کنترل و نگهداری استخر در نیاوران

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

DR POOL GROUP

گروه دکتر استخر
مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای
کنترل ، تعمیر و نگهداری پروژه های :
پارک آبی ، آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی در ایران

تجهیزات تزریق و کنترل مواد شیمیایی
تجهیزات اصلی استفاده شده در سیستم تزریق مواد شیمیایی تعبیه شده در این استخر، عبارتند از :
سیستم اتوماتیک اندازه گیری کلر و pH و صدور فرمان تزریق کلر و اسید در زمان مناسب و به مقدار مورد نیاز
دستگاه ترکیبی کلرزن نمکی و آنتی باکتریال
پمپ تزریق اسید به همراه مخزن و میکسر

سیستم کنترل کلر و pH
سیستم در نظر گرفته شده برای کنترل کلر و pH در این استخر ، مقادیر این دو پارامتر را بصورت کاملاً اتوماتیک و بصورت پیوسته اندازه گیری کرده و ضمن مقایسه آنها با مقادیر از پیش تعیین شده، در صورت نیاز به دستگاه های تزریق کلر و اسید فرمان می دهد تا با تزریق این مواد، میزان کلر و pH را به حد از پیش تعیین شده برسانند. این سیستم، از دو بخش اصلی تشکیل شده است: یک سل (Cell) و یک کنترلر (Controller).

سل سیستم کنترل کلر و pH
وظیفه سل تعبیه شده در سیستم کنترل کلر و pH اندازه گیری مقدار این دو پارامتر است
آب نمونه گیری شده استخر از سمت چپ سل وارد و از سمت راست آن خارج می شود. الکترود سمت راست سل، مسئولیت اندازه گیری کلر و الکترود سمت چپ، مسئولیت اندازه گیری pH آب را به عهده دارند. مقادیر اندازه گیری شده، از طریق یک سیگنال ارتباطی، به بخش کنترلر سیستم کنترل کلر و pH منتقل می شوند.

کنترلر سیستم کنترل کلر و pH
بخش کنترلر (Controller) سیستم کنترل مواد شیمیایی استخر ، در واقع اصلی ترین بخش و به منزله مغز این سیستم عمل می کند. شخصی که مسئولیت نگهداری و یا استفاده از استخر را بر عهده دارد، مقدار مد نظر کلر و pH را در این کنترلر تعریف می کند. در صورتی که مقادیر اندازه گیری شده کلر و pH، خارج از حد مطلوب تعریف شده باشد، کنترلر به تجهیزات مربوطه فرمان صادر می کند تا با تزریق مواد شیمیایی مرتبط، آنها را به حد مطلوب تعریف شده بازگردانند.

دستگاه تزریق کلر
دستگاهی است که سیستم کلرزن نمکی و کارتریج آنتی باکتریال را در قالب یک مجموعه در خود دارد.
زمانی که کنترلر سیستم متوجه شد که میزان کلر موجود در استخر، از حد تعیین شده کمتر شده است، با ارسال فرمان به این دستگاه، موجب تزریق کلر به استخر می شود. دستگاه فوق، از دو بخش تشکیل شده است که عبارتند از کارتریج آنتی باکتریال Nature 2 و یک سل الکترولیز نمک طعام. کارتریج آنتی باکتریال با تزریق دائمی مقداری محدود و کتنرل شده از مواد معدنی مفید به استخر، باعث ایجاد خاصیت ضد میکروب و جلبک در استخر شده و همچنین، میزان مصرف مورد نیاز کلر نیز به حد قابل توجهی کاهش می دهد. این موضوع، تأثیر قابل توجهی روی کیفیت آب استخر و همچنین افزایش عمر سل الکترولیز نمک دارد. سل الکترولیز نمک طعام، با وارد کردن کلر در آب استخر باعث ضدعفونی، اکسیداسیون مواد آلی و از بین رفتن جلبک های احتمالی در آب می شود.

سیستم تزریق اسید
در صورتیکه کنترلر سیستم پس از اندازه گیری اتوماتیک pH متوجه افزایش بیش از حد تعیین شده باشد
به سیستم تزریق اسید فرمان می دهد تا ضمن تزریق اسید، مقدار pH آب استخر را به حد قابل قبول بازگرداند
سیستم تزریق اسید همانطور که در شکل فوق نشان داده شده است
شامل یک پمپ تزریق و مخزن اسید است.

پمپ تزریق اسید
پمپ تزریق تعبیه شده در سیستم تزریق اسید، در بالای مخزن اسید تعبیه شده است
زمانی که کنترلر به پمپ فرمان تزریق اسید می دهد، پمپ تزریق اسید را از مخزن آن مکش کرده و به آرامی وارد آب برگشتی به استخر می کند.

جمعبندی
همانگونه که در بخش های مختلف این مقاله بیان شد، به صورت خلاصه می توان مراحل مختلف سیستم تزریق و کنترل مواد شیمیایی استخر را به این شکل خلاصه نمود: نمونه ای از آب استخر، جهت اندازه گیری مقدار کلر و pH، به سمت سل های مخصوص این کار هدایت شده و مقادیر اندازه گیری شده با مقادیر از پیش تعیین شده در کنترلر مقایسه می شوند. در صورت پایین تر بودن میزان کلر آب استخر از حد تعیین شده، کنترلر سیستم به دستگاه کلرزن نمکی فرمان صادر می کند تا با تزریق کلر، آن را به حد مجاز بازگرداند. همچنین، در صورت بالاتر بودن pH نسبت به میزان مشخص شده، کنترلر فرمانی را برای پمپ تزریق اسید صادر کرده و به این روش، pH استخر را تا حد مجاز تعیین شده کاهش می دهد.


گروه دکتر استخر زیر مجموعه و دپارتمان خدمات گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه : مجری مجاز استخر سونا جکوزی در ایران و کشورهای همجوار میباشد

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×