هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

انواع کفپوش

گروه معماری ودکوراسیون: استفاده از کفپوش مناسب هم در زیبایی خانه اثر فراوانی دارد و هم به پاکیزگی و ایمنی در خانه کمک میکند .قبل از خرید کفپوش برای خانه خود بهتر است اول اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نموده و بعد اقدام به خرید کنید.در ادامه سلسله گزارشهای پیام ساختمان تحت عنوان کالای برتر، در این شماره به بررسی انواع کفپوش پرداختهایم . البته کفپوشهای صنعتی  را در شمارههای آینده بررسی خواهیم کرد.لازم به ذکر است؛ نظرات مطرحشده توسط تولیدکنندگان، مصرفکنندگان و واردکنندگان نظرات نشریه پیام ساختمان نیست و این نشریه از چاپ نظرات موافق و مخالف استقبال میکند.

بورس کفپوش

اگر کفپوش میخواهید کافی است به مغازههای اطراف میدان پالیزی  و خیابان بنیهاشم که در نزدیکی پل سیدخندان قرار دارد، سری بزنید تا کفپوش مورد نظر خود را پیدا کنید.همه نوع کفپوش از گران گرفته تا ارزان و حتی محصولات چینی در مغازههای این منطقه عرضه میشود . کفپوشهای چوبی و «پی وی سی» اکثراً در میدان پالیزی عرضه میشوند وکفپوش های سنگی و سرامیکی را میتوان نزدیک بزرگراه رسالت، خیابان بنیهاشم پیدا کرد .البته در مغازههای سطح شهر هم کفپوش هست اما بهتر است به بورس اصلی مراجعه کنید.

کفپوش PVC

ظاهر کفپوش «پی وی سی» کاملاً شبیه پارکت است و فرق آنچنانی با هم ندارند فقط در روی پارکت لمینت لایه محافظ شیشهای ضد خشی کشیده شده است.

مولاوردی یکی از فروشندگان در محدوده بنیهاشم به خبرنگار ما گفت:کفپوش «پی ویسی» قیمت مناسب و سرعت اجرای بسیار بالایی دارد و کمکم  جای موکت و سرامیک را میگیرد . وی افزود: کاربرد این نوع کف پوش برای خانه و مراکز اداری یکسان است اما یک نوع آن که محصول آلمان است به دو دسته اداری و مخصوص  منزل تقسیمبندی میشود و تنوع رنگ فوقالعاده ای دارند که رنگهای تیره آن در اداره و رنگهای روشن تر در منزل کاربرد دارند.

به گفته مولاوردی ضد آب و قابل شستشو بودن، طول عمر بالا از جمله ویژگیهای منحصربهفرد این نوع کفپوش است.قیمت حدودی انواع کفپوش های PVC بین 8 تا 30 هزار تومان میباشد .

محصولی مناسب برای تمام فصول

با آنکه محصولات جدید زیادی به بازار آمده، اما هنوز پارکت به دلیل زیبایی و دوامی که دارد بیشتر مورد نظر مصرفکنندگان است. پارکت ها از جنس HDF که نوعی MDF فشرده است، میباشند.

جلیل انشایی که به کار ساختوساز مشغول است، در مورد کفپوش ها به خبرنگار ما گفت:بیشتر مردم برای کفپوش ساختمان خود از پارکت استفاده میکنند هرچند این کفپوش از بقیه انواع کفپوش ها در بازار گران تر است.

میرزاده که برای خرید کفپوش به بازار آمده ، گفت :پارکت نسبت به بقیه انواع کفپوش ها گران تر است اما چون زیبایی و دوام خاصی دارد ترجیح می دهم از آن استفاده کنم. وی افزود: نصب پارکت نسبت به سایر پوششهای کف راحت تر بوده و ضخامت و استحکام مکانیکی آن نیز بهتر است.

مهدی قاسمی که نمایندگی توزیع و پخش پارکت لمینت را بر عهده دارد درباره ویژگیهای پارکت لمینت به پیام ساختمان گفت: پارکت ها برای نقاط مختلف خانه و اداره مورد استفاده قرار میگیرند و تفاوتی هم میان پارکت های اداری و آنها که برای خانه مورد استفاده قرار میگیرند وجود ندارد. وی افزود: این پارکت  نسبت به سایر انواع کفپوش و موکت، بهداشتی تر است و به دلیل وجود زبانه و فاق در لبههای قطعات پارکت، نمای کار  سطحی یکپارچه خواهد داشت. همچنین نقاط اتصال قطعات در آن قابل رویت نبوده و نظافت کف به سهولت انجام میپذیرد.

به گفته قاسمی در زمان نصب پارکت لمینت نیاز به هیچ نوع چسبی نیست و پس از اتمام کار به راحتی میتوان آن را جمعآوری کرده و در محلی دیگر مجدداً استفاده نمود .وی همچنین درباره مشکلات استفاده از پارکت گفت:استفاده از پارکت در سرویسهای بهداشتی و آشپزخانهها به دلیل مقاوم نبودن در برابر رطوبت اصلاً مناسب نیست.همچنین از مشکلات دیگر این کفپوش، آتشزا بودن آن است.

این فروشنده خاطرنشان کرد:پارکت ها اگر از کمپانی های معروف خارجی و وارداتی باشند، گارانتی 5 ساله دارند. یعنی صاحب مغازه به جنس اینقدر اعتماد دارد که برای پنج سال آن را گارانتی کند اما پارکت های تایوانی گارانتی ندارند. وی قیمت پارکت را از متری30 تا 100 هزار تومان عنوان کرد.کفپوش سنگی

رضا جانپناه، که درزمینه ساختوساز فعالیت دارد، در باره استفاده از کفپوش سنگی به پیام ساختمان گفت: با توجه به اینکه سنگ گرانبهاترین نوع مصالح ساختمانی است، ترجیح می دهم از آن استفاده نکنم اما برای کف آشپزخانه معمولاً از این نوع کفپوش استفاده میشود. وی افزود: تمیز کردن کفپوش سنگی سخت است همچنین برای فضاهایی که سرد است استفاده از آن توصیه نمیشود ، اما چون زیبایی خاصی دارد معمولاً خانمها که به اتفاق همسرانشان برای خرید خانه میآیند این نوع کفپوش را بیشتر میپسندند.

به گفته جانپناه ،استفاده از کفپوشهای سرامیکی دیگر مد نیست . سرامیک هم مانند سنگ سرد است و اگر ضربه بخورد،نمای زشتی به وجود میآورد . ضمن اینکه با توجه به قیمت آن دیگر مورد استفاده قرار نمیگیرد.

 کفپوش های آلمانی از همه بهترند

میثم خلیلی که واردکننده کفپوش است درباره جنس کفپوش ها گفت:کفپوش های سنگی و پارکت آلمانی کیفیت خوبی دارند و قیمت شان نسبت به سایر کفپوش ها بالاست اما به دلیل اینکه راحت تمیز میشوند و دوام بالایی دارند مصرفشان توصیه میشود.وی درباره کیفیت سرامیکهای چینی نیز گفت: دوام سرامیکهای چینی خوب نیست و راحت ترک میخورند.

خلیلی افزود:کفپوشهای «پی ویسی» در بازار زیاد است و مردم هم از آن استقبال میکنند اما به راحتی خش بر میدارند و نازک هستند و ممکن است به مرور زمان فرورفتگی پیدا کنند.وی ادامه داد: از مهمترین موارد مصرف کفپوشهای «پی ویسی» استفاده در سالنهای چندمنظوره ورزشی است.همچنین این محصول برای نوسازی خانههای قدیمی هم  مناسب است.

 قیمت کفپوش

قیمت نصب کفپوش در همه مغازهها یکسان نیست.برخی مغازهها قیمت بیشتری پیشنهاد میدهند و برخی کمتر که بستگی به انصاف فروشنده دارد.میتوانید برای قیمت نصب چانهزنی کنید.البته هر اندازه متراژ در خواستی شما بیشتر باشد  به همان نسبت قیمت کمتری پرداخت خواهید کرد.