درب اتوماتیک ، کرکره برقی

. . . . 1 2 3 . . . .

دانستنی های درب اتوماتیک ، کرکره برقی

درب اتوماتیک ، کرکره برقی

درب اتوماتیک امروزه ،با رشد فناوری،افزایش رفاه و درعین حال صرفه جویی اقتصادی بسیار مورداستفاده قرار می گیرد. درب اتوماتیک مورد رویکرد همه گروه ها و اقشار جامعه قرار گرفته و به تأیید فعالان این بخش ،با توجه به رکود بازار مسکن، از بازار خوبی برخوردار شده است اما تبدیل درب های عادی به درب اتوماتیک توانسته هم به سود مصرف کننده و هم عرضه کننده درب اتوماتیک ساختمانی باشد. از درب اتوماتیک در مجتمع تجاری و فروشگاه های بزرگ و جاهای پر رفت و آمد بیشتر استفاده می شود.

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک

درب اتوماتیک کشویی استاندارد
درب اتوماتیک کشویی تلسکوپی
درب اتوماتیک کشویی دایره ای
درب اتوماتیک کشویی تا شونده
مام درب اتوماتیک کشویی شیشه ای

انواع سیستم کنترل درب اتوماتیک

سنسور حسی که با نزدیک شدن عابر پیاده به آن عمل می کند
دکمه فشاری که با فشردن یک دکمه درب باز و بسته می شود
کنترل دسترسی که یک سیستم کنترلی تشخیص می دهد که شخص اجازه ورود دارد یا خیر
سیستم اتوماتیک که در آسانسورها استفاده می شود

درب اتوماتیک مکانیزه پارکینگ

ساختمان هوشمند به جهت کنترل و مانیتورینگ یکپارچه و بسیار راحت کلیه تجهیزات داخلی و خارجی، راه حلی مناسب در مدیریت ساختمان های مسکونی و تجاری را فراهم کرده است .
با توجه به ضرورت استفاده از درب اتوماتیک برای ورودی پارکینگ در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری، انتخاب یک در مناسب باید علاوه بر سهولت در استفاده، دارای کیفیت مطلوب بوده و از ظاهری زیبا و هماهنگ با نمای ساختمان نیز برخوردار باشد.
در ادامه سلسله مطالب پیام ساختمان تحت عنوان کالای برتر در این شماره از نشریه به بررسی بازار درب اتوماتیک پارکینگ پرداخته ایم، با این توضیح که مطالب عنوان شده اظهارات مصاحبه شوندگان است و پیام ساختمان از نظرات موافق و مخالف برای چاپ در نشریه استقبال می کند.

درب اتوماتیک پارکینگ زیر سقفی(سکشنال)

سهراب یمینی یکی از فروشندگان درب اتوماتیک سکشنال، به خبرنگار ما گفت: درب اتوماتیک سکشنال پارکینگ(زیر سقفی) جدیدترین و مدرن ترین درب اتوماتیک حال حاضر در بازار ایران و جهان می باشد که با در نظر گرفتن رویکرد و توصیه معماران، سازندگان و درنهایت مصرف کنندگان هم ازنظر کیفیت و هم ازنظر زیبایی بهترین انتخاب جهت اتوماسیون در ورودی پارکینگ ساختمان ها به شمار می آید.
یمینی به مزایای درب اتوماتیک اشاره کرد و افزود: از مهم ترین مزایای درب اتوماتیک زیر سقفی می توان به حفظ امنیت تردد عابران پیاده و توقف خودرو زیر در ، ضد نفوذ بودن به منظور جلوگیری از ورود سارقین، مقاومت پانل و یراق آلات در برابر فرسایش و وضعیت های آب و هوایی متفاوت، زیبایی ظاهری متفاوت و هماهنگ با نما، حرکت بی صدا، سرعت بالا و تردد نامحدود اشاره کرد.
همچنین، معمولاً درب اتوماتیک سکشنال از چندین پانل هرکدام به ارتفاع 48 سانتی متر و ضخامت 4.6 سانتی متر تشکیل شده است که درون این پانل ها با فوم پلی اورتان فشرده پرشده است. این امر باعث تبدیل شدن این درب ها به عایق کامل صوت و حرارت می شود. ارتفاع بازشو این درها بین 2.20 متر الی 2.40 متر بسته به نیاز مشتری متغیر است. همچنین، عرض پانل با توجه به متغیر بودن ورودی ها در اندازه های مختلف موجود است. حرکت این درها به صورت 90 درجه از حالت افقی به حالت عمودی است که این زاویه حرکت، کمترین فضا را اشغال می کند و حرکتی کاملاً بی صدا را به ارمغان می آورد.

درب اتوماتیک جک دار

شهرام قدار یکی از تولیدکننده های درب اتوماتیک است که درباره نحوه تهیه درب اتوماتیک به خبرنگار پیام ساختمان گفت: نوع نیاز، میزان هزینه و انتظارات ما، مثلثی هستند که جهت و زاویه ما را برای تهیه یک کالا مشخص می کنند. همچنین، به تبع آن؛ خرید جک های اتوماتیک بازویی هم یکی از مهم ترین اصول به شمار می آیند.
او افزود: در بیشتر موارد اشخاص برای خرید دربازکن اتوماتیک پارکینگی "نوع نیاز" خود را نمی شناسند و در همین مرحله اول خرید دچار کلافگی و گمراهی می شوند. در این مرحله خریداران جک پارکینگ برقی باید به نکاتی توجه کنند که عبارت اند از درب تک لنگه است یا دو لنگه؟ طول هر لنگه درب چند متر است؟ درب باید چه میزان تردد در روز داشته باشد؟ (تعداد واحد مشترکین چند عدد است؟) متقاضیان باید در این مرحله به چند نکته دیگر نیز توجه کنند که بیشتر شامل خواسته های فرعی می شود ، مثلاً: برند جک، جک موردنظرشان، میزان امکانات و کیفیت جک اتوماتیک برقی پارکینگی، میزان مرغوبیت و کیفیت آن، میزان کارایی و دوام که از اهمیت خوبی برخوردار است.
بعد از آگاهی خریدار از "نوع نیاز" خریدار باید بداند در این مرحله چه میزانی هزینه کند و مدل جک پارکینگ را مشخص کند. به نوعی که اگر خریدار به جکی باکیفیت بسیار بالا، مطمئن و بدون دردسر فکر می کند باید به سراغ محصولات اروپایی برود که البته ازنظر قیمتی گران قیمت ترین جک های بازار هم به شمار می آیند.
این جک ها از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردارند و به نوعی خیال کاربر را برای سال های سال از بابت سرویس و نگهداری راحت می کنند. اما دراین بین درب اتوماتیک پارکینگی قدرتمند ی هم در بازار وجود دارند که توانسته اند باکیفیت بالا و قیمت مناسب دل کاربران ایرانی را به دست آورند. گارانتی، ضمانت کالا و خدمات به مشتریان از مسائلی است که خریدار حتماً باید آن را موردتوجه قرار دهد. در رده دوم نوبت به جک های تک نما می رسد، که برخی تولیدکنندگان ایرانی محصولات نسبتاً باکیفیتی ارائه کرده اند و می توانند نیازهای کاربران را پاسخ بدهند و آن ها را راضی کنند.

کرکره اتوماتیک ریموتی

کرکره اتوماتیک یا کرکره برقی نوعی کرکره است که به وسیله یک موتور و قدرت برق کار می کند و با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن آن فراهم می شود. کرکره اتوماتیک با استفاده از کنترل از راه دور کوچک و یا یک پانل که در داخل محل نصب کرکره برقی قرار دارد، کار می کند و درجایی دیگر اداره می شود. کاربر می تواند باز یا بسته شدن را با فشردن یک دکمه دقیقاً همان طور که می خواهد انجام دهد.

نکات فنی درب اتوماتیک پارکینگ

در این شماره از نشریه، خبرنگار پیام ساختمان نظر مهندس محسن ترکی مدیرعامل شرکت پیشتازان آفتاب دماوند را در خصوص اینکه درب اتوماتیک پارکینگ باید دارای چه ویژگی هایی باشند را جویا شده است.
امروزه در بسیاری از ساختمان ها درب اتوماتیک پارکینگی مورد استفاده قرار می گیرند. نصب درب اتوماتیک برای پارکینگ ساختمان ها علاوه بر آسان نمودن تردد و افزایش سرعت عمل در رفت و آمد برای ساکنین، ذخیره انرژی وایمنی در ساختمان را نیز بالا می برد که همین امر موجب شده تا ساکنان بیشتر ساختمان های قدیمی هم به دنبال تبدیل دربهای لولایی پارکینگ ساختمان به درب اتوماتیک باشند.
در این باره ترکی گفت: سیستم کنترل از راه دور که در درب اتوماتیک بکار می رود امکان افزایش ایمنی ساختمان ها را فراهم آورده است.
وی افزود: این سیستم که همان هوشمند سازی ساختمان نیز به شمار می رود، برای درب پارکینگها طراحی شده و در نصب و راه اندازی آن نیازی به تغییر درقدیمی ساختمـان نیست بلکه برروی درب موجود قابل نصب می باشد.
ترکی با بیان اینکه این نوع سیستم به صورت کنتـرل ازراه دور تعبیه شده اظهار داشت: باطری این سیستم که بر روی درب نصب می شود، در زمـان قطـع احتمالی بـرق، انـرژی دستگاه را تاٴمین می کند.
وی ادامه داد: درب پارکینگی به صـورت زیـر سقفی و کشویی ساده و تلسکوپی تولید و به بازار عرضه می شود.
به گفته ترکی درب اتوماتیک لولایی نوعی از درب اتوماتیک هستند که بسیار سریع و راحت باز و بسته می شوند. این در بها بیشتر در مکانهایی به کار گرفته میشوند که به علت محدودیت در فضا امکان نصب دیگر درب اتوماتیک وجود نداشته باشد.
وی افزود: اپراتور این دربها به گونه ای طراحی شده که به صورت یک لنگه و یا دو لنگه بدون نیاز به تعویض در بر روی هر نوع درب لولایی دیگرنصب و امکان باز و بسته کردن دربها به داخل و خارج را ایجاد می کنند.
ترکی گفت: برای محدود کردن تردد در مراکز پررفت وآمد مانند بیمارستان ها، اتاق مدیریت، اتاق عمل و ... این نوع دربها کارآیی مناسبی دارد.
وی افزود: درب اتوماتیک لولایی به دلیل کارایی فوق العاده در صرفه جویی انرژی در زمره دربهای بسیار مطمئن و ایمن به شمار می آید که به وسیله یک چشم الکترونیک یا دستگاه های کارت خوان باز و بسته می شوند.
ترکی گفت: درب اتوماتیک لولایی دردو مدل درب اتوماتیک لولایی تک لنگه و درب اتوماتیک لولایی دولنگه به بازار عرضه می شود.
گفتنی است، سیستم های درب اتوماتیک لولایی تک لنگه همان طور که از نامش برمی آید از یک لنگه درب ساخته شده که به طرف راست یا چپ باز می شود. درب اتوماتیک تک لنگه ای به صورت 90 درجه باز می شوند. البته نوعی دیگر از درب اتوماتیک تک لنگه جک ریلی ریموت کنترلی پارکینگ است که بر روی دربهای کشویی و ریلی نصب می شود. در کنترلی ریلی (موتورگیربوکس، مدارپروسسور) بصورت یکجا هستند که در انتهای درب کشویی نصب و به واسطه ی یک دنده شانه ای به درب متصل می شوند.
بر پایه این گزارش، ساختار سیستم های درب اتوماتیک لولایی دولنگه به این صورت است که دولنگه مثل هم در کنار یکدیگر تشکیل یک در را داده اند و دو لنگه با استفاده از جک ها امکان تردد را فراهم می کنند.
به گفته ترکی بیشتر مصرف کنندگان و خریداران از درب اتوماتیک لولایی دولنگه استفاده می کنند. بیشترین کاربرد این نوع دربها درمجتمع های مسکونی بزرگ که ورودی (لابی) دارند، می باشد.
وی تأکید کرد: در ب اتوماتیک پارکینگی به دو گروه درب اتوماتیک لولایی و درب اتوماتیک کشویی تقسیم می شود و بخش های اصلی تشکیل دهنده درب اتوماتیک لولایی از جک، مدار فرمان، چراغ فلاشر، چشم ایمنی (فتوسل)، ریسیور و ریموت است.
. ترکی افزود: مهم ترین ویژگی فنی در ب اتوماتیک که باید هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد این است که می خواهیم چه نوع جکی در آن به کار رفته باشد.
به گفته این تولید کننده در ساخت درب اتوماتیک از جک هیدرولیک یا الکترومکانیک استفاده می شود.
وی در خصوص اجزای تشکیل دهنده انواع جک ها گفت: جک الکترومکانیک از موتور الکتریکی، گیربکس و شفت متحرک تشکیل شده که مزیت آن پایین بودن هزینه نگهداری و معایب آن آسیب پذیری این نوع جک ها در مقابل فشار و ضربه است.
وی افزود: جک هیدرولیک از سیلندر و پیستون هیدرولیک، موتور الکتریکی و پمپ روغن تشکیل شده است که مزیت آن سیستم هیدرولیک آن است که کاملاً بی صدا وبدون اصطکاک است.
ترکی معایب این سیستم را هزینه های بالای نگهداری آن دانست و گفت: در حال حاضر فروش جک های هیدرولیکی به دلیل روان تر و بی سروصدا بودن در مقایسه با الکترومکانیکی تقاضای بیشتری داردهمچنین با توجه به شاخص های تولید و مصرف جک های هیدرولیکی استهلاک کمتری نسبت به جک های الکترومکانیکی دارند.
وی توصیه کرد، خریداران درهنگام خرید درب اتوماتیک به لحاظ انتخاب نوع جک بکار رفته، موقعیت مکانی قرار گرفتن در و میزان تردد را مورد توجه قرار دهند.
به گفته این فعال صنعتی بهتر است در شرایط دمایی زیر 20 درجه از جک های الکترومکانیکی و در شرایط دمایی بالای 40 درجه از جک های هیدرولیکی استفاده شود.
وی گفت: خریداران هنگام تصمیم گیری برای انتخاب نوع جک به این نکته توجه داشته باشند جک پارکینگی هیدرولیک برای مکان هایی با تردد بسیار بالا یا در های بسیار سنگین مثل درب کارگاه ها و کارخانه ها کاربرد دارد و برای فضاهای کم تردد تر مانند پارکینگ منازل شخصی می توان از جک برقی اتوماتیک الکترومکانیک که هزینه کمتری دارد، استفاده شود.
ترکی همچنین درباره اختلاف قیمت جک های هیدرولیکی نیز گفت: در حال حاضر قیمت جک های هیدرولیکی با توجه به مزایای بیشتر در مقایسه با جک های الکترومکانیکی گران تر بوده و اختلاف قیمتی در حدود 1 تا 2 میلیون تومان دارندکه البته توصیه می شود خریداران در تبدیل در های لولایی پارکینگ به در های اتوماتیک این نکات مدنظر قرار دهند
میزان تردد در طول روز 2. درب پارکینگ تک لنگه یا دو لنگه است 3. طول و ارتفاع هر لنگه ی در چند متر است؟در ارتباط با این مطلب بیشتر بخوانیم :
×