اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

دغدغه ام، رمز گشایی از معماری ایران است
زهرا علی نژاد، بانوی معمار ایرانی:

دغدغه ام، رمز گشایی از معماری ایران است

معماری سنتی ایران همیشه مایه مباهات و افتخار ایرانیان بوده ولی در معماری معاصر کشور جای این معماری پر افتخار خالیست. در حالی معماری اصیل ایرانی در کشور به فراموشی سپرده شده، که شاهد هستیم در کشورهایی مانند هلند، آمریکا، ایتالیا و سوئد از معماری سنتی ایران اقتباس می شود البته بدون اینکه نامی از ایران برده شود.

مشاوره رایگانی که قدرت انتخاب شما را بالا می برد

مشاوره رایگانی که قدرت انتخاب شما را بالا می برد

اگر قصد خرید آجر نسوز را دارید، ولی نمی دانید که آجر نسوز خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد و اساسا چه آجری را باید بخرید، گزارش پیام ساختمان را در این زمینه بخوانید. اما اگر احیانا حوصله خواندن گزارش زیر را ندارید، گوشی را بردارید و تماسی با شرکت آجر نسوز امیران بگیرید!

آیفون های تصویری که در محل گارانتی می شوند

آیفون های تصویری که در محل گارانتی می شوند

سیماران از جمله برندهای معتبر و موفق ایرانی است که در40 سال گذشته طیف گسترده ای از محصولات الکترونیکی را به بازار داخلی و خارجی عرضه کرده است. در طول این سالها سیماران با رویکرد مشتری مداری و پژوهش محوری، همیشه محصولی را تولید و روانه بازار کرده است که از کمترین میزان خطا و نقص محصول روبرو بوده است.

فرهنگ مصرف، موتور محرک تولید ملی

فرهنگ مصرف، موتور محرک تولید ملی

چند سالی است که مردم در هنگام خرید، بیشتر به دنبال کالایی با قیمت پایین هستند تا کالایی با کیفیت مطلوب. این رفتار که به مرور به جزیی از فرهنگ مصرف جامعه ایران تبدیل شده، اثرات مخربی را برای تولید کننده، وارد کننده و البته مصرف کننده پدید آورده است.

تامین مواد اولیه، حلقه مفقوده  درصنعت پروفیل

تامین مواد اولیه، حلقه مفقوده درصنعت پروفیل

از زمانی که بحث نگهداشت و جلو گیری از هدررفت انرژی توسط پنجره های دو جداره و یو پی وی سی در کشور مطرح شد، زمان زیادی نمی گذرد. در این مدت 18 سال، واحدهای تولیدی زیادی در این زمینه تاسیس و فعال شدند. در تمام این سالها تولیدات پروفیل ایرانی به لحاظ کیفیت و نیز وفور مواد اولیه در کشور، از قدرت رقابت معقولی در بازارهای کشورهای همسایه برخوردار بودند.

آماده تهاتر سنگ با انبوه سازان هستم
مجید یزدانی، فعال بزرگ بازار سنگ:

آماده تهاتر سنگ با انبوه سازان هستم

مجید یزدانی یکی از فعالین بزرگ و خوشنام بازار سنگ تهران است. وی که از 16 سالگی درزمینه عرضه سنگ فعال بوده، امروز بعد از گذشت 28سال تبدیل به کارشناس و مشاور فروشی برای تمام سازندگان و مشتریانی شده که به او مراجعه می کنند.

فاصله ساخت و ساز ایران با جهان چهل سال است
یک فعال ساختمانی:

فاصله ساخت و ساز ایران با جهان چهل سال است

محمود جعفر زاده از جمله سازندگان جوان و فعالی است که برای یادگیری روشهای نوین ساخت، حتی تا چین هم می رود. او که در سال 1383 وارد کار ساخت و ساز شده، تاکنون بیش از 30 پروژه مسکونی، تجاری و صنعتی را عملیاتی و اجرا کرده است.

دو نرخی بودن، صادرات سیمان را از سکه انداخت

دو نرخی بودن، صادرات سیمان را از سکه انداخت

علیرضا امیر فراهانی مدیر عامل شرکت سیمان سبزوار است و با وجودی که یکسال و اندی از ورود جدی اش به حوزه تولید سیمان می گذرد معتقد است که تنها یک راهکار برای تصاحب بازارهای صادراتی سیمان در کشورهای منطقه وجود دارد و آن هم یکی کردن قیمت سیمان داخلی با نرخ صادراتی آن است. وی بر این باور است که دو نرخی بودن سیمان موجب شده تا تجار کشورهای منطقه خواهان فروش سیمان ایران براساس قیمت های داخلی باشند!

هتل سازی در ایران، همطراز استانداردهای بین المللی است

هتل سازی در ایران، همطراز استانداردهای بین المللی است

یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت بود که تصمیم گرفت، شرکت ساختمانی "ایجاد" را راه اندازی کند. از آنجایی که رشته تحصیلی اش مهندسی معماری بود، علاقه زیادی به ساخت واحدهای مسکونی، هتل و رستوران داشت. سال 1374 شرکت ایجاد را راه اندازی کرد و از آن زمان تا به امروز، طرح های ساختمانی زیادی را در حوزه هتل و رستوران به انجام رسانده است. به گفته خودش یکی از بهترین پروژه های ساختمانی که اجرا کرده، ساخت هتل آتانا در تهران است، که در شهریور 97 بدست معاون رئیس جمهور افتتاح شد.

افزایش سهم بخش خصوصی از اقتصاد، صنعت و دانشگاه را بهم نزدیک می کند

افزایش سهم بخش خصوصی از اقتصاد، صنعت و دانشگاه را بهم نزدیک می کند

بیژن سعید آبادی در سال 1349 از دانشگاه شیراز در رشته مهندسی راه و ساختمان فارغ التحصیل شد. وی در سال 50 خورشیدی، شرکت بام راه را تاسیس کرد. از آن سال تاکنون پروژه های زیادی را در بخش طرح های صنعتی سنگین فلزی، بتنی، سازه های آبی منابع آب و خطوط انتقال آب، تونل های انتقال آب تونل های مترو سد و سازه های وابسته به آن، تصفیه خانه آب و تصفیه خانه های فاضلاب و... به انجام رسانده است. وی که اقتصاد ساخت و ساز را بزرگترین بخش از اقتصاد غیر دولتی می داند براین باور است که مادامی که سهم بخش غیر دولتی از اقتصاد ملی زیر به بالای 50 درصد نرسد، هیچگاه فاصله و شکاف صنعت و دانشگاه در کشور از بین نخواهد رفت.

باید مدارس حرفه ای مشاغل، تشکیل شود
بنیانگذار بتن پیش تنیده در ایران:

باید مدارس حرفه ای مشاغل، تشکیل شود

میر حمید اسکندری دانش آموخته رشته مهندسی ساختمان از دانشگاه پلی تکنیک دانمارک است. وی که در سال 1969 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ، از پیشگامان تولید بتن پیش تنیده در ایران است. ایشان حتی پایان نامه خود را نیز در مورد بتن پیش تنیده و پیش فشرده به رشته تحریر در آورده است. فعالیت های این فعال صنعتی در حوزه تولید بتن استاندارد و پیش تنیده بهانه ای شد تا با وی گفتگویی را انجام دهیم که از نظر می گذرد.

احجام هندسه آزاد

احجام هندسه آزاد

با توجه به علاقه روز افزون طراحان و صاحبان پروژه ها به استفاده از احجام هندسه پیچیده و جذابیت این گونه پروژه ها برای عموم کاربران، یکی از مواردی که امروزه در اکثر پروژه های موفق دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، احجام هندسه آزاد یا Free Form ها هستند.

مغایر فروشی، مشکل عمده در بازار لوله و اتصالات ساختمانی

مغایر فروشی، مشکل عمده در بازار لوله و اتصالات ساختمانی

فروشگاه شایان، از جمله فروشگاههای معتبر عرضه کننده لوله و اتصالات آب،فاضلاب و گاز است که در خیابان خیام شمالی روبروی پارک شهر به شماره ساختمان 869 واقع شده است. این فروشگاه که سابقه سی ساله دارد، از همان بدو تاسیس، عرضه محصول مطابق با سفارش مشتری را در سرلوحه کار خود قرار داده است.

زیگورات، سازنده ای توانمند برای طرحهای نیمه کاره

زیگورات، سازنده ای توانمند برای طرحهای نیمه کاره

صنعت برتر زیگورات، شرکت نام آشنایی در ساخت واحدهای مسکن مهر در پردیس و پرند است. این شرکت پیمانکاری که قبلا با نامهای تعاونی مسکن مهر 6 منطقه 4 و شرکت انبوه سازی صنعت برتر فعالیت گسترده ای در فاز 4 و 6 پرند و پردیس فاز8 و9 داشته است با نام فعلیش در سال 1394 ثبت و ازابتدای سال 1398 کار خود را با ساخت پروژه های نیمه تمام پردیس آغاز کرده است.

دنیای افراد موفق، دنیای شدنی هاست!

دنیای افراد موفق، دنیای شدنی هاست!

وقتی دانشجوی مهندسی عمران بود به فکر یافتن راه حلی برای پوشاندن درزهای انبساطی در ساختمان افتاد. گرچه امیدی برای فروش این محصول در بازار متصور نمی شد. ولی بعداز ساختن اولین تولید در سال 1384 پیمانکاران به او مراجعه کرده و سفارش کار می دادند. همزمان با تاسیس شرکت گروه طراحان دکانا به صورت حرفه ایی و مهندسی سعی در طراحی و تولید و اجرای این پوشش ها برآمده و گامی در بی نیازی به محصولات مشابه خارجی برداشته باشد.

تهاتر مصالح ساختمانی ایرانی با  املاک خارجی
برای نخستین بار در نمایشگاه مسکن صورت می گیرد:

تهاتر مصالح ساختمانی ایرانی با املاک خارجی

دبیر اجرایی دومین نمایشگاه مسکن از تهاتر مصالح ساختمانی ایرانی خبر داد و گفت: با سه کشور ترکیه، قبرس و امارات در حال رایزنی هستیم که در ازای خرید مصالح ساختمانی ازتولید کنندگان ایرانی، آپارتمان و ملک در اختیارآنها قرار دهند.

راهکاری برای کاهش خسارت ساختمان

راهکاری برای کاهش خسارت ساختمان

سی ام دی ماه 95، دقایقی قبل از ساعت 8 صبح، به تمامی ایستگاه های آتش نشانی تهران در محدوده مرکز شهر، ماموریت اعزام نیرو به چهارراه استانبول ارسال شد. موضوع حادثه، آتش سوزی در طبقه دهم ساختمان پلاسکو. علیرغم تلاش واحدهای آتش نشانی، پس از سرایت آتش به طبقات بالاتر، سرانجام این ساختمان در ساعت 11:33 دقیقه فرو ریخت.

نقش فناوری بیم(BIM) در کاهش هزینه پروژه

نقش فناوری بیم(BIM) در کاهش هزینه پروژه

فناوری بیم(BIM) یکی از فناوریهای نوظهور در صنعت ساخت است که همگام با پیشرفت­های تکنولوژیک سخت افزاری و نرم افزاری در دو دهه اخیر، به تدریج به حد بلوغ خود نزدیک شده است و در سالیان اخیر در مرکز توجه اصحاب این صنعت در اغلب کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه قرار گرفته است.

فرآوری سنگ، اشتغالزایی را در کشور چند برابر می کند
مجید یزدانی، یکی از فعالین بزرگ بازار سنگ کشور:

فرآوری سنگ، اشتغالزایی را در کشور چند برابر می کند

یک فعال بازار سنگ با ابراز امیدواری نسبت به چشم انداز روشن صنعت فرآوری سنگ در ایران گفت: برای چند برابر شدن اشتغالزایی در این صنعت، می توان صادرات سنگ قله را محدود کرد تا از این طریق زمینه فعالیت واحدهای سنگبری و فرآوری سنگ در کشور بیش از پیش فراهم شود.

ورود افراد غیرمتخصص  بازار ساخت و ساز را آشفته کرده است!
مدیرعامل گروه مهندسی خلیج فارس :

ورود افراد غیرمتخصص بازار ساخت و ساز را آشفته کرده است!

چند دهه است که در حوزه معماری و ساخت و ساز، ساختمان ها و عمارت های مختلفی با هزینه فراوان ساخته می شود اما در پایان، اثری از دل خاک سر در می آورد که هویت و حتی ساختاری درست نیز ندارد.

ساجیران محصول منحصر به فرد شما را تولید می کند

ساجیران محصول منحصر به فرد شما را تولید می کند

ساجیران از معدود شرکت های ایرانی است که تنها محصول تولید نمی کند، بلکه براساس ویژگی ها و مختصات محیط و نیز سلیقه مشتری، کالایی خاص و منحصر به فرد تولید می کند.در واقع این شرکت، مجموعه ای از امکانات قابل طراحی و ساخت خود را به مشتریان ارائه می کند.

اول . . . . 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 . . . . آخر
×