هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

پنجره آلومینیومی

در تمام دنیا استفاده از آلومینیوم در صنعت در و پنجره سازی رو به افزایش است و استقبال از پی وی سی روزبه‌روز کمتر می‌شود اما درکشور ما به دلیل کم کاری و رخوت دست اندرکاران این بخش جریان کاملاً برعکس است. البته حمایت های دولتی و سازمان‌یافته از صنایع پی وی سی در این امر بی تأثیر نبوده است . پنجره‌های آلومینیومی مزیت های بسیار زیادی دارند در ادامه سلسله مقالات پیام ساختمان در خصوص معرفی کالاهای برتر صنعت ساختمان در این شماره، بازار پنجره‌های آلومینیومی را با کارشناسان و فروشندگان این محصول بررسی کردیم. با ذکر این نکته که مطالب عنوان‌شده اظهارنظر مخاطبان بوده و نظر نشریه نمی‌باشد:
آلومینیومی با خاصیت عایق بودن
محسن برادران – کارشناس صنایع در مورد این سؤال که در و پنجره‌های آلومینیومی نسبت به  در و پنجره‌های UPVC چه مزایایی دارند به پیام ساختمان گفت: در چندین سال گذشته واردات و تولید پروفیل در و پنجره‌های PVC در کشور آغازشده و با توجه به تبلیغات وسیع و گسترده حجم بالایی از بازار ساخت‌وساز صنعت ساختمان و تأمین در و پنجره و نمای شیشه‌ای را به خود اختصاص داده است. وی افزود: باگذشت زمان بازار مصرف PVC دچار سیر نزولی گردید و با وجود مشکلات شناخته‌شده و تبعاتی که استفاده ازPVC در ساخت در و پنجره و کاربرد آن در نمای ساختمان ایجاد می‌نمود، بحث دیگری به‌جای PVC باز شد و آن جایگزینی در و پنجره با متریال و مواد UPVC به‌جای PVC بود درحالی‌که باید دقت کرد آنچه در بازار وجود دارد PVC است یا UPVC زیرا قیمت UPVC حداقل دو برابر قیمت PVC است.
این کارشناس ادامه داد:یکی از مواردی که در تبلیغات در و پنجره‌های PVC   و مزایای آن نسبت به آلومینیوم، مطرح می‌شود؛ عایق بودن PVC و UPVC با توجه به مواد مصرفی در آن در مقایسه با آلومینیوم است که در این زمینه کارشناسان، متخصصین و مهندسین صنعت آلومینیوم برای رفع این نقیصه مبادرت به طراحی و تولید نوع جدیدی از پروفیل آلومینیومی به نام «ترمال بریک» نموده‌اند.
برادران در پایان مزایای در و پنجره دو جداره آلومینیومی را ظريف، زيبا و مستحكم،نصب سريع و آسان به طريقه پيچ و فوم پلاست،ضريب ايمني بالا در برابر سرقت، داراي لاستيك هاي مخصوص هوابند از نوع SILICON – EPDM – PVC بين لنگه و چهارچوب جهت جلوگيري از نفوذ گرما، سرما، آلودگي صوتي و لرزش،سبك و درعین‌حال مقاوم در برابر عوامل جوي، امكان زاویه‌بندی چارچوب فريم و لنگه به‌صورت پانچ هيدروليك و بست هاي مخصوص،غيرقابل اشتعال و بدون تغییر شکل و رنگ‌پریدگی در محدوده دمايي 45 تا 85 درجه، عدم محدوديت در طرح، رنگ و ابعاد، توليد اشكال منتظم و غير منتظم و منحني،قابليت نصب شيشه 4 تا 28 ميلي متر تك، دو يا سه جداره بدون محدوديت سايز،عايق در برابر نفوذ باران، باد، گردوغبار، آلودگي صوتي و لرزش،مكان درجه‌بندی پنجره‌ها و ایجاد خم توسط پنجره‌های مسطح به‌صورت N ضلعی با لولۀ آداپتوری در زواياي مختلف،قابليت آبكاري آنودايزينگ رنگي (آنادایز) و سفيد خود رنگ و ... عنوان کرد.
تنوع رنگ ،کیفیت بالا ،عایق حرارت
امینی- از مسئولین شرکت پالومینو  در مورد محصولات شرکت گفت: شرکت ما یکی از واردکنندگان  در و پنجره‌های مدرن آلومینیوم ترمال بریک و اختصاصی ، آلوپ وین و upvc با برندهای لورنزو و آکپای ترک محسوب می‌شود و تمام مزایای خوب یک محصول آلومینیومی مانند تنوع رنگ ،کیفیت بالا ،عایق حرارت و عدم دفرمگی و کاملاً سازگار با طبیعت را دارد .وی رنج قیمت این پنجره‌ها را متفاوت دانست و در این مورد گفت: متوسط قیمت پنجره‌ها از 300 تا 450  هزار تومان متفاوت است .
محصولی باویژگی های منحصر به فرد
مسئول فروش شرکت پرتو نما نیز به پیام ساختمان گفت: شرکت ما تولیدکننده در و پنجره‌های آلومینیومی است. وی مشخصات فنی محصولات تولیدی شرکت متبوعش را استفاده از نوارهای درزبندی و نوار شیشه EPDM ایتالیایی در دو طرف پنجره.، استفاده از یراق‌آلات مدرن و متنوع ایتالیایی، استفاده از 15 میکرون Wash Primer در زیر لایه رنگ جهت چسبندگی و دوام رنگ، اتصال منحصربه‌فرد در گوشه‌ها که مانع هر نوع تغییر شکلی در درازمدت می‌گردد، انجام کلیه عملیات برش ، فرزکاری ، پانچ و مونتاژ توسط ماشین‌آلات مدرن ایتالیایی که موجب ارتقای کیفیت و دقت در مونتاژ می‌گردد،نصب آبچکان جهت هدایت آب باران به خارج.،قابلیت نصب شیشه یک جداره و دو جداره بر روی کلیه محصولات، تنوع حالات باز و بسته شدن ،امکان ساخت پنجره‌های قوس‌دار و محدب عنوان کرد  .
احمدی در مورد قیمت محصولاتشان گفت: رنج قیمت محصولات ما به علت تنوع اندازه‌ها و طرح‌ها متفاوت است اما رنج قیمت پنجره‌های ما از 380 هزار تومان به بالا است .
محصولات با کیفیت و مطابق با سلیقه ایرانی
محسن قاسمی- مدیرعامل شرکت صنایع آلومینیوم محسن با بیان اینکه ما سازنده انواع در و پنجره‌های دوجداره اختصاصی و کلیه سازه‌های آلومینیومی هستیم، گفت: تمام محصولات ما کیفیت و تنوع طرح‌ها مطابق با سلیقه ایرانی را دارا می‌باشند .  وی در مورد قیمت محصولات تولیدی شرکتشان نیز گفت:قیمت تولیدات ما نسبت به محصول مشابه خارجی کمتر است به گونه‌ای که قیمت محصولات ما از 150 هزار تومان به بالاست .
تنوع زیاد در طراحی سیستم‌های مختلف بازشو
زیدی- مدیرعامل شرکت آلویام نیز در مورد  نوع محصولات و رنج قیمت  آنها به پیام ساختمان گفت: سیستم پنجره‌های دو جداره آلومینیوم آلویام با برخورداری از تنوع زیاد در طراحی سیستم های مختلف بازشو، رنگ و گستردگی استفاده از یراق‌آلات Giesse  ایتالیا و لاستیک EPDM شرکت BMP ایتالیامی باشد .همچنین در سیستم پنجره‌های دو جداره ترمال بریک آلویام (Thermal Break) ارتباط سطح بیرونی با سطح داخل پنجره توسط یک لایه پلی آمید به‌عنوان عایق حرارتی از یکدیگر جدا گردیده است، که از اتلاف انرژی مصرفی در ساختمان‌ها جلوگیری می‌کند. وی افزود: پنجره‌های دو جداره آلومینیومی آلویام دارای ضخامت و فریم های متنوعی می‌باشند که با توجه به نیروهای وارده از وزن شیشه به فریم و نیروهای وارده در اثر باز و بسته نمودن لنگه بازشو، از پروفیل های لورنزو همراه با بهترین یراق‌آلات اروپا که برخی از یراق‌آلات تا 80 کیلوگرم قابلیت تحمل وزن را دارند، استفاده می‌شود. زیدی رنج قیمت محصولاتشان را  از 300 هزار تومان به بالا عنوان کرد.
رقیب محصولات خارجی
محسن صرامی – انبوه‌ساز با بیان این مطلب که تمام محصولات پنجره آلومینیومی تولید ایران کیفیت بسیار بالایی دارند، گفت: محصولات پرتو نما جزو کالاهایی  است که توانایی رقابت با محصولات خارجی را دارد.