اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

از درب های خانه، ساده عبور نکنید!
راهنمای انتخاب درب های داخلی ساختمان

از درب های خانه، ساده عبور نکنید!

دربهای یک ساختمان، نقش مهمی را در طراحی داخلی بازی می کنند. اگر باور داشته باشیم که جزئیات عنصری تعیین کننده درخلق زیبایی یک معماری است بنابراین درب به عنوان اجزا و عنصری که هر روز مورد استفاده قرار می گیرند، تاثیر مهمی بر ما و دکوراسیون داخلی منزل دارد.
کرونا بازار مسکن را سکته داد!

کرونا بازار مسکن را سکته داد!

بررسی های میدانی از بازار مسکن طی دو هفته اخیر نشان می دهد که با شیوع ویروس کرونا در کشور تعداد معاملات پایین آمده و قیمت ها در بازار مسکن افزایش نیافته است.
کاهش مصرف میلگرد با دستگاه جوش سر به سر میلگرد

کاهش مصرف میلگرد با دستگاه جوش سر به سر میلگرد

شرکت بازرگانی صراف آفتاب تابان، یک شرکت سرمایه گذار خارجی و نماینده انحصاری شرکت دایا ژاپن در کل خاورمیانه می باشد که به دعوت دولت جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را در زمینه حذف اورلپ در سازه های بتنی با استفاده از دستگاه جوش سر به سر میلگرد زیر نظر مدیران ژاپنی با برنامه ریزی های خاص انضباطی از سال1388 در ایران آغاز نموده است.
دغدغه ام، رمز گشایی از معماری ایران است
زهرا علی نژاد، بانوی معمار ایرانی:

دغدغه ام، رمز گشایی از معماری ایران است

معماری سنتی ایران همیشه مایه مباهات و افتخار ایرانیان بوده ولی در معماری معاصر کشور جای این معماری پر افتخار خالیست. در حالی معماری اصیل ایرانی در کشور به فراموشی سپرده شده، که شاهد هستیم در کشورهایی مانند هلند، آمریکا، ایتالیا و سوئد از معماری سنتی ایران اقتباس می شود البته بدون اینکه نامی از ایران برده شود.
مشاوره رایگانی که قدرت انتخاب شما را بالا می برد

مشاوره رایگانی که قدرت انتخاب شما را بالا می برد

اگر قصد خرید آجر نسوز را دارید، ولی نمی دانید که آجر نسوز خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد و اساسا چه آجری را باید بخرید، گزارش پیام ساختمان را در این زمینه بخوانید. اما اگر احیانا حوصله خواندن گزارش زیر را ندارید، گوشی را بردارید و تماسی با شرکت آجر نسوز امیران بگیرید!
آیفون های تصویری که در محل گارانتی می شوند

آیفون های تصویری که در محل گارانتی می شوند

سیماران از جمله برندهای معتبر و موفق ایرانی است که در40 سال گذشته طیف گسترده ای از محصولات الکترونیکی را به بازار داخلی و خارجی عرضه کرده است. در طول این سالها سیماران با رویکرد مشتری مداری و پژوهش محوری، همیشه محصولی را تولید و روانه بازار کرده است که از کمترین میزان خطا و نقص محصول روبرو بوده است.
فرهنگ مصرف، موتور محرک تولید ملی

فرهنگ مصرف، موتور محرک تولید ملی

چند سالی است که مردم در هنگام خرید، بیشتر به دنبال کالایی با قیمت پایین هستند تا کالایی با کیفیت مطلوب. این رفتار که به مرور به جزیی از فرهنگ مصرف جامعه ایران تبدیل شده، اثرات مخربی را برای تولید کننده، وارد کننده و البته مصرف کننده پدید آورده است.
تامین مواد اولیه، حلقه مفقوده  درصنعت پروفیل

تامین مواد اولیه، حلقه مفقوده درصنعت پروفیل

از زمانی که بحث نگهداشت و جلو گیری از هدررفت انرژی توسط پنجره های دو جداره و یو پی وی سی در کشور مطرح شد، زمان زیادی نمی گذرد. در این مدت 18 سال، واحدهای تولیدی زیادی در این زمینه تاسیس و فعال شدند. در تمام این سالها تولیدات پروفیل ایرانی به لحاظ کیفیت و نیز وفور مواد اولیه در کشور، از قدرت رقابت معقولی در بازارهای کشورهای همسایه برخوردار بودند.
آماده تهاتر سنگ با انبوه سازان هستم
مجید یزدانی، فعال بزرگ بازار سنگ:

آماده تهاتر سنگ با انبوه سازان هستم

مجید یزدانی یکی از فعالین بزرگ و خوشنام بازار سنگ تهران است. وی که از 16 سالگی درزمینه عرضه سنگ فعال بوده، امروز بعد از گذشت 28سال تبدیل به کارشناس و مشاور فروشی برای تمام سازندگان و مشتریانی شده که به او مراجعه می کنند.
فاصله ساخت و ساز ایران با جهان چهل سال است
یک فعال ساختمانی:

فاصله ساخت و ساز ایران با جهان چهل سال است

محمود جعفر زاده از جمله سازندگان جوان و فعالی است که برای یادگیری روشهای نوین ساخت، حتی تا چین هم می رود. او که در سال 1383 وارد کار ساخت و ساز شده، تاکنون بیش از 30 پروژه مسکونی، تجاری و صنعتی را عملیاتی و اجرا کرده است.
دو نرخی بودن، صادرات سیمان را از سکه انداخت

دو نرخی بودن، صادرات سیمان را از سکه انداخت

علیرضا امیر فراهانی مدیر عامل شرکت سیمان سبزوار است و با وجودی که یکسال و اندی از ورود جدی اش به حوزه تولید سیمان می گذرد معتقد است که تنها یک راهکار برای تصاحب بازارهای صادراتی سیمان در کشورهای منطقه وجود دارد و آن هم یکی کردن قیمت سیمان داخلی با نرخ صادراتی آن است. وی بر این باور است که دو نرخی بودن سیمان موجب شده تا تجار کشورهای منطقه خواهان فروش سیمان ایران براساس قیمت های داخلی باشند!
هتل سازی در ایران، همطراز استانداردهای بین المللی است

هتل سازی در ایران، همطراز استانداردهای بین المللی است

یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت بود که تصمیم گرفت، شرکت ساختمانی "ایجاد" را راه اندازی کند. از آنجایی که رشته تحصیلی اش مهندسی معماری بود، علاقه زیادی به ساخت واحدهای مسکونی، هتل و رستوران داشت. سال 1374 شرکت ایجاد را راه اندازی کرد و از آن زمان تا به امروز، طرح های ساختمانی زیادی را در حوزه هتل و رستوران به انجام رسانده است. به گفته خودش یکی از بهترین پروژه های ساختمانی که اجرا کرده، ساخت هتل آتانا در تهران است، که در شهریور 97 بدست معاون رئیس جمهور افتتاح شد.
افزایش سهم بخش خصوصی از اقتصاد، صنعت و دانشگاه را بهم نزدیک می کند

افزایش سهم بخش خصوصی از اقتصاد، صنعت و دانشگاه را بهم نزدیک می کند

بیژن سعید آبادی در سال 1349 از دانشگاه شیراز در رشته مهندسی راه و ساختمان فارغ التحصیل شد. وی در سال 50 خورشیدی، شرکت بام راه را تاسیس کرد. از آن سال تاکنون پروژه های زیادی را در بخش طرح های صنعتی سنگین فلزی، بتنی، سازه های آبی منابع آب و خطوط انتقال آب، تونل های انتقال آب تونل های مترو سد و سازه های وابسته به آن، تصفیه خانه آب و تصفیه خانه های فاضلاب و... به انجام رسانده است. وی که اقتصاد ساخت و ساز را بزرگترین بخش از اقتصاد غیر دولتی می داند براین باور است که مادامی که سهم بخش غیر دولتی از اقتصاد ملی زیر به بالای 50 درصد نرسد، هیچگاه فاصله و شکاف صنعت و دانشگاه در کشور از بین نخواهد رفت.
باید مدارس حرفه ای مشاغل، تشکیل شود
بنیانگذار بتن پیش تنیده در ایران:

باید مدارس حرفه ای مشاغل، تشکیل شود

میر حمید اسکندری دانش آموخته رشته مهندسی ساختمان از دانشگاه پلی تکنیک دانمارک است. وی که در سال 1969 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ، از پیشگامان تولید بتن پیش تنیده در ایران است. ایشان حتی پایان نامه خود را نیز در مورد بتن پیش تنیده و پیش فشرده به رشته تحریر در آورده است. فعالیت های این فعال صنعتی در حوزه تولید بتن استاندارد و پیش تنیده بهانه ای شد تا با وی گفتگویی را انجام دهیم که از نظر می گذرد.
احجام هندسه آزاد

احجام هندسه آزاد

با توجه به علاقه روز افزون طراحان و صاحبان پروژه ها به استفاده از احجام هندسه پیچیده و جذابیت این گونه پروژه ها برای عموم کاربران، یکی از مواردی که امروزه در اکثر پروژه های موفق دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، احجام هندسه آزاد یا Free Form ها هستند.
مغایر فروشی، مشکل عمده در بازار لوله و اتصالات ساختمانی

مغایر فروشی، مشکل عمده در بازار لوله و اتصالات ساختمانی

فروشگاه شایان، از جمله فروشگاههای معتبر عرضه کننده لوله و اتصالات آب،فاضلاب و گاز است که در خیابان خیام شمالی روبروی پارک شهر به شماره ساختمان 869 واقع شده است. این فروشگاه که سابقه سی ساله دارد، از همان بدو تاسیس، عرضه محصول مطابق با سفارش مشتری را در سرلوحه کار خود قرار داده است.
. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . . آخر
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×