تجهیزات استخر

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال


گروه دکتر استخر
مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای
تعمیر و نگهداری پروژه های :
پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی
در تهران ، البرز و شمال ایران

کلر موجود در استخرها چه صدمه ای به پوست و مو می زند؟

اکثر افراد دوست دارند که به استخرها بروند، در آنجا شنا کنند و لذت ببرند. اما این سوال ممکن است برای خیلی ها پیش آمده باشد که آیا کلر موجود در آب استخرها به پوست و مو صدمه می زنند؟ یا خیر. در این مقاله از دکتر سلام به عوارض کلر استخرها پرداخته ایم. با ما همراه شوید.
آیا زگیل های تناسلی هم از طریق شنا در استخر منتقل می شوند؟ بیش از 80 نوع ویروس مختلف برای زگیل داریم که هر کدام در جای خاصی از پوست مستقر می شود. زگیل تناسلی فقط از طریق تماس مستقیم منتقل می شود و احتمال انتقال از تماس غیرمستقیم بسیار ناچیز است.
برای پیشگیری از انتقال زگیل کف پا، هرکس بهتر است دمپایی مخصوص خود را بپوشد. بیماری عفونی دیگری که بیشتر در افرادی که طولانی مدت از آب گرم و جکوزی استفاده می کنند، مشاهده می شود میکروبی است به نام پسود ومونا که زیر لباس شنا ایجاد می شود. در این محل، جوش های با سر چرکی قرمز رنگ بسیار خارش دار دیده می شود. به این افراد توصیه می شود طولانی مدت از آب گرم استفاده نکنند و لباس شنای خیلی تنگ و چسبان نپوشند.
توصیه کلی شما برای افرادی که به استخر می روند، چیست؟
دوش گرفتن با آب ساده قبل و بعد از استخر، مهم ترین موضوع است. فقط برای کسانی که خشکی پوست دارند، استفاده از شوینده ملایم بعد از استخر توصیه می شود.
آیا برای استفاده از جکوزی وسونا باید بدن خشک باشد یا مرطوب؟
فرقی نمی کند. مهم این است که قبل از استفاده از این وسایل دوش بگیریم. دوش گرفتن کمک می کند آلودگی در سطح پوست به حداقل برسد.
برای کسی که بعد از استخر موهایش حالت پوسته پوسته پیدا می کند چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟
باید مراقب باشند کلاه استخر، کنار نرود. یک ساعت قبل از استخر با استفاده از روغن گیاهی مثل روغن بادام یا روغن نارگیل موها را چرب کنند. شامپو بچه هم استفاده و بعد از آن هم پوست سر را با روغن چرب کنند. روغن در حدی باشد که انگشتان را چرب کند و چند ثانیه ماساژ دادن کافی است.
آیا کلر به پوست و مو صدمه می زند؟
بله، کلر پوست و مو را خشک می کند.
آیا استفاده از سولفات مس (کات کبود) در ضد عفونی کردن آب استخر تاثیری دارد؟
بجز تغییر رنگ در برخی رنگ موها، تاثیر دیگری ندارد. گاه از سولفات مس، علاوه بر کلر استفاده می کنند. مس در موهای رنگ روشن که خاکستری هستند رسوب و رنگ مو حالت سبزآبی پیدا می کند.
افرادی که به استخر روباز می روند و با آفتاب هم مواجه می شوند گرفتار چه پیامدهایی خواهند شد؟
اول این که آفتاب سوختگی ایجاد می کند که با قرمزی، تورم، تاول و پوسته پوسته شدن ممکن است آشکار شود. دوم این که در دراز مدت، آفتاب باعث لک پوستی، پیری، چین و چروک و از بین رفتن شفافیت پوست می شود.
مشکل بزرگ دیگر، ایجاد سرطان پوست است. آفتاب در ایجاد سرطان سلول های قاعده ای پوست نقش دارد. نوع دیگری از سرطان پوست که بسیار بدخیم است، ملانوم نام دارد. نور خورشید در بروز این سرطان هم نقش دارد. کسی که در حالت عادی با آفتاب تماس ندارد، اما گاهی اوقات آفتاب می گیرد این تماس های کوتاه مدت مقطعی ولی شدید، عامل خطر ملانوم در اوست. بین نور طبیعی خورشید و نور سولاریوم فرقی نیست. سازمان بهداشت جهانی چهارسال قبل، سولاریوم را یکی از عوامل خطر سرطان پوست اعلام کرده است.
استفاده از ازن در ضدعفونی کردن استخر چه تاثیری دارد؟ آیا باعث خشکی پوست می شود؟
ضدعفونی با ازن بهتر از کلر است و آسیب کمتری به پوست می زند. استفاده از ازن باعث خشکی پوست نمی شود. تماس طولانی مدت با آب استخر می تواند منجر به خشکی پوست شود. استفاده از ازن روش بهتری برای ضدعفونی کردن آب است.

#استخر_سونا_جکوزی

×