غار نمکی و مزایای سلامتی آن

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازهمشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، تجهیز و اجرای کامل پروژه های : پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی در ایران و کشورهای همجوارگروه بازرگانی نقیب سازهمشاوره ، محاسبه ، فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات کامل پروژه های :

پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی در ایران

غار نمکی و مزایای سلامتی آنیکی از درمان های جدید که اخیرا برای بعضی بیماری های تنفسی و پوستی رایج شده، نمک درمانی در غارهای نمکی است. نمک خالص پزشکی به طور معمول کشنده باکتری ها و میکروب هاست. اتاق یا غار نمکی در حقیقت یک فضای ایجاد شده به صورت مصنوعی است که کلیه شرایط خاص غارهای طبیعی نمک را دارا می باشد. هذرات نمک ایجاد شده در هوا توسط این ژنراتورها به راحتی و به وسیله تنفس وارد سیستم تنفسی و ریه ها می شود، در نتیجه هوای موجود در این فضا توسط تجهیزات خاص و به ویژه ژنراتورهای مخصوص، کاملاً مشابه غارهای طبیعی نمک است. ه تمامی باکتری ها و میکروب هایی که در مسیر این ذرات قرار دارند از بین می روند و این امر به بهبود بیماری های تنفسی منجر می گردد.

این غارهای نمکی معمولاً برای درمان بیماری هایی نظیر آسم، برونشیت، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و... و همچنین بیماری های پوستی مفید می باشد.

یونانیان باستان نیز به تأثیر مثبت و شگرف معادن نمک و غارهای نمکی بر روی بیماری های تنفسی و نیز بهبود بیماری های روانی پی برده بودند. در بحبوحه جنگ های جهانی نیز آلمانی ها برای بهبود تنفس سربازان خود قبل از اعزام به جبهه های جنگ، مدتی آن ها را به غارها و معادن نمک می فرستادند.

در دهه اخیر کشورهایی چون مجارستان، فنلاند، اتریش، اسلواکی، آلمان، انگلیس و آمریکا روش جدیدی برای توسعه صنعت توریسم درمانی ایجاد کردند و آن استفاده از میکروکلیمای ایجاد شده در غارها است که سالانه توده عظیم توریست داخلی و خارجی را جذب می کنند.

پژوهشهای انجام گرفته نشان می دهد که میکروکلیمای موجود در غارها به ویژه در غارهای نمکی قابلیت درمانی بالایی دارد. غارهای نمکی به دلیل داشتن عناصر خاصی چون منیزیم، ید، پتاسیم، سدیم، کلسیم، سلنیوم، برم و سایر عناصری که در فضای اطراف کم است نقش به سزایی در درمان بیماریهایی چون آلرژی ها، برونشیت، کم کاری غده تیروئید، بیماریهای قلبی، فشار خون، امراض پوستی، بیماریهای عصبی و استرس دارند. در حال حاضر شرکت های فعال توریستی در اسلواکی اقدام به ابتکاراتی در این زمینه نمودند و آن ساخت غارهای نمکی مصنوعی در هتلها و مراکز درمانی کشورهای اروپایی می باشد، این شرکتها نمک مورد نیاز را از کشورهای پاکستان، اکراین، لهستان و بستر دریا تامین می کنند. در هتلها این غارهای نمکی بیشتر در ابعاد 30 تا 60 متر مربع ساخته می شوند؛ در این غارها همه دیوارها و سقف از سیمان مخلوط با نمک ساخته شده و از لامپهای ماوراء بنفش و دستگاهای تهویه جهت استریزه کردن محیط استفاده می شود.

جمهوری چک در سال 2005 اولین غار نمکی مصنوعی را در کشور خود احداث کرد، طراحان این غار از 5/21 تن نمک بستر دریای سیاه که 20 میلیون سال سن داشتند در کف غار و بلوکهای نمک در دیوارها استفاده کردند، همچنین با طراحی آبشار نمکی در غار ید و منیزیم را در فضای غار پخش نمودند. این کشورها با این نوآوری در صنعت توریسم درمانی سالانه توده عظیمی از توریست ها را به سمت کشور خود جذب می کنند. به طور کلی، فوائد نمک درمانی را میتوان به قرار زیر برشمرد:

رفع دردهای عصبی، سیاتیک

رفع ضعف های عمومی و خستگی بدن

رفع سوء هاضمه، گازهای گوارشی. نفخ شکم

برطرف کردن امراض پوستی

رفع میگرن، سردردهای عصبی و تنش های عصبی

رفع درد کمر، درد مفاصل و مشکلات مربوط به آنها

با ما تماس بگیریدمدیر گروه : مهندس سید محسن نقیبیانآدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه چهارم ، واحد 410تلفکس : 02124521639 02143850311 02195118234

همراه : 09121978874 09130137157 09163661255

ایمیل NAQIBSAZEH@GMAIL.COM

کانال تلگرام NAQIBPOOLGROUP

اینستاگرام NAQIBPOOL NAQIBSAZEH

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×