تجهیزات ضدعفونی آب استخر

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

تخفیف : 5 % (درصد)

امکان تهاتر با سازندگان وجود دارد

تجهیزات ضدعفونی آب استخر

NAQIBSAZEH GROUP

مشاوره ، محاسبه
فروش و خدمات پس از فروش
تجهیزات کامل پروژه های
پارک آبی ، آبدرمانی
استخر ، سونا ، جکوزی در ایران


نکات مهم انتخاب انواع تجهیزات ضدعفونی آب استخر :

هنگامی که خواص شیمیایی آب در محدوده استاندارد و مشخص و در حالت مطلوب و متعادل قرار دارد آب استخر باید بسیار شفاف و فاقد هر گونه بوی نا مطلوب باشد و این عامل سبب حفظ سلامت شناگران شده و از بروز مشکلات در عملکرد تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی و آسیب رسیدن به سازه استخر نیز جلوگیری می نماید.
آب در حقیقت یک حلال است که مواد آلی و معدنی را در خود حل میکند، آبی که از نظر شیمیایی در تعادل باشد نه خورنده است (اسیدی) نه تولید رسوب میکند (بازی) از سوی دیگر عدم توازن شیمیایی سبب رشد میکرو اورگانیزم ها (جلبک ها ، قارچ ها و باکتری ها) تغییر بو و رنگ آب ، افزایش خواص خورندگی و آسیب رساندن به سازه و تجهیزات استخر می شود.
تجهیزات ضدعفونی آب استخر
زاج سفید ، سولفات آلومینیوم یا همان سولفات آلوم ، ماده منعقد کننده معمول است که قبل از فیلتر به داخل آب استخر تزریق می شود تا بخوبی مواد معلق آب را منعقد نموده و آنها را به اجزای بزرگتری که براحتی توسط فیلتر جدا می شوند تبدیل نماید. وقتی ماده منعقد کننده به آب اضافه می شود ، در اثر واکنش مواد قلیایی آب یک ماده رسوبی غیر قابل انحلال ژله مانند موسوم به فلاک تشکیل می شود . فلاک مواد ارگانیک ترکیبات رنگی و باکتری ها را به خود جذب کرده و به دام می اندازد و فیلتر تصفیه این فلاک ها را از آب جدا نموده و نتیجتا آب زلال و تمیز از فیلتر خارج می گردد .
نکته : برای انجام واکنش شیمیایی سولفات آلوم می باید یک دوره زمانی تعیین کرد در غیر این صورت ممکن است فلاک در داخل استخر تشکیل گردیده و آب را کدر کند بنابراین فلاک را باید طوری به مخزن مکش وارد کرد که فرصت لازم برای تشکیل فلاکت موجود باشد .
تجهیزات ضدعفونی آب استخر
مهمترین عوامل شیمیایی آب عبارتند از :
PH آب (محدوده متداول 7.6 تا 7.4 )
پایین بودن مقدار PH نشانه اسیدی بودن آب استخر میباشد که علاوه بر خوردگی در سازه و تجهیزات تاسیساتی استخر سبب تورم پوست و چشم شناگران میشود، در این حالت کلر نیز سریع تر جذب آب میشود و خاصیت ضد عفونی کنندگی خود را از دست میدهد.
از سوی دیگر بالا بودن اندازه PH به معنای قلیایی بودن آب است که موجب کدر شدن آب استخر و ایجاد رسوب در کف و دیواره های استخر و همچنین لوله ها و تاسیسات استخر خواهد شد (اضافه کردن کربنات سدیم سبب افزایش مقدار PH و اضافه کردن هیدرو کلریک (اسید خشک) سبب کاهش مقدار PH موجود در آب استخر خواهد شد)
میزان قلیایی بودن آب ( محدوده متداول 80-150 ppm) یکی از پارامترهایی که در سنجش خواص شیمیایی آب استخرها در نظر گرفته می شود میزان قلیایی بودن آب می باشد. تنظیم این عامل در محدوده ای قابل قبول بوده و مانع از ایجاد نوسانات شدید و تغییرات ناگهانی در مقدار ph آب خواهد شد.در صورت مقدار مناسب مواد قلیایی موجود در آب باید بین 80 تا 150 ppm باشد ، اگر غلظت این مواد کمتر از 80 ppm باشد حتی با بالا بودن ph آب مقدار اسید اضافه شده بیش از حد معمول است و در صورتی که بیش از 200 ppm باشد تنظیم ph در محدوده ای متداول بسیار دشوار خواهد بود ، در نتیجه پیش از تنظیم مقدار ph لازم است غلظت مواد قلیایی موجود در آب سنجیده شود.
سختی آب ( محدوده متداول 200-400 ppm)
سختی آب یا کلسیم معیاری از مقدار یکی از مواد بازی (کلسیم) موجود در آب است که مقدار اضافی آن از حالت محلول خارج شده و روی جداره،کف و داخل دستگاه های گردش آب استخر رسوب میکند،سختی آب مهمترین عامل تشکیل رسوب در استخر ها میباشد و بهترین روش برای مقابله با آن استفاده از سختی گیر رزینی با رزین کاتیونی است. ضمناً توجه داشته باشید اگر مقدار سختی آب کمتر از حد مجاز باشد سبب آسیب دیدن روکشها ، رنگ ها و پوسته بتنی کاسه استخر خواهد شد.
روش تعیین ظرفیت سختی گیر رزینی بر حسب Grain
تجهیزات ضدعفونی آب استخر
TDS یا همان ذرات معلق موجود در آب ( کمتر از 1000 ppm) TDS معیاری از تمامی ذرات معلق و اجزای جامد موجود در آب استخر میباشد که با گذر از فیلتر نیز تفکیک نشده اند که عمدتا شامل ترکیبات جامد کلر ،چربی ها و آلودگی ها میباشند.غلظت این ذرات نباید به 1000ppm برسد،ساده ترین روش برای کاهش مقدار TDS آب استخر تعویض بخشی از آب استخر با آب تازه است (سیفون کردن آب)
مواد ضد عفونی آب استخر:
کلر کلر به هر شکلی ( پودر ، قرص ، مایع یا گاز ) هنگامی که به آب افزوده میشود با مولکولهای هیدروژن و اکسیژن موجود در آب واکنش داده و تشکیل اسید هیپوکلریک و هیدرو کلریک میدهد که این دو ماده خاصیت گندزدایی بسیار خوبی برای از بین بردن باکتری ها و میکرو ارگانیزم های مضر دارند. کلر رابطه مستقیم با مقدار PH آب دارد و بهترین حالت برای جذب کلر در آب زمانی است که مقدار PH بین 7.2 تا 7.4 باشد ، مقدار کلر مورد نیازبه منظور ضد عفونی کردن آب استخر بستگی به حجم و مقدار دفعات گردش آب استخر دارد و بر اساس رابطه زیر محاسبه میشود.
ppm ا* 8.33 *تعداد دفعات گردش آب در شبانه روز * حجم استخر (گالن ) =M مقدار کلر (پوند) ( ppm مقدار مجاز کلر در آب استخر که بین 0.4 تا 0.6 میباشد.)
چنانچه استخر در فضای باز باشد تابش مداوم نور خورشید موجب هدر رفتن سریع کلر باقیمانده شده و استفاده از یک دستگاه کلر زنی با ظرفیت بزرگتر را ایجاب می نماید .
نکته : در هنگام شارژ کلر دستگاه کلرزن خطی جهت جلوگیری از سرریز آب می بایستی در قسمت ورودی و خروجی کلر زن شیر قطع و وصل جریان نصب گردد . وقتی شیر ورودی کلرزن خطی را می بندید سطح آب کلرزن پایین می آید و در آن هنگام می توان دستگاه را شارژ نمود و با این روش دیگر نیازی به هواگیری نمی باشد .
تجهیزات ضدعفونی آب استخر
ازن (O3) این ماده یکی از گران ترین مواد برای ضدعفونی آب استخر ها است و عوارض بیولوژیکی مانند سوزش چشم و اشکالات تنفسی آن به مراتب کمتر از کلر می باشد،معمولا کمتر از ازن به عنوان تنها ماده ضد عفونی کننده در استخر استفاده میشود و از کلر نیز به عنوان یک ماده مکمل کننده ضدعفونی در کنار ازن به کار گرفته میشود.ترکیب این دو با یکدیگر هم موجب کاهش مصرف کلر شده و هم موجب ارتقاء سطح کیفیت ضدعفونی آب استخر ها میشود. نکته : جهت جلوگیری از وارد شدن آب استخر به دستگاه ازن ژنراتور بهتر است که دستگاه تزریق ازن به گونه ای نصب گردد که ارتفاع دستگاه از سطح آب استخر و جکوزی بالاتر باشد و یا می توان در قسمت ونتوری دستگاه تزریق ازن از یک شیر یک طرفه استفاده نمود .
تجهیزات ضدعفونی آب استخر
اشعه ماورای بنفش (UV) استفاده از لامپ تولید اشعه ماورای بنفش یا همان UV یکی دیگر از روشهای ضدعفونی آب استخر میباشد که در این روش آب استخر با عبور از محفظه بسته لامپ در معرض اشعه ماورای بنفش قرار گرفته و گندزدایی میشود. استفاده از لامپ UV منوط به آن است که آب استخر در گردش باشد تا ضد عفونی شود. با استفاده از این سیستم به تنهایی نمیتوان به طور مستقیم از رشد جلبک ها در کاسه استخر جلوگیری به عمل آورد بنا بر این استفاده از لامپ UV به تنهایی روش مناسبی جهت ضد عفونی کردن آب استخر نیست بلکه به همراه آن باید از مقداری ماده ضد عفونی کننده همچون کلر استفاده کرد البته اشعه فرا بنفش عوامل بیماریزایی که نسبت به کلر مقاوم هستند را مانند Legionella Pneumophilia و Pseudomonas Aeroginose را نیز از بین میبرد، اشعه UV خواص فیزیکی و شیمیایی آب را تغییر نمی دهد. بنابراین آب را به مواد شیمیایی آلوده نکرده و مختصات آب را بصورت طبیعی حفظ می نماید،pH آب تاثیری بر ضدعفونی ندارد. UV در طیف pH 6-8.5 بکار میرود. دستگاه UV مستقیماً در مسیر لوله آب نصب میشود. از این نظر نیاز به لوله کشی و فضای اضافی ندارد. سرویس و نگهداری دستگاه ساده است،افت فشار آب در داخل دستگاه قابل اغماض است،دستگاه استهلاک مکانیکی ندارد.با ما تماس بگیرید

ارسال به سراسر کشور

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×