هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

كابين حمام ، سونا


 

گروه بازار ساختمان: يكي از امكاناتي كه خانه‌های لوكس از آن برخوردار می‌باشند؛ سونا ، جكوزي ، ماساژ و استحمام با آهنگ و موزيك است . در چنين خانه‌هایی استحمام واقعاً لذت‌بخش و تسکین‌دهنده می‌باشد اما این امكانات فضاي زیادی نیاز دارد. چنين مشکلی را كابين حمام برطرف كرده و شما می‌توانید از امكانات فوق تنها در فضايي كوچك استفاده كرده و از مزاياي آن نيز بهره‌مند شويد. امروزه کابین‌های دوش با تنوع متعدد و کاربری‌های متفاوت در بازار ديده می‌شود که می‌توانید بر حسب نیاز و انتظاری که از حمام خانه خود دارید ، نوع مناسب آن را انتخاب كنيد. با ذکر این نکته که مطالب عنوان‌شده در این گزارش تنها نظرات فعالان عرصه تولید و عرضه این نوع محصولات بوده و الزاماً نظرات نشريه نیست .

امكانات بی‌نظیر

کابین‌های دوش، حمام بخار و سونا، کابین‌های مجهز به سیستم جکوزی، کابین‌های مجهز به سیستم جت‌های ماساژور و هم چنین کابین هایی با طراحی منحصربه‌فرد و جذاب ، یک مزيت بالا برای حمام هر خانه‌ای محسوب می‌شود. اكثر کابین‌های حمام داراي امكانات جالبي مانند : دو شاخه‌ محافظ با ضریب ایمنی بالا ، دوش دستی متحرک، نمایشگر و کنترل دما ، ضد عفونی با ازن، سیستم سونا بخار (هوشمند با قابلیت برنامه‌ریزی از نظر زمان و دما)، قابلیت ماساژ و ریموت کنترل است. حتي برخي از اين كابين ها داراي امكاناتي مانند رادیو (FM) سیستم فرستنده و گیرنده صوتی با قابلیت پخش صدای استریو فونیک (برای گوش دادن به موزیک هنگام استحمام از فاصله دور ) و سیستم تنظیم حرارت سونا نيز می‌باشند تا استفاده‌کننده از حمام بی‌نظیر آن براي هميشه بهره‌مند باشد. برخي از اين كابين ها داراي دوش‌هایی هستند كه می‌توانند آب را از زواياي متفاوت بپاشد . همچنین در اين كابين ها دستگاه ماساژور کف پا (برگرفته از طب سوزنی برای ماساژ قلب دوم ما) ماساژور کمر توسط پشتی برای ماساژ عضلات کمر نيز تعبیه‌شده است.

حتي براي خانه‌های كوچك

اشتباه نكنيد، اگر چه چنين كالايي براي قشر مرفه و نيز خانه‌های لوكس مصرف دارد، اما در خانه‌های کوچک که سرویس بهداشتی و حمام در فضای مشترکی قرارگرفته‌اند کابین دوش بهترین انتخاب برای جدا کردن فضای حمام از سرویس بهداشتی است. برای اغلب این کابین دوش ها، درهای کشویی یا تاشو طراحی می‌شود، از این رو برای استفاده در فضاهای کوچک مناسب هستند. علاوه بر آن، با اين كالا امكان بهره مندي از وان نيز در خانه‌های كم متراژ كه طبعاً فاقد وان هستند، نيز فراهم می‌شود.

بر كيفيت تاكيد داريم

محمدرضا اميري ، مديرعامل شركت لارس به خبرنگار پيام ساختمان گفت: شرکت ما وارد کننده فريم آلومينيوم (مواد اوليه توليد پارتيشن و كابين دوش) است و سازنده اين نوع کالاها نیز هستیم. البته در آينده نزديك نيز كابينت دستشويي را بر فهرست توليدات مان خواهیم افزود. وي قيمت اين كالاها را هر مترمربع 330 هزار تومان اعلام کرد. به گفته اميري محصولات اين شركت داراي خدمات پس از فروش است.

اولين وارد كننده كابين دوش

بخش زيادي از اين کابین دوش ها از خارج وارد می‌شود. كريميان ،مدیرعامل شركت لاويتا درباره كابين سونا و جكوزي توضيح داد: هميشه سعي ما اين است كه بتوانيم كالاي مدرن و جديدي براي بازار داشته باشيم و تنوع جزو برنامه‌های ماست. وي قيمت اين كالاها را از 5 ميليون تومان به بالا و ضمانت آن را يك سال گارانتي و 5 سال خدمات پس از فروش اعلام نمود و گفت : اين كالاها داراي قطعات برقي است و ما حتي كالاهايي را كه 13 سال پيش هم وارد کرده‌ایم ،از نظر خدمات پشتیبانی می‌کنیم. كريميان برتري شرکتش را در پافشاري بر استمرار فعاليت در زمینه این نوع كالا می‌داند.

نوگرايي؛ حرف اول بازار

بازار این نوع محصولات نیز مانند سایر بازارها با چالش هایی همراه است. به عنوان مثال اين كالاها كه در اولويت دهم است با مشكلاتي در زمینه واردات روبه رو شده و از ميزان تنوع آن در بازار كاسته شده است. هر چند برخي از شرکت‌ها همچنان همان ميزان كالايي را كه در گذشته وارد كرده اند، می‌فروشند.

هاشم كارورز، از فعالان اين بازار در پاسخ به اين سؤال كه چرا همچنان واردات كابين دوش صورت می‌گیرد ، به خبرنگار ما اظهار داشت: اصل اساسي در اين بازار تنوع كالايي است چرا كه مشتريان كابين ، سونا و جكوزي بر روزآمدي اين محصولات تاكيد دارند . از اين رو اگر بدنه‌ای از نوعي جديدي يا مثلاً شیشه‌ای ضد شوك به بازار دنيا عرضه شده باشد، آنها هم خواهان خريد چنين محصولاتي هستند و كالاهاي قديمي را حتي با فناوري مشابه پسند نمی کنند. اين خاصيت همه بازارهاي لوكس است و شما می‌توانید چنين شرايطي را براي ساير محصولات با كارويژه ساختمان‌های لوكس و سوپر لوکس نيز مشاهده كنيد. حال اگر تولیدکننده‌ای اقدام به توليد اين كالا نمايد، هم بايد بر تنوع محصولات به صورت دائم بیفزاید و هم بازار مصرف اين كالا به دليل آنكه تنها مورد توجه خانه‌های لوكس است كشش و نياز به خط توليد انبوه را ندارد.

مساحت مفيد حمام

غلامي نيك، كارشناس تأسیسات در زمينه نكات لازم براي خريد كابين حمام توصيه كرد: اندازه کابین دوش مناسب برای شما به میزان زیادی به اندازه سرویس بهداشتی و فضای حمام شما بستگی دارد. ابتدا باید به طور دقیق فضای زمینی موجود و هم چنین ارتفاع فضا را اندازه‌گیری و جای قرارگیری در و پنجره را مشخص کنید. وي افزود: براي خريد كابين حمام بايد نكاتي مانند فضاي لازم و ميز دسترسي به لوله‌های آب و مسيرهاي خروجي فاضلاب را در نظر داشته باشيد. زمانی که به اندازه و شکل کابین حمام مناسب فکر می‌کنید، اندازه و مدلی را برای کابین دوش خود انتخاب کنید که در سرویس بهداشتی فضای کافی برای تجهیزات و عناصر دیگر باقی بماند و حرکت در فضا دشوار نشود. جای قرارگیری کابین دوش نیز بسیار مهم است و باید در مورد آن با دقت تصمیم‌گیری کنید.

دقت در فروشگاه

قادري امين، از فروشندگاني است كه به نکته‌ای مهم اشاره نمود: هنگام خرید کابین دوش حتماً در مورد نحوه تحویل و نصب آن توسط شرکت سازنده و هم چنین ضمانت‌نامه پس از فروش پرس و جو کنید. کابین دوش خود را پس از تحویل و نصب به خوبی بررسی کنید تا از سلامت بدنه و هم چنین کارکرد سیستم‌های مختلف مطمئن شوید و اگر مشکلی دیدید همان جا با فردی که برای تحویل دادن کابین آمده ،بازگو کنید و خواستار برطرف شدن آن شويد.

شركت پرشين استاندارد هم از فعالان اين بازار و عرضه‌کننده زير دوشي و دور دوشي است كه خدمات پس از فروش محصولات آن هم به صورت تعويض و هم تعمير است.

از ديگر شرکت‌های مطرح در بازار كالاهاي بهداشتي به ويژه در كاربرد محصولات بهداشتي می‌توان به شرکت‌های الماس نويد ، الماس رس، گوانا ، سني پلاستيك و آيدا پلاستيك اشاره نمود.