کف‌پوش لمینت

نام لمینت و پارکت را بسیار شنیدهاید. آیا تابهحال به این فکر کردهاید که چه تفاوتی میان پارکتها و کفپوشهای لمینت هست؟ آیا هنگام خرید دقیقاً میدانید کدامیک برای شما مناسب هستند ؟ کفپوشهایی که بانام پارکت لمینت فروخته میشوند، دقیقاً چه هستند؟کدام شرکتها میتوانند بهترین گزینه برای انتخاب لمینت باشند؟ در ادامه سلسله مطالب "کالای برتر" در این شماره از نشریه به بررسی بازار لمینت میپردازیم با این توضیح که مطالب ارائهشده نظرات تولیدکنندگان و فروشندگان بوده و پیام ساختمان از طرح نظرات منتقدان و کارشناسان استقبال میکند.

پارکتها

احمدرضا عابدی کارشناس فروش لمینت در مورد تفاوت پارکت ولمینت و ویژگیهای مثبت لمینت به پیام ساختمان گفت: پارکتها کفپوشهایی هستند که جنس آنها از چوب طبیعی درختان است. پارکت را به کف اتاق میچسبانند . پس از خشک شدن چسب، سطح روی آن را ساب و سپس لاک میزنند تا صاف و صیقلی شود . پارکت نسبت به آب فوقالعاده حساس بوده و در صورت تماس با آب، سریعاً دچار تورم میشود یا بهاصطلاح باد میکند. پارکت در اثر برخورد اشیاء نوکتیز با آن آسیبدیده و خش میافتد و پس از گذشت چند سال، لازم است تا سطح آن مجدداً ساب خورده و لاکزده شود .

پارکت لمینت

لمینیت (laminate) که اصطلاحاً به آن لمینت و یا پارکت لمینیت نیز میگویند، از جنس HDF ، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard)  است و مانند پارکت مستقیماً از چوب درختان ساخته نمیشود؛ پارکت لمینت ها تفاوتهای بسیار زیادی با پارکتهای چوبی دارند،که ازجمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

- پارکت لمینت ها به کف اتاق چسبانده نمیشوند ، بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته میشود و دورتادور لمینت ها وجود دارد ، بهصورت نر و ماده در یکدیگر قفل میشوند. افزایش سطح کار، باعث بیشتر شدن وزن لمینت های در هم قفلشده میشود و همین وزن ، یکی از عوامل نگهدارنده لمینتها بر روی کف بدون استفاده از چسب است.

- به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها ، کف اتاق صدمه نمیبیند. بهعنوانمثال هرگاه کف اتاقی سنگفرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود، میتوانیم این کار را انجام دهیم. بدین ترتیب پارکت لمینت ها را میتوان تا چندین بار پس از نصب جمعآوری و مجدداً در محلی دیگر نصب کرد.

- پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن میشود، پس از اجرای کامل، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری میکنند.

- فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت و برودت نیز میباشد.

- لمینیت ها نسبت به آب بسیار مقاومتر از پارکتهای چوبی قدیمی هستند.

- لمینیت ها نسبت به اجسام نوکتیز بسیار مقاومتر از پارکتهای قدیمی هستند

- سرعت نصب و اجرای پارکت لمینت بسیار بالاست،و بهطور میانگین یک واحد با مساحت 100 مترمربع در یک روز الی یک روز و نیم اجرا میشود.

- پس از نصب، نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام میرسد ، پس از نظافت ، میتوان وسایل را روی آن چید

- بسیار مقرونبهصرفه تر از دیگر مصالح ساختمانی مانند سنگ و سرامیک و ... است.

تنوع و کیفیت در محصولات

یکی از نمایندگان فروش شرکت "روستر" در مورد محصولات این شرکت گفت: از چند سال پیش شرکت روستر، درزمینه دکوراسیون داخلی اقدام به فعالیت نموده است، این شرکت تاکنون توانسته 60 رنگ لمینت، 45 رنگ کفپوش پیویسی، چندین آلبوم کاغذدیواری، چمن مصنوعی و فوم سایلنت را به بازار عرضه و در معرض فروش گذارد؛ در ضمن، این شرکت، واردکننده لمینیت و کفپوش PVC تحت لیسانس Roster  انگلستان است. از مشخصات این برند میتوان به تنوع طرح و رنگ،کیفیت بالا، مقاوم در برابر سایش،رطوبت، و مقاومت در برابر صد اشاره کرد.

سرعت نصب، بزرگترین حسن لمینت 

یکی از عاملین فروش پارکت لمینت "تیرداد" در مورد این محصولات گفت:  پارکتها بعد از نصب قابلیت جابهجایی بدون خرابی را داشته و در مقایسه با سنگ و سرامیک، قیمت بسیار مناسبی دارند؛ همچنین برای سبکسازی ساختمان، پارکت لمینت، بهعنوان بهترین گزینه برای جایگزینی در نظر گرفته میشود. در ضمن بزرگترین حسن لمینت، سرعت نصب آن است. بهطوریکه در یک روز، کف یک واحد ساختمانی نصب میشود، بنابراین در سرعت اتمام پروژههای ساختمانی، بسیار مؤثر است که تمامی موارد یادشده ، موجب گردیده، امروز لمینت100 درصد موردتوجه انبوهسازان و سازندگان مسکن و مصرفکنندگان خانگی قرار بگیرد؛ این شرکت فروش و عرضه مستقیم انواع  پارکت لمینت شامل پارکت لمینت کرنوتکس،پارکت لمینت، رنو سوئیس،پارکت لمینت بوندمایر،پارکت لمینت آریزونا، پارکت لمینت باراباس، پارکت لمینت فلورپن، پارکت لمینت آرتا میباشد.

نرم بودن و چاپ طرح مناسب لمينت

 برازنده، کارشناس فروش شرکت "باروک آژند" در مورد این سؤال که یک لمینت خوب از چه قسمتهایی تشکیلشده است، گفت: لمینت از چهار لایه اصلی تشکیلشده که سطحی مقاوم در برابر ضربه و خش را ایجادمی نمایند و شامل لایه لمینت رویه،لایه طرح دار،لایه هسته و لایه تحتانی است. وی در مورد شرکت باروک آژند به خبرنگار ما گفت: مهمترین شاخص کیفیت یک لمینت، نرم بودن و چاپ طرح مناسب بر روی آن است و برند" فیت فلور" این دو شاخص را افزون بر مشخصههای دیگر داراست.

 کفپوشی چشمنواز و جايگزين مناسب چوب

 داوود زاده، مدیر فروش "كيان چوب" در مورد این شرکت و محصولاتش به خبرنگار ما گفت: با توجه به پیشرفت روزافزون صنعت ساختمان و نقش دکوراسیون داخلی در زندگی امروز، "کیان چوب گلستان" با ارائه محصولات نوین، جایگزینی مطمئن برای انواع چوب، به کلیه طراحان و علاقهمندان در صنعت دکوراسیون داخلی ارائه میشود. کفپوش این شرکت، دارای مشخصاتی مانند مقاومت در برابر تغییرات دما (انبساط خطی)، غیرقابل اشتعال، عایق صوتی و حرارتی، قابلیت شستشو، صد درصد ضد آب و دارای بوی طبيعي چوب است.

تنها واردکننده

کفپوشهای PVC

یکی از مسئولین شرکت بازرگانی" آریسا دکور" در مورد فعالیتهای اين شرکت گفت: شرکت ما تنها واردکننده کفپوشهای PVC در ابعاد 15×90 با برندهای فلورانس و فونیکس و لمینت 8 mm فونیکس در ایران، دارای یک دهه سابقه درخشان در امر توزیع کفپوش بهصورت نمایندگی و مویرگی است و شما میتوانید با مقایسه این برندها، با برندهای دیگر تفاوت یک کالای خوب رابینید .

استفاده ازكفپوش براي حفظ جنگل

کمال غفاری، فروشنده ، بابیان این مطلب که استفاده از کفپوش لمینت باعث حفظ جنگل میشود، افزود : با استفاده از یک برند مناسب میتوان از محصولی که از چوب تهیهشده و محافظ درختان هم هست، در هر مکانی لذت برد. بنده نمایندگی فروش محصولات coaltex را دارم و تمام مشتریان من از کیفیت و قیمت مناسب آن راضی هستند.