درب اتوماتیک - کرکره برقی - جک پارکینگ - پیام ساختمان

درب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگ

درب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگ

درب اتوماتیک امروزه ،با رشد فناوری،افزایش رفاه و درعین حال صرفه جویی اقتصادی بسیار مورداستفاده قرار می گیرد. درب اتوماتیک مورد رویکرد همه گروه ها و اقشار جامعه قرار گرفته و به تأیید فعالان این بخش ،با توجه به رکود بازار مسکن، از بازار خوبی برخوردار شده است اما تبدیل درب های عادی به درب اتوماتیک توانسته هم به سود مصرف کننده و هم عرضه کننده درب اتوماتیک ساختمانی باشد. از درب اتوماتیک در مجتمع تجاری و فروشگاه های بزرگ و جاهای پر رفت و آمد بیشتر استفاده می شود. جک پارکینگ وسیله مکانیکی می باشد که برای باز و بسته شدن درب پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد.جک پارکینگ معمولاً شامل یک بازوی مکانیکی، چشم الکترونیکی، چند ریموت ، ریسیور و موتور می باشد.چشمی جک پارکینگ نیز از نور مادون قرمز یا فروسرخ استفاده می کند.

کالا های درب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگ

تولیدکنندگان درب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگ

مجریان درب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگ

اخبار درب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگ

نیاز ساختمان ساز ها

دانستنی های درب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگ

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک

درب اتوماتیک کشویی استاندارد
درب اتوماتیک کشویی تلسکوپی
درب اتوماتیک کشویی دایره ای
درب اتوماتیک کشویی تا شونده
مام درب اتوماتیک کشویی شیشه ای

انواع سیستم کنترل درب اتوماتیک

سنسور حسی که با نزدیک شدن عابر پیاده به آن عمل می کند
دکمه فشاری که با فشردن یک دکمه درب باز و بسته می شود
کنترل دسترسی که یک سیستم کنترلی تشخیص می دهد که شخص اجازه ورود دارد یا خیر
سیستم اتوماتیک که در آسانسورها استفاده می شود

درب اتوماتیک مکانیزه پارکینگ

ساختمان هوشمند به جهت کنترل و مانیتورینگ یکپارچه و بسیار راحت کلیه تجهیزات داخلی و خارجی، راه حلی مناسب در مدیریت ساختمان های مسکونی و تجاری را فراهم کرده است .
با توجه به ضرورت استفاده از درب اتوماتیک برای ورودی پارکینگ در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری، انتخاب یک در مناسب باید علاوه بر سهولت در استفاده، دارای کیفیت مطلوب بوده و از ظاهری زیبا و هماهنگ با نمای ساختمان نیز برخوردار باشد.
در ادامه سلسله مطالب پیام ساختمان تحت عنوان کالای برتر در این شماره از نشریه به بررسی بازار درب اتوماتیک پارکینگ پرداخته ایم، با این توضیح که مطالب عنوان شده اظهارات مصاحبه شوندگان است و پیام ساختمان از نظرات موافق و مخالف برای چاپ در نشریه استقبال می کند.

درب اتوماتیک پارکینگ زیر سقفی(سکشنال)

سهراب یمینی یکی از فروشندگان درب اتوماتیک سکشنال، به خبرنگار ما گفت: درب اتوماتیک سکشنال پارکینگ(زیر سقفی) جدیدترین و مدرن ترین درب اتوماتیک حال حاضر در بازار ایران و جهان می باشد که با در نظر گرفتن رویکرد و توصیه معماران، سازندگان و درنهایت مصرف کنندگان هم ازنظر کیفیت و هم ازنظر زیبایی بهترین انتخاب جهت اتوماسیون در ورودی پارکینگ ساختمان ها به شمار می آید.
یمینی به مزایای درب اتوماتیک اشاره کرد و افزود: از مهم ترین مزایای درب اتوماتیک زیر سقفی می توان به حفظ امنیت تردد عابران پیاده و توقف خودرو زیر در ، ضد نفوذ بودن به منظور جلوگیری از ورود سارقین، مقاومت پانل و یراق آلات در برابر فرسایش و وضعیت های آب و هوایی متفاوت، زیبایی ظاهری متفاوت و هماهنگ با نما، حرکت بی صدا، سرعت بالا و تردد نامحدود اشاره کرد.
همچنین، معمولاً درب اتوماتیک سکشنال از چندین پانل هرکدام به ارتفاع 48 سانتی متر و ضخامت 4.6 سانتی متر تشکیل شده است که درون این پانل ها با فوم پلی اورتان فشرده پرشده است. این امر باعث تبدیل شدن این درب ها به عایق کامل صوت و حرارت می شود. ارتفاع بازشو این درها بین 2.20 متر الی 2.40 متر بسته به نیاز مشتری متغیر است. همچنین، عرض پانل با توجه به متغیر بودن ورودی ها در اندازه های مختلف موجود است. حرکت این درها به صورت 90 درجه از حالت افقی به حالت عمودی است که این زاویه حرکت، کمترین فضا را اشغال می کند و حرکتی کاملاً بی صدا را به ارمغان می آورد.

درب اتوماتیک جک دار

شهرام قدار یکی از تولیدکننده های درب اتوماتیک است که درباره نحوه تهیه درب اتوماتیک به خبرنگار پیام ساختمان گفت: نوع نیاز، میزان هزینه و انتظارات ما، مثلثی هستند که جهت و زاویه ما را برای تهیه یک کالا مشخص می کنند. همچنین، به تبع آن؛ خرید جک های اتوماتیک بازویی هم یکی از مهم ترین اصول به شمار می آیند.
او افزود: در بیشتر موارد اشخاص برای خرید دربازکن اتوماتیک پارکینگی "نوع نیاز" خود را نمی شناسند و در همین مرحله اول خرید دچار کلافگی و گمراهی می شوند. در این مرحله خریداران جک پارکینگ برقی باید به نکاتی توجه کنند که عبارت اند از درب تک لنگه است یا دو لنگه؟ طول هر لنگه درب چند متر است؟ درب باید چه میزان تردد در روز داشته باشد؟ (تعداد واحد مشترکین چند عدد است؟) متقاضیان باید در این مرحله به چند نکته دیگر نیز توجه کنند که بیشتر شامل خواسته های فرعی می شود ، مثلاً: برند جک، جک موردنظرشان، میزان امکانات و کیفیت جک اتوماتیک برقی پارکینگی، میزان مرغوبیت و کیفیت آن، میزان کارایی و دوام که از اهمیت خوبی برخوردار است.
بعد از آگاهی خریدار از "نوع نیاز" خریدار باید بداند در این مرحله چه میزانی هزینه کند و مدل جک پارکینگ را مشخص کند. به نوعی که اگر خریدار به جکی باکیفیت بسیار بالا، مطمئن و بدون دردسر فکر می کند باید به سراغ محصولات اروپایی برود که البته ازنظر قیمتی گران قیمت ترین جک های بازار هم به شمار می آیند.
این جک ها از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردارند و به نوعی خیال کاربر را برای سال های سال از بابت سرویس و نگهداری راحت می کنند. اما دراین بین درب اتوماتیک پارکینگی قدرتمند ی هم در بازار وجود دارند که توانسته اند باکیفیت بالا و قیمت مناسب دل کاربران ایرانی را به دست آورند. گارانتی، ضمانت کالا و خدمات به مشتریان از مسائلی است که خریدار حتماً باید آن را موردتوجه قرار دهد. در رده دوم نوبت به جک های تک نما می رسد، که برخی تولیدکنندگان ایرانی محصولات نسبتاً باکیفیتی ارائه کرده اند و می توانند نیازهای کاربران را پاسخ بدهند و آن ها را راضی کنند.

کرکره اتوماتیک ریموتی

کرکره اتوماتیک یا کرکره برقی نوعی کرکره است که به وسیله یک موتور و قدرت برق کار می کند و با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن آن فراهم می شود. کرکره اتوماتیک با استفاده از کنترل از راه دور کوچک و یا یک پانل که در داخل محل نصب کرکره برقی قرار دارد، کار می کند و درجایی دیگر اداره می شود. کاربر می تواند باز یا بسته شدن را با فشردن یک دکمه دقیقاً همان طور که می خواهد انجام دهد.

نکات فنی درب اتوماتیک پارکینگ

در این شماره از نشریه، خبرنگار پیام ساختمان نظر مهندس محسن ترکی مدیرعامل شرکت پیشتازان آفتاب دماوند را در خصوص اینکه درب اتوماتیک پارکینگ باید دارای چه ویژگی هایی باشند را جویا شده است.
امروزه در بسیاری از ساختمان ها درب اتوماتیک پارکینگی مورد استفاده قرار می گیرند. نصب درب اتوماتیک برای پارکینگ ساختمان ها علاوه بر آسان نمودن تردد و افزایش سرعت عمل در رفت و آمد برای ساکنین، ذخیره انرژی وایمنی در ساختمان را نیز بالا می برد که همین امر موجب شده تا ساکنان بیشتر ساختمان های قدیمی هم به دنبال تبدیل دربهای لولایی پارکینگ ساختمان به درب اتوماتیک باشند.
در این باره ترکی گفت: سیستم کنترل از راه دور که در درب اتوماتیک بکار می رود امکان افزایش ایمنی ساختمان ها را فراهم آورده است.
وی افزود: این سیستم که همان هوشمند سازی ساختمان نیز به شمار می رود، برای درب پارکینگها طراحی شده و در نصب و راه اندازی آن نیازی به تغییر درقدیمی ساختمـان نیست بلکه برروی درب موجود قابل نصب می باشد.
ترکی با بیان اینکه این نوع سیستم به صورت کنتـرل ازراه دور تعبیه شده اظهار داشت: باطری این سیستم که بر روی درب نصب می شود، در زمـان قطـع احتمالی بـرق، انـرژی دستگاه را تاٴمین می کند.
وی ادامه داد: درب پارکینگی به صـورت زیـر سقفی و کشویی ساده و تلسکوپی تولید و به بازار عرضه می شود.
به گفته ترکی درب اتوماتیک لولایی نوعی از درب اتوماتیک هستند که بسیار سریع و راحت باز و بسته می شوند. این در بها بیشتر در مکانهایی به کار گرفته میشوند که به علت محدودیت در فضا امکان نصب دیگر درب اتوماتیک وجود نداشته باشد.
وی افزود: اپراتور این دربها به گونه ای طراحی شده که به صورت یک لنگه و یا دو لنگه بدون نیاز به تعویض در بر روی هر نوع درب لولایی دیگرنصب و امکان باز و بسته کردن دربها به داخل و خارج را ایجاد می کنند.
ترکی گفت: برای محدود کردن تردد در مراکز پررفت وآمد مانند بیمارستان ها، اتاق مدیریت، اتاق عمل و ... این نوع دربها کارآیی مناسبی دارد.
وی افزود: درب اتوماتیک لولایی به دلیل کارایی فوق العاده در صرفه جویی انرژی در زمره دربهای بسیار مطمئن و ایمن به شمار می آید که به وسیله یک چشم الکترونیک یا دستگاه های کارت خوان باز و بسته می شوند.
ترکی گفت: درب اتوماتیک لولایی دردو مدل درب اتوماتیک لولایی تک لنگه و درب اتوماتیک لولایی دولنگه به بازار عرضه می شود.
گفتنی است، سیستم های درب اتوماتیک لولایی تک لنگه همان طور که از نامش برمی آید از یک لنگه درب ساخته شده که به طرف راست یا چپ باز می شود. درب اتوماتیک تک لنگه ای به صورت 90 درجه باز می شوند. البته نوعی دیگر از درب اتوماتیک تک لنگه جک ریلی ریموت کنترلی پارکینگ است که بر روی دربهای کشویی و ریلی نصب می شود. در کنترلی ریلی (موتورگیربوکس، مدارپروسسور) بصورت یکجا هستند که در انتهای درب کشویی نصب و به واسطه ی یک دنده شانه ای به درب متصل می شوند.
بر پایه این گزارش، ساختار سیستم های درب اتوماتیک لولایی دولنگه به این صورت است که دولنگه مثل هم در کنار یکدیگر تشکیل یک در را داده اند و دو لنگه با استفاده از جک ها امکان تردد را فراهم می کنند.
به گفته ترکی بیشتر مصرف کنندگان و خریداران از درب اتوماتیک لولایی دولنگه استفاده می کنند. بیشترین کاربرد این نوع دربها درمجتمع های مسکونی بزرگ که ورودی (لابی) دارند، می باشد.
وی تأکید کرد: در ب اتوماتیک پارکینگی به دو گروه درب اتوماتیک لولایی و درب اتوماتیک کشویی تقسیم می شود و بخش های اصلی تشکیل دهنده درب اتوماتیک لولایی از جک، مدار فرمان، چراغ فلاشر، چشم ایمنی (فتوسل)، ریسیور و ریموت است.
. ترکی افزود: مهم ترین ویژگی فنی در ب اتوماتیک که باید هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد این است که می خواهیم چه نوع جکی در آن به کار رفته باشد.
به گفته این تولید کننده در ساخت درب اتوماتیک از جک هیدرولیک یا الکترومکانیک استفاده می شود.
وی در خصوص اجزای تشکیل دهنده انواع جک ها گفت: جک الکترومکانیک از موتور الکتریکی، گیربکس و شفت متحرک تشکیل شده که مزیت آن پایین بودن هزینه نگهداری و معایب آن آسیب پذیری این نوع جک ها در مقابل فشار و ضربه است.
وی افزود: جک هیدرولیک از سیلندر و پیستون هیدرولیک، موتور الکتریکی و پمپ روغن تشکیل شده است که مزیت آن سیستم هیدرولیک آن است که کاملاً بی صدا وبدون اصطکاک است.
ترکی معایب این سیستم را هزینه های بالای نگهداری آن دانست و گفت: در حال حاضر فروش جک های هیدرولیکی به دلیل روان تر و بی سروصدا بودن در مقایسه با الکترومکانیکی تقاضای بیشتری داردهمچنین با توجه به شاخص های تولید و مصرف جک های هیدرولیکی استهلاک کمتری نسبت به جک های الکترومکانیکی دارند.
وی توصیه کرد، خریداران درهنگام خرید درب اتوماتیک به لحاظ انتخاب نوع جک بکار رفته، موقعیت مکانی قرار گرفتن در و میزان تردد را مورد توجه قرار دهند.
به گفته این فعال صنعتی بهتر است در شرایط دمایی زیر 20 درجه از جک های الکترومکانیکی و در شرایط دمایی بالای 40 درجه از جک های هیدرولیکی استفاده شود.
وی گفت: خریداران هنگام تصمیم گیری برای انتخاب نوع جک به این نکته توجه داشته باشند جک پارکینگی هیدرولیک برای مکان هایی با تردد بسیار بالا یا در های بسیار سنگین مثل درب کارگاه ها و کارخانه ها کاربرد دارد و برای فضاهای کم تردد تر مانند پارکینگ منازل شخصی می توان از جک برقی اتوماتیک الکترومکانیک که هزینه کمتری دارد، استفاده شود.
ترکی همچنین درباره اختلاف قیمت جک های هیدرولیکی نیز گفت: در حال حاضر قیمت جک های هیدرولیکی با توجه به مزایای بیشتر در مقایسه با جک های الکترومکانیکی گران تر بوده و اختلاف قیمتی در حدود 1 تا 2 میلیون تومان دارندکه البته توصیه می شود خریداران در تبدیل در های لولایی پارکینگ به در های اتوماتیک این نکات مدنظر قرار دهند
میزان تردد در طول روز 2. درب پارکینگ تک لنگه یا دو لنگه است 3. طول و ارتفاع هر لنگه ی در چند متر است؟

جک پارکینگ چیست؟

جک پارکینگ

یکی از فناوری های روز دنیا برای استفاده بهینه از وقت و انرژی، جک پارکینگ است که از بازار خوبی برخوردار شده است . محصولی که معمولاً شامل یک بازوی مکانیکی، چشم الکترونیکی، چند ریموت ، ریسیور و موتور می باشد و برخی خیابان لاله زار را بورسی برای عرضه این کالای ساختمانی معرفی می کنند. در ادامه معرفی کالاهای برتر صنعت ساختمان ، در این شماره بازار جک پارکینگ را بررسی کرده ایم البته با این توضیح که مطالب عنوان شده در این گزارش نظرات عرضه کنندگان این محصول می باشد و پیام ساختمان از بیان نظرات منتقدان نیز استقبال خواهد کرد.

چه محصولی به چه قیمتی

حسین نعمت الهی، مدیرعامل شرکت «کلینیک ساختمانی خانه نوین» که جک پارکینگ با برندBFT را به بازار عرضه می کند، گفت: این محصول ساخت کشور ایتالیاست و یک جک پارکینگ درجه یک ساخت کشورهای اروپایی به همراه اجرت نصب در حدود یک میلیون و 700 هزار تا 2 میلیون تومان قیمت دارد. همچنین نوع چینی آن یک میلیون و صد هزار تا یک میلیون 400 هزار تومان و محصولات ایرانی زیر یک میلیون تا یک میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد.
نعمت الهی برای شناسایی اصل و تقلبی بودن جک پارکینگ به خبرنگار پیام ساختمان گفت: اگر بخواهید اصالت یک محصول اروپایی را بشناسید و آن را از محصولات چینی تفکیک کنید، می توانید شماره سریال آن را در سایت شرکت سازنده آن وارد کنید تا بتوانید از اصلی یا تقلبی بودن محصول اطمینان حاصل کنید. وی با بیان اینکه مدل های مختلفی از این کالا وجود دارد و حتی برخی از آنها می تواند هر لنگه در به وزن یک تن را نیز حرکت دهد اما قیمت بالایی دارند، تاکید کرد : جک پارکینگ که مورد تقاضای عمومی است بیشتر از نوعی است که می تواند در پارکینگ به عرض 2.5 متر تا وزن هر لنگه 250 کیلوگرم را پشتیبانی کند.

نکته کلیدی دیگر

نکته کلیدی دیگری که مدیرعامل «کلینیک ساختمانی خانه نوین» توضیح داد، این بود که دو نوع موتور 24 ولت و 220 ولتی برای جک و جک پارکینگ وجود دارد و تفاوت آنها در این است که با توجه به اتلاف انرژی در نوع 220 ولتی این جک پارکینگ، درصورتی که زیاد باز و بسته شوند به دلیل گرما ممکن است دچار مشکل شوند ازاین رو برای مدل های24 ولتی امکان تردد نامحدود وجود دارد. از طرف دیگر نوعی که فاقد ترانس می باشد با تردد زیاد گرمای زیادی تولید می کنند و به ناچار به صورت خودکار از مدار خارج می شود. ازاین رو مشتریان باید بدانند که میزان تردد از دری که به جک پارکینگ مجهز شده، دارای اهمیت است.

چه محصولی به چه قیمتی

فرشاد وش نیا، مدیر فروش شرکت «کرکره هوشمند آلفا» محصولات شرکتش را جایگزینی برای جک پارکینگ می داند. وی در این خصوص اظهار داشت : در بسیاری از پارکینگ ها کمبود فضا اجازه استفاده از درهای عادی را نمی دهد ازاین رو بهتر است از درهای کرکره ای هوشمند که به شکل عمودی باز و بسته می شوند، استفاده کرد.
وی تاکید کرد: این درها که از جنس آلومینیوم و معمولاً به قطر 4 سانتی متر ساخته می شود بسیار سبک تر از فولاد است. قیمت میانگین برای این درها (تیغه، موتور و اجرت نصب) در حدود یک و نیم میلیون تومان است. همچنین محصولات این شرکت سه سال ضمانت تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش دارد

الای جایگزین جک

فرشاد وش نیا، مدیر فروش شرکت «کرکره هوشمند آلفا» محصولات شرکتش را جایگزینی برای جک پارکینگ می داند. وی در این خصوص اظهار داشت : در بسیاری از پارکینگ ها کمبود فضا اجازه استفاده از درهای عادی را نمی دهد ازاین رو بهتر است از درهای کرکره ای هوشمند که به شکل عمودی باز و بسته می شوند، استفاده کرد.
وی تاکید کرد: این درها که از جنس آلومینیوم و معمولاً به قطر 4 سانتی متر ساخته می شود بسیار سبک تر از فولاد است. قیمت میانگین برای این درها (تیغه، موتور و اجرت نصب) در حدود یک و نیم میلیون تومان است. همچنین محصولات این شرکت سه سال ضمانت تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش دارد.

محصول منحصر به فرد ایرانی

محسن عقیلیان(مدیر بازاریابی و فروش شرکت الکتروپیک) به پیام ساختمان گفت با افزایش ساختمان سازی و بهسازی ساختمان ها نیاز بازار به تعداد بیشتری جک پارکینگ احساس شد. بسیاری از واردکنندگان به واردنمودن جک پارکینگ با کیفیت بسیار پایین اقدام نمودن که اغلب هم چینی بود . وی افزود: شرکت الکتروپیک که دارای سابقه ای 29 ساله در تولید در بازکن صوتی و تصویری می باشد با درک این نیاز و به همت مهندسان و کارگران خود توانست اولین جک پارکینگ ایرانی را طراحی و تولید نماید این جک با همان کیفیت جک پارکینگ آلمانی و قیمت مناسب توانست جایگاه خود را در بازار پیدا نماید. در حال حاضر این جک با نام تجاری «یوتاب» بخشی از بازار جک را به خود اختصاص داده است. موتور پرقدرت این جک تولید کشور آلمان بوده و مهمترین مزیت آن داخلی بودن محصول است که ارائه سرویس سریع ترو بهتر را به مصرف کنندگان مهیا می سازد.مزیت دیگر جک پارکینگ این است که کار از نصابان را راحت نموده؛ نصب این جک پارکینگ سریع و آسان می باشد. بدنه آن از پلیمر مسلح شده است که مقاومت آن را درشرایط جوی بالا می برد وی خاطر نشان کرد قابلیت استفاده از باتری و خلاص کننده دستی باعث گردیده جک پارکینگ در زمان قطع برق نیز عمل نماید و سیستم Over Load و Auto Closing از دیگر مزایای این جک می باشد .

نکاتی کلیدی برای کاربران

خاطرم هست سال های پیش که جک پارکینگ در حال فراگیر شدن بود برق شهر تهران قطع شده بود و در همان زمان همسایه ای را دیدم که نمی توانست در خانه اش که همان در پارکینگ بود، را باز کند. بنابراین نه می توانست به داخل خانه برود و نه خودروی خود را به داخل محوطه پارکینگ ببرد و به دلیل توقف چند خودرو، ترافیک سنگینی در خیابان ایجاد شده بود

درباره ریموت

باوجود اینکه مزایای این محصولات به حدی زیاد است که کاربران را جذب کند اما در زمان خرید این کالا باید به نکاتی خاص توجه داشت. نکاتی مانند اینکه این جک پارکینگ برای کدام درها مناسب هستند و چه تعداد ریموت می توان برای آن بارگذاری کرد. چرا که برای مجتمع های بزرگ مسکونی یا اداری و تجاری اگر به تعداد کاربران ریموت وجود نداشته باشد خود به مشکلی بزرگ تبدیل می شود. بااین حال اگرچه این کالا با دو ریموت عرضه می شود اما این امکان وجود دارد که تا 200 ریموت بدون محدودیت تردد برای آن بارگذاری شود. این قابلیت امکان آن را فراهم می کند که اعضای یک مجتمع هرکدام دارای یک عدد ریموت مستقل از دیگری باشند.

نصب جک در

جعفری- نصاب جک پارکینگ به نکته مهمی اشاره می کند؛ ضمانت نامه های این محصولات معمولاً زمانی قابلیت دارد که جک در در همان محل نصب اولیه خود باشد و اگر آن را باز کرده و روی در دیگری نصب کنید این اقدام به معنای ابطال ضمانت نامه ها خواهد بود. این نکته ای است که کمتر به چشم می آید. وی تاکید دارد: بیشتر شرکت ها ترجیح می دهند خود نصاب را اعزام کنند اما در مورد هزینه های نصب عددی را اعلام نمی کنند چرا که نوع نصب به شرایط ساختمان و محل قرارگیری جک در بستگی دارد. البته نباید از نظر دور داشت که در تمام محصولات ریموت و ریسیور شامل ضمانت نامه نمی شوند.

درباره ریموت

باوجود اینکه مزایای ریموت به حدی زیاد است که کاربران را جذب کند اما در زمان خرید این کالا باید به نکاتی خاص توجه داشت. نکاتی مانند اینکه این ریموت برای کدام درها مناسب هستند و چه تعداد ریموت می توان برای آن بارگذاری کرد. چرا که برای مجتمع های بزرگ مسکونی یا اداری و تجاری اگر به تعداد کاربران ریموت وجود نداشته باشد خود به مشکلی بزرگ تبدیل می شود. بااین حال اگرچه این کالا با دو ریموت عرضه می شود اما این امکان وجود دارد که تا 200 ریموت بدون محدودیت تردد برای آن بارگذاری شود. این قابلیت امکان آن را فراهم می کند که اعضای یک مجتمع هرکدام دارای یک عدد ریموت مستقل از دیگری باشند.

درباره نصب جک پارکینگ

جعفری- نصاب جک پارکینگ به نکته مهمی اشاره می کند؛ ضمانت نامه های این محصولات معمولاً زمانی قابلیت دارد که جک پارکینگ در همان محل نصب اولیه خود باشد و اگر آن را باز کرده و روی در دیگری نصب کنید این اقدام به معنای ابطال ضمانت نامه ها خواهد بود. این نکته ای است که کمتر به چشم می آید. وی تاکید دارد: بیشتر شرکت ها ترجیح می دهند خود نصاب را اعزام کنند اما در مورد هزینه های نصب عددی را اعلام نمی کنند چرا که نوع نصب به شرایط ساختمان و محل قرارگیری جک پارکینگ بستگی دارد. البته نباید از نظر دور داشت که در تمام محصولات ریموت و ریسیور شامل ضمانت نامه نمی شوند.ثبت آگهی رایگان
×