تعمیرات و آببندی استخر در تهران

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

DR POOL GROUP

گروه دکتر استخر
مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای
کنترل ، تعمیر و نگهداری پروژه های :
پارک آبی ، آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی در ایران

تعمیرات و آببندی استخر در منطقه یک تهران

چسب بتن
چسب بتن از افزودنی های بتن است که امروزه در صنعت ساختمان کاربرد فراوانی یافته است. اغلب چسب بتن بدون نیاز به افزودن آب ، کاملاً هموژن بوده و مقاومت کششی، خمشی و همچنین دوام بتن، گچ و آهک را بالا می بر د . مهمترین خاصیت چسب بتن ، افزایش چسبندگی بتن است.

کاربرد اصلی چسب بتن ، در پروژه های تعمیراتی است ، زیرا میزان چسبندگی بتن به سطح قدیمی را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد. اگر سازه های بتنی دچار آسیب دیدگی سطحی و عمقی شده باشند با چسب بتن می توان آنها را ترمیم نمود. این ویژگی چسب بتن ، هنگام نما سازی بر روی بتن قدیمی نیز کاربرد دارد . چسب بتن از نفوذ آب جلوگیری کرده و از این جهت برای آب بندی بتن بکار می رود. برای آب بند کردن منابع ، استخر های بتنی ، ترمیم آسیب دیدگی کانال های آب ، کف سالن های صنعتی ، باند فرودگاه ها، سدها ، پایه پل ها و ستون ها می توان از چسب بتن استفاده کرد. بیشترین استفاده از چسب بتن مربوط به کارهاى تعمیراتى است چون این افزودنى با ملات، مخلوط هماهنگ و همگنى تشکیل می دهد و در ضمن اینکه مانع تراوش آب و تفکیک دانه هاى ریز و درشت مى شود، همچنین چسب بتن میزان چسبندگى بتن تازه را با ملات قدیمى تر را افزایش مى دهند. از خصوصیات دیگر چسب بتن جلوگیری از ایجاد ترک در بتن و تبله کردن و افزایش عمر سازه های بتنی است.

برای استفاده از چسب بتن آن را با آب مخلوط و رقیق کرده و سپس با شن و ماسه و سیمان مخلوط می کنند . هر چقدر ضخامت بتن کمتر باشد و نیروی بیشتری بر آن وارد شود ، مصرف چسب بتن بیشتر می شود . در این حالت لازم است قبل از چسباندن ملات جدید ، یک لایه محلول چسب بتن به سطح زیرین مالیده شود.

ویژگی ها و تأثیرات چسب بتن
مهمترین خاصیت چسب بتن تولید چسبندگی قابل توجهی در بتن یا ملات است که خود عامل افزایش چسبندگی بتن یا ملات جدید در حال اجرا است. همچنین چسب بتن باعث کاهش نفودناپذیری بتن و ملات است که موجب آب بند بودن آن نیز می شود و باعث جلوگیری از ترک خوردن و باد کردن بتن می شود . به همین دلیل استفاده از چسب بتن باعث افزایش مقاومت فشاری و بالا رفتن عمر مفید سازه می شود. چسبندگی بالا به بتن حدوداً 4 برابر ملات سیمان ، موجب بهبود مقاومت شیمیایی، مقاومت سایشی ، مقاومت کششی و فشاری می شود. با استفاده از چسب بتن علاوه بر آن افزایش انعطاف پذیری بتن دوام آن نیز بهبود می یابد.

توضیح فنی چسب بتن
چسب بتن در ترکیب با بتن و ملات های ساخته شده از جمله سیمان و آهک موجب افزایش مقاومت کششی و جلوگیری از ایجاد ترک در ملات می شود. همچنین چسب بتن قابل استفاده با گچ نیز است و کارائی و حالت خمیری و روانی بتن و ملات تازه را بالا می برد.

چسب بتن موجب افزایش مقاومت خمشی بتن تا حداکثر 50% می شود، همچنین استفاده از چسب بتن منجر به افزایش چسبندگی و مقاومت سایشی بتن می شود. چسب بتن با کاهش نفوذ آب و مواد شیمیایی و افزایش مقاومت، تأثیر چشم گیری در مقابل یخبندان و یخ زدن بتن و ملات دارد، هم چنین تأثیر چشم گیری در افزایش مقاومت محصولات سیمانی در محیط های قلیائی شدید مرطوب دارد.

موارد کاربرد چسب بتن
برای آب بندی بتن
برای افزایش چسبندگی بتن
برای ترمیم و تعمیر آسیب دیدگی های سطحی و عمقی سازه های بتنی که در خشکی بوده یا اینکه با رطوبت در تماس هستند .
برای نماسازی بر روی بتن قدیمی
برای ساخت ملات های ترمیمی و قدیمی یا بتن خود تراز شونده و برای کف سازی و پرکردن درز های ساختمانی و ساخت و ترمیم سطوح بتنی
میزان مصرف چسب بتن
میزان مصرف چسب بتن به میزان 5% الی 20% وزن سیمان مصرفی ، به بتن اضافه باید کرد. نگهداری چسب بتن، چسب بتن در درجه حرارت C˚5 + الی C˚30 نگهداری شود.

انواع چسب بتن
چسب های بتن دارای انواع مختلفی است. به طور کلی چسب های را می توان به دو تیپ چسب بتن اپوکسی و لاتکس یا پلیمری تقسیم کرد. از چسب های بتن برای ترمیم بتن ، آب بندی بتن و افزایش خصوصیات شیمیایی و مکانیکی بتن ، اتصال بتن قدیم به جدید و … استفاده میشود.

گروه دکتر استخر زیر مجموعه و دپارتمان خدمات گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه : مجری مجاز استخر سونا جکوزی در ایران و کشورهای همجوار میباشد

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×