عوارض و خطرات جانبی شنا در استخر برای سلامتی

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

DR POOL GROUP

گروه دکتر استخر

مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای
تعمیر و نگهداری پروژه های :
پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی
در تهران ، البرز و شمال ایران

عوارض و خطرات جانبی شنا در استخر برای سلامتی

یک پنجم شناگران در آب استخر ادرار می کنند اگر فکر می کنید سوزش چشم هایتان در آب استخر به دلیل وجود کلر در آن است،اشتباه می کنید حقیقت این است که این سوزش چشم در اثر ترکیب شدن ادرار با کلر در آب و تولید یک ماده شیمیایی به وجود می آید.
آمارها نشان می دهند که از هر 5 نفر یک نفر در استخر ادرار می کند. ولی تنها نتیجه این کار بی ادبانه، آبروریزی در صورت لو رفتن نیست. ادرار کردن در استخر، حتی در مقادیر بسیار کم نیز منجر به تولید مواد شیمیایی سمی در آب می شود.
ارنست بلچلی، مهندش شیمی در دانشگاه پردو توضیح می دهد: «همیشه در ذهن مردم این تصور وجود دارد که ادرار کردن در استخر به دلیل کلر زدن و تصفیه مداوم آب مشکلی ایجاد نمی کند، در حالی که این موضوع درست نیست».
وظیفه کلر در استخر کشتن باکتری ها است و کاری به دیگر مشکلات بدن ندارد. در حقیقت این این ماده به راحتی با با اسید اوریک موجود در ادرار (یک ماده شیمیایی شامل نیتروژن که اسم انگلیسی ادرار از نام آن گرفته شده است) واکنش می دهد. از جمله ترکیبات منتج شده آن، سیانوکلراید و تری کلروآمین هستند که بالقوه خطرناکند و در آب تمام استخرهایی که بلچر در ده سال گذشته نمونه برداری کرده، یافت شده اند. تازه ترین تحقیق او که نتیجه اش در ژورنال Environmental Sience &Technology منتشر شده است، نشان می دهد که 93 درصد اسید اوریک مورد استفاده در تولید این ترکیبات از ادرار انسان می آید (عرق هم دربردارنده اسید اوریک است).
آن چه این یافته را حائز اهمیت می کند، این است که مقادیر زیادی از ادرار لازم نیست تا سطح این مواد شیمیایی خطرناک از حد مجاز تعیین شده توسط سازمان حافظت از محیط زیست ایالات متحده تجاوز کند. پژوهشی دیگر نشان داده بود که سطح تری کلروآمین آب استخر پس از هر سانس شنا، تا چهار برابر افزایش می یابد. دیگر دانشمندان نیز دریافته اند که قرار گرفتن مداوم در معرض تری کلروآمین و سیانوکلراید در استخرها (برای شناگرها و نجات غریق ها) احتمال آسم و دیگر مشکلات تنفسی را افزایش می دهد، البته اثبات این ارتباط ها نیاز به تحقیق بیشتر دارد.
بنابراین حتی اگر هم مشکلی با بی ادبانه و مزخرف بودن این کار ندارید، لااقل به دلایل علمی در آب استخر ادرار نکنید.

با ما تماس بگیرید

تلفکس : 02124521639 02143850311 02195118234
همراه : 09121978874 09130137157 09163661255
وبسایت WWW.DRPOOL.IR
ایمیل INFO@DRPOOL.IR DRPOOL.IR@GMAIL.COM
کانال تلگرام DRPOOLGROUP
اینستاگرام DRPOOL.IR

مدیر گروه دکتر استخر : مهندس سید محسن نقیبیان

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه چهارم ، واحد 410

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×