خاک معدنی سوپرجاذب دبکوپاک

شهر : شیراز

از این محصول در باغبانی به عنوان بستر کاشت به ویژه در کشت هیدروپونیک استفاده می شود و ترکیب آن با خاک و سایر بسترهای کاشت به بهبود ویژگی های بستر برای گیاه کمک می کند.

مهم ترین مزایای استفاده از خاک ارگانیک سوپرجاذب در کشاورزی و باغبانی به طور خلاصه عبارتند از:

1. اصلاح سیستم هوادهی و آبدهی خاک
این خاک چگالی بسیار کمی دارد و ترکیب آن به خاک به ویژه خاک های دارای بافت سنگین به سبک تر شدن بافت خاک کمک شایانی می کند و در نتیجه باعث افزایش تخلخل خاک و به تبع آن بهبود تهویه و آبدهی خاک می شود.

2. افزایش قدرت نگهداری آب و مواد غذایی و تغذیه مداوم گیاه
این خاک قادر است عناصر غذایی را در سطح خود جذب و به مرور برای ریشه گیاه آزاد کند. در نتیجه استفاده از آن در انواع خاک گلدانی به بهبود وضعیت تغذیه گیاه کمک می کند و در مصرف کود و محلول غذایی در باغبانی و کشاورزی صرفه جویی می شود.

3. پ.هاش (PH) خنثی و عدم اختلال در رشد طبیعی گیاه
این خاک دارای پ.هاش خنثی (5/7-5/6) است و در بیشتر محیط های طبیعی غیرمحلول است. از این رو تغییر قابل ملاحظه ای در قلیائیت یا اسیدیته محیط کشت ایجاد نکرده و هیچ گونه خللی برای رشد گیاهان ندارد. در محدوده این پ.هاش جذب عناصر غذایی به حداکثر می رسد و در نتیجه وضعیت تغذیه گیاه نیز بهتر می گردد.

4. عدم ایجاد تغییر ناگهانی در دمای خاک
این خاک به دلیل اینکه عایق گرماست از نوسانات دمایی خاک پیشگیری می کند و از این رو در کنترل سرمازدگی ریشه گیاهان موثر است.

5. پیشگیری از اثرات منفی علف های هرز و حشرات موذی

خاک ارگانیک عاری از هرگونه آفت و عوامل بیماری زاست و خاصیتی شبیه به علف کشها دارد.

6. عدم ایجاد اختلال در ساختمان خاک
به دلیل اینکه این خاک ترکیبی مشابه ترکیب شیمیایی مواد تشکیل دهنده خاک دارد. از این رو اضافه کردن آن به خاک تغییری در خصوصیات خاک نداده و آسیبی به محیط زیست نمی زند.

روش کاربرد جهت درخت و نهال:
کافیست یک گودال با عمق 40 سانتیمتر و در فاصله 50 سانتیمتری تنه درخت ایجاد کنید و مقدار یک کیلو از این خاک سوپرجاذب را ریخته و روی این خاک سوپرجاذب را با خاک معمولی پر کنید.

درصورت نیاز به دریافت تصاویر اجرایی و روش های کاربرد و مشاوره رایگان در دیگر بخش های کشاورزی و گلخانه و صنعتی، با ما تماس بگیرید.


جهت دریافت مشاوره رایگان محصولات و اخذ اطلاعات تخصصی با شماره های زیر تماس بگیرید :
09127606716
09305501606
09303613350

دبکوپاک همیشه پاک

#پوکه

×