مجری استخر در قم

شهر : قم

قیمت : 14,000 ريال

NAQIBPOOL GROUPگـروه قم اسـتخرQom Pool Groupگروه قم استخر

مشاوره  ،  محاسبه  ،  طراحی  ،  نظارت  ،  ساخت

تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های :

استخر و اسپا در استان قم

اصولاً کنترل دما آب استخر در محیط های ورزشی – که فعالیت های بدنی (از جمله شنا) در آنها انجام می شود – از آن جهت حائز اهمیت است که هر چقدر محیط گرم تر از محدوده مجاز باشد، به همان اندازه جریان خون، بیشتر شده و حجم خون عضلات کمتر خواهد شد. بنابراین فردی با ظرفیت پایین قلبی – عروقی که در هوای گرم فعالیت می کند ابتدا در اندام هایش احساس رخوت و سنگینی می کند. سپس، نشانه هایی همچون خستگی مفرط، سرگیجه شدید، استفراغ و درک نادرست از محیط اطراف ظاهر شده و در نهایت، فرد دچار شوک می شود. شنا کردن در آب بالای 30 درجه سانتی گراد ممکن است موجب وقفه تنفسی در فرد گردد.

انجام حرکات ورزشی در هوای سرد نیز باعث بروز خستگی عضلانی شده که به تدریج منجر به اختلال در واکنش عصبی و عضلانی و خستگی بیشتر می شود و در نتیجه، احتمال بروز آسیب در اثر سرما به مرور افزایش می یابد.

دما، اثر قابل ملاحظه ای بر حلالیت گازها در آب استخر دارد. درجه حرارت بالا بر قدرت گندزدایی مواد به کار رفته برای ضدعفونی آب استخر اثر می گذارد. بطور کلی، موادی که برای گندزدایی استخرهای سرپوشیده شنا بکار می روند، معمولاً در دمای بالاتر، فعال تر هستند؛ لذا مطلوب است که “دمای آب و هوای استخر کنترل گردد”.

دمای آب توصیه شده برای آب استخرهای سر پوشیده 26 تا 28 درجه سانتی گراد می باشد. این دما نباید به بیش از 29 درجه سانتی گراد برسد. درجه حرارت هوای اطراف استخر نیز باید یک تا دو درجه بالاتر از دمای آب استخر باشد، اما نباید بیشتر از 30 درجه سانتی گراد شود. افزایش دمای محیط به بیش از 30 درجه سانتی گراد موجب تبخیر آب روی سطح پوست شده و در نتیجه پدیده سردایش بدن شناگر اتفاق می افتد.

مناسب ترین درجه حرارت برای هوای پیرامون استخر 3 درجه سانتی گراد بالاتر از دمای آب استخر می باشد.

همچنین حداکثر درجه حرارت آب برای استخرهای آب گرم و حوضچه های آب گرم 40 درجه سانتی گراد توصیه شده است. یک دستگاه زمان سنج دستی نیز باید در محل نصب گردد که هر 15 دقیقه نیازمند تنظیم مجدد باشد. بدین ترتیب، افراد از مدت حضور خود در آب گرم آگاهی یافته و بیش از حد توصیه شده در آب گرم نمی مانند.

حمام و شنا در آب گرم (بالاتر 40 درجه سانتی گراد) می تواند در مدت زمان کمتر از 10 دقیقه باعث بروز ناتوانی، ضعف و مشکلات تنفسی در فرد شود.

درجه حرارت آب و همچنین درجه حرارت هوای استخرهای سرپوشیده باید قبل از شروع به کار استخر و هر 6 ساعت یک بار توسط ناظران فنی استخر اندازه گیری و ثبت شود.

برای اندازه گیری دما آب استخر از دماسنج استفاده می شود؛ به این صورت که دماسنج را در زیر سطح آب در عمق حدود 50-40 سانتیمتری آب فرو برده و دمای آب را اندازه گیری می نمایند.

با ما تماس بگیرید09121978874

09120347944

09112270236qompool.ir

qomestakhr.ir

naqibpool.ir

naqibestakhr.ir

naqibsauna.ir

naqibspa.ir

NaqibHydrotherapy.ir

qompoolgroup@gmail.com  qompool.ir@gmail.comگروهقم استخر زیرمجموعه گروه نقیب استخر به مدیریت مهندس سید محسن نقیبیان بنیانگذار استخرهای چند منظوره : تفریحی ، ورزشی ، درمانی  در ایران تاسیس و هم اکنون در زمینه  مشاوره ، محاسبه  ،  طراحی  ،  نظارت  ،  ساخت

تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های

استخر شنا : خصوصی و عمومی

آبنما ، برکه، دریاچه مصنوعی

مجموعه پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، مجموعه اسپا و  ماساژ

سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمک

در سطح استان قم فعالیت داردآدرس دفتر مرکزی : تهران  ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه هفتم ، واحد 740

#فونداسیون_انواع_اسکلت_وسوله

×