اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

دولت لازم نیست حتماً برای مردم خانه بسازد/ در حوزه مسکن، سختگیرانه  ترین استانداردها را داریم
یک کارشناس حوزه مسکن :

دولت لازم نیست حتماً برای مردم خانه بسازد/ در حوزه مسکن، سختگیرانه ترین استانداردها را داریم

مجتبی عزیزیان از کارشناسان حوزه مسکن است که درباره روشهای تامین مالی مسکن، روش های ثبات و کنترل و بازار مسکن و کاهش قیمت تمام شده مسکن، کارهای بسیار جدی و موثری را انجام داده است.

خانه هوشمند کوباکو در بیست و دومین نمایشگاه صنعت ساختمان
حضور اختصاصی شرکت دانش بنیان خانه هوشمند کوباکو در پاویون صندوق شکوفایی دانش بنیان ریاست جمهوری؛

خانه هوشمند کوباکو در بیست و دومین نمایشگاه صنعت ساختمان

شرکت دانش بنیان خانه هوشمند کوباکو در بخش هوشمندسازی ساختمان با کاملترین سبد محصولات در بیست و دومین دوره نمایشگاه بین المللی نمایشگاه صنعت ساختمان تهران از 21 تا 24 شهریور 1401 در غرفه اختصاصی خود حضور یافت و از تازه ترین محصولات و دستاوردهای خود رونمایی کرد

منتخبین هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن مسکن و ساختمان تهران اعلام شد
اسامی برندگان هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن مسکن و ساختمان تهران؛

منتخبین هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن مسکن و ساختمان تهران اعلام شد

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان ساعاتی قبل هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن مسکن و ساختمان تهران در سالن همایش سازمان مدیریت صنعتی تهران در میدان شهدای دانشجو با حضور اعضای انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان تهران برگزار شد.

 گروه انبوه سازان نواندیش در هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن مسکن و ساختمان تهران
معرفی کاندیداهای هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن مسکن و ساختمان تهران ؛

گروه انبوه سازان نواندیش در هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن مسکن و ساختمان تهران

گروه انبوهسازان نواندیش با شعار احیای انجمن انبوهسازان مسکن و ساختمان تهران با اندیشه نو و همبستگی وارد رقابت در هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن مسکن و ساختمان تهران شدند.

4هزار میلیارد تومان برآورد مالی طرح نهضت ملی مسکن
پیشنهاد مدلهای ساخت از سوی انبوه سازان به دولت مطرح شد؛

4هزار میلیارد تومان برآورد مالی طرح نهضت ملی مسکن

محمود محمودزاده امروز در آئین افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در محل نمایشگاه های تهران اعلام کرد: برای تحقق نهضت ملی مسکن و ساخت 4 میلیون مسکن در 4 سال نیاز به تأمین مالی 4 هزار هزار میلیارد تومان است که البته این به غیر از هزینه تأمین زمین و خدمات و مصالح آن است.وی گفت: از این رقم 2 هزار و 800 هزار میلیارد تومان گردش مالی برای تأمین مصالح ساختمانی مورد نیاز است

استفاده از خدمات سازندگان دارای طلاحیت و انبوه سازان
معرفی نامزدهای انتخاباتی انتخاباتی هیئت مدیره هفتمین دوره انجمن صنفی انبوه سازان ساخت وساز استان تهران

استفاده از خدمات سازندگان دارای طلاحیت و انبوه سازان

شهاب سعادت نژاد : باید تلاش کنیم ساخت و ساز در کشور توسط سازندگان انبوهساز دارای صلاحیت انجام شود.

تجمیع منافع اعضای انجمن مسیر برون رفت از تصدی گری دولت
معرفی نامزدهای انتخاباتی هیئت مدیره هفتمین دوره انجمن صنفی انبوه سازان استان تهران

تجمیع منافع اعضای انجمن مسیر برون رفت از تصدی گری دولت

ساسان پیر زیاد : راه گریز از این مسئله تجمیع منابع اعضا، تجهیز شدن به علوم روز دنیا، علوم اجتماعی در ساماندهی و ساختاردهی و تشکیل کارتل اقتصادی قوی است و با تمرکز قدرت می توان همان مدل را شبیه سازی کند. این روند باعث اعتمادسازی میان اعضا و در نگاه اجتماعی به انجمن صنفی انبوه سازان استان تهران می شود

معرفی کاندیداهای گروه تلاشگران در انتخابات هیئت مدیره انبوه سازان تهران
معرفی نامزدهای هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره انبوه سازان مسکن تهران؛

معرفی کاندیداهای گروه تلاشگران در انتخابات هیئت مدیره انبوه سازان تهران

گروه تلاشگران با شعار تفکر جمعی در مسیر توسعه گری وارد عرصه رقابت در هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان تهران شدند.

تفکر جمعی در مسیر توسعه گری حیات انجمن ها است
معرفی برنامه نامزدهای هفتمین دوره انتخابات هیات مدیره انبوه سازان مسکن تهران؛

تفکر جمعی در مسیر توسعه گری حیات انجمن ها است

سعید علاالدینی نامزد این دوره از انتخابات هیات مدیره انبوه سازان تهران گفت: لازم است با تفکر و خرد جمعی برنامه ریزی هایی پایه ریزی شده با چشم انداز بلند مدت برای جایگاه توسعه دهندگی داشته باشیم امروز در دنیا شاهد هستیم. توسعه دهنده منابع مالی و تجهیزات، علم و دانش فنی خود را ترکیب می کند و با مدیریت فرآیند محصول خود را به دست مصرف کننده نهایی می¬رساند اما این پروسه در ایران متاسفانه معکوس است و از ظرفیت توسعه دهندگی انبوه سازان به عنوان پیمانکار استفاده می¬شود که محکوم به شکست است. چراکه هنوز در کشور شرکت ها را به عنوان یک سرمایه نمی شناسند. برای گریز از این بن بست دو راه حل وجود دارد، اول حضور و مطالبه گری انبوه سازان و ایجاد شرایط متناسب با جایگاه و ظرفیت واقعی انبوه سازان؛ دوم ظرفیت سازی بستر کار برای انبوه سازان و ایجاد پروژه ها از دل بدنه دولت با تشکیل کمیته فرصت های سرمایه گذاری به خلق و توسعه فرصت ها.

ضرورت تدوین سند جامع مسکن برای ریل گذاری آینده مسکن
احمد خرم ، وزیر اسبق راه و ترابری:

ضرورت تدوین سند جامع مسکن برای ریل گذاری آینده مسکن

یکی از اساسی ترین عوامل بحران مسکن نبود سند جامع توسعه مسکن است. طبق گزارش صندوق جهانی پول هر کشور بدون وجود سند جامع توسعه در هر حوزه ای برای اجرای طرح ها 2.5 برابر سایر کشورها هزینه باید بپردازند. بر همین اساس بنده در زمانی که وزیر راه بودم با کمک کشور فرانسه و حضور 29 شرکت برجسته ایرانی اقدام به تهیه سند جامع کردم که البته سال ها در حال خاک خوردن است .

گسترش حاشیه نشینی در پایتخت
حسن محتشم ،ریاست اسبق انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان تهران :

گسترش حاشیه نشینی در پایتخت

مهندس حسن محتشم گفت: در سال 1400 مطابق آمار 65 درصد از سبد خانوار را هزینه مسکن به خود اختصاص داده بود و اما امسال با حذف ارز ترجیحی و افزایش 55 درصدی نهاده های ساختمانی این میزان به 100 درصد می-رسد که قاعدتا یک بحران به حساب می¬آید. این اتفاق باعث حرکت طبقات اجتماعی به سمت پایین شهر و حاشیه های شهر است. گسترش حاشیه نشینی خود علاوه بر تبعات اجتماعی تبعات زیادی را در خانواده ها بهمراه دارد از جمله تغییر فضای آموزشی فرزندان ، از دست دادن شغل و ...

 پیشنهاد ساخت مسکن استیجاری به جای مصوبات اجباری
در پی لایحه تعیین سقف اجاره بهاء در دولت و مجلس؛

پیشنهاد ساخت مسکن استیجاری به جای مصوبات اجباری

ایرج رهبر،نایب رئیس انجمن انبوهسازان مسکن و ساختمان تهران گفت: به نظر من قانون های دستوری همچون تعیین نرخ اجاره بها عملیاتی نیست چراکه خیلی زود روش هایی برای دور زدن این طرح ها را تولید می کنند که خود موجب بحران دیگری در جامعه خواهد شد. من پیشنهاد می کنم با طرح ساخت مسکن استیجاری حرفه ای که سال ها در کشورهای مختلف اجرا شده است با تعیین معافیت ها و تسهیلات تشویقی برای انبوه سازان و سرمایه گذاران بخش خصوصی می توان به صورت بنیادی و ریشه ای مشکل تقاضاهای انبوه برای مستاجران را علاج کرد و علاوه بر حل معضل مشکلات این روزهای مستاجران نرخ رشد افسار گسیخته تورم اجاره بها را نیز در کشور کنترل کرد.

راه های بهینه تامین مالی برای ساخت طرح نهضت ملی مسکن
روش های مهندسی مالی؛

راه های بهینه تامین مالی برای ساخت طرح نهضت ملی مسکن

مهندس گوران دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران پیشنهاد داد تا علاوه بر مسکن های حمایتی که با قیمت مصوب ساخته می شود در همان پروژه های مسکن های مشارکتی انبوه سازان نیز ساخته شود تا در بازار رقابتی با قیمت بازار با سرمایه گزاری انبوه سازان ساخته شود . تا شاهد کمبود مالی برای تامین مالی ساخت مسکن در پروژه طرح نهضت ملی مسکن به مانند طرح مسکن مهر نباشیم وی ابراز امیدواری کرد با روش های مهندسی مالی می توان بدون شک کیفیت و سرعت ساخت ارتقاء یابد.

اوضاع مسکن با مصوبات دستوری درست نمی شود
حسن محتشم،عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران؛

اوضاع مسکن با مصوبات دستوری درست نمی شود

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان حسن محتشم عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران درباره تاثیر مصوبه دولت مبنی بر تعیین حداکثر افزایش اجاره بها در هر سال تا سقف 25 درصد، می گوید که ممکن است این مصوبه به صورت موقت و مقطعی تاثیری بگذارد مبنی بر اینکه یک سری از مستاجرین بگویند که طبق مصوبه دولت تخلیه نمی کنند ولی کدورت و درگیری بین مالک و مستاجر بوجود می آید.

تمدید خودکار قرارداد مستاجران
جزئیات بسته حمایتی از مستاجران؛

تمدید خودکار قرارداد مستاجران

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس مصوبات قراردادهای مستأجران و موجران به طور اتوماتیک تمدید می شود و سقف نرخ افزایش در تهران و کلان شهرها 25 درصد و در سایر شهرها 20 درصد خواهد بود.

سید محمد مرتضوی ریاست کانون سراسری انبوه سازان مسکن وساختمان ایران شد
با کسب رای 6 هزار انبوه ساز در کشور،

سید محمد مرتضوی ریاست کانون سراسری انبوه سازان مسکن وساختمان ایران شد

بنابر گزارش خبرنگار پیام ساختمان در انتخابات هیات رئیسه امروز، آقایان ، مهندس سید محمد مرتضوی به عنوان ریاست کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران، مهندس ابوالقاسم قوپرانلو از استان مازندران به عنوان نایب رئیس ، مهندس رامین گوران از تهران به عنوان دبیر و مهندس غلام حسین جهانی به عنوان خزانه دار کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران انتخاب شدند.لازم به ذکر است آقایان مهندس جمشید برزگر ،مهندس ایرج رهبر،مهندس فرشید پورحاجت ، مهندس محمود پژوم ، مهندس ساسان فروتن،مهندس محمد احمدشعربافی ،مهندس محمد سلیمانی،مهدی شیخ سجادیه،مهندس عسگرصداقتی ،مهندس عبدالهادی طاهری منتخبین هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران شدند و آقایان مهندس علی باقری پور،مهندس مهدی مراد حاصلی و مهندس افشین کربلایی صباغ به عنوان بازرسین کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران انتخاب شدند.

 بانیان حادثه مرگبار ریزش برج دوقلو متروپل آبادان باید تاوان دهند
مهندس فرشید پورحاجت ،دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران و ریاست انجمن انبوه سازان خوزستان:

بانیان حادثه مرگبار ریزش برج دوقلو متروپل آبادان باید تاوان دهند

پورحاجت با بیان این که ابایی از معرفی مقصر حادثه متروپل آبادان نداریم گفت: هر کس اعم از سازنده، نظام مهندسی، شهرداری و غیره مقصر بوده باید تاوان بدهد. نمی شود به همین سادگی از این مساله گذشت. اتفاق بسیار دردناکی رخ داده و کسانی که قصوری در آن داشتند پاسخگوی تبعات آن باشند.

مجمع عمومی عادی انتخابات هیات مدیره و بازرس  و فوق العاده کانون سراسری انبوه سازان مسکن وساختمان ایران  برگزار شد
اسامی برندگان؛

مجمع عمومی عادی انتخابات هیات مدیره و بازرس و فوق العاده کانون سراسری انبوه سازان مسکن وساختمان ایران برگزار شد

مهندس رامین گوران از استان تهران ،جمشید برزگر از آذربایجان شرقی و مهندس فرشید پورحاجت از استان خوزستان با کسب 18 رای بالاترین رای این دوره از انتخابات را از آن خود کردند

ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن برای همه افرادی که خانه ندارند
در میزگرد اختصاصی پیام ساختمان با کارشناسان مطرح شد؛

ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن برای همه افرادی که خانه ندارند

دکتر اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره محدودیت در ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن یادآور شد: مطابق با اصل 43 قانون اساسی برخوردار بودن مسکن حق همه ملت ایران هست و دولت وظیفه دارد تا تمامی محدویت های ثبت نام را برای همه اقشار مردم از دانشجو تا استاد،از کارگر تا کارمند،از متاهل تا مجردهایی که خانه ندارند را بردارد.وی خاطر نشان کرد تا به امروز یک میلیون و هشتصد هزار متقاضی ثبت نام کرده اند و تا سقف چهار میلیون نفر ظرفیت برای ثبت نام متقاضیان وجود دارد.

شرایط مجردها برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن
تکلیف مجردها برای خانه دار شدن؛

شرایط مجردها برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان بر اساس تبصره یک ماده یک آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل سی وپنج (35) سال سن، نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و افراد معلول جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست (20) سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور بدون ملاک عمل وضعیت تأهل آنها هم می توانند در طرح جهش تولید مسکن شرکت کنند و محدودیتی برای مجرد بودن آنها وجود ندارد. همچنین قانون برای سرپرستان خانواده، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است.

. . . . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . . آخر
×