×

عکس های سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش

نمایشگاه های مرتبط

شرکت کنندگان در نمایشگاه

اخبار نمایشگاه

 • دکتر عظیمی، دبیرکل اتاق نعاون مرکزی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پیام ساختمان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و ساختمان کیش از خطر سونامی قیمت مسکن خبر داد

  دبیر کل اتاق تعاون کشور گفت:‌ بخش ساختمان و مسکن در کشور‌های توسعه یافته جزء بخش‌های پایه و تحرک بخش اقتصاد است و نقش مهمی در اشتغال دارد اما از زمانی که بر اساس سیاست‌های انقباضی تسهیلاتی از طرف بانک‌ها پرداخت نمی‌شود، این بخش در کشور با مشکل مواجه شده است. ماشالله عظیمی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان این مطلب،‌ افزود:‌ علیرغم اینکه به تولید مسکن نیازمندیم اما با توجه به توقف تسهیلات، ساخت و ساز دچار رکود شده و ممکن است با این وضعیت درآینده به سونامی قیمت بخوریم. وی ادامه داد:‌ علیرغم اینکه درآمد‌های نفتی وارد کشور شده و بر اساس اظهارات مسئولان محترم رشد اقتصادی را به دنبال داشته است اما واقیعت این است که نتوانسته اشتغال لازم را در کشور ایجاد کند. این در حالی است که تزریق منابع به بخش مسکن و ساختمان می تواند علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی، دیگر بخش‌ها را به حرکت دربیاورد. وی در خصوص تسهیلات 80 میلیون تومانی مسکن خاطر نشان کرد: در برخی کشور‌های توسعه یافته تمام ارزش مسکن را تسهیلات می دهند و چنانچه در کشور ما 70 درصد قیمت مسکن، تسهیلات داده شود، می‌توان تحرکات مطلوبی ایجاد کرد. نکته دیگر اینکه باید بانک‌ها را در پرداخت تسهیلات آزادتر کنند. در حال حاضر بانک‌ها فقط به تولید کننده تسهیلات می دهد و خریدار نمی تواند از تسهیلات استفاده کند. قطعا زمانی که تسهیلات به خریداران منتقل نشود، سازنده نمی تواند بدهی بانک‌ها را پرداخت کند. دبیر کل اتاق تعاون با بیان اینکه اقتصاد ما بانک محور است،‌ خاطر نشان کرد: میزان تسهیلات کنونی جوابگوی نیاز خریداران نیست و در کلانشهر‌ها حداکثر 25 درصد ارزش املاک را شامل می شود. اگر این تسهیلات دو برابر شود، تغییرات چشمگیری را شاهد خواهیم بود. عظیمی در پایان گفت:‌‌ از یک طرف حجم پروانه‌های ساخت هر سال در حال کاهش است و از طرفی جمعیت نیازمند مسکن در حال افزایش هستند و با وضعیت حاضر که ساخت و ساز به شدت کاهش می یابد، احتمال خطر سونامی قیمت ها وجود دارد.

 • دکتر کریمی ، عضو هیات رئیسه و مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون مرکزی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پیام ساختمان در کیش زمان ثبت نام هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران را اعلام کرد

  مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران به خبرنگار پیام ساختمان گفت: مجوز برگزاری هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان از تاریخ 21 تا 25 مرداد ماه صادر شده است و از مشارکت کنندگان سال گذشته، مشارکت کنندگان جدید با تکنولوژی‌های جدید و شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاهیان، صنعتگران و فعالان حوزه ساختمانی دعوت به حضور شده  است.   به گزارش پیام ساختمان، ثبت نام هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان پس از نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش و انتخابات ریاست جمهوری آغاز می‌شود.  محمد کریمی افزود: این نمایشگاه با هدف انتقال تکنولوژی برگزار خواهد شد و امید است با تعریف برنامه‌های جدید، خروج از رکود این صنعت آغاز شود. در این راستا مذاکراتی با شرکت‌های چینی، ترکی، اروپایی، و کشورهای صاحب تکنولوژی انجام و تاکید شده است متقاضیان برای حضور در این نمایشگاه با حرف و تکنولوژی‌های جدید ظاهر شوند تا تولیدکنده‌های ایرانی بتوانند با الگو برداری از نمونه‌های خارجی اصلاحات لازمه را انجام دهند. به گفته او، با توجه به اینکه کشور در شرف اتفاق بزرگ و میمون انتخابات است و مشارکت کنندگان نیز بدنبال برنامه‌های جدید دولت دوازدهم هستند می توان این نوید را داد که شرکت کنندگان در هفدهمین نمایشگاه هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ فناوری از شرایط بهتری نسبت به سال گذشته بهره خواهند برد. همچنین، ما امیدوار هستیم با برگزاری هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان شرایط توسعه بازار مسکن رقم بخورد و فقل رکود مسکن شکسته شود. او در مورد میزان مشارکت متقاضیان در این نمایشگاه گفت: با وجود اینکه ما هر سال بیش از 100 هزار متر مربع متقاضی داریم، تقریبا هر ساله با کمبود فضا مواجه می‌شوی. به گفته او، کل ظرفیت نمایشگاه بین‌المللی تهران چیزی در حدود 53 هزار متر مربع است.   کریمی افزود: سالن جدید شماره 5 در محل نمایشگاههای بین‌المللی تهران برای اولین بار در اسفند ماه 95 مورد بهره برداری قرار گرفت و اگرچه ممکن است به لحاظ فضاسازی و جدید بودنش برای جذب و پوشش متقاضی کمک کننده باشد اما با این وجود نیز از نظر متراژ، میزان متقاضیان بیش‌تر است.   او به نمایشگاه شهرآفتاب اشاره کرد و اظهار داشت: امیدواریم ظرفیت این نمایشگاه در سالهای آتی به میزان رفع نیاز کشور باشد. از جایی که در حال حاضر ظرفیت نمایشگاه‌ها کمتر از میزان 100 هزار متر مربع مورد نیاز کشور است، باید تفکر ظرفیت سازی‌ها توسعه یابد. در حال حاضر نمایشگاه  شهر آفتاب نیز به لحاظ متراژ و مسائل زیر ساختی برای برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان با مشکل مواجه خواهد شد . ما امیدوار هستیم هم شرکت نمایشگاه‌های بین‌الللی تهران و هم نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب بتوانند ظرفیت پذیرش میزان کل متقاضیان را برآورده کنند.   به گزارش پیام ساختمان، کریمی در مورد زمان ثبت نام مشارکت کنندگان در هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان گفت: در آینده‌ای نزدیک پس از نمایشگاه کیش و انتخابات ریاست جمهوری زمان ثبت نام آغاز خواهد شد.

 • در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و ساختمان کیش دکتر عبداللهی،رئیس اتاق تعاون مرکزی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پیام ساختمان گفت:اعطای مجوز به بانک توسعه تعاون برای پرداخت تسهیلات به تعاونی‌های مسکن

  رییس اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: پیش از این تنها بانک مسکن از مجوز پرداخت تسهیلات به تعاونی‌ها مسکن برخوردار بود اما با برنامه ریزی‌هایی که برای خروج این بخش از رکود صورت گرفت، شورای پول و اعتبار در جلسه اخیر خود اعطای مجوز پرداخت تسهیلات به تعاونی‌ها مسکن توسط بانک توسعه تعاون را به تصویب رساند. بهمن عبداللهی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان این مطلب، افزود: در شورای پول و اعتبار سقف پرداخت تسهیلات از 60 میلیون تومان به 100 میلیون تومان افزایش پیدا کرد و امیدواریم این اقدام در بخش واحد‌های مسکونی کوچک و متوسط تغییر ایجاد کند. با توجه بررسی‌های ما در شهری مانند تهران در مناطفق متوسط 25 تا 30 درصد قیمت واحد را تامین می کند. وی با بیان این مطلب که تعاونی‌های مسکن در بخش تقاضا مشکلی ندارند، افزود: قطعا لازمه بهبود فضای کلی کسب و کار صنعت ساختمان کمک‌های مالی و تحریک تقاضا است و باید در این بخش هم اقدامات جدی صورت بگیرد. رییس اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد:‌ مسکن به شدت بر اشتغال کشور تاثیر می گذارد و اگر این بخش حرکت کند باعث اشتغال و رونق اقتصاد می شود؛ بر اساس پژوهش‌ها هر 100 میلیون تومان سرمایه گذاری در مسکن، 3/6 شغل مستقیم و 2 شغل به طور غیر مستقیم ایجاد می کند. عبدالهی در مورد ورود تعاونی‌ها به نوسازی بافت فرسوده اظهار داشت: علیرغم اینکه ما این پیشنهاد را به شهرداری و وزارت راه و شهرسازی ارائه کرده‌ایم، تاکنون چنین پیشنهادی به تعاونی‌ها نشده است.قطعا با توجه به اینکه عمده تعاونی‌ها تکالیف خودشان را انجام داده‌اند و تجربه بالایی دارند، توانایی ورود به نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری را دارند. وی درمورد واگذاری زمین ارزان به تعاونی‌ها هم گفت: مشغول رایزنی و مذاکرات هستیم اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

 • سیزدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان کیش افتتاح شد

  سیزدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان کیش با حضور بیش از 140 شرکت کننده داخلی و خارجی در جزیره کیش آغاز به کار کرد. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان سیزدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان کیش با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس و مسئولان اتاق تعاون عصر امروز سه شنبه 12 اردیبهشت ماه در کیش آغاز به کار کرد. بر اساس این گزارش، سید محمد کریمی، عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران و سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون با اشاره به رشد 8 درصدی این نمایشگاه طی این دوره گفت: این نمایشگاه با هدف به نمایش گذاشتن تکنولوژی و پیشرفت در کلیه بخش های ساختمانی اعم از پیمانکاری و تجهیزات شکل گرفته است وی افزود: 110 شرکت داخلی و 30 شرکت خارجی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان کیش حضور دارند. عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران ادامه داد: در این دوره اغلب شرکت های چینی به صورت مستقیم در نمایشگاه حضور دارند البته برخی از شرکت کنندگان خارجی نیز توسط نمایندگی های خود در این نمایشگاه حضور یافته اند تا پیشرفته ترین و جدیدترین تکنولوژی خود را در این عرصه به نمایش بگذارند. کریمی از اجرای برنامه های جانبی در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و گفت: در این دوره ما در حاشیه نمایشگاه «همایش بزرگ تعاونگران» را در کنار 4 کارگاه آموزشی تخصصی خواهیم داشت که در خلال برگزاری نمایشگاه اجرا می شود ضمن اینکه گواهینامه نیز به شرکت کنندگان اهدا می شود. وی تاکید کرد: در این دوره، نمایشگاه عمران و صنعت شاهد حضور شرکت کنندگان جدی تری نسبت به دوره قبل است که بیانگر رشد کیفی این عرصه در کنار رشد کمی آن است. شایان ذکر است، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان کیش به مدت سه روز در سالنی به مساحتی 4800 مترمربع تا 15 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

 • سابقه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان در کیش

  دوازدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان در کیش از ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت سال قبل(1395) با حضور ۶۶ شرکت کننده داخلی و ۱۹ شرکت کننده خارجی در فضایی بالغ بر چهار هزار متر مربع در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش برپا شد. نمايندگاني از کشورهای بلژیک، فنلاند، آلمان، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، برزیل، سوئیس، آمریکا، مالزی، تایوان، کره جنوبی، سوئد، چین، ژاپن، لهستان، نروژ، فرانسه و کانادا در این نمایشگاه حضور داشتند.ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی، دکوراسیون و معماری داخلی، سنگ های ساختمانی، صنعتی سازی و فن آوریهای نوین از جمله محصولاتی بود که در این نمایشگاه برای در معرض عموم ارائه شد. گفتنی است سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان کیش توسط مجری اتاق تعاون مرکزی ایران مورخ 12تا 15 اردیبهشت در جزیره کیش برگزار خواهد شد. از تمامی علاقه مندان، صاحبان صنعت، انجمن انبوه سازان ، انجمن پیمانکاران و سازمان نظام مهندسی دعوت می شود تا برای مشارکت و بازدید به این نمایشگاه حضور بهم رسانند.

×