menu

ثبت آگهی رایگان

مجری استخر در اصفهان

شهر : تهران

قیمت : 14,000,000 ريال

NAQIBMEMAR GROUPNAQIBARCHITECT  &  NAQIBVILLA

گروه هنر و معماری نقیب معمار

مشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، تجهیز و اجرای کامل پروژه های

ویلا ، باغ ویلا ، ویلاهای لوکس ، استخرهای تفریحی و درمانی

در ایران و کشورهای همجوار

خدمات ما :

معماری محوطه ( لنداسکیپ )

بام سبز ( روف گاردن )

دیوارسبز ( گرین وال )

باغ تراس ( تراس گاردن )

معماری داخلی ، دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون محوطه

استخرهای لوکس ، آبنما ، برکه ، دریاچه مصنوعیتفاوت های دیگ بخار با بخارساز برقی

امروزه، به ویژه در پروژه های خانگی و خصوصی، هیترهای برقی سونا خشک و بخارسازهای برقی، جایگزین هیترهای گازی و دیگ های بخار شده اند. از دلایل این امر می توان به نصب آسان و کم هزینه، ابعاد کوچک و مناسب و ایمنی و راندمان حرارتی بالای این دستگاه های برقی اشاره کرد. در ادامه، ابتدا دیگ های بخار را از ابعاد مختلف با بخارسازهای برقی مقایسه می کنیم و سپس، به مزایای هیترهای برقی سونا بخار نسبت به هیترهای گازی می پردازیم.

جانمایی :

جهت راه اندازی سونای بخار توسط دیگ بخار، در ابتدا بایستی اتاقی حداقل 2×2 متر جهت نصب دیگ تعبیه شود یا دیگ در محل تصفیه خانه یا موتورخانه جانمایی گردد. این در حالی است که با توجه به ابعاد کوچک و مناسب بخارساز برقی سونا، امکان نصب این دستگاه در کمترین فضای ممکن، ترجیحا نزدیک اتاق سونا، میسر می باشد.

نیاز به نصب دودکش:

از دیگر الزامات دیگ های بخار، فراهم کردن مسیری جهت اجرای دودکش مشعل و همچنین اجرای لوله کشی گاز به محل نصب مشعل است. این امر باعث افزایش هزینه های اولیه و فضای مورد نیاز جهت نصب دستگاه می شود. برای دستگاه های برقی، تنها نیازمند کابل کشی به محل نصب دستگاه هستیم و همین موضوع باعث می شود که کار نصب این دستگاه ها، به صورتی سریع تر، ساده تر و کم هزینه تر انجام شود.

ایمنی:

در صورت عدم رعایت موارد استاندارد و ایمنی در اجرای لوله کشی گاز مصرفی و دودکش دیگ بخار، ممکن است خطرات جبران ناپذیری در زمان بهره برداری رخ دهد. همچنین با توجه به اینکه دیگ بخار دارای فشار کاری بالایی است، در صورتی که قطعات و جزئیات مورد استفاده از مواد غیر استاندارد باشند، خطر انفجار را در پی خواهد داشت. در ضمن، دیگ های بخار به علت فشار کاری بالا باید هر سال مورد تست هیدرواستاتیک قرار گیرند تا از صحت عملکرد و مقاومت بدنه ی دیگ اطمینان حاصل شود.

دستگاه های بخارساز برقی دارای فشار کاری پائین هستند. با این حال، در این دستگاه ها، شیر اطمینان با فشار پائین تعبیه شده است تا ظریب ایمنی دستگاه بالاتر رود. استفاده از تابلو برق استاندارد و تجهیزات کنترلی مناسب و همچنین اتصال به سیستم ارتینگ استاندارد در دستگاه های برقی، ایمنی کامل را در پی خواهد داشت.

راندمان حرارتی:

دودکش دیگ بخار باعث خروج مقداری از حرارت تولید شده توسط دیگ می شود و همین امر راندمان آن را کاهش می دهد. اما در بخارساز برقی، انرژی برق مستقیما در المنت به حرارت تبدیل شده و باعث می شود که این دستگاه ها از راندمان حرارتی بسیار بالایی برخوردار بوده و پرت حرارتی کمتری داشته باشند.

به همین ترتیب، هیترهای برقی سونا خشک هم مزایای قابل توجهی نسبت به کوره های گازی دارند:

جانمایی:

هیتر برقی در داخل سونا نصب می شود و فضای اشغال شده توسط آن بسیار کم است. در صورتی که بخواهیم از کوره ی گاز سوز استفاده کنیم، نمی توان آن را به طور کامل در اتاق سونا قرار داد و نیاز است که مشعل آن را خارج از سونا، محلی دقیقا چسبیده به اتاق سونا، جانمایی کنیم. همچنین باید برای مشعل کوره، لوله کشی گاز و دودکش تعبیه کنیم.

راندمان مصرفی:

همچون بخارساز برقی، راندمان مصرفی هیترهای خشک نیز نسبت به کوره های گازی بسیار بالاتر بوده و نصب آن ها سریع، آسان و کم هزینه تر می باشد.

تعمیر و نگهداری:

مشعل کوره، نیازمند نگهداری و تعمیر است ولی در هیتر برقی، تنها المنت دستگاه است که ممکن است هرازگاهی نیازمند تعمیرات باشد. مهمترین نکته در مورد هیتر برقی این است اگر آب زیادی روی المنت ها پاشیده شود، به آنها آسیب وارد می شود. بهتر است با اسپری روی آنها آب بپاشیم یا از مدل هایی که دارای بخارساز هستند استفاده کنیم.

نصب دستگاه:

هیتر برقی را بعد از اتمام کار در سونا نصب و راه اندازی می کنند ولی کوره در حین مراحل بنایی در دیواره سونا تعبیه می شود. هیتر برقی با برق راه اندازی می شود و فقط نیازمند کابل کشی مناسب است ولی در مورد کوره، نیازمند لوله کشی گاز (بصورت ایمن) هستیم. کوره گازسوز نیازمند دودکش استاندارد است ولی هیتر برقی به دودکش نیازی ندارد.

ظاهر دستگاه:

بی شک هیترهای برقی که از استنلیس استیل ساخته شده، طراحی خیره کننده ای دارند و در سونا تعبیه می شوند از کوره هایی که با آجر تزیین شده اند جذاب تر هستند.با ما تماس بگیرید02177703426

02176704066 

02155967405NaqibArchitect.ir

naqibmemar.ir 

Naqibvilla.ir 

landscaping.ir

naqibgreenwall.ir 

naqibroofgarden.ir

naqiblandscaping.ir 

NAQIBSAZEH.IR09121978874

09130137157

09177444313

09120347944

09144503208

09188810224NAQIBMEMAR@GMAIL.COM

NAQIBVILLA.IR@GMAIL.COM

NAQIBARCHITECT.IR@GMAIL.COMLandscape architecture

گروه هنر و معماری نقیب معمار در سال 1387  توسط مهندس سید محسن نقیبیان بنیانگذار استخرهای چند منظوره : تفریحی ، ورزشی ، درمانی  تاسیس گردید

و هم اکنون در زمینه : مشاوره  ، محاسبه ،  طراحی  ، نظارت  ،  ساخت

تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های :

ویلا ، باغ ویلا ، ویلاهای لوکس

معماری محوطه  ( لنداسکیپ ) ، باغ پشت بام ( روف گاردن ) ، دیوار سبز ( گرین وال )  ، باغ تراس ( تراس گاردن )

استخر های لوکس ، آبنما ، برکه ، دریاچه مصنوعی

در ایران و کشورهای همجوار با گروه فنی و مهندسی مجرب

و اکیپ های اجرایی مختلف در زمینه های فوق مشغول به فعالیت میباشد

آدرس دفتر مرکزی : تهران  ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه هفتم ، واحد 740

#فونداسیون_انواع_اسکلت_وسوله

گفت و گو با نقیب سازه

ارسال پیام خصوصی، استعلام قیمت و درخواست توضیحات از تولیدکننده

×