هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

انواع نوار لبه پی وی سی


گروه معماری و دکوراسیون: بیشترکسانی که در صنعت کابینت سازی فعالیت می‌کنند، می‌دانند که بازار فروش نوارهای لبه پی وی سی در حوالی خیابان خاوران و پل چوبی است.چون این محصول نهایی نیست و برای ساخت کابینت به کار می رود، اکثر فروشندگان درباره آن اطلاع چندانی ندارند.به غیر از خیابان خاوران و خیابان دماوند و پل چوبی که مرکز عمده پخش این محصولات هستند، در خیابان سهروردی و میدان پالیزی فروشگاه‌های اندکی وجود دارند که محل عرضه و فروش این محصولات هستند.در ادامه معرفی کالاهای برتر صنعت ساختمان این بار نوارهای لبه پی وی سی و بازار آنها را به اختصارمورد بررسی قرار داده ایم با ذکراین توضیح که اظهارات مخاطبین الزاما نظر پیام ساختمان نمی باشد:

نظر فروشندگان

رسول عقیلی، مدیرعامل شرکت نیوشا که در خیابان سهروردی مغازه دارد، درباره نوارهای لبه pvc که برای کابینت های mdfبه کار می رود، گفت: نوارهای پی وی سی به اندازه کافی در ایران تولید نمی‌شود و اکثراً وارداتی است و از کشورهای چین کره و ترکیه وارد می‌شود. وی ادامه داد :قیمت این نوارها متری 300 تومان است. همچنین نوارهای های گلاس نیز وجود دارد که کمی شفاف تر است و قیمت هر متر آن 90 تا 120 تومان است. عقیلی افزود:محصولات کشور آلمان و اتریش کیفیت و کارایی بهتری داشته و از نظر کیفی بعد از محصولات ترکیه‌ای قرار دارند.

وی در خصوص انواع مختلف این محصول می‌گوید: نوار لبه پی وی سی 150 رنگ مختلف دارد که مصرف‌کنندگان می‌توانند بر اساس رنگ کابینت خود ،نوار لبه مورد نیازشان را انتخاب و خریداری کنند.

دیدگاه مصرف‌کنندگان

جلیل انشایی که انبوه‌ساز است درباره استفاده از انواع کابینت و نوار لبه کابینت گفت:برای من خود کابینت و جنس آن اهمیت بیشتری دارد تا نوار لبه پی وی سی، اما من بیشتر از رنگ‌های مات استفاده می‌کنم چون کمتر کثیف می‌شود. وی اضافه کرد: محصولات آلمانی را بیشتر می‌پسندم زیرا دارای کیفیت بهتری هستند.

کیومرث فرزاد پور، کابینت ساز نیز معتقد است : محصولات ترکیه به دلیل اینکه مقاومت بیشتری دارد و در مقابل آب نیز مقاوم است، می‌تواند بهترین انتخاب باشد.