دستگاه به محل دیگری باشد، به راحتی می توانید دستگاه را در محل خود تعمیر کنید، هرچند کە عمر این دستگاه ها بسیار بالاست و کمتر نیاز به تعمیر و نگهداری پیدا می کنند.

جاروی مرکزی

همه چیز دربارهٔ جاروبرقی های مرکزی:

خطرات جاروبرقی می تواند بیشتر موردتوجه خانم های خانه دار باشد، چراکه در بیشتر مواقع بانوان هستند که کار نظافت و تمیز بودن محیط منزل را عهده دار می شوند.
سلامتی یکی از مهم ترین اصل های زندگی انسان به شمار می رود، بنابراین در استفاده از ابزارها و تکنولوژی های موجود جهت آسان نمودن زندگی مان بیشتر آشنایی داشته و با مضرات، معایب و محاسن هرکدام از آن ها هرچه بهتر و کامل تر آگاهی داشته باشیم.
یکی از همین ابزارها جاروبرقی های موجود در خانه ها و بازار می باشد، وقتی دقیق تر به تشریح عملکرد جاروبرقی می پردازیم می بینیم باکتری ها و میکروب های زنده درون کیسه جاروبرقی هنگام جارو کشیدن در هوای اتاق و روی فرش ها و موکت های شما پراکنده می شوند و با تنفس اعضای خانواده وارد سیستم تنفسی آن ها می شوند حال این سؤال مطرح است که آیا به بیماری زا بودن آن ها فکر کرده اید؟
شاید فنّاوری این روزها برخی امور را راحت تر کرده باشد، اما این به معنی زندگی سالم تر نیست! چراکه مطالعات مشترک متخصصان استرالیایی و کانادایی نشان می دهد، استفاده از وسایل برقی مثل جاروبرقی سلامت افراد را به خطر می اندازد.
بر اساس این بررسی ها جاروبرقی حاوی باکتری های خطرناک است و استفاده مداوم از این وسیله در محیط خانه، احتمال ابتلا به بیماری های عفونی را افزایش می دهد.
همچنین کودکان، بیماران مبتلا به انواع آلرژی، سالمندان و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بیشتر از دیگران در معرض این بیماری ها قرار دارند.
درعین حال باکتری های موجود در محفظه جاروبرقی نه تنها خطرناک است، بلکه حاوی ژن هایی است که در برابر انواع آنتی بیوتیک مقاوم و بوده و باعث می شود این داروها در بدن کارآیی لازم را نداشته باشند.
بر اساس بررسی پژوهشگران، در سال های اخیر نمونه هایی از سندرم ناگهانی مرگ نوزاد به واسطه انتشار گردوغبار ناشی از جاروبرقی در محیط خانه گزارش شده است.
محققان برای کسب اطمینان از یافته های خود، جاروبرقی ها را در اتاق مخصوصی که در آن گردوغبار خارج شده از جاروبرقی، ذرات ریز دیگر و باکتری ها از یکدیگر مجزا بودند، مورد آزمایش قراردادند.
گفتنی است ذرات گردوغباری که درون ساختمان قرار دارند می توانند در اطفال به عنوان ناقل عفونت های حاد غذایی عمل کرده و نتایج مهلکی از قبیل سندرم مرگ ناگهانی آن ها را به همراه داشته باشند.
یکی از افراد گروه تحقیق می گوید هنگام ارزیابی و تشخیص مواردی از قبیل آلرژی، آسم و یا بیماری های عفونی، جاروبرقی های خانگی باید به عنوان ابزار ساطع کننده گردوغبار داخلی ساختمان موردتوجه قرار بگیرند.
این مشکل علاوه بر این که می تواند زمینه بروز حساسیت پوستی را فراهم کند، روی ایمنی بدن هم تأثیرگذار است و قدرت مقابله با عوامل بیماری زا را تا حد زیادی کاهش می دهد.
پژوهش گران ازجمله این بیماری ها به تنگی نفس، تب یونجه و انواع آلرژی ها اشاره کرده اند.
هر مشکلی چاره ای دارد و قطعا برخی مشکلات با پیشرفت تکنولوژی، به راحتی رفع می شوند. برای همه ما پیش آمده کە هنگام جارو زدن اتاق های منزل، به خاطر سنگینی دستگاه جاروبرقی و اینکه مجبور هستیم این وزنه را مدام از نقطه ای به نقطه ای دیگر جابه جا کنیم، دچار مشکلاتی شویم، گاهی جاروبرقی برعکس می شود یا حتی ممکن است در حین این حرکت ها قسمت هایی از آن دچار شکستگی شود.
این روزها برای خرید یا اجاره خانه، یکی از تازه ترین امتیازاتی کە اعلام می کنند مجهز بودن به جاروبرقی مرکزی است. شاید این تصور برای شما پیش بیاید کە بعد از ساخت و تکمیل خانه، دیگر این امکان وجود نداشته باشد کە شما این تجهیزات را به منزل خود اضافه کنید، اما درواقع یکی از مهم ترین ویژگی های جاروبرقی مرکزی همین است کە شما می توانید به راحتی و در مدت زمان کوتاهی حتی بعد از ساکن شدن در خانه، آن را نصب و راه اندازی کنید.
اما اگر به تازگی سری به پایگاه اینترنتی های جست وجوی خرید یا اجاره خانه زده باشید، یکی از تازهترین امتیازاتی کە برائ آپارتمان یا خانه خود اعلام می کنند مجهز بودن به جاروبرقی مرکزی است. شاید این تصور برائ شما پیش بیاید کە بعد از ساخت و تکمیل خانه، دیگر این امکان وجود نداشته باشد کە شما این تجهیزات را به منزل خود اضافه کنید، اما درواقع یکی از مهم ترین ویژگی های جارو برقی مرکزی همین است کە شما می توانید به راحتی و در مدت زمان کوتاهی حتی بعد از ساکن شدن در خانه، آن را نصب و راه اندازی کنید.

جارو برقی مرکزی چه قطعاتی دارد و چگونه کار می کند؟

آن چیزی کە شما در ظاهر از جارو برقی مرکزی خواهید دید تعدادی پریز است کە در نقاط مختلف خانه شما نصب شده، این پریز ها درپوش دارند و به هیچ وجه قابل نفوذ توسط حشرات و جانوارن نیستند. این پریز ها باید در ارتفاع 50 سانتی متری –نیم متری- از سطح زمین باشند و حتما حواستان باشد کە نزدیک شومینه نباشند و اینکه پارتیشن وکمد هم مکان مناسبی برائ آن است.«ست خرطومی» قطعه مهم دیگری است کە شما بیش از هر چیزی با آن سر و کار دارید. این ست شامل یک لوله خرطومی فنری بلند است کە معمولا 4، 8 یا 12 متری است و سری های متفاوتی کە برائ جارو کردن قسمت های مختلف خانه کاربرد دارد. قسمت دیگری کە درواقع اصلی ترین قطعه است دستگاه جارو برقی است در پایین ترین قسمت خانه جایی مثل موتورخانه، زیر پله ها، زیر زمین یا پارکینگ قرار می گیرد و به وسیله لوله کشی کە در کف ساختمان انجام می شود گرد و غبار و ذرات کثیف به این مخزن منتقل می شود. تفاوت های موجود در این دستگاه ها می تواند به خاطر حجم مخزن آنها، وزن یا قدرت مکش آنها باشد کە نسبت به این ویژگی ها، هرکدام از این دستگاه ها برائ یک ، 2 ، 4 یا تعداد بیشتری از آپارتمان را به طور همزمان پوشش می دهد. لوله های زیر کار مورد استفاده هم از جنس PVC می باشند. آخرین قسمت نمایشگر ال ای دی روی دستگاه است و نشانگر وضعیت استفاده یا عدم استفاده از دستگاه است. سیستم های روشن و خاموش کردن این جاروها به سه صورت است؛ سیستم ریموت کنترل یکی از آنهاست، روشن و خاموش شدن خودکار با اتصال و جداسازی از پریز نوع دیگری است یا اینکه ممکن است به جای این دو مدل، روی دسته خرطومی شما دکمه ای برائ خاموش و روشن کردن دستگاه باشد.

مزایای جارو برقی مرکزی نسبت به معمولی

مهم ترین ویژگی جارو برقی مرکزی مکش پرقدرت و بدون وقفه آن است. همچنین آلودگی صوتی جاروهای معمولی هم کە حتما برائ شما به دغدغه تبدیل شده، با این جارو ها رفع می شود و دیگر نیاز نیست نگران آلودگی فضای اتاق به وسیله ذرات ریز گرد و غبار هم باشید. جارو برقی های مرکزی با توجه به تعداد و مدت زمانی کە از آنها استفاده می شود، به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می شوند و هم ایمنی های برقی آنها نسبت به جارو های معمولی بیشتر است و هم به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند. پریز های استفاده شده در این سیستم بسیار حساس اند و هوابندهای پیشرفته دارند. ویژگی دیگر این جارو برقی ها مجهز بودن به دمنده یا همان فوت زن است. در نهایت اینکه با تمام این ویژگی های فوق العاده و پیشرفته، مزیت اصلی جارو برقی مرکزی عدم نیاز به تخلیه مستمر و تعویض پاکت ها است و بدون اینکه نیاز به حمل دستگاه به محل دیگری باشد، به راحتی می توانید دستگاه را در محل خود تعمیر کنید، هرچند کە عمر این دستگاه ها بسیار بالاست و کمتر نیاز به تعمیر و نگهداری پیدا می کنند.

استاندارد سازی سیستم جاروی مرکزی

استانداردسازی سیستم جاروی مرکزی در مرحله اول به معنی انتخاب درست مسیرهای لوله کشی و استفاده از مصالح استاندارد و در مرحله بعد انتخاب مدل و تعداد دستگاه مناسب برای ساختمان و جانمایی آن می باشد. متاسفانه اکثرا استانداردسازی را فقط بابت دستگاه های می دانند ولی در اصل کل سیستم جاروی مرکزی جهت گرفتن نتیجه بهتر و در نهایت رضایت مصرف کننده می بایست استاندارد گردد تا بجای یک دستگاه جاروی مرکزی استاندارد یک سیستم جاروی مرکزی استاندارد داشته باشیم. بطور مثال اگر ساختمان را به بدن تشبیه کنیم، جاروی مرکزی قلب و لوله کشی ها رگ های بدن خواهند بود. چنانچه در قسمتی از رگها بریدگی ، گرفتگی یا مشکلی وجود داشته باشد قلب هرچقدر هم کارش را درست انجام دهد مسلماً این موضوع بخشی ویا حتی کل بدن را با مشکل مواجه خواهد کرد. در سیستم جاروی مرکزی هم دقیقاً همینطور است و اگر پروسه اجرا و نصب درست اجرا نشود حتی یک دستگاه با کیفیت و استاندارد هم نمیتواند بدرستی کار کند و جوابگوی نیاز مصرف کننده ها باشد.×