سرویس دوره ای و نگهداری استخر در کامرانیه

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

DR POOL GROUP

گروه دکتر استخر
مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای
کنترل ، تعمیر و نگهداری پروژه های :
پارک آبی ، آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی در ایران

استخر چیست و چگونه باید آن را انجام داد؟
یکی از مرسوم ترین و بهترین روش های از بین بردن مواد آلی، جلبک ها و ضدعفونی استخر، دادن "شوک" به استخر است. فرآیند شوک استخر، عبارت است از افزودن میزان قابل توجه کلر و یا سایر مواد اکسید کننده به آب جهت از بین بردن تمامی آلودگی های موجود در استخر.

دلیل نیاز به شوک استخر
استفاده شناگران از استخر ، باعث ورود انواع مختلفی از مواد آلی و سایر آلودگی ها به آب استخر می شود.
این مواد از طریق عرق بدن، آب دهان، سلولهای پوست، مواد آرایشی، ادرار و آلودگی های محیطی مانند برگ، باران، اجسام خارجی و سایر روش ها وارد آب شده و منشأ تولید آلودگی های قابل توجهی خواهد شد. این مواد، به عنوان یک منبع غذایی برای رشد باکتری ها و جلبک ها عمل می کند.
دلیل استفاد از مواد ضد عفونی کننده در استخر این است تا ضمن از بین بردن این باکتری ها و جلبک ها، میزان آلودگی در استخر کاهش یابد.
بنابراین، میزان کلر آزاد در آب استخر، می بایست همواره تحت کنترل بوده و در صورت کاهش، با افزایش تزریق کلر، سطح آنرا در حد مطلوب و قابل قبول نگه داشت.

در چه زمانهایی می بایست شوک استخر انجام شود؟
نکته مهمی که می بایست در این خصوص به آن اشاره نمود، این است که مراقبت صحیح از استخر و تعادل شیمیایی آب، تأثیر بسزایی در کاهش نیاز به شوک استخر دارد. اما با توجه به اینکه معمولاً مردم در زمستان از استخر کمتر استفاده می کنند، کمی نسبت به مراقبت از کیفیت آب استخر در این فصل کوتاهی می کنند. بنابراین، در بهار و شروع مجدد استفاده از استخر، لازمست به آن شوک داده شود تا تمام جلبک ها و باکتری های موجود در آب استخر از بین برود و شرایط ایمنی لازم برای شنا مجدداً مهیا شود.

البته علاوه بر مورد ذکر شده، شوک استخر در برخی شرایط دیگر هم ضروری است که از آن جمله می توان نمونه های زیر را برشمرد:
- بعد از استفاده از استخر با تعداد شناگران زیاد
- بعد از باران سنگین و یا طوفان
- پس از تعویض آب استخر

برای دادن شوک به استخر، دو روش اصلی وجود دارد:
- استفاده از کلر
- استفاده از مواد شیمیایی اکسید کننده غیر از کلر

نحوه استفاده از مواد شیمیایی اکسید کننده غیر کلری که برای شوک استخر استفاده می شوند، بر اساس دستور العمل ارائه شده توسط شرکت سازنده آنها است. یکی از مهمترین مزایای استفاده از این مواد، قابلیت استفاده مجدد از استخر پس از مدت زمان کوتاهی از انجام شوک توسط آنها می باشد.

دادن شوک به استخر توسط کلر
پیش از اینکه به نحوه دادن شوک استخر توسط کلر بپردازیم، لازمست تا توضیحی در مورد مفهوم "کلر آزاد" (Free Chlorine) ارائه شود. میزان کل کلر در آب استخر، شامل دو بخش است:

- کلری که میکروارگانیسم های موجود در آب را اکسید کرده و با آنها ترکیب شده است.
- کلری که هنوز با میکرو ارگانیسم ها ترکیب نشده و هنوز برای ترکیب و اکسید کردن میکروارگانیسم های جدید، در دسترس می باشد. به این بخش کلر، "کلر آزاد" گفته می شود.

هدف از دادن شوک به استخر توسط کلر، رساندن میزان کلر آزاد به حدی است که بتواند تمامی میکروارگانیسم ها (از جمله باکتری ها) و جلبک های موجود در استخر را از بین ببرد. البته نکته مهم ایمنی که در این موضوع وجود دارد این است که در صورت استفاده از کلر برای شوک، پیش از ورود مجدد به استخر باید صبر کرد تا میزان کلر آزاد استخر به سطح مجاز برای شنا کردن، باز گردد.
در انجام عملیات شوک استخر توسط کلر، ابتدا می بایست میزان کلر آزاد در آب استخر تا حدود 10 ppm افزایش داده شود تا تمامی میکروب ها و جلبک ها از بین برود. همانگونه که اشاره شد، تا زمانی که میزان آن به 3 – 4 ppm نرسیده، نباید مجدداً از استخر برای شنا استفاده کرد.
از آنجائیکه عمده پودرهای کلر مورد استفاده در استخرها، دارای ترکیب شیمیایی "هیپوکلریت کلسیم" با درصد خلوص حدود 65 هستند، توجه به نکات زیر، حائز اهمیت می باشد:

- پیش از اضافه کردن پودر کلر به استخر، می بایست آن را ابتدا در ظرفی جداگانه در آب حل کرده و سپس به استخر اضافه نمود. نسبت وزنی این محلول، 100 گرم پودر کلر در 4 لیتر آب توصیه شده است.
- شوک به استخر توسط کلر را در شب انجام دهید تا بدلیل عدم وجود نور، کلر ماندگاری و اثربخشی بیشتری داشته باشد.
- حداقل 8 ساعت صبر کنید و از استخر استفاده نکنید.
- استفاده از این روش، مقدار کلسیم موجود در آب استخر را افزایش می دهد.

با ما تماس بگیرید

تلفکس : 02124521639 02143850311 02195118234
همراه : 09121978874 09130137157 09163661255

وبسایت WWW.NAQIBSAZEH.IR WWW.DRPOOL.IR
ایمیل INFO@DRPOOL.IR DRPOOL.IR@GMAIL.COM

مدیر گروه دکتر استخر : مهندس سید محسن نقیبیان
آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه چهارم ، واحد 410

گروه دکتر استخر زیر مجموعه و دپارتمان خدمات گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه : مجری مجاز استخر سونا جکوزی در ایران و کشورهای همجوار میباشد

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×