اتصالات UPVC یو پی وی سی

شهر : تهران

قیمت : 120,000 ريال

NAQIBSAZEH GROUP

گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه
مشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، تجهیز و اجرای کامل پروژه های :
استخر ، آبنما ، جکوزی ، پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی
اتاق ماساژ ، تونل مه ، حمام سنتی ، حمام ترکی
سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمک
در ایران و کشورهای همجوار

گروه بازرگانی نقیب سازه
واردات ، مشاوره ، محاسبه ، فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات کامل پروژه های :
پارک آبی ، آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی در ایران

اتصالات UPVC

اتصالات PN16- UPVC
نکته 1 : اتصال لوله های UPVC بر حسب نوع لوله و اتصالات به دو روش چسبی و رزوه ای انجام میگیرد که نوع چسبی مرسوم تر است .
نکته 2 : قابل توجه است که اتصالات UPVC حداقل به مدت 10 تا 15 دقیقه به هیچ وجه نبایستی حرکت داده شود تا محکم گردد .
اتصالات UPVC
در لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی برای اتصال لوله های UPVC به یکدیگر، تغییر جهت دادن لوله، انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده می نمایند که آنها را اتصالات UPVC یا وصاله می نامند .
تنوع در نوع اتصالات و شیرآلات UPVC
اتصالات و شیرآلات UPVC علاوه بر تنوع در طرح و مدل ( بیش از 100 مدل ) در دو نوع رزوه ای و چسبی با قابلیت تحمل فشار 16 بار تولید می شود، که امکان هماهنگی و نصب با سایر تجهیزات و همچنین لوله،اتصالات با انواع آلیاژها را می دهد. این در حالی است که در هیچ یک از این سیستم های لوله کشی پلیمری (PE,PP) این تنوع و هماهنگی وجود ندارد.
نصب سریع، آسان، کم هزینه و زیبایی در سیستم لوله و اتصالات UPVC
نصب سریع و آسان با هزینه های نصب پایین تر در مقایسه با سایر سیستم های لوله کشی استخر، همچنین زیبایی و هماهنگی این سیستم ها برخلاف فلزات ( گالوانیزه و استیل ) و پلیمرهای دیگر از جمله پلی اتیلن و پلی پروپیلن که نیاز به ساپورت کردن برای نمای بهتر دارند و حجم بیشتری برای فضای موتورخانه و تاسیسات می گیرند از دیگر عوال برتری UPVC نسبت به سیستم های لوله کشی مشابه است.
مقاوم بودن لوله و اتصالات UPVC در برابر خوردگی و مواد شیمیایی به ویژه کلر
مقاومت در برابر مواد شیمیایی و خوردگی از دیگر مزایای PVCU می باشد. مقاومت پایین فلزات در برابر کلر باعث خورده شدن آنها ور در پلیمرهایی مانند P.P باعث خشک شدن و شکننده تر شدن می شود

در پوش UPVC
در پوش UPVC وصاله ای است که جهت مسدود کردن انشعابات لوله کشی به کار می رود .درپوش ها به صورت پیچ از رو دنده می شوند و محل آچارگیری آن عموماً چهار گوش است .
نکته : در اتصال پیچی لوله ها باید توجه داشت که اولاً داخل لوله و اتصالات upvc از روغن و مواد خارجی کاملاً پاک باشد ثانیاً طول قسمت دنده شده طوری باشد که هنگام پیچیدن در محل اتصال به لبه انتهاییی لوازم اتصالی لوله کشی که از داخل دنده شده اند تکیه کند .

رینگ UPVC
کپ چسبی UPVC
وصاله ای است که جهت مسدود کردن انشعابات لوله کشی به کار می رود .
مهره ماسوره UPVC
مهرم ماسوره UPVC وصاله ای است جهت اتصال دو قسمت از سیستم لوله کشی که از دو قسمت نر و ماده تشکیل شده است . این دو قطعه هر کدام به طور جداگانه روی لوله یا اتصالات دیگر بسته شده و سپس با جفت کردن نر و ماده و بستن مهره واسط ارتباط بین اجزای اتصال دهنده برقرار می شود .
زانو UPVC
زانویی UPVC
اتصال زانویی UPVC برای تغییر جهت دادن به اندازه 90 یا 45 درجه مورد استفاده قرار می گیرد که خود شامل زانوی قائم 90 درجه UPVC – زانوی 45 درجه UPVC – زانوی روپیچ و توپیچ 90 درجه یا چپقی UPVC و زانوی روپیچ توپیچ 45 درجه UPVC می باشد.

زانویی قائم 90 درجه
اتصالی است که برای تغییر جهت به اندازه 90 درجه در لوله کشی از آن استفاده می شود. این زانویی UPVC هم به صورت چسبی ،یکسر داخل دنده و دوسر داخل دنده موجود است .

زانویی 45 درجه
همانند زانویی قائم 90 درجه UPVC برای تغییر جهت لوله ، با انحراف 45 درجه مورد استفاده قرار می گیرد .در لوله کشی فاضلاب در مواردی که تغییر جهت و انحراف 90 درجه ای لوله کشی به وسیله زانویی 90 درجه UPVC احتمال ایجاد گرفتگی در لوله را افزایش می دهد با استفاده از اتصال دو عدد زانویی 45 درجه UPVC و یک عدد مغزی شعاع انحنای تغییر جهت بیشتر می شود .این زانوی UPVC هم به صورت چسبی ،یکسر داخل دنده و دوسر داخل دنده موجود است
مغزی UPVC
قطعه ای است که به شکل لوله که دو سر آن از خارج دنده می گردد ساخته می شوند . برای اتصال اجزای سیستم لوله کشی به خصوص اتصال دو وصاله به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد
مغزی ها شامل مغزی رو پیچ ساده – روپیچ توپیچ تبدیل و روپیچ تبدیل می باشند . از مغزی تبدیل روپیچ توپیچ همانند بوشن و سه راهی تبدیل برای تغییر قطر در لوله کشی استفاده می شود .
نکته : از مغزی های تبدیل روپیچ نیز برای تغییر قطر در لوله کشی استفاده می شود .
چهارراهی UPVC
اتصالاتی هستند که در اندازه های مختلف تولید شده و جهت اتصال انشعابات فرعی مورد استفاده قرار می گیرد .
تبدیل UPVC
این بوشن قطر دو سر آن متفاوت است و جهت اتصال دو لوله با قطرهای مختلف و در راستای هم مورد استفاده قرار می گیرد .
سه راه UPVC
از این وصاله جهت انشعاب گیری استفاده می شود . سه راهی ها شامل سه راهی قائم – سه راهی 45 درجه – سراه ناف دنده– سه راهی تبدیل ساده وسراه تبدیل ناف دنده هستند .
سه راهی 90 درجه UPVC
سه راهی قائم که سه راهی مساوی نیز نامیده می شود اتصالی است که برای گرفتن انشعاب و اتصال انشعابات فرعی مورد استفاده قرار می گیرد . این سه راهی هم به صورت چسبی،هم یکسردنده و هم سه سر دنده موجود می باشد.
سراهی 45 درجه UPVC
این اتصال جهت اتصال انشعابات فرعی با انحراف 45 به کار برده می شود .
سه راهی تبدیل UPVC
جهت اتصال انشعابهای فرعی با قطرهای متفاوت نسبت به قطر لوله اصلی مورد استفاده قرار می گیرد . این اتصال در اندازه های تبدیلی گوناگون و به صورت چسبی ، یکسردنده موجود می باشد .
فلنچ UPVC
صفحه مدور چدنی است که برای بستن اتصالات فلنچی یا لوله های فلنچ دار استفاده می شود و نوع بی دهانه آن را فلنچ کور می نامند .
برای آب بندی اتصالات فلنچی بایستی از واشر استفاده نمود و این کار با قرار دادن یک واشر بین سطوح اتصال و محکم کردن پیچهای فلنچ صورت می گیرد اما باید دقت کرد که همه پیچها به طور یکنواخت بالا کشیده شوند تا فشار برابر روی واشر در تمام نقاط وجود داشته باشد .
واشرها ممکن است از ورق لاستیکی ، لاستیک منجید دار ، پنبه نسوز ، حلقه های فلزی نرم موجدار یا دیگر مواد گوناگون بسته به کاربرد خط لوله و فشار اعمالی ساخته شوند .
واشرهای فلزی بیضی شکل یا هشت ضلعی که درون شیارهای سطح فلنچ ها نصب می شوند ، اغلب در خط لوله های فشار بالا به کار می روند گاهی اوقات فلنچها با یک برجستگی ساخته می شوند که درون یک تورفتگی مشابه در فلنچ مقابل نصب می شود و برای آب بندی اتصال واشری در تورفتگی قرار می گیرد .

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×