طراحی و ساخت استخر شنا تخصص ماست

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

طراحی و ساخت استخر تخصص ماست

گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه

مشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، تجهیز و اجرای کامل پروژه های : پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی در ایران و کشورهای همجوار


گروه بازرگانی نقیب سازه

مشاوره ، محاسبه ، فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات کامل پروژه های :
پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی در ایران

مراحل ساخت استخر

مراحل ساخت استخر تقریبا برای انواع استخر ها یکسان است. برای ساخت یک استخر باید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

طراحی استخر
در مرحله ی اول باید استخر مد نظرتان را طراحی کنید، پس طرح استخری را که برای ساخت مد نظر دارید بکشید و عمق، رنگ و سایر جزییات آن را در نظر بگیرید.سعی کنید طراحی استخرتان ساده باشد چرا که طرح های پیچیده امکان ساختشان هم سخت تر و هزینه ی ساخت شان بالاتر می رود.


خاک برداری از بستر استخر
پس از دریافت مجوزهای مربوطه باید اقدام به خاک برداری با ماشین حفاری و یا بیل مکانیکی از محل استخر نمایید خاک برداری باید بر مبنای میزان عمق و محاسبات فونداسیون استخرتان صورت گیرد.

شیب بندی و صاف کردن کف استخر
پس از خاک برداری با کمک یک غلطک مکانیکی اقدام به شیب بندی و صاف کردن کف استخر نمایید.


پیکر بندی کف و دیواره های استخر
در این مرحله از ساخت استخر باید کف و دیواره های استخر را همانند تصویر آرماتور بندی کنید.

جایگذاری سیستم لوله کشی
برای انجام این مرحله از ساخت استخر به یک لوله کش متخصص که تجربه ی لازم در زمینه ی لوله کشی استخر را دارد، نیاز دارید چرا که عدم لوله کشی مناسب عواقب بدی برای استخر شما خواهد داشت.

کابل کشی فضای استخر
در این مرحله فضای استخر را کابل کشی کنید و اگر می خواهید فرم های روشنایی را در استخرتان جایگزین کنید همچنین نصب واتراستاپ ها و سایر جزییات نهایی را در این مرحله از ساخت استخر تکمیل کنید.

بتن ریزی کف استخر
پس از اتمام مراحل لوله گذاری و کابل کشی زمان ساخت کف و دیواره های فضای استخر می باشد. عملیات بتن ریزی را که انجام می دهید توجه داشته باشید که حتما شیب بندی و صاف کردن سطح استخر را فراموش نکنید همچنین در بتن ریزی جهت کاهش نفوذ پذیری بتن از چسب بتن استفاده کنید.

ساخت دیوارهای استخر
پس از ساخت کف و خشک شدن آن می توانید دیواره ها را بسازید، برای ساخت دیواره ها می توانید همانند کف از بتن ریزی استفاده کنید و یا با بلوک های سیمانی مسلح ساخت دیوارها را به پایان برسانید.

آب بندی و اتمام دیوارهای استخر
نکته ی مهمی که در ساخت استخر باید در نظر بگیرید نیاز آن ها به لایه محافظ در برابر نشت آب است که معمولا به وسیله ملاتی که از چسب بتن و سیمان سفید و پودر سنگ ساخته شده است انجام می شود به این صورت که 2 بار به صورت لیسه ای روی دیواره ها و کف کشیده می شود و بعد از آن تست آببندی انجام می شود اگر به درستی انجام گرفته بود می توان فرآیند سرامیک کاری را شروع کرد.

پر کردن پشت دیوارهای استخر و محوطه سازی
در این مرحله که می توان گفت مرحله ی پایانی ساخت استخر است پشت دیواره های استخر را سنگ های شفته آهک پر کنید، برای این کار مصالح مختلفی در بازار موجود است که با توجه به بودجه و درجه ایمنی شان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. پس از اتمام این مرحله می توانید اقدام به محوطه سازی فضای اطراف استخرتان کنید.

پر کردن استخر
در مرحله آخر استخرتان را پر کنید و از آن لذت ببرید. توجه داشته باشید باید فضایی را برای موتورخانه استخر در نظر بگیرید بسته به ظرفیت استخر و اینکه آب مصرفی تان گرم یا سرد است این فضا می تواند متغیر باشد اما موتور خانه باید در محلی باشد که پمپ ها و فیلترها در ارتفاعی کمتر از ارتفاع آب استخر نصب شود.

با ما تماس بگیرید

مدیر گروه : مهندس سید محسن نقیبیان

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه چهارم ، واحد 410

تلفکس : 02124521639 02143850311 02195118234

همراه : 09121978874 09130137157 09163661255

ایمیل NAQIBSAZEH@GMAIL.COM

کانال تلگرام NAQIBPOOLGROUP

اینستاگرام NAQIBPOOL NAQIBSAZEH

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×