الیاف پلی پرو پیلن

شهر : مشهد

الیاف پروپیلن PP
الیاف پروپیلن PP به عنوان نوعی از مواد افزودنی بتن جهت کنترل ترک ها به مخلوط بتنی اضافه می گردد. این ماده به صورت تک رشته ای و در دو اندازه موجود است نوع 12 میلی متری برای بتن و نوع 6 میلی تری برای پلاستر و یا ملات ساختمانی به کار می رود. از این الیاف برای جلوگیری از تشکیل ترک های ریز ناشی از انقباض، خشک شدن زودرس یا نوسانات زود هنگام دما استفاده می شود این اقدامات جهت بهره برداری بهینه از خصوصیات ذاتی مواد سیمانی شخت شده انجام می گردد الیاف پروپیلن بر پایه مواد خام منتخب و تحت شرایط کنترل شده تولید می شوند تا محصولی یک دست و با کیفیت به وجود آید الیاف پلی پروپیلن در دو اندازه زیر موجود است:
الیاف 12 میلی متری: برای مخلوط های بتنی با ریزدانه هایی بزرگتر از 5 میلی متر
الیاف 6 میلی متری: برای ملات ها
موارد مصرف الیاف پروپیلن PP
بیشترین کاربرد های بتن مسلح به الیاف بویژه الیاف پروپیلن تاکنون در دال ها، عرشه پل ها، کف سازی فرودگاه ها، پارکینگ ها و محیط های در معرفی کاویتاسیون و فرسایش بوده است. در پل سازی مهمترین کاربرد آن در سطوحی بوده که در معرض خوردگی و فرسایش قرار دارند. به طور کلی از الیاف پلی پروپیلن برای کنترل ترک در محصولاتی که از سیمان درست شده است از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:
کنترل ترک در بتن آماده، بتن پیش ساخته، شاتکریت متداول، اجرای پوشش کف ها، اندود کاری و بتن های میکروسیلیسی دال های بتنی، اجرای کف ها، بتن های طرح دار یا نقش دار و سواره روها
سازه های نگهدارنده آب، بتن ریزی سازه های ساحلی و...
ترمیم لکه ها، اجرای تیغه های نازک و ...
سدها، مخازن آب، ساخت سیلوها و تونل ها
ویژگی ها و مشخصات الیاف پروپیلن PP
الیاف پروپیلن PP مقرون به صرفه و به عنوان ضد ترک، جایگزین مناسبی برای شبکه آرماتورها محسوب می شود.
مصرف آن به نیروی کار و زمان اجرای کمتری احتیاج دارد.
از ایجاد ترک های ذاتی در بتن جلوگیری می کند. ویژگی های یک پرداخت نهایی و دوام بتن را بهبود بخشیده و مانند یک ضد زنگ عمل می کند.
پخش یکنواخت در مخلوط بتن و عدم زنگ زدگی
روش مصرف الیاف پروپیلن PP
از الیاف پروپیلن PP می توان با مقادیر متفاوت نسبت به حدود داده شده استفاده نمود. در این صورت جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین شرکت کلینیک بتن ایران تماس فرمایید. در صورتی که الیاف در محل کارگاه و در بتن آماده مصرف شود توجه می گردد حداقل به مدت 5 دقیقه در دستگاه مخلوط کننده الیاف اضافه شده کاملا ترکیب نمایید. در صورت مصرف الیاف پلی پروپیلن با مقادیری بیشتر از حدود داده شده در جدول بالا، ضمن کاهش کارایی بتن، میزان چسبندگی مخلوط افزایش می یابد. باید در انبار با دمای زیر 35 درجه سانتیگراد نگهداری شود.
مقدار مصرف الیاف پروپیلن PP
میزان بهینه مصرف الیاف پروپیلن PP جهت دستیابی به شرایط لازم باید با تولید مخلوط آزمایشی در آزمایشگاه بتن و استفاده از مواد و شرایط کارگاهی تعیین گردد
بسته بندی الیاف پروپیلن PP
الیاف پروپیلن PP در کیسه های 40 کیلوگرمی و بیگ بگ عرضه می شود.
طریقه انبارداری الیاف پروپیلن
الیاف پروپیلن PP را در محیط سرپوشیده و به دور از تابش خورشید و دمای زیاد نگهداری نمایید. عمر مفید آن یک سال خواهد بود. عدم توجه به روش انبارداری مناسب باعث آسیب دیدگی محصول و یا ظرف آن می شود.
تاییدیه کیفیت الیاف پروپیلن PP
تمامی محصولاتی که توسط شرکت کلینیک بتن ایران تولید و عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند

#بتن_ملات_فرآورده_های_بتنی

×