هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

چینی بهداشتی

گروه بازار ساختمان: چینی بهداشتی معمولاً شامل انواع  چینیهای زجاجی و نیمه زجاجی است. کاربرد اصلی این نوع فرآوردهها به صورت دستشویی، کاسه توالت، زیر دوشی و ... میباشد. چینیهای بهداشتی در انواع مرغوب خود خواصی از قبیل استحکام پخت و خشک بالا، مقاومت شیمیایی بالای لعاب دارند و همچنین از آنجا که این فرآوردهها تک پخت هستند، فرمولاسیون همراه با رژیم حرارتی پخت باید طوری طراحی شود که  قطعات حجیم چینی بهداشتی در پروسه تولید دچار ترک تأخیری نگردند. شکل دهی در این صنعت عمدتاً به روش ریختهگری دوغابی انجام میگیرد، بنابراین کیفیت دوغاب و خواص ریختهگری از اهمیت بالایی برخوردار است.در ادامه سلسله مطالب کالای برتر در این شماره از نشریه به بررسی بازار چینی بهداشتی میپردازیم  با این توضیح که مطالب ارائهشده نظرات تولیدکنندگان و فروشندگان بوده و پیام ساختمان از طرح نظرات منتقدان و کارشناسان استقبال میکند.

مشخصات چینی بهداشتی مرغوب

  امید راد، کارشناس صنایع چینی  در مورد مشخصات یک چینی بهداشتی خوب به پیام ساختمان گفت: همه ما روزانه از محصولات چيني بهداشتي به دفعات در منزل ، محل كار ، مساجد ، مدارس ، رستورانها ، هتلها و ... استفاده میکنیم . اما ممكن است مشخصات يك چيني بهداشتي خوب را ندانيم.  وی افزود: بعضي خریداران چيني بهداشتي بدون توجه به ویژگیهای آن اقدام به خريد يك محصول چيني بهداشتي میکنند اما مهمترین مواردی که مشتري هنگام خريد چيني بهداشتي از لحاظ ظاهري بايد مورد توجه قرار دهد عبارتند از :

شفافيت لعاب : اين خاصيت لعاب كه در اثر استفاده از مواد  مرغوب و شرايط پخت مناسب ايجاد میگردد موجب درخشندگي و زيبايي هرچه بيشتر محصول میگردد. ميزان آن به طور دقيق از ميزان برگشت نور تابيده شده به قطعه قابل اندازهگیری میباشد . همچنين اگر قطعات مختلف را در زير نور كافي قرار دهيم با چشم معمولي قابلمقایسه و انتخاب میباشد . وضوح تصوير انعكاسي از يك شيء، معيار مناسبي براي سنجش شفافيت قطعه میباشد .

سطح لعاب : يك سطح لعاب مرغوب ،  سطحي است كه وقتي در زير نور كافي بدان نگاه میکنید كاملاً صاف ، بدون موج و فاقد ناهمواري و يا فرورفتگي و بر آمدگیهای قابللمس باشد . لعابي كه داراي اين موارد است عمدتاً جرم گير بوده و پس از استفاده مكرر به سختي تميز میگردد .

ترکهای روي بدنه : هنگام خريد يك قطعه تمام زواياي آن را مورد بررسي قرار داده و از عدم وجود کوچکترین ترکها اطمينان حاصل نماييد . زيرا وجود حتي يك ترك بسيار كوچك ، ممكن است به مرور زمان پيشرفت نموده و موجب شكسته شدن قطعه گردد .

ترکهای بسيار ريز ( مويي ) بر روي لعاب : اینگونه ترکها عمدتاً با چشم قابلمشاهده نبوده و تنها با كشيدن ناخن روي سطح لعاب میتوان به وجود آنها پي برد . اين ترکها میتواند به شكل ترکهای ممتد و بلند و يا تار عنكبوتي باشد كه بر اثر شوك حرارتي يا عدم تطابق ضريب انبساط حرارتي بدنه و لعاب رخ میدهد .

اصول محاسبهشده علمی

منفرد یکی از کارمندان شرکت کارخانجات چینی بهداشتی مینا در مورد محصولات این شرکت گفت: این شرکت اولین تولیدکننده چینی بهداشتی استاندارد شامل انواع روشوییهای ،توالت فرنگی و توالتهای تخت است و تمام محصولات از مواد درجه 1 و با برترین تکنولوژی جهانی تولید میشود. وی ویژگی محصولات شرکت متبوعش را طرح و زیبایی منحصربهفرد با اصول محاسبهشده علمی عنوان نمود و افزود : کالاهای این شرکت را میتوانید با برند مینا در کشورهای همسایه نیز ببینید.

        تنوع طرح و رنگ مطابق سلیقه مشتری

احمدی، مدیر فروش کارخانه چینی بهداشتی پارس سرام با بیان این مطلب که این شرکت دارای بخشهای طراحی،هنری،خلاقیت،تکنیک، آزمایشگاهها و بخش ویژه کنترل کیفی در زمینه تولید و ساخت انواع قطعات چینی بهداشتی است ،گفت: تولیدات این کارخانه شامل تولید مدل های متنوع از قبیل روشویی کابینتی ، توالتهای فرنگی ، زیر سنگی،توالتهای زمینی (ایرانی)و انواع روشویی و پایه در سایزهای مختلف میباشد. وی مزایای محصولات تولیدی شرکت متبوعش را تغییرناپذیری لعاب در شوکهای حرارتی گرما و سرما عنوان کرد و گفت: تنوع طرح و رنگ مطابق با سلیقههای مختلف از ویژگی محصولات این شرکت است .

احمدی رنج قیمت توالت زمینی را از 38 هزار تومان تا 53 هزار تومان، رو شویی پایهدار را از 50هزار تومان تا 100هزار تومان و توالت فرنگی را از 240 هزار تومان به بالا عنوان کرد.

منطبق با محاسبات جهانی

یکی از نمایندگان  فروش کارخانه چینیآلات بهداشتی الماس نوید یزد به پیام ساختمان گفت: این شرکت با بهره مندی از نیروهای متخصص و ارتقای کیفیت محصولات و گسترش کمی تولیدات خود تلاش کرده است کالایی درخور مردمان ایرانزمین و برای صادرات تهیه کند . وی ویژگیهای مهم محصولات تولیدی شرکت الماس نوید یزد را کیفیت مواد اولیه،تنوع طرح ،طراحی اصولی منطبق با محاسبات جهانی و در نهایت مقاوم در برابر گرما و سرما ذکر کرد.

برخورداری از تکنولوژی  دیجیتالی رُبات

منصوری، از نمایندگان فروش محصولات شركت كارخانجات چيني بهداشتي مرواريد با بیان این مطلب که محصولات این شرکت  با نامهای تجاري مرواريد وPlus پيشگام صنعت چيني بهداشتي كشور عرضه میشود،به پیام ساختمان گفت: ویژگی محصولات این شرکت شامل مواد اوليه مرغوب و سيستم هاي كنترل كيفيت TQM  است و محصولات ما با برخورداري از پیشرفتهترین تكنولوژي ديجيتالي ربات ، Low Pressure و High Pressure Casting تولید میشود . وی افزود: Plus  اولين برند خارجي تحت ليسانس شركت كارخانجات چيني بهداشتي مرواريد است كه با نظارت اين شركت و با همكاري ديگر شركت هاي بینالمللی توليد میشود. منصوری دیگر  ویژگی محصولات اين برند را طراحي منحصربهفرد ، كيفيت و زيبايي بینظیر و كاركرد مطمئن، با درجهبندی يكسان عنوان نمود و گفت: محصولات این شرکت تنوع بسیار بالایی دارد و شامل انواع روشویی با پایه ، توالت فرنگی ،توالت زمینی،بیده،سرشوئی،روشویی گوشه و غیره میباشد وی در مورد  قیمت محصولات مروارید گفت: توالت فرنگی یک تکه از 12 هزار تا153 هزار تومان ،توالت فرنگی دو تکه از 47 تا 68  هزارتومان ،توالت زمینی از 20 تا 26هزار تومان و کابینت، روکابینتی و روسنگی از60 تا 230هزار تومان است .

مقاومت در برابر مواد اسیـدی و شیمیایی

رضایی نماینده فروش شرکت چینی بهداشتی کسری در مورد ویژگی محصولات این شرکت گفت:  طراحی زیبا و مدل های جدید و در نظر گرفتن موارد طبی و بهداشتی، رنگ و لعاب زیبا و ماندگار و جذب آب استاندارد ،درخشندگی و سفیدی خیرهکننده لعاب ، مقاومت در برابر سایش ، مقاومت در برابر مواد اسیـدی و شیمیایی و نـصـب آسان از خصوصیات منحصربهفرد چینی بهداشتی کسری می باشد. وی افزود: محصولات این شرکت شامل انواع پایه و روشویی ، توالت فرنگی ، توالت ایرانی ، بیده ، اکسسوری و... است

توانایی تولید مدل های پیچیده

احسان رحمتی، یکی از نمایندگان فروش محصولات صنایع چینی بهداشتی ارس به پیام ساختمان گفت: صنایع بهداشتی ارس یکی از موفقترین صادرکنندگان چینی بهداشتی در مقیاس گسترده به سایر کشورها میباشد. وی افزود:محصولات این شرکت شامل انواع توالتهای زمینی،توالتهای فرنگی،روشوییها،روکابینتی ها و زیر دوشی و... است. رحمتی با اشاره به توانایی شرکت در زمینه تولید مدل های پیچیده و ارائه محصولات تولیدی مدرن و با کیفیت به بازارهای جهانی خاطرنشان کرد: تمام محصولات این شرکت دارای کیفیت بالا و مقاومت در مقابل گرما ،سرما و اسید هستند.