اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

بحث تعارض منافع وزیر قبلی جنجال برانگیز شد

بحث تعارض منافع وزیر قبلی جنجال برانگیز شد

در قسمت اول مصاحبه با مهندس عباس ذاکری در رابطه با تعارض منافع ابلاغیه های دو وزیر پیشین وزارت راه و شهرسازی)دکتر آخوندی و مهندس اسامی( و به نتیجه نرسیدن آن گفت و گو کرده بودیم. قسمت دوم مصاحبه را به صورت مشروح تر در ذیل مطالعه فرمایید.

درخواست اتحادیه تعاونی های عمرانی از معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دولت جدید
ماجرای «طرح ملی مسکن اقساطی»

درخواست اتحادیه تعاونی های عمرانی از معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دولت جدید

دکتر خشایار باقرپور، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران در نامه ای به محمد جعفر کبیری معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار جبران خسارات وارده به این اتحادیه و تعاونی های زیر مجموعه آن شد.

طول عمر ساختمان ها دو برابر می شود
با نظارت شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در پروژه های ساختمانی

طول عمر ساختمان ها دو برابر می شود

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک اظهار داشت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با بهره مندی از نیروهای متخصص و نظارت حاکمیتی و حضور در پروژه های ساختمان سازی کشور می تواند کیفیت و عمر واحدهای ساختمانی را به دو برابر زمان حال افزایش دهد.

مهندسان معمار پیشتاز دو فرصت مهم تاریخی

مهندسان معمار پیشتاز دو فرصت مهم تاریخی

معماری (Architecture) به معانی گوناگون در زبان ها و در بین ملل مختلف به کاربرده شده است. معماری به عنوان فرایند ساماندهی فضا (اسم معنا ) و یا به یک تعریف آفرینشگر نامیده می شود و به فعالیت خلاقانه توجه دارد که بر پایه علم، تجربه، هنر و فناوری ساخت پدیدار می گردد. این برداشت بیشتر از سوی معماران صورت می گیرد.

چند گرای دقیق مبارزه با فساد به دولت آینده

چند گرای دقیق مبارزه با فساد به دولت آینده

با توجه به عکس العملهای نشان داده شده به ابلاغیه تعارض منافع وزیر راه و شهرسازی در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات هیئت مدیره های سازمان های نظام مهندسی بر آن شد تا کم و کیف موضوع را از منظر کارشناسانه بررسی نماید. سید عباس ذاکری عضو اسبق شورای تؤسعه نظام مهندسی از آنجا که عمری را با قوانین و آئین نامه ها سپری کرده و هنوز هم با احساس مسئولیت مسائل صنعت ساختمان را دنبال می کند و در مواقع لزوم، در برابر انحرافات و عملکردهای غیر قانونی چه وزارت راه و شهرسازی، چه سازمان ها و تشکل های حرفه ای دخیل در امر ساخت و ساز قد علم م یکند، کارشناسی است که موضوع اخیر را با او به بحث و بررسی نشستیم.

زاکانی شهردار انقلابی تهران
انقلاب در شهرداری تهران؛

زاکانی شهردار انقلابی تهران

علیرضا زاکانی بیشترین آرای منتخبین لیست شورای ائتلاف اصولگرایان[نیروهای انقلاب اسلامی] به ریاست غلامعلی حداد عادل که حالا برنده ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران شده است را از آن خود کرد و شهردار تهران شد.

3 گزینه نهایی شهردار تهران
شهردار تکنوکرات یا شهردار انقلابی،

3 گزینه نهایی شهردار تهران

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان از میان 41 گزینه برای تصدی شهرداری تهران در گام نخست رقابت برای کرسی شهرداری تهران ، 33 نفر از ورود به ساختمان بهشت جا ماندند و 8 نفر در انتخاب شهردار تهران وارد مرحله نیمه نهایی شدند. در مرحله نهایی باید منتظر ماند تا ببینیم سکان شهردار پایتخت به دست فردی تکنوکرات یا انقلابی می رسد.

نمایشگاه ها دروازه ورود به اقتصاد کشورها
علی مطیع جهانی عضو هیات رئیسه و معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات و مسئول برگزاری نمایشگاه های اتاق تعاون:

نمایشگاه ها دروازه ورود به اقتصاد کشورها

علی مطیع جهانی عضو هیات رئیسه و معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات و مسئول برگزاری نمایشگاه های اتاق تعاون ایران به مناسبت روز جهانی صنعت نمایشگاهی ضمن تبریک در پیامی به عنوان یادداشت از اهمیت جایگاه صنعت نمایشگها در اقتصاد گفت

عدم تحقق سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد

عدم تحقق سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد

رئیس اتاق تعاون ایران، بهمن عبدالهی درباره سهم تعاون در اقتصاد و عدم تحقق سهم 25 درصدی گفت: قانون گذار و سیاست گذار چه در سیاست های اصل44 و چه در قانونی که در مجلس در قالب سند بخش تعاون تهیه شد، الزامات را در راستای رسیدن سهم بخش تعاون به سهم 25 درصدی فراهم کردند، زمانی که هدفی برای کاری مشخص میشود, باید الزامات امر نیز مهیا شود. الزاماتی که برای تحقق سهم 25 درصدی تعاون نیاز بود در تمام قوانین پیش بینی شده است, اما مشکل عدم اجرای قانون ها است. متأسفانه قوانین لازم در توسعه بخش تعاون اجرا نشده است.

بررسی چالش های صنعت نمایشگاهی در دوران کرونایی
مدیر بزرگترین نمایشگاه صنعت ساختمان خاورمیانه؛

بررسی چالش های صنعت نمایشگاهی در دوران کرونایی

عضو هیات رئیسه و معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات و مسئول برگزاری نمایشگاه های اتاق تعاون ایران در کنفرانس بین المللی مجازی تاب آوری صنعت نمایشگاهی در دوران کرونایی، 8 محور مهم و اساسی در صنعت نمایشگاهی را بیان و مهمترین دغدغه های این صنعت را تشریح کرد.

 41 گزینه شورای شهر جدید برای انتخاب شهردار تهران
کدامیک شهردار تهران از این بین می شود؛

41 گزینه شورای شهر جدید برای انتخاب شهردار تهران

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان منتخبین ششمین دوره شورای شهر جدید برای انتخاب شهردار جدید تهران 41 نفر از افراد را برای ورود به ساختمان بهشت معرفی کردند.

ماجرای پشت پرده رد صلاحیت فله ای نامزدها در انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی
از پسا آخوندی؛ وزیر راه و شهرسازی مستعفی تا پسا اسلامی؛ وزیر حال راه و شهرسازی

ماجرای پشت پرده رد صلاحیت فله ای نامزدها در انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی

با توجه به این که دوره کاری هیأت مدیره ها سه ساله است، می بایست انتخابات در اواسط مهرماه 1400، یعنی در زمان استقرار دولت جدید برگزار گردد و این در حالی است وزارت راه و شهرسازی با اعلام این که انتخابات نهمین دوره هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها، 2 ماه پیش از موعد قانونی و در مرداد ماه برگزار خواهد شد، ضمن باز زنده سازی خاطرات سوءجریانات دوره قبلی انتخابات، این فرضیه را در ذهن جامعه مهندسی و حرفه ای متبادر ساخته است که دولت با دست کاری غیرقانونی در موعد برگزاری انتخابات بزرگ ترین سازمان غیرانتفاعی کشور، قصد دارد تا امکان دخل و تصرف در فرآیند تأیید صلاحیت ها و دخل و تصرف در نتیجه نهایی انتخابات را برای خود محفوظ دارد!

 تمدید مهلت ثبت نام اعضای هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان
برای چندمین بار در نهمین دوره انتخابات هیا مدیره نظام مهندسی ساختمان؛

تمدید مهلت ثبت نام اعضای هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان

بعد از ابلاغیه محمد اسلامی،وزیر راه و شهرسازی مبنی بر رعایت بخشنامه تضاد منافع ،محمود محمود زاده،معاون مسکن و ساختمان در مکاتبه ای با مدیران کل راه و شهرسازی سراسر کشور از تمدید مهلت ثبت نام اعضای هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان خبر داد

رد صلاحیت اکثر نامزدهای نظام مهندسی
حاشیه های داغ انتخابات نهمین دوره هیأت مدیره نظام مهندسی :

رد صلاحیت اکثر نامزدهای نظام مهندسی

با اصرار وزارت خانه برای انتخابات پیش رو با استناد به بخشنامه «تعارض منافع» اکثر نامزدهای نهمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان رد صلاحیت می شوند و پیش بینی می شود که هیات مدیره نظام مهندسی برای نخستین بار با تکیه بر بخشنامه تعارض منافع پوست اندازی کند.

بیمه های مهندسی و جایگاه آنها در پروژه های عمرانی

بیمه های مهندسی و جایگاه آنها در پروژه های عمرانی

سید حسن حجازی:رشد و توسعه هر کشوری نیازمند عزم ملی و اعتقاد مردم آن کشور به باورهای رشد و توسعه است که بی تردید این امر مستلزم فراهم بودن شرایط لازم می باشد. سه بخش مهم برای توسعه کشور شامل کشاورزی، صنعت و خدمات، نیازمند وجود حمایتگر مالی می باشد. در این میان نقش شرکت های بیمه مخصوصـاً بیمـه های مهندسی در تأمین امنیت و آسایش خاطر برای مجریان طرح ها حائز اهمیـت اسـت. هـدف از انجـام ایـن پژوهش معرفی و بررسی انواع بیمه های مهندسی و نقش آن در پروژه های عمرانی می باشد. این تحقیق نگـاهی اجمالی به بیمه های مهندسی داشته و تقسیم بندی دوگانه آن را بیان می کند. سپس به انواع بیمـه هـای مهندسـی می پردازد و به عناصر و اجزای قرارداد بیمه مهندسی، عوامل مؤثر بر تعیین نرخ بیمه مهندسی، جایگاه صـنعت بیمه در پروژه های عمرانی پرداخته شده و به چگونگی ارتقاء بیمه مهندسی در پروژه هـای سـاختمانی اشـاره و توضیحات لازم بیان می گردد.

بیمه سازه های تکمیل شده

بیمه سازه های تکمیل شده

سید حسن حجازی: بیمه نامه سازه های تکمیل شده خسارت های وارد به انواع سازه های احداث شده را در زمان بهره برداری از قبیل ساختمانها، برجها، جاده ها، راه آهن، فرودگاه، کانالهای آبیاری، پلها، تونلها، سدها، موج شکن و اسکله، خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نیز انبارها و معادن را تحت پوشش قرار می دهد.

مالیات های جدید با مصوبه مجلس

مالیات های جدید با مصوبه مجلس

نمایندگان مجلس طی ماه گذشته کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه را تصویب کردند که از این پس طبق مدت تملک، اگر فردی طلا، ارز، مسکن و خودرو خریداری و سپس اقدام به فروش آن کند، باید از محل سود این معامله، بخشی را به عنوان مالیات پرداخت کند.

ادامه جریان زندگی پس از وقوع حادثه

ادامه جریان زندگی پس از وقوع حادثه

سید حسن حجازی:بیمه از نقش و جایگاه ارزشمند حفاظت از ثروت های انسانی و مادی در کشورهای پیشرفته برخوردار است در حالیکه طبق نظر کارشناسان صنعت بیمه، تقریباً عموم شهروندان ایرانی فاقد اطلاعات اولیه درباره بیمه و در نتیجه کم رونقی آن هستند و این امر می تواند عامل اصلی کم توجهی به بیمه و در نتیجه کم حجمی بیمه در کشور باشد. برآنیم تا با طرح سلسله مقالاتی تحت عنوان آشنایی با صنعت بیمه با هدف ارتقاء بخشیدن به سطح آگاهی های عمومی نسبت به جایگاه بیمه در میان مخاطبان به ویژه جامعه مهندسان بپردازیم.

گزینه های شهرداری تهران
کدامیک از گزینه های شهرداری وارد ساختمان بهشت می شوند؛

گزینه های شهرداری تهران

مهمترین وظیفه شورای شهر جدید منتخب در تهران ، انتخاب شهردار جدید در پایتخت است، لیست شورای ائتلاف اصولگرایان[نیروهای انقلاب اسلامی] به ریاست غلامعلی حداد عادل ، حالا برنده ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران شده است و کرسی شورای شهر این دوره از انتخابات را از آن خود کرده است در آینده ای نزدیک شهردار جدید تهران را انتخاب می نمایند.

از وام ودیعه مسکن در 1400 چه خبر؟

از وام ودیعه مسکن در 1400 چه خبر؟

بررسی ها درباره تغییرات شاخص اجاره بهای مسکن در شهر های کشور در زمستان 99 نشان داد خانوار هایی که در این فصل قرارداد های یکساله آن ها سررسید شده و اقدام به تمدید قرارداد در واحد های مسکونی کرده بودند رشد شاخص اجاره بها برای آن ها معادل 38.6 درصد بود.

نتایج ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران مشخص شد
برنده انتخابات شورای شهر تهران؛

نتایج ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران مشخص شد

گزارش های فیر رسمی حاکی از آن است که با پایان یافتن ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آخرین شمارش ها از آرای کاندیدها در شهر تهران پایتخت ایران حضور حداکثری اعضای لیست شورای ائتلاف اصولگرایان به سرلیستی مهدی چمران می باشد.

نتایج رسمی انتخابات شورای شهر و روستا اعلام شد+لیست اسامی تکمیلی
اسامی برندگان انتخابات شورای شهر؛

نتایج رسمی انتخابات شورای شهر و روستا اعلام شد+لیست اسامی تکمیلی

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 28 خرداد سال 1400همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور برگزار شد. که نشریه پیام ساختمان نتایج رسمی برندگان در رقابت انتخابات شورای شهر را به صورت لحظه ای اعلام می دارد

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . . آخر
×