هیدروتراپی چیست ؟

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

DR POOL GROUP

گروه دکتر استخر

مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای
تعمیر و نگهداری پروژه های :
پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی
در تهران ، البرز و شمال ایران

هیدروتراپی چیست

هیدروتراپی یا آب درمانی, درمان بیماری ها با استفاده از آب است هیدروترمال تراپی استفاده از آب با حرارت مانند وان های داغ یا چشمه های آب گرم است
هیدروتراپی یا آب درمانی، درمان بیماری ها با استفاده از آب است. هیدروترمال تراپی استفاده از آب با حرارت مانند وان های داغ یا چشمه های آب گرم است. هدف هیدروتراپی خارج کردن سمومی از بدن است که می توانند موجب درد مفاصل و التهاب شوند. همچنین درمان به روش هیدروتراپی در کنترل بیماری های مزمن از قبیل رماتسیم مفاصل و رماتیسم استخوان ها کارساز است.
درمان به روش هیدروتراپی برای کم خوابی: آیا شب ها خوب نمی خوابید؟ براساس گزارش سازمان خواب کشور بالغ بر 132 میلیون نفر در ایالات متحده دچار برخی عوارض اختلالات خوابی هستند. گزارش های این تحقیق حاکی از آن است که افرادی که خواب سبکی دارند حمام آب داغ را به عنوان یکی از محبوب ترین راه های درمان خود عنوان کردند. هر چیزی کمک کند خون به بخش های خارجی و بیرون از مغز بازگردد به درمان بی خوابی کمک می کند و خواب را آسان تر می کند. افت حرارت بدن می تواند کمک کند تا بدن به خواب عمیق تری فرو رود. حمام آب داغ در هنگام گرفتگی ماهیچه ها و هیجان بیش از حد ناشی از فشار مؤثر است. وقتی شخص به زیر آب فرو می رود احساس بی وزنی می کند. در این زمان بدان از کشش همیشگی جاذبه قطع می شود. آبی که در حال حرکت است گیرنده های حس لامسه روی پوست را تحریک کرده و باعث آزاد کردن ماهیچه های منقبض و افزایش جریان خون می شود این مالش آب باعث احساسی همچون ماساژ می شود.
استفاده از هیدراتراپی در درمان کمردرد: کمردرد بعد از سرماخوردگی و آنفلوآنزا دومین عامل مراجعه آمریکائی ها به پزشک هست. میلیون ها نفر بی دلیل از کمردرد رنج می برند. براساس تحقیقی در نشریه انگلیسی مفصل شناسی شواهدی وجود داشت دال بر اینکه در سال 1995 درمان با حمام داغ اثرات کوتاه و بلند مدتی روی افرادی که از کمردرد رنج می برده اند، داشته است. در تحقیقی که روی 40 نفر از افراد در دانشگاه مینسوتا انجام شد، 85% جکوزی را بر آب راکد ترجیح داده اند. هر دو آنها در کاهش هیجان مؤثر بوده اند؛ اما تنها جکوزی در کاهش استرس افراد مؤثرتر است. در تحقیقاتی در فرانسه؛ بعدها منجر به چاپ تحقیقی در نشریه مفصل شناسی شد که مؤید این نتایج بود. آزمایش ها بهبود وضع سلامتی گروهی را که آب گرم درمانی کرده بودند نسبت به افرادی که تنها از دارو استفاده کرده بودند، بعد از سه هفته آب گرم درمانی نشان می داد. استفاده از داروهای ضدالتهاب و آرام بخش نیز در روش گروه آب گرم درمانی کاهش داده شد. اطلاعات مربوط به این تحقیق در بخش آرتروز در، مارچ ـ آوریل 1996 منتشر شد.
استفاده از هیدروتراپی در کمردرد؛ درمان بیماری های ششی، تنگی نفس، تصلب بافت ها، امراض نخاعی، کمردرد، کمردرد و کمرهای ضعیف و همین طور در رهائی از نور آلرژی عصب سه قلو، دندان درد و میگرن و در آرام بخشی به چشمان خسته مؤثر است. درمان گردن برای رفع سرگیجه، آرتروز انگشت و مفاصل دست، صدای زنگ در گوش، افسردگی خفیف، حساسیت بیش از حد به تغییرات آب و هوا، گرفتگی کتف و گردن، سردرد و میگرن ها مؤثر است.
این روش درمان نباید برای کسانی که دچار عوارض قلبی عروقی، بزرگی غده تیروئید و فشار خون بالا هستند مورد استفاده قرار گیرد. هیدروتراپی سینه، برای گلودرد، تنگی تنفس و برونشیت مؤثر است. حرارت آب باید متعدل شود اگر احتمال خطر آنژیوسپازم وجود دارد. آب درمانی برای قسمت بالای بدن در بهبود جریان خون به قلب، شش ها و شش شامه ها مؤثر است. این کار برای تحریک دستگاه تنفسی و قلبی، بالا بردن ضربان، رگ های واریسی، قابلیت تحریک دستگاه عصبی، سردردها، بیماری های حنجره و تارهای صوتی، تنگی نفس و برونشیت مؤثر است. در صورتی که در دستگاه ریوی گرفتگی خونی وجود دارد نباید از این روش استفاده کرد. استفاده از هیدروتراپی روی بازوها برای دست های سرد، زکام بینی و گلو، سردردها، سرگیجه، عوارض قلبی، رماتیسم بازوها، درد اعصاب، بی حسی و اختلالات عصبی مؤثر است.
درمان لگن خاصره با استفاده از هیدروتراپی: در درمان بیماری های کهنه روی شکم، دستگاه تولیدمثل، التهاب، خون لختگی لگن، انقباض ماهیچه ها، بواسیر، دردهای کلیوی و روده ای مؤثر است.
این روش همچنین در بزرگ شدن کیسه زرداب و سنگ سازی، بزرگ شدن جگر، متئوریسم و دیابت نیز بی تأثیر نیست. این روش نبایست باوجود جاربند، آب دادن تحریک پذیر، عفونت های ادراری و یا در حین قاعدگی استفاده شود. هیدروتراپی برای ران ها می تواند به جریان ضعیف و تحریک جریان خون کمک کند.

با ما تماس بگیرید

تلفکس : 02124521639 02143850311 02195118234
همراه : 09121978874 09130137157 09163661255
وبسایت WWW.DRPOOL.IR
ایمیل INFO@DRPOOL.IR DRPOOL.IR@GMAIL.COM
کانال تلگرام DRPOOLGROUP
اینستاگرام DRPOOL.IR

مدیر گروه دکتر استخر : مهندس سید محسن نقیبیان

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه چهارم ، واحد 410

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×